|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
География |
|||||
|
Бөлім: |
4 Әлеуметтік география. 4.1 Халық географиясы |
|||||
|
Педагогтің аты – жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Дүниежүзі халқының тілдік әулеттері мен топтары |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
7. 4. 1. 1 дүниежүзі халықтарының этнолингвистикалық жіктелінуін түсіндіреді |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Дүниежүзі халықтарының этнолингвистикалық жіктелінуін түсіндіріп сипаттайды; ЕББҚ: Әлемдік тілдерді зерделеп талдайды; |
|||||
|
Құндылықты дарыту |
Жасампаздық пен жаңашылдық |
|||||
|
Аптаның дәйек сөзі |
«Жаңашылдық– заман талабы» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің іс - әрекеті |
Білім алушының іс - әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 2 мин 3 мин 3 мин |
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасып, оқушылардың көңілін сабаққа аудару. Сыныпты түгелдеу, сыныптағы оқушылардың зейінін сабаққа аудару Апта дәйек сөзі «Жаңашылдық– заман талабы» Оңтүстік Корея – Бұл ел 20 ғасырдың ортасында аграрлық қоғамнан жоғары технологиялар мен инновацияларға негізделген дамыған мемлекетке айналды. Оңтүстік Корея үкіметі білім мен ғылымға көп қаржы бөліп, жаңа технологияларды қолдау арқылы әлемдегі ең алдыңғы қатарлы елдердің бірі болды. Әсіресе, Samsung, LG, Hyundai секілді халықаралық компаниялардың табысы осы жаңашылдықтардың нәтижесі. Үй жұмысы «Викторина» әдісі
|
Мұғаліммен амандасып, кезекші оқушы сыныптағы оқушылардың санын баяндайды Оқушылар Дәйексөздердің мағынасын ашады. Оңтүстік Корея мемлекетті шаруашылығына жаңа инновациялық жаңалықтарды енгізу арқылы дамыған елге айналыд Оқушылар өткен тарау бойынша викторина сұрақтарына жауап береді |
(ҚБ) мұғалім 1-10 балл аралығында бағалайды Дескриптор: Жалпы – 1 балл: ТАК бойынша сұрақтарға жауап береді |
https://wordwall.net/resource/51992457 |
||
|
Сабақтың ортасы 2 мин 5 мин 10 мин 10 мин 5 мин |
Жаңа сабақ Амандасу түрлерін оқу арқылы сабақтың тақырыбын анықтайды
Мағынаны тану «Түртіп алу» әдісі Бейнеролик: Әлемдегі кең таралған тілдер
(ТЖ)Топтық жұмыс (Оқушылар қатар болып немесе өздеріңіз бөлсеңіздер болады) «Картамен жұмыс» ЕББҚ Оқушылар дүниежүзіндегі кең таралған тіл әулеттерін таңдап сипаттайды немесе жасанды интеллект арқылы презентация жасайды
(ЖТ) Жеке тапсырма
(ЖТ) Жеке тапсырма «Сәйкестендіру» тапсырмасы
|
Әр тілде амандасу арқылы тақырыпты анықтайды Сабаққа мақсат қояды Бейнероликті қарайды. Әлем тілдерін сипаттап талдайды Оқушылар дүниежүзінің тіл әулеттерін таңдап олардың әлемде таралуы бойынша сипаттайды. Оқушылар әлемдегі кең таралған 10 тілді диаграмма түрінде көрсетеді Оқушылар тіл әулеттерінің белгілері бойынша сәйкестендіреді |
«Жарайсың» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. Дескриптор: Жалпы 3 – балл: 1.Дүниежүзінде кең таралған тіл әулеттерін анықтап сипаттайды. Дескриптор: Жалпы 3 – балл: 1.Дүниежүзіндегі кең таралған тілдерді анықтап диаграмма түрінде ұсынады Дескриптор: Жалпы 3 – балл: 1.Алтай тіл әулетін сәйкестендіреді 2.Үндіеуропалық тіл әулетін сәйкестендіреді 3.Орал тіл әулетін анықтайды |
https://youtu.be/8I7eGRni1Ro?si=w1y6AcyGolyp2o2c Presentations and Slide Decks with AI | Gamma
https://wordwall.net/ru/resource/31297227 |
||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері байланыс «Жазу» үлгілері бойынша
Үйге тапсырма Атамұра 2017 жыл:§39 Алматы §45 – 46 |
Оқушы жаңа тақырыпты қорытындылап бүгінгі сабаққа кері байланыс орнатады |
Мұғалім оқушылардың тапсырмаларды орындауына байланысты 1 – 10 балл аралығында бағалайды |
|
||
Деңгейлік тапсырмалар
-
Көп сөздердің арасынан тілдер тақырыбына қатысты сөздерді анықтаңыздар

