|
Бөлім: |
Әлеуметтік география. |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Дандибаева П |
||||
|
Күні: |
17.02.2025ж |
||||
|
Сыныбы:7 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Дүниежүзі халықтарының тілдік әулеттері мен топтары |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.4.1.1-дүниежүзі халықтарының этнолингвистикалық жіктелуін түсіндіреді. |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
«Ұлт», «Этнос» «Тіл ұғымдары туралы»білу. Дүниежүзі халықтарының этнолингвистикалық жіктелуін түсіну. |
||||
|
Сабақтың барысы:Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. 2 мин.
2 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру «Шаттық шеңбері»Сабақты көп тараған тілдерде амандасудан бастайды.
«Ту астында әдісі» арқылы топқа біріктіру» |
Оқушылар бірнеше тілде сәлемдеседі. Сәлеметсіңбе? Здравствуйте?
Оқушылар ту арқылы топқа бөлінеді |
ҚБ Жарайсың |
Оқулық, жұмыс дәптері
ДК экраны
Мемлекеттің тулары
|
|
|
3 мин
Жаңа сабаққа кіріспе 2 мин |
Үй тапсырмасын сұрау «Word wall әдісі»
«Шаңырақ» әдісі арқылы жаңа тақырыпты ашу. 1.Балалар, сендер қандай тілдерді білесіңдер? 2.Күнделікті қандай тілдерде сөйлейсіңдер? 3.Мемлекеттік тіліміз қандай? 4.Ұлтаралақ тіл деп қай тілді айтамыз? 5.Халықаралық тіл деп қай тілді айтамыз? |
«Word wall әдісі» арқылы сұрақтарға жауап береді
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. |
Дескриптор: 1.Табиғи аумақтық кешендерді атайды.
2.Табиғи аумақтық кешендердің көлемі жағынан бөлінуін түсінеді.
«Класс доджо»әдісі арқылы оқушыларды бағалау
«Класс доджо»әдісі арқылы оқушыларды бағалау |
ДК экраны «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру.
|
|
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 5 мин. |
«Тірек сөздермен жұмыс»
|
Оқушылар оқулықты оқып. тірек сөздермен танысып, өз дәптерлеріне жазып алады. |
Дескриптор: Жалпы - 2 балл Тірек сөздердің мағынасын ашады. «Класс доджо»әдісі арқылы оқушыларды бағалау |
Оқулық, дәптер |
|
|
3 мин
2мин |
«Картамен жұмыс»
1.Қазақ тілі тобы: Ағылшын тілінде сөйлейтін мемлекеттерді
2.Орыс тілі тобы: Испан тілінде сөйлейтін мемлекеттерді
3.Ағылшын тілі тобы: Португал тілінде сөйлейтін мемлекеттерді
«Сәйкестендіру»
|
«Картамен жұмыс жұмыс» Ағылшындар Американдықтар Аустралиялықтар Ағылшын-Канадалықтар
Испан тілінде Испандықтар Кубалықтар Мексикалықтар
Португал тілінде Португалдықтар Бразилиялықтар
«Word wall әдісі» арқылы оқушылар кең тараған тілдер мен оқшау тілдер топтарын сәйкестендіреді |
«Класс доджо»әдісі арқылы оқушыларды бағалау
Дескриптор: Картадан ағылшын,испан ,португал тілінде сөйлейтін мемлекеттерді көрсетеді
Дескриптор: Кең тараған тілдерді біледі Оқшау тілдерді ажыратады |
ДК экраны Карта Слайд. |
|
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 3 мин |
Оқушыларға сұрақтар беріледі.
