Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Дүниежүзі халқының діни құрамы
|
Бөлім |
4. Әлеуметтік география 4.1. Халық географиясы |
||||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
||||
|
Күні |
|
||||
|
Сынып 7 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Дүниежүзі халқының діни құрамы |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
7.4.1.2 -дүние жүзі халқының діни құрамы мен діндердің таралу аймақтарын анықтайды |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Дүние жүзі халқының діни құрамын анықтайды. Діндердің таралу аймақтарын анықтайды, картадан көрсетеді. Қазіргі замандағы діннің рөліне баға береді. |
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Басы |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармаен сәлемдесу, түгендеу. Сыныпта психологиялыө ахуал туғызу. Сынып оқушыларын 3-топқа бөлу. 1-топ «Ислам»; 2-топ «Христиан»; 3-топ «Будда»; 4-топ «Ұлттық діндер» Жаңа тақырыпқа байланысты «Ой қозғау» сұрақтары қойылады.
|
Әр топ мүшелері өз пікрелерін айтады қорғайды Дескриптор: Дін және оның белгілерін сипаттайды; Әлемдік діндерді атайды; Ұлттық діндерді атайды; |
Өзара топтық бағалау жүргізіледі. Жалпы 3 балл |
Оқулық Дүниежүзі картасы Атлас |
|
|
Ортасы |
Жаңа тақырыпты меңгеру. Оқушыларға «Әлемдік діндер» атты видеоролик ұсынылады. Видео көрмес бұрын оқушыларға зерттеу сұрақтары қойылады:
Тапсырма №1: Топтық жұмыс. Оқулық мәтінді пайдалана отырып, жоспарға сәйкес дүниежүзі діндерін сипаттаңыздар. 1-топ. Христиан 2-топ. Ислам 3-топ. Буддизм 4 топ. Ұлттық діндер Жоспар.
Тапсырма №2. Топтық жұмыс «Қазіргі діннің роліне баға беру» Оқушылар топпен ойласа келе төмендегілерді істейді:
|
Берілген ресурстар арқылы жаңа тақырыппен танысып шығады. Тірек сөздермен танысып, өз дәптерлеріне жазып алады.. Дескриптор Діннің шығу тарихы Тармақтары немесе бағыттары Таралған аумағы Діни мерекелері Сипаттама /өзіне ғана тән ерекшеліктерін, белгілерін сипаттай алады/. Дескриптор Адамдар өз елінің, аймағының және бүкіл адамзаттың діни құрамын зерттейтінінің 3 себебін анықтай алды ХХІ ғасырда адамның ұлты қай дінді ұстанатынының шынайы белгісі бола алмайтынына әсер ететін 3 фактор жаза алды. Адамдар арасында татулық пен өзара түсіністікті қамтамасыз ететін басқа дін өкілдерімен қарым –қатынас жасаудың 3 ережесін құрастыра алды. |
Жалпы 4 балл Жалпы 3 балл |
Карта Оқулық Дәптер АКТ Атлас Оқулық Дәптер Оқулық Дәптер Карта |
|
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс. «3.2.1.» 3 факт; 2 көзқарас; 1 тұжырым Үйге тапсырма: §40 оқу және кескін картаға дүние жүзінде таралған діндерді шартты белгімен түсіру. |
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
Бағалау парақшасын толтырады. |
Бағалау парақшасы |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Дүниежүзі халқының діни құрамы 7 сынып ҚМЖ
Дүниежүзі халқының діни құрамы 7 сынып ҚМЖ
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Дүниежүзі халқының діни құрамы
|
Бөлім |
4. Әлеуметтік география 4.1. Халық географиясы |
||||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
||||
|
Күні |
|
||||
|
Сынып 7 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Дүниежүзі халқының діни құрамы |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
7.4.1.2 -дүние жүзі халқының діни құрамы мен діндердің таралу аймақтарын анықтайды |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Дүние жүзі халқының діни құрамын анықтайды. Діндердің таралу аймақтарын анықтайды, картадан көрсетеді. Қазіргі замандағы діннің рөліне баға береді. |
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Басы |
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармаен сәлемдесу, түгендеу. Сыныпта психологиялыө ахуал туғызу. Сынып оқушыларын 3-топқа бөлу. 1-топ «Ислам»; 2-топ «Христиан»; 3-топ «Будда»; 4-топ «Ұлттық діндер» Жаңа тақырыпқа байланысты «Ой қозғау» сұрақтары қойылады.
|
Әр топ мүшелері өз пікрелерін айтады қорғайды Дескриптор: Дін және оның белгілерін сипаттайды; Әлемдік діндерді атайды; Ұлттық діндерді атайды; |
Өзара топтық бағалау жүргізіледі. Жалпы 3 балл |
Оқулық Дүниежүзі картасы Атлас |
|
|
Ортасы |
Жаңа тақырыпты меңгеру. Оқушыларға «Әлемдік діндер» атты видеоролик ұсынылады. Видео көрмес бұрын оқушыларға зерттеу сұрақтары қойылады:
Тапсырма №1: Топтық жұмыс. Оқулық мәтінді пайдалана отырып, жоспарға сәйкес дүниежүзі діндерін сипаттаңыздар. 1-топ. Христиан 2-топ. Ислам 3-топ. Буддизм 4 топ. Ұлттық діндер Жоспар.
Тапсырма №2. Топтық жұмыс «Қазіргі діннің роліне баға беру» Оқушылар топпен ойласа келе төмендегілерді істейді:
|
Берілген ресурстар арқылы жаңа тақырыппен танысып шығады. Тірек сөздермен танысып, өз дәптерлеріне жазып алады.. Дескриптор Діннің шығу тарихы Тармақтары немесе бағыттары Таралған аумағы Діни мерекелері Сипаттама /өзіне ғана тән ерекшеліктерін, белгілерін сипаттай алады/. Дескриптор Адамдар өз елінің, аймағының және бүкіл адамзаттың діни құрамын зерттейтінінің 3 себебін анықтай алды ХХІ ғасырда адамның ұлты қай дінді ұстанатынының шынайы белгісі бола алмайтынына әсер ететін 3 фактор жаза алды. Адамдар арасында татулық пен өзара түсіністікті қамтамасыз ететін басқа дін өкілдерімен қарым –қатынас жасаудың 3 ережесін құрастыра алды. |
Жалпы 4 балл Жалпы 3 балл |
Карта Оқулық Дәптер АКТ Атлас Оқулық Дәптер Оқулық Дәптер Карта |
|
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс. «3.2.1.» 3 факт; 2 көзқарас; 1 тұжырым Үйге тапсырма: §40 оқу және кескін картаға дүние жүзінде таралған діндерді шартты белгімен түсіру. |
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
Бағалау парақшасын толтырады. |
Бағалау парақшасы |
|
шағым қалдыра аласыз













