Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Тексерілді: К.Кулмырзаева
|
Бөлім |
Физикалық география |
|
|
Педагогтің тегі, аты,әкесінің аты |
Оразбаева Ж. |
|
|
Күні: |
14.12.2023 |
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Дүниежүзілік мұхит суларының қасиеттері |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
7.3.3.5 -мұхит суының қасиеттеріне әсер ететін факторларды анықтайды |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Мұхит суының қасиетеріне әсер ететін факторларды біледі. Картаны қолдана отырып, мұхит суының қасиеттерінің таралуы бойынша талдайды. Дүниежүзілік мұхит суының қасиеттерінің маңыздылығын анықтайды.
|
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||
|
Сабақтың басы 7 минут |
Амандасу.Түгендеу Сабаққа дайындықтарын сұрау Онлайн топқа бөлу https://qazmath.net/quraldar/topka-bolu/ 1-Тынық мұхит 2- Атлант мұхиты 3-Үнді мұхиты 4-Солтүстік мұзды мұхиты Үй тапсырмасын пысықтау |
Онлайн топқа бөлінеді. Үй тапсырмасы бойынша сұрақтарға жауап береді |
Мұғалім бағалауы |
https://qazmath.net/quraldar/topka-bolu/
https://wheelofnames.com/xc3-y2x |
|||||||||
|
Сабақтың ортасы 30
минут |
Миға шабуыл Суреттер арқылы бүгінгі тақырыпты болжау |
Суреттер арқылы бүгінгі сабақтың тақырыбын болжайды |
Мұғалімнің бағалауы |
Презентация суреттер |
|||||||||
|
Мұғалім сабақ тақырыбы мен мақсатымен таныстырамын. Қысқаша тақырып бойынша түсіндірме беремін https://www.youtube.com/watch?v=mRJ9FekCci0 2-48 дейін |
Мұғалімнің түсіндірмесінен кейін, бейне жазбаны тамашалап, ойларын ортаға салады |
|
|||||||||||
|
Ойлан, жұптас, бөліс Пазлды құрастырып, өздеріңе берілген тапсырманы анықтаңдар. Топ ішінде талқылап, нәтижесін шағын жоба түрінде ұсыну
|
Оқулықтан мәтінді оқып, топ ішінде ақылдасып, нәтижесін постер түрінде ұсынады |
|
Пазл, оқулық, постер |
||||||||||
|
Картамен жұмыс. Атласты қолдана отырып, мұхит суының қасиеттерінің таралуы бойынша талдау жүргізу. Әсер ететін факторларды анықтау 1-топ Тынық мұхиты 2-топ Атлант мұхиты 3-топ Үнді мұхиты 4-топ Солтүстік мұзды мұхиты |
Атласты қолдана отырып, мұхит суының қасиеттерінің таралуы бойынша талдау жүргізеді. Әсер ететін факторларды анықтайды |
|
|
||||||||||
|
|||||||||||||
|
«Есепке кім жүйрік» Тұздылық бойынша есеп шығару 1-есеп Каспийдің солтүстігіндегі тұздылық 14 промилле. 1 тонна теңіз суынан қанша тұз алынады? 2 есеп 100 л теңіз суынан 3 кг тұз алынды. Судың тұздылығын анықта?
ЕББҚ Географиялық диктант
|
Есеп шығарып, қатесін тақтамен салыстырып түзейді. Бір оқушы түсіндіріп тақтаға жазады.
Географиялық диктантты орындайды. Қатесін тексереді |
Оқушылар бір бірінің жұмысын тексеріп балл қояды. Әр дұрыс есеп 2 балл
Тақтамен тексеріп, қателерін түзеп, толықтырады. Әр дұрыс жауап 1 балл |
презентация |
||||||||||
|
Сабақтың соңы 8 минут |
Сабақты бекіту . https://onlinetestpad.com/bj2zordorolrc Үй тапсырмасы: Адам теңіз суын шаруашылықтың қандай түріне пайдаланады? Рефлексия Ашық микрофон әдісі -Сабақта не ұнады? - Қандай құнды ақпараттар алдың?
|
Сілтеме арқылы кіріп тест тапсырмаларын орындайды. Нәтижесін мұғалімге хабарлайды.
