Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Дүниежүзілік мұхит суының қасиеттері
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Пәні: География |
10 сынып |
Уақыты: 21.12.2018ж. |
||||
Тақырыбы: |
Дүниежүзінің табиғат ресурстары |
|||||
Мақсаты: |
1.Табиғат ресурстары туралы білу. 2.Табиғат ресурстарының түрлерін сипаттау. 3.Таралу ерекшеліктері мен қорларын анықтау. |
|||||
Күтілетін нәтиже: |
1.Табиғат ресурстары туралы білім алады 2.Табиғат ресурстарының түрлерін сипаттайды. 3.Таралу ерекшеліктері мен қорларын анықтайды. |
|||||
Керекті жабдықтар: |
Ноутбук, проектор,атлас, кескін карта, стикер, маркер, т.б. |
|||||
Модульдер: |
|
|||||
Бағалау |
Қолпаштау және мадақтау |
|||||
Сабақтың барысы |
||||||
Сабақтың кезеңдері |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
||||
Кіріспе |
Оқушылардың зейінін сабаққа аудару. |
Жұмыс істеуге дайындалады. Жұпқа бөлінеді. Сынып ішінде ынтымақтастық атмосферасы орнығады. |
||||
Тұсаукесер |
Үй тапсырмасын тексеру мақсатында «Сұрақ бізден, жауап сізден» әдісін қолданады. Сұрақтар: «Табиғат және қоғам» арасындағы өзара байланысты қалай түсінесіңдер? 2. Табиғат ресурстары сарқылуына байланысты қалай жіктеледі? 3.Жаратылысы жағынан табиғат байлықтары қалай бөлінеді? |
Оқушылар бір-біріне сұрақ қояды. Сұрақтарға жауап береді. |
||||
Негізгі бөлім |
Ой қозғау. Бейне үзінді Сұрақ? |
Бейне үзінді көреді.Сұраққа жауап береді. |
||||
Жаңа сабақ Картамен жұмыс Сөздік пен жұмыс |
Осы тақырыпта неге бейне үзінді көрдік деп ойлайсыздар? Ендеше оқушылар бүгінгі жаңа тақырып Дүние жүзінің табиғат ресурстары. Дәптерлеріңізді ашып күннің жадын жазып тақырыпты жазыңдар. Жаңа сабақ бойынша слайдтар,арқылы түсінік береді. Жұппен жұмыс «Ойлан жұптас, бөліс» әдісі арқылы жаңа сабақты талдайды. Картадан көмір қоры бойынша жетекші елдерді көрсетіп,кескін картаға белгілеу. Сипаттама беру: Рекреациялық ресурстар Климаттық ресурстар Агроклиматтық ресурстар Ғарыштық ресурстар (орысша, ағылшынша, аудармаларын айтып дәптерге жазу) |
Жаңа тақырып себебі Дүние жүзінің табиғат ресурстары. Дәптерге жазады. Оқушылар тыңдайды. Әр жұп берілген тапсырманы оқып бір-біріне түсіндіреді. 2.Нақты мәліметтерді жазып келесі жұпқа түсіндіреді. 3. Әр жұп өз ара бағалайды. Бағдаршам арқылы (жасыл, қызыл, сары) Жасыл-тұсіндім, Сары-сұрағым бар, Қызыл-түсінбедім. Картадан аталған елдерді көрсетеді. Кескін картаға түсіреді. Оқушылар сөздіктерге сипаттама беріп, аудармасын айтып дәптерге жазады. |
||||
Қорытынды Үйге тапсырма
Бағалау |
«Бинго» әдісі арқылы бекіту. Сұрақтарды қағазға жазып, әр оқушыға үлестіру. 29-30 оқу, дәптермен, кескін картамен жұмыс. Шығармашылық тапсырма |
Қағазға жауаптарын жазады, бірінші жазған оқушы жеңімпаз атанады. Берілген үй тапсырмасын күнделіктеріне жазу |
Пәні: География |
11 сынып |
Уақыты: 13.12.2018ж. |
||||
Тақырыбы: |
Cолтүстік Еуропа елдері |
|||||
Мақсаты: |