-
Кескін картаға әлем елдеріндегі тілдерді анықтап жазыңыздар

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Дүниежүзі халқының тілдік әулеттері мен топтары
Дүниежүзі халқының тілдік әулеттері мен топтары
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
География |
|||||
|
Бөлім: |
4 Әлеуметтік география. 4.1 Халық географиясы |
|||||
|
Педагогтің аты – жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Дүниежүзі халқының тілдік әулеттері мен топтары |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
7. 4. 1. 1 дүниежүзі халықтарының этнолингвистикалық жіктелінуін түсіндіреді |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Дүниежүзі халықтарының этнолингвистикалық жіктелінуін түсіндіріп сипаттайды; ЕББҚ: Әлемдік тілдерді зерделеп талдайды; |
|||||
|
Құндылықты дарыту |
Жасампаздық пен жаңашылдық |
|||||
|
Аптаның дәйек сөзі |
«Жаңашылдық– заман талабы» |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің іс - әрекеті |
Білім алушының іс - әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 2 мин 3 мин 3 мин |
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасып, оқушылардың көңілін сабаққа аудару. Сыныпты түгелдеу, сыныптағы оқушылардың зейінін сабаққа аудару Апта дәйек сөзі «Жаңашылдық– заман талабы» Оңтүстік Корея – Бұл ел 20 ғасырдың ортасында аграрлық қоғамнан жоғары технологиялар мен инновацияларға негізделген дамыған мемлекетке айналды. Оңтүстік Корея үкіметі білім мен ғылымға көп қаржы бөліп, жаңа технологияларды қолдау арқылы әлемдегі ең алдыңғы қатарлы елдердің бірі болды. Әсіресе, Samsung, LG, Hyundai секілді халықаралық компаниялардың табысы осы жаңашылдықтардың нәтижесі. Үй жұмысы «Викторина» әдісі
|
Мұғаліммен амандасып, кезекші оқушы сыныптағы оқушылардың санын баяндайды Оқушылар Дәйексөздердің мағынасын ашады. Оңтүстік Корея мемлекетті шаруашылығына жаңа инновациялық жаңалықтарды енгізу арқылы дамыған елге айналыд Оқушылар өткен тарау бойынша викторина сұрақтарына жауап береді |
(ҚБ) мұғалім 1-10 балл аралығында бағалайды Дескриптор: Жалпы – 1 балл: ТАК бойынша сұрақтарға жауап береді |
https://wordwall.net/resource/51992457 |
||
|
Сабақтың ортасы 2 мин 5 мин 10 мин 10 мин 5 мин |
Жаңа сабақ Амандасу түрлерін оқу арқылы сабақтың тақырыбын анықтайды
Мағынаны тану «Түртіп алу» әдісі Бейнеролик: Әлемдегі кең таралған тілдер
(ТЖ)Топтық жұмыс (Оқушылар қатар болып немесе өздеріңіз бөлсеңіздер болады) «Картамен жұмыс» ЕББҚ Оқушылар дүниежүзіндегі кең таралған тіл әулеттерін таңдап сипаттайды немесе жасанды интеллект арқылы презентация жасайды
(ЖТ) Жеке тапсырма
(ЖТ) Жеке тапсырма «Сәйкестендіру» тапсырмасы
|
Әр тілде амандасу арқылы тақырыпты анықтайды Сабаққа мақсат қояды Бейнероликті қарайды. Әлем тілдерін сипаттап талдайды Оқушылар дүниежүзінің тіл әулеттерін таңдап олардың әлемде таралуы бойынша сипаттайды. Оқушылар әлемдегі кең таралған 10 тілді диаграмма түрінде көрсетеді Оқушылар тіл әулеттерінің белгілері бойынша сәйкестендіреді |
«Жарайсың» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. Дескриптор: Жалпы 3 – балл: 1.Дүниежүзінде кең таралған тіл әулеттерін анықтап сипаттайды. Дескриптор: Жалпы 3 – балл: 1.Дүниежүзіндегі кең таралған тілдерді анықтап диаграмма түрінде ұсынады Дескриптор: Жалпы 3 – балл: 1.Алтай тіл әулетін сәйкестендіреді 2.Үндіеуропалық тіл әулетін сәйкестендіреді 3.Орал тіл әулетін анықтайды |
https://youtu.be/8I7eGRni1Ro?si=w1y6AcyGolyp2o2c Presentations and Slide Decks with AI | Gamma
https://wordwall.net/ru/resource/31297227 |
||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері байланыс «Жазу» үлгілері бойынша
Үйге тапсырма Атамұра 2017 жыл:§39 Алматы §45 – 46 |
Оқушы жаңа тақырыпты қорытындылап бүгінгі сабаққа кері байланыс орнатады |
Мұғалім оқушылардың тапсырмаларды орындауына байланысты 1 – 10 балл аралығында бағалайды |
|
||
Деңгейлік тапсырмалар
-
Көп сөздердің арасынан тілдер тақырыбына қатысты сөздерді анықтаңыздар

-
Кескін картаға әлем елдеріндегі тілдерді анықтап жазыңыздар

шағым қалдыра аласыз




















