|
Бөлім: |
Физикалық география. 3.3 Гидросфера |
|
Білім беру ұйымы |
Ақтерек ОМ |
|
Педагогтің аты-жөні |
Нуржанова Ж.С |
|
Күні |
06.12.2024 |
|
Сыныбы: 7А |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Дүниежүзілік мұхиттың географиялық жағдайы |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
7.3.3.3 дүниежүзілік мұхиттың құрамын, географиялық жағдайын сипаттайды 7.3.3.4 мұхит және оның құрамдас бөліктерін жоспар бойынша сипаттайды |
|
Сабақтың мақсаты: |
- дүниежүзілік мұхиттың құрамын, географиялық жағдайын сипаттайды - мұхит және оның құрамдас бөліктерін жоспар бойынша сипаттайды |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі / Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 1 минут |
Сәлумдесу, оқушыларды түгендеу. «Психологиялық ахуал» |
Мұғаліммен амандасады. Сабаққа назар аударады. |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
5 минут |
Үй тапсырмасын тексеру. Оқыту түрі: Жеке жұмыс Әдісі: «Сұрақ- жауап» «Миға шабул»
«Сан санау» әдісі арқылы топқа біріктіру. |
Өткен тақырып бойынша берілген тапсырманы орындайды Сабақ мақсатын өздері болжап айтады, мұғалімнің көмегімен толықтырады. Оқушылар топқа бірігеді. |
Түрі- Өзін-өзі бағалау Үй жұмысын бағалау арқылы оқушылардың өткен сабақ бойынша оқу мақсатына қол жеткізуіне кері байланыс беріледі. |
Дүниежүзінің физикалық картасы |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 3 минут 7 минут 10 минут 15 минут |
Оқыту түрі: Топтық жұмыс. Әдісі: « Сәйкестендіру » 1-Тапсырма. Термин сөздерді сипаттамасымен сәйкестендіріңдер.
Жауабы:
Талқылау сұрақтар: 1.Мұхит деген не? 2.Бұғаз деген не? 3.Теңіз деген не? 4.Шығанақ деген не? ЕББҚ бар оқушы бұл тапсырмада топтағы оқушылардын қолдау көмек алып, тапсырманы бірге орындайды. Оқыту түрі: Жұптық жұмыс. Әдісі: «Сен маған , мен саған » 2-Тапсырма. Физикалық картаны қолданып, берілген жоспар бойынша Үнді мұхитының географиялық орнын сипаттаңдар.
Жоспар
Географиялық орны------------------------------------------------------------------ Ірі теңіздері---------------------------------------------------------------------------- Құрамына кіретін ірі аралдары---------------------------------------------------- Ірі түбектері--------------------------------------------------------------------------- Ірі шығанақтары---------------------------------------------------------------------- Ірі бұғаздар----------------------------------------------------------------------------
Талқылау сұрақтары:
ЕББҚ бар оқушы бұл тапсырмада жұбынан қолдау көмек алып, тапсырманы бірге орындайды. Мақсатқа оралу: дүниежүзілік мұхиттың құрамын, географиялық жағдайын сипаттайды. Оқыту түрі:Жеке жұмыс. Әдісі:« Картография » 3- тапсырма. Кез келген бір мұхитты алып, жоспар бойынша сипаттаңыз.
Талқылау сұрақтары: 1.Ауданы жөнінен ең үлкен мұхит? 2.Өз таңдауыңдағы мұхиттың құрамына кіретін ірі аралдары, түбектері, шығанақтары, бұғаздары қандай? 3. Ең терең жері қандай?
ЕББҚ бар оқушы мұғалім тарапынан қолдау көреді. Мақсатқа оралу: мұхит және оның құрамдас бөліктерін жоспар бойынша сипаттайды . |
Топпен бірігіп тапсырма орындайды.
Сәйкестендіру тапсырмаларын орныдайды.
Үнді мұхитына жоспар бойынша сипаттама береді.
Картаны пайдалана отырып, кестені толтырады. |
.
Дескриптор: -Терминдерді анықтамаларымен сәйкестендіреді.