1.Солтүстік Еуропа елдері туралы білу. 2.Солтүстүк Еуропа елдерінің экономикалық жағдайынның ерекшеліктерін сипаттау. 3.Елдердің маманданған шаруашылық салаларын анықтау. |
|||||
Күтілетін нәтиже: |
1.Солтүстік Еуропа елдері туралы біледі. 2.Солтүстүк Еуропа елдерінің экономикалық жағдайынның ерекшеліктерін сипаттайды. 3.Елдердің маманданған шаруашылық салаларын анықтайды. |
|||||
Керекті жабдықтар: |
Ноутбук, проектор,атлас, кескін карта, стикер, маркер, т.б. |
|||||
Модульдер: |
|
|||||
Бағалау |
Қолпаштау және мадақтау |
|||||
Сабақтың барысы |
||||||
Сабақтың кезеңдері |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
||||
Кіріспе |
Оқушылардың зейінін сабаққа аудару. |
Жұмыс істеуге дайындалады. Топқа бөлінеді. Сынып ішінде ынтымақтастық атмосферасы орнығады. |
||||
Тұсаукесер |
Үй тапсырмасын тексеру мақсатында «Сұрақ бізден, жауап сізден» әдісін қолданады. Сұрақтар: 1Батыс Еуропаның шағын елдері субы аймақтарға қандай факторлар арқылы бөлінеді? 2.Аймақтың ЭГЖ-сы мен геосаяси жағдайларын сипатта. 3.Жекелеген елдердің маманданған салаларын атаңдар. |
Оқушылар бір-біріне сұрақ қояды. Сұрақтарға жауап береді. |
||||
Негізгі бөлім |
Ой қозғау. Бейне үзінді Сұрақ? |
Бейне үзінді көреді.Сұраққа жауап береді. |
||||
Жаңа сабақ Картамен жұмыс Сөздік пен жұмыс |
Осы тақырыпта неге бейне үзінді көрдік деп ойлайсыздар? Ендеше оқушылар бүгінгі жаңа тақырып Солтүстік Еуропа елдері. Дәптерлеріңізді ашып күннің жадын жазып тақырыпты жазыңдар. Жаңа сабақ бойынша слайдтар,арқылы түсінік береді. Топқа жұмыс «Ойлан, топтас, бөліс» әдісі арқылы жаңа сабақты талдайды. 2.Түтікше арқылы бір-біріне, топта түсіндіреді. 3.Келесі топқа түсіндіру үшін ақ қағазға мәлімет жазып, келесі топқа тақтаға шығып түсіндіреді. Солтүстік Еуропа елдеріне қай мемлекеттер кіреді? 2.Осы аталған мемлекеттерді картадан кім көрсетеді? 3.Ал осы елдерді картаға түсіріп белгілейік. Сипаттама беру: Ел, Ұлт, Шаруашылық. (орысша, ағылшынша, аудармаларын айтып дәптерге жазу) |
Жаңа тақырып себебі Дүние жүзінің табиғат ресурстары. Дәптерге жазады. Оқушылар тыңдайды. 1.Әр жұп берілген тапсырманы оқып бір-біріне түсіндіреді. 2.Нақты мәліметтерді жазып келесі топқа түсіндіреді. 3. Әр топ өз ара бағалайды. Бағдаршам арқылы (жасыл, қызыл, сары) Жасыл-түсіндім, Сары-сұрағым бар, Қызыл-түсінбедім. Картадан аталған елдерді көрсетеді. Кескін картаға түсіреді. Оқушылар сөздіктерге сипаттама беріп, аудармасын айтып дәптерге жазады. |
||||
Қорытынды Үйге тапсырма
Бағалау |
«Бинго» әдісі арқылы бекіту. Сұрақтарды қағазға жазып, әр оқушыға үлестіру. 29 оқу, кескін картаға осы елдердің ірі өнеркәсіптері шоғырланған аймақтарын кескін картаға түсіру. Шығармашылық тапсырма ақпарат құралдарын сүйеніп, кестені толтыру (169 бет) 1.Үй тапсырмасы бойынша 2.Жаңа сабақ талдау 3.картамен жұмыс 4.Сөздік 5.Бинго ойыны |
Қағазға жауаптарын жазады, бірінші жазған оқушы жеңімпаз атанады. Берілген үй тапсырмасын күнделіктеріне жазу |
