|
Бөлім |
Халық географиясы |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Дүниежүзінің тарихи-мәдени аймақтары. |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.4.1.3 -халықтың этникалық және діни құрамына байланысты дүниежүзінің тарихи-мәдени/ өркениеттік аймақтарының қалыптасуын түсіндіреді |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
халықтың этникалық және діни құрамына байланысты дүниежүзінің тарихи-мәдени/ өркениеттік аймақтарының қалыптасуын түсіну. |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өзін өзі тексеру Өткен білімід еске түсіру |
Оқушылармен амандасу, түгендеу, жағымды ахуал қалыптастыру «Ыстық орынды» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау 1.Дін дегеніміз не және қандай дүниежүзілік діндерді білесің? 2. Әлемдік діндердің шығу тарихы жайлы не білесіз 5. Әлемдік діндерден басқа қандай діндерді білесіңдер және ол діндердің қандай ерекшеліктері бар? 6. Өркениет пен мәдениет ұғымдарын салыстыр. |
Сұрақ жауап орындайды |
бағалау |
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа білім |
Жаңа тақырыппен танысады 1 тапсырма. Тұжырымдамалық карта» арқылы негізгі діни бағыттарды түсіндір. Дүниежүзілік діндер және аймақтық діндер 2- тарсырма. «Консептуалды кесте» әдісі арқылы діндер жайлы мәліметтер жазу
|
Оқушылар дәптерлеріне кестені толтырып жазады |
Дүниежүзілік діндер түсіндіреді 1балл, аймақтық діндер жазады 1балл Смаликтер арқылы өзін өзі бағалау дескриптор пайда болу уақытын жазады 1 балл Таралу аймақтарын жазады 1балл Барлығы 2 балл Бағалау парақшасын толтырады. |
Оқулық |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Бекіту Кері байланыс |
Кескін картамен жұмыс
1. Будда діні тараған 3 елді жазыңыз. 2. Ислам діні тараған 5 елді жазыңыз 3. Әлемдік 3 діннің таралу аймақтарын жазыңыз . БББ кестесі Үйге тапсырма. 47-48. 75 бет
|
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
Будда діні тараған 3 елді жазады 2 балл Ислам діні тараған 5 елді жазады 2 балл Әлемдік 3 діннің таралу аймақтарын жазады 2балл |
Рефлексия парағы |
||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Дүниежүзі халқының діни құрамы
Дүниежүзі халқының діни құрамы
|
Бөлім |
Халық географиясы |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Дүниежүзінің тарихи-мәдени аймақтары. |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
7.4.1.3 -халықтың этникалық және діни құрамына байланысты дүниежүзінің тарихи-мәдени/ өркениеттік аймақтарының қалыптасуын түсіндіреді |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
халықтың этникалық және діни құрамына байланысты дүниежүзінің тарихи-мәдени/ өркениеттік аймақтарының қалыптасуын түсіну. |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өзін өзі тексеру Өткен білімід еске түсіру |
Оқушылармен амандасу, түгендеу, жағымды ахуал қалыптастыру «Ыстық орынды» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау 1.Дін дегеніміз не және қандай дүниежүзілік діндерді білесің? 2. Әлемдік діндердің шығу тарихы жайлы не білесіз 5. Әлемдік діндерден басқа қандай діндерді білесіңдер және ол діндердің қандай ерекшеліктері бар? 6. Өркениет пен мәдениет ұғымдарын салыстыр. |
Сұрақ жауап орындайды |
бағалау |
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа білім |
Жаңа тақырыппен танысады 1 тапсырма. Тұжырымдамалық карта» арқылы негізгі діни бағыттарды түсіндір. Дүниежүзілік діндер және аймақтық діндер 2- тарсырма. «Консептуалды кесте» әдісі арқылы діндер жайлы мәліметтер жазу
|
Оқушылар дәптерлеріне кестені толтырып жазады |
Дүниежүзілік діндер түсіндіреді 1балл, аймақтық діндер жазады 1балл Смаликтер арқылы өзін өзі бағалау дескриптор пайда болу уақытын жазады 1 балл Таралу аймақтарын жазады 1балл Барлығы 2 балл Бағалау парақшасын толтырады. |
Оқулық |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Бекіту Кері байланыс |
Кескін картамен жұмыс
1. Будда діні тараған 3 елді жазыңыз. 2. Ислам діні тараған 5 елді жазыңыз 3. Әлемдік 3 діннің таралу аймақтарын жазыңыз . БББ кестесі Үйге тапсырма. 47-48. 75 бет
|
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
Будда діні тараған 3 елді жазады 2 балл Ислам діні тараған 5 елді жазады 2 балл Әлемдік 3 діннің таралу аймақтарын жазады 2балл |
Рефлексия парағы |
||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз















