Материалдар / Дүниежүзінің тарихи-мәдени аймақтары 7 сынып ҚМЖ
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Дүниежүзінің тарихи-мәдени аймақтары 7 сынып ҚМЖ

Материал туралы қысқаша түсінік
Дүниежүзінің тарихи-мәдени аймақтары 7 сынып ҚМЖ 472 бұйрықпен құрастырылған Оқу мақсаты 7.4.1.3 -халықтың этникалық және діни құрамына байланысты дүниежүзінің тарихи-мәдени/ өркениеттік аймақтарының қалыптасуын түсіндіреді
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
26 Ақпан 2024
291
1 рет жүктелген
450 ₸
Бүгін алсаңыз
+23 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +23 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқа мерзімді жоспар

Сабақтың тақырыбы: Дүниежүзінің тарихи-мәдени аймақтары

Бөлім

4. Әлеуметтік география 4.1. Халық географиясы

Педагогтың аты-жөні


Күні


Сынып 7

Қатысушылар саны

Қатыспағандар саны

Сабақтың тақырыбы

Дүниежүзінің тарихи-мәдени аймақтары

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

7.4.1.3 -халықтың этникалық және діни құрамына байланысты дүниежүзінің тарихи-мәдени/ өркениеттік аймақтарының қалыптасуын түсіндіреді

Сабақтың мақсаты

Әлемнің ежелгі жет кереметін және олардың орналасқан орнын анықтайды;

Әлемнің жеті кереметін шығу тарихын сипаттайды;

Тарихи-мәдени аймақтарды анықтайды, картадан көрсетеді.

Сабақтың кезеңі/ уақыты

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы

Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармаен сәлемдесу, түгендеу. Сыныпта психологиялық ахуал туғызу. Сынып оқушыларын 3-топқа бөлу.

1-топ «Хеопс пирамидасы»; 2-топ «Коллизей»; 3-топ «Бәйтерек»;

Өткен тақырыпты қайталау үшін «Дұрыс-бұрыс» сұрақтары қойылады.

Дүниежүзілік діндер 3

Ислам дінінің үш тармағы бар

Фетишизм әлемдік дін ия

Буддизмнің тармақтарын ата

Ұлттық дінге христиан діні жатады

Ең көне дін будда

Христианнын негізін салушы Гаутама

Христианның басты дереккөзі Библия

Исламның қасиетті кітабы Құран

Әр оқушы өз жауаптарын айтады


Жалпы 1 балл



Оқулық

Дүниежүзі саяси картасы

Атлас



Ортасы

Жаңа тақырыпты бастамас бұрын «Миға шабуыл» жасаймыз. Ол үшін төмендегі сұрақтарға жауап беріп, оқушылардың тұжырымдарын тыңдаймын.

  1. Мәдениет дегеніміз не?

  2. Этнография нені зерттейді?

  3. Қандай тарихи-мәдени аймақтарды білесіңдер?

QR кодты сканерлеу арқылы Әлемнің ежелгі 7 кереметі орналасқан орынды анықтайды.Оқулықты оқып танысып шығады. Тірек сөздермен танысып, өз дәптерлеріне жазып алады. Оқулықтағы сызбаны сызып алады.

1-Тапсырма. Топтық жұмыс.Постер қорғау

1-топ:Ежелгі дүниенің жеті кереметін сипаттайды;

2-топ: Қазіргі дүние керметтерін сипаттайды.

3-топ: Қазақстанның жеті керметтерін сипаттайды.

Тапсырма №2. Жеке жұмыс Кестені толтыру. Жаңа пайда болған жеті керемет аймағын, орналасқан жерін және суреттерін кестеге дұрыс орналастыру

Атауы

Аймағы

Орналас

қан жері

Суреті

Колизей




Ұлы Қытай қорғаны




Мачу-Пикчу




Петра кешені




Тәж-Махал




Христостың мүсіні




Чичин-Ица




Гизадағы пирамида





Дескриптор:

Мәдениет ұғымын сипаттайды;

Этнография терминін түсіндіреді;

Тарихи-мәдени аймақтарды анықтайды.



Берілген ресурстар арқылы жаңа тақырыппен танысып шығады. Тірек сөздермен танысып, өз дәптерлеріне жазып алады.




Дескриптор

Ежелгі дүние кереметіне сипаттама береді;

Қазіргі дүние керметттеріне сипаттама береді;

Қазақстанның кересеттеріне сипаттама береді.

Әр топ мүшелері бірігіп, өз жұмыстарын қорғайды.














Дескриптор

Әлемнің қазіргі жеті кереметін орналасқан орнын анықтайды;

Кескін картада сол аймақтарды белгілейді;


Жалпы 3 балл



















Жалпы 4 балл























Жалпы 2 балл









Карта

Оқулық

Дәптер

АКТ





Атлас

Оқулық

Дәптер

Суреттер
























Оқулық

Дәптер

Карта

Кесте

Сабақтың соңы


Кері байланыс.

Менің түсінгенім......

Маған түсінуге қиын болғаны..........

Менің ұсынысым......................

Мені таң қалдырды................

Маған қызықты болғаны ...............

Менің білгенім.........................

Үйге тапсырма: § 41 оқу, Кескін картаға тарихи-мәдени аймақтарды түсіру.

Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды.

Дескрипторды назарға алып бағалау жүргізеді


Рисунок 7



Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!