Пәні: География |
6 сынып |
Уақыты: 19.12.2017ж. |
||||
Тақырыбы: |
Дүниежүзілік мұхит суының қасиеттері |
|||||
Мақсаты: |
1.Дүниежүзілік мұхит суының қасиеттері туралы білу. 2.Мұхит суының басты қасиеттерін сипаттау. 3.Құрлық пен мұхит арасындағы байланысты анықтау. |
|||||
Күтілетін нәтиже: |
1.Дүниежүзілік мұхит суының қасиеттері туралы біледі. 2.Мұхит суының басты қасиеттерін сипаттайды. 3.Құрлық пен мұхит арасындағы байланысты анықтай алады. |
|||||
Керекті жабдықтар: |
Ноутбук, проектор,атлас, кескін карта, стикер, маркер, т.б. |
|||||
Модульдер: |
|
|||||
Бағалау |
Қолпаштау және мадақтау |
|||||
Сабақтың барысы |
||||||
Сабақтың кезеңдері |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
||||
Кіріспе |
Оқушылардың зейінін сабаққа аудару. |
Жұмыс істеуге дайындалады. Топқа бөлінеді. Сынып ішінде ынтымақтастық атмосферасы орнығады. |
||||
Тұсаукесер |
Үй тапсырмасын тексеру мақсатында «Сұрақ бізден, жауап сізден» әдісін қолданады. Сұрақтар: 1.Қанша мұхит бар? 2.Ең терең, ең үлкен иұхитты ата? 3.Мұз құрсап жатқан мұхит қалай аталады? |
Оқушылар бір-біріне сұрақ қояды. Сұрақтарға жауап береді. |
||||
Негізгі бөлім |
Ой қозғау. Бейне үзінді Сұрақ? |
Бейне үзінді көреді.Сұраққа жауап береді. |
||||
Жаңа сабақ Картамен жұмыс Сөздік пен жұмыс |
Осы тақырыпта неге бейне үзінді көрдік деп ойлайсыздар? Ендеше оқушылар бүгінгі жаңа тақырып 29.Дүниежүзілік мұхит суының қасиеттері. Дәптерлеріңізді ашып күннің жадын жазып тақырыпты жазыңдар. Жаңа сабақ бойынша слайдтар,арқылы түсінік береді. Топқа жұмыс «Ойлан, топтас, бөліс» әдісі арқылы жаңа сабақты талдайды. 2.Түтікше арқылы бір-біріне, топта түсіндіреді. 3.Келесі топқа түсіндіру үшін ақ қағазға мәлімет жазып, келесі топқа тақтаға шығып түсіндіреді. 1.Атластағы мұқиттар картасын пайдаланып,ең жылы,ең суық мұхиттарды атаңдар? 2.Осы аталған ағыстарды кім картадан көрсетеді? 3.Ағыстарды кескін картаға белгілеу. Сипаттама беру: Мұқит(оушн) ,теңіз (Сий) тұз(салть) (орысша, ағылшынша, аудармаларын айтып дәптерге жазу) |
Жаңа тақырып себебі Дүние жүзінің табиғат ресурстары. Дәптерге жазады. Оқушылар тыңдайды. 1.Әр жұп берілген тапсырманы оқып бір-біріне түсіндіреді. 2.Нақты мәліметтерді жазып келесі топқа түсіндіреді. 3. Әр топ өз ара бағалайды. Бағдаршам арқылы (жасыл, қызыл, сары) Жасыл-түсіндім, Сары-сұрағым бар, Қызыл-түсінбедім. Картадан аталған елдерді көрсетеді. Кескін картаға түсіреді. Оқушылар сөздіктерге сипаттама беріп, аудармасын айтып дәптерге жазады. |
||||
Қорытынды Үйге тапсырма
Бағалау |
«Бинго» әдісі арқылы бекіту. Сұрақтарды қағазға жазып, әр оқушыға үлестіру. (1-қадам, 3 сұрақ) 29 оқу, 1-6 қадам 1.Үй тапсырмасы бойынша 2.Жаңа сабақ талдау 3.Картамен жұмыс 4.Сөздік 5.Бинго ойыны |
Қағазға жауаптарын жазады, бірінші жазған оқушы жеңімпаз атанады. Берілген үй тапсырмасын күнделіктеріне жазу |