Бағалау Өзара бағалау
Дескриптор: -картада Үнді мұхитының географиялық орнын анықтайды. 1балл -құрамына кіретін Ірі теңіздерді анықтайды. 1балл - ірі аралдарды анықтайды; 1балл − ірі түбектерді анықтайды. 1балл − ірі шығанақтарды анықтайды. 1балл − ірі бұғаздарды анықтайды. 1балл
Дескриптор: -Мұхит атауын және ауданы жазады. 1 балл - Құрамына кіретін ірі аралдары, түбектері, шығанақтары, бұғаздарын жазады. 2 балл - Ең терең жерін анықтайды. 1 балл Өзара бағалау |
Дүниежүз інің физикалық картасы
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы Рефлексия 4 минут Үй тапсырмасы:
|
Кері байланыс. «Бір сөйлем » әдісі «Ашық журнал» Бағалау парағы §25 мазмұндау Бағалау 2 тапсырмасын орындау
|
Кері байланыс жасап, нәтиже балдарын талдайды. |
Мұғалімнің қорытынды бағалауы жүзеге асырылады |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Дүниежүзілік мұхиттың географиялық жағдайы
Дүниежүзілік мұхиттың географиялық жағдайы
|
Бөлім: |
Физикалық география. 3.3 Гидросфера |
|
Білім беру ұйымы |
Ақтерек ОМ |
|
Педагогтің аты-жөні |
Нуржанова Ж.С |
|
Күні |
06.12.2024 |
|
Сыныбы: 7А |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Дүниежүзілік мұхиттың географиялық жағдайы |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
7.3.3.3 дүниежүзілік мұхиттың құрамын, географиялық жағдайын сипаттайды 7.3.3.4 мұхит және оның құрамдас бөліктерін жоспар бойынша сипаттайды |
|
Сабақтың мақсаты: |
- дүниежүзілік мұхиттың құрамын, географиялық жағдайын сипаттайды - мұхит және оның құрамдас бөліктерін жоспар бойынша сипаттайды |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі / Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 1 минут |
Сәлумдесу, оқушыларды түгендеу. «Психологиялық ахуал» |
Мұғаліммен амандасады. Сабаққа назар аударады. |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
5 минут |
Үй тапсырмасын тексеру. Оқыту түрі: Жеке жұмыс Әдісі: «Сұрақ- жауап» «Миға шабул»
«Сан санау» әдісі арқылы топқа біріктіру. |
Өткен тақырып бойынша берілген тапсырманы орындайды Сабақ мақсатын өздері болжап айтады, мұғалімнің көмегімен толықтырады. Оқушылар топқа бірігеді. |
Түрі- Өзін-өзі бағалау Үй жұмысын бағалау арқылы оқушылардың өткен сабақ бойынша оқу мақсатына қол жеткізуіне кері байланыс беріледі. |
Дүниежүзінің физикалық картасы |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 3 минут 7 минут 10 минут 15 минут |
Оқыту түрі: Топтық жұмыс. Әдісі: « Сәйкестендіру » 1-Тапсырма. Термин сөздерді сипаттамасымен сәйкестендіріңдер.
Жауабы:
Талқылау сұрақтар: 1.Мұхит деген не? 2.Бұғаз деген не? 3.Теңіз деген не? 4.Шығанақ деген не? ЕББҚ бар оқушы бұл тапсырмада топтағы оқушылардын қолдау көмек алып, тапсырманы бірге орындайды. Оқыту түрі: Жұптық жұмыс. Әдісі: «Сен маған , мен саған » 2-Тапсырма. Физикалық картаны қолданып, берілген жоспар бойынша Үнді мұхитының географиялық орнын сипаттаңдар.
Жоспар
Географиялық орны------------------------------------------------------------------ Ірі теңіздері---------------------------------------------------------------------------- Құрамына кіретін ірі аралдары---------------------------------------------------- Ірі түбектері--------------------------------------------------------------------------- Ірі шығанақтары---------------------------------------------------------------------- Ірі бұғаздар----------------------------------------------------------------------------
Талқылау сұрақтары:
ЕББҚ бар оқушы бұл тапсырмада жұбынан қолдау көмек алып, тапсырманы бірге орындайды. Мақсатқа оралу: дүниежүзілік мұхиттың құрамын, географиялық жағдайын сипаттайды. Оқыту түрі:Жеке жұмыс. Әдісі:« Картография » 3- тапсырма. Кез келген бір мұхитты алып, жоспар бойынша сипаттаңыз.
Талқылау сұрақтары: 1.Ауданы жөнінен ең үлкен мұхит? 2.Өз таңдауыңдағы мұхиттың құрамына кіретін ірі аралдары, түбектері, шығанақтары, бұғаздары қандай? 3. Ең терең жері қандай?
ЕББҚ бар оқушы мұғалім тарапынан қолдау көреді. Мақсатқа оралу: мұхит және оның құрамдас бөліктерін жоспар бойынша сипаттайды . |
Топпен бірігіп тапсырма орындайды.
Сәйкестендіру тапсырмаларын орныдайды.
Үнді мұхитына жоспар бойынша сипаттама береді.
Картаны пайдалана отырып, кестені толтырады. |
.
Дескриптор: -Терминдерді анықтамаларымен сәйкестендіреді.
Бағалау Өзара бағалау
Дескриптор: -картада Үнді мұхитының географиялық орнын анықтайды. 1балл -құрамына кіретін Ірі теңіздерді анықтайды. 1балл - ірі аралдарды анықтайды; 1балл − ірі түбектерді анықтайды. 1балл − ірі шығанақтарды анықтайды. 1балл − ірі бұғаздарды анықтайды. 1балл
Дескриптор: -Мұхит атауын және ауданы жазады. 1 балл - Құрамына кіретін ірі аралдары, түбектері, шығанақтары, бұғаздарын жазады. 2 балл - Ең терең жерін анықтайды. 1 балл Өзара бағалау |
Дүниежүз інің физикалық картасы
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы Рефлексия 4 минут Үй тапсырмасы:
|
Кері байланыс. «Бір сөйлем » әдісі «Ашық журнал» Бағалау парағы §25 мазмұндау Бағалау 2 тапсырмасын орындау
|
Кері байланыс жасап, нәтиже балдарын талдайды. |
Мұғалімнің қорытынды бағалауы жүзеге асырылады |
|
шағым қалдыра аласыз
ұхит
















