Материалдар / Дүниежүзі халқының саны және ұдайы өсуі, демографиялық саясат
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Дүниежүзі халқының саны және ұдайы өсуі, демографиялық саясат

Материал туралы қысқаша түсінік
Тақырыптың себеп-салдарлы байланыстарын табу, басты мәселені ажырата білу және өз пікірін дәлелдей алу дағдыларын қалыптастыруға жағдай жасау. Жаңа тақырып туралы түсініктер қалыптастыру, тақырып жүйесін түсніу Тақырыпты тапсырмалар мен ресурстар бойынша меңгереді және білімдерін бекітеді, оны топен ақылдасу арқылы пайдаланады Тақырыптарды тапсырмалар арқылы еркін меңгереді оны пайдаланып практикалық жұмыстар жүргізеді Тақырыпты түсінін оқи білуге баулу. Тілін, сөздік қорларын дамыту Үлестірмелі материалдар, маркер Карта Карточкалар
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
14 Ақпан 2019
520
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады



География10 сынып
Сабақ тақырыбы:Дүниежүзі халқының саны және ұдайы өсуі, демографиялық саясат
Жалпы мақсат:Тақырыптың себеп-салдарлы байланыстарын табу, басты мәселені ажырата білу және өз пікірін дәлелдей алу дағдыларын қалыптастыруға жағдай жасау.Жаңа тақырып туралы түсініктер қалыптастыру, тақырып жүйесін түсніу
Сабақтың мақсаттарыТақырыпты тапсырмалар мен ресурстар бойынша меңгереді және білімдерін бекітеді, оны топен ақылдасу арқылы пайдаланады
Күтілентін нәтижесі:Тақырыптарды тапсырмалар арқылы еркін меңгереді оны пайдаланып практикалық жұмыстар жүргізеді
Негізгі идеялар:Тақырыпты түсінін оқи білуге баулу. Тілін, сөздік қорларын дамыту
Сабақта қолданылатын материалдар:Үлестірмелі материалдар, маркерКартаКарточкалар
Оқыту әдістері:Кім алғырМиға шабуылЖұптық әңгімеАдасқан әріптерВенн диаграммасы
  • Топтық жұмыс
  • Жұптық жұмыс
  • Шығармашылық жұмыс
  • Дерек көздері: Қосымша тақырыбына берілген материалдар:

    Тапсырмалар:І. Үй тапсырмасын сұрау.ІІ. Ой қозғау. ІІІ. Мағынаны тану.ІV. Топтық жұмыс.V. Шығармашылық тапсырма


    Сабақ бойынша мұғалім мен оқушының іс-әрекеті:Оқушыларға психологиялық ахуал туғызу (2 мин)Сыныпты топқа бөлу (кескіндер арқылы)
    Мұғалімнің іс-әрекетіОқушының іс-әрекеті
    «Мозайка» әдісі бойынша сурет арқылы сыныпты топқа бөлуОқушылардың мұндағы мақсаты суреттер арқылы өз жұптарын тауып, бір топ болып құралу


    I.Үй тапсырмасын сұрау (4 мин) «Миға шабуыл» әдісі
    Мұғалімнің іс-әрекетіОқушының іс-әрекеті
    Үйге берілген тапсырманы сұрақ-жауап арқылы диалогқа түсіруТақтадағы а берілген сұрақтарға жауап беру, топпен тапсырманы орындауМұғалім берген тапсырманы орындау


    II.Ой қозғау «Адасқан әріптер» әдісін пайдалану арқылы өткен тақырыпты қайталау және жаңа сабақтың тақырыбын ашу

    Мұғалімнің іс-әрекетіОқушының іс-әрекеті
    Тақтадағы көрсетілген мәтінмен жұмыс жасау, әр топқа тапсырмалар береді олар әріптерден тақырыптың негізгі сөздерінен идеясын құрастырып түсіндіреді, топқа бірігіп тапсырмаларын тексеріп талқылайды, сарапшылар тексередіОқушылардың мұндағы мақсаты берілген адасқан әріптерден дұрыс сөз құрастырады, мағанасы мен идеясын жеткізедіТоппен жұмыс жасау


    II.Мағынаны ашу: «Дүниежүзі халқының саны және ұдайы өсуі, демографиялық саясат» туралы жаңа тақырыпқп байланысты «Жүптық әңгіме» әдісін пайдалану
    Мұғалімнің іс-әрекетіОқушының іс-әрекеті
    Жаңа тақырыпты оқушыларға қысқаша түсіндіру мақсатында осы көрсетілген әдіс бойынша жаңа материалдарға байланысты ресурстар беру, өз бетерінше дайындық жасату, сұрақтар дайындап өзара жауап беру , бір-бірімен пікір алмасу, топтар өзара ойларын ортаға саладыОқушылардың мақсаты мұғалімді тыңдау, өз ойлары мен пікірлерін айтуӘдіс бойынша жаңа тақырыпты меңгереді және өз пікірлерін ортаға салады.Өз ойларын тақырып туралы айтады, бір- біріне түсіндіреді


    IV.Топпен жұмыс (8 мин) Постермен жұмыс
    Мұғалімнің іс-әрекетіОқушының іс-әрекеті
    Топтарға жаңа тақырып бойынша және өткен сабақты толық меңгерту мақсатында өз пікрлерін сурет арқылы қорғайды, ол үшін конвертке салынған сұрақтар таратылады.Ірі көлдер туралы өз ойларын суретке саладыБерілген тапсырманы уақытылы орындау, сұрақтарға нақты жауап беру, тақтаға шығып тапсырманы қорғау
    Постер бойынша қорғайтын тақырыптар: 1 Дүниежүзінде қандай ұлтар бар және қанша халық бар саны қанша 2 Демографиялық саясат қалай жүзеге асуда

    V.Сергіту сәті: (1 мин)
    Мұғалімнің іс-әрекетіОқушының іс-әрекеті
    Сергіту сәтін ұйымдастыру қадағалауБерілген тапсырманы орындау
    VI.Шығармашылық тапсырма «Венн диаграммасы»әдісін пайдалану «Тақырыпқа байланыстты біз былай түсінеміз» ( Топ бойынша , талдау, бағалау) (10 мин)
    Мұғалімнің іс-әрекетіОқушының іс-әрекеті
    Мұғалім жаңа тақырыпқа байланысты тапсырма қағаздарын таратады, көлдер жайлы диаграмманы сипаттайды Оқушылардың мақсаты берілген сұраққа өз ойларын кағазға жазау арқылы жеткізу


    VII.Қорытындылау: (сұрақ-жауап) (3 мин)
  • Бұл сабақты мен қалай түсіндім?
  • Білімді жетілдіруде не істеу керек?
  • Алған білімнің не үшін қажет деп ойлайсыңдар?
  • VIII.Рефлексия:Оқушылар бүгінгі сабаққа деген ойынын стикерге жазып, тақтаға іледі (2 мин)ББҮ кестесін толтыру
    IX.Бағалау:Өзін-өзі бағалау (2 мин)Бағдарша, бағалау парақшалары
    X.Үй тапсырмасы:Оқулық бойынша тапсырма


    Ресми байқаулар тізімі
    Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!