«Кубик әдісі»арқылы тақырыпты қорытындылау.
|
Оқушылар кубиктердегі сұрақтарға жауап береді. |
Дескриптор: Тіл семьяларын біледі. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Дүниежүзі халықтарының тілдік әулеттері мен топтары
Дүниежүзі халықтарының тілдік әулеттері мен топтары
|
Бөлім: |
Әлеуметтік география. |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Дандибаева П |
||||
|
Күні: |
17.02.2025ж |
||||
|
Сыныбы:7 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Дүниежүзі халықтарының тілдік әулеттері мен топтары |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
7.4.1.1-дүниежүзі халықтарының этнолингвистикалық жіктелуін түсіндіреді. |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
«Ұлт», «Этнос» «Тіл ұғымдары туралы»білу. Дүниежүзі халықтарының этнолингвистикалық жіктелуін түсіну. |
||||
|
Сабақтың барысы:Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. 2 мин.
2 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру «Шаттық шеңбері»Сабақты көп тараған тілдерде амандасудан бастайды.
«Ту астында әдісі» арқылы топқа біріктіру» |
Оқушылар бірнеше тілде сәлемдеседі. Сәлеметсіңбе? Здравствуйте?
Оқушылар ту арқылы топқа бөлінеді |
ҚБ Жарайсың |
Оқулық, жұмыс дәптері
ДК экраны
Мемлекеттің тулары
|
|
|
3 мин
Жаңа сабаққа кіріспе 2 мин |
Үй тапсырмасын сұрау «Word wall әдісі»
«Шаңырақ» әдісі арқылы жаңа тақырыпты ашу. 1.Балалар, сендер қандай тілдерді білесіңдер? 2.Күнделікті қандай тілдерде сөйлейсіңдер? 3.Мемлекеттік тіліміз қандай? 4.Ұлтаралақ тіл деп қай тілді айтамыз? 5.Халықаралық тіл деп қай тілді айтамыз? |
«Word wall әдісі» арқылы сұрақтарға жауап береді
Оқушылар сұрақтарға жауап береді. |
Дескриптор: 1.Табиғи аумақтық кешендерді атайды.
2.Табиғи аумақтық кешендердің көлемі жағынан бөлінуін түсінеді.
«Класс доджо»әдісі арқылы оқушыларды бағалау
«Класс доджо»әдісі арқылы оқушыларды бағалау |
ДК экраны «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру.
|
|
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 5 мин. |
«Тірек сөздермен жұмыс»
|
Оқушылар оқулықты оқып. тірек сөздермен танысып, өз дәптерлеріне жазып алады. |
Дескриптор: Жалпы - 2 балл Тірек сөздердің мағынасын ашады. «Класс доджо»әдісі арқылы оқушыларды бағалау |
Оқулық, дәптер |
|
|
3 мин
2мин |
«Картамен жұмыс»
1.Қазақ тілі тобы: Ағылшын тілінде сөйлейтін мемлекеттерді
2.Орыс тілі тобы: Испан тілінде сөйлейтін мемлекеттерді
3.Ағылшын тілі тобы: Португал тілінде сөйлейтін мемлекеттерді
«Сәйкестендіру»
|
«Картамен жұмыс жұмыс» Ағылшындар Американдықтар Аустралиялықтар Ағылшын-Канадалықтар
Испан тілінде Испандықтар Кубалықтар Мексикалықтар
Португал тілінде Португалдықтар Бразилиялықтар
«Word wall әдісі» арқылы оқушылар кең тараған тілдер мен оқшау тілдер топтарын сәйкестендіреді |
«Класс доджо»әдісі арқылы оқушыларды бағалау
Дескриптор: Картадан ағылшын,испан ,португал тілінде сөйлейтін мемлекеттерді көрсетеді
Дескриптор: Кең тараған тілдерді біледі Оқшау тілдерді ажыратады |
ДК экраны Карта Слайд. |
|
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 3 мин |
Оқушыларға сұрақтар беріледі.
«Кубик әдісі»арқылы тақырыпты қорытындылау.
|
Оқушылар кубиктердегі сұрақтарға жауап береді. |
Дескриптор: Тіл семьяларын біледі. |
|
|
шағым қалдыра аласыз