|
Нәтижесі платформада шығып тұрады
|
||||||||||
|
|
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Дүниежүзілік мұхит суларының қасиеттері
Дүниежүзілік мұхит суларының қасиеттері
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Тексерілді: К.Кулмырзаева
|
Бөлім |
Физикалық география |
|
|
Педагогтің тегі, аты,әкесінің аты |
Оразбаева Ж. |
|
|
Күні: |
14.12.2023 |
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Дүниежүзілік мұхит суларының қасиеттері |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
7.3.3.5 -мұхит суының қасиеттеріне әсер ететін факторларды анықтайды |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Мұхит суының қасиетеріне әсер ететін факторларды біледі. Картаны қолдана отырып, мұхит суының қасиеттерінің таралуы бойынша талдайды. Дүниежүзілік мұхит суының қасиеттерінің маңыздылығын анықтайды.
|
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||
|
Сабақтың басы 7 минут |
Амандасу.Түгендеу Сабаққа дайындықтарын сұрау Онлайн топқа бөлу https://qazmath.net/quraldar/topka-bolu/ 1-Тынық мұхит 2- Атлант мұхиты 3-Үнді мұхиты 4-Солтүстік мұзды мұхиты Үй тапсырмасын пысықтау |
Онлайн топқа бөлінеді. Үй тапсырмасы бойынша сұрақтарға жауап береді |
Мұғалім бағалауы |
https://qazmath.net/quraldar/topka-bolu/
https://wheelofnames.com/xc3-y2x |
|||||||||
|
Сабақтың ортасы 30
минут |
Миға шабуыл Суреттер арқылы бүгінгі тақырыпты болжау |
Суреттер арқылы бүгінгі сабақтың тақырыбын болжайды |
Мұғалімнің бағалауы |
Презентация суреттер |
|||||||||
|
Мұғалім сабақ тақырыбы мен мақсатымен таныстырамын. Қысқаша тақырып бойынша түсіндірме беремін https://www.youtube.com/watch?v=mRJ9FekCci0 2-48 дейін |
Мұғалімнің түсіндірмесінен кейін, бейне жазбаны тамашалап, ойларын ортаға салады |
|
|||||||||||
|
Ойлан, жұптас, бөліс Пазлды құрастырып, өздеріңе берілген тапсырманы анықтаңдар. Топ ішінде талқылап, нәтижесін шағын жоба түрінде ұсыну
|
Оқулықтан мәтінді оқып, топ ішінде ақылдасып, нәтижесін постер түрінде ұсынады |
|
Пазл, оқулық, постер |
||||||||||
|
Картамен жұмыс. Атласты қолдана отырып, мұхит суының қасиеттерінің таралуы бойынша талдау жүргізу. Әсер ететін факторларды анықтау 1-топ Тынық мұхиты 2-топ Атлант мұхиты 3-топ Үнді мұхиты 4-топ Солтүстік мұзды мұхиты |
Атласты қолдана отырып, мұхит суының қасиеттерінің таралуы бойынша талдау жүргізеді. Әсер ететін факторларды анықтайды |
|
|
||||||||||
|
|||||||||||||
|
«Есепке кім жүйрік» Тұздылық бойынша есеп шығару 1-есеп Каспийдің солтүстігіндегі тұздылық 14 промилле. 1 тонна теңіз суынан қанша тұз алынады? 2 есеп 100 л теңіз суынан 3 кг тұз алынды. Судың тұздылығын анықта?
ЕББҚ Географиялық диктант
|
Есеп шығарып, қатесін тақтамен салыстырып түзейді. Бір оқушы түсіндіріп тақтаға жазады.
Географиялық диктантты орындайды. Қатесін тексереді |
Оқушылар бір бірінің жұмысын тексеріп балл қояды. Әр дұрыс есеп 2 балл
Тақтамен тексеріп, қателерін түзеп, толықтырады. Әр дұрыс жауап 1 балл |
презентация |
||||||||||
|
Сабақтың соңы 8 минут |
Сабақты бекіту . https://onlinetestpad.com/bj2zordorolrc Үй тапсырмасы: Адам теңіз суын шаруашылықтың қандай түріне пайдаланады? Рефлексия Ашық микрофон әдісі -Сабақта не ұнады? - Қандай құнды ақпараттар алдың?
|
Сілтеме арқылы кіріп тест тапсырмаларын орындайды. Нәтижесін мұғалімге хабарлайды.
|
Нәтижесі платформада шығып тұрады
|
||||||||||
|
|
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз















