|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||
|
Пәні: |
Дүниетану |
||||||||
|
Бөлім: |
Мамандықтар әлемі |
||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||
|
Күні: |
|
||||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№13 сабақ. Қандай кәсіби мерекелер бар? |
||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.6.1 – зерттеулер негізінде кәсіби мерекелердің тарихын шығармашылық түрде таныстыру |
||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Кәсіби мерелер туралы білетін болады |
||||||||
|
Құндылықтар |
ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК |
||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Сабаққа дайындық Өткен тақырыпты пысықтау Жаңа тақырыпты ашу Жұмбақты тап. – Балалар, бүгінгі сабағымыздың тақырыбы қандай болмақ, қалай ойлайсыңдар? Компьютер тілін біледі, Жəрдемге əрдайым келеді. Тазартты файлды вирустан, Бізге де керегі сол еді. Сұраныс көп түсетін, Мамандықтың ол иесі. (Бағдарламашы)
Білімнің дəнін тереді, Балаға тəлім береді. (Мұғалім)
Өрнектеп,сəндеп, Тігістерін бүгетін. Солпысын жөндеп, Кім көйлек тігетін? (Тігінші)
Топтық жұмыс Оқушылар топқа бөлініп, тапсырмаларды орындайды. Құндылық мақсаты: Адам өміріндегі, отбасындағы, қоғамдағы еңбектің құндылығын түсіну 1-топ. Күнтізбеде қанша кəсіби мерекелер бар екенін санаңдар. Маусым айында қандай кəсіби мерекелер атап өтіледі? Бір кəсіби мерекенің шығу тарихы жайлы баяндайды .Геолог күні – сəуірдің бірінші жексенбісі Ғылым қызметкерлері күні – 12 сəуір Отан қорғаушылар күні – 7 мамыр Мəдениет жəне өнер қызметкерлерінің күні –
2-топ. Сендердің ата-аналарың қандай кəсіби мерекелерді атап өтеді? Ол кəсіптің қоғамға беретін пайдасы туралы айтып беріңдер. Оларды күнтізбеден тауып, осы мерекелердің бірі жайында баяндаңдар. ЕБҚ Ата-анаңның кәсіптері тураы айт 3-топ «Ашықхат» әдісі Кəсіби мерекенің біріне арнап, құттықтау ашықхатын жасаңдар. Ашықхаттың мəтініне сол кəсіп иелерінің қоғамға қандай пайда əкеліп жатқанын жазыңдар. ФС тапсырмасы Дәптермен жұмыс Жұмыс дəптерімізді ашып тапсырманы орындаймыз Мамандықтарды шығу тарихына қарай əр қатарға бөліп жазамыз.
«Көңіл күй шуағы»
|
Сұрақтарға жауап береді Жаңа сабақты ашады Жұмбақтарды шешеді Топпен жұмыс жасайды Мерекелер тізімен жасайды Ата-анасының кәсіптерң туралы айтады Ашық хат жасайды Дәптермен жұмыс жасайды Кестені толтырады Кері байланыс жасайды |
ҚБ: Керемет!
Дискрипторы: - Күнтізбеде қанша кəсіби мерекелер бар екенін санайды -Маусым айындағы мерекелерді атайды. - Бір кəсіби мерекенің шығу тарихын баяндайды.. ҚБ: Смайликтер арқылы
Дискрипторы: - Мерекелердің қоғамға беретін пайдасы жайлы баяндайды. ҚБ: Қол шапалақ арқылы Дескрипторы: -Кəсіби мерекеге арнап ашықхат жасайды. -Мəтінге кəсіп иелерінің қоғамға қандай пайда əкеліп жатқанын жазады. ҚБ: Бас бармақ арқылы ҚБ: Смайликтер арқылы
Сабақтан алған әсерлерін жазады |
Мұражайлар туралы суреттер Жұмбақтағы мамандық иелерінің суреттері Мамандық тардың суреттері Отбасындағы мерекелер туралы суреттер Ашықхат үлгісі Жұмыс дәптері Кесте Дәптерлер Мамандықтар туралы суреттер Смайликтер |
|||||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||
|
Пәні: |
Дүниетану |
||||||||
|
Бөлім: |
|
||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||
|
Күні: |
|
||||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№14 сабақ. ХХ-ХХІ ғасырларда Қазақстан мәдениетінің дамуы |
||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.6.1 – зерттеулер негізінде Қазақстанның мәдениетінің тарихын шығармашылық түрде таныстыру. |
||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қазақстанның мәдени жетістіктері туралы білетін болады |
||||||||
|
Құндылықтар |
ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ |
||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Сабаққа дайындық
Өткенді пысықтау Жаңа сабақ. Құндылық мақсаты: Өз елінің тарихы, мәдениеті туралы алғашқы түсінікті қалыптастыру Оқулықпен жұмыс. Оқушылар «Мәдениет» сызбасын қарап материалдық және рухани мәдениетке мысалдар келтіреді. Оқулықтағы мәтінді басынан бастап тізбектей оқу. «Не? Қайда? Қашан?» мәтінмен жұмыс істеу стратегиясы. Мәтінді оқып, осы сұрақтарға жауап беріңдер. Ескерту: мәтінде «Қайда?» деген сұрақтың жауабы барлық жерде кездесе бермейді. 1929 жылдан 1997 жылға дейін Қазақстанның астанасы Алматы қаласы болды. Мәтінде сөз болатын мәдениет нысандарының барлығы Алматы қаласында ашылған. ХХ ғасырда Қазақстанның өнер саласында қандай жаңалықтар болды? ФС тапсырмасы «Кім көбірек?» жарыс ойыны. Мәдениет саласында көптеген мамандық иелерінің өкілдері қызмет етеді. Мамандықтардың атауларын атай аласыңдар ма? Ойын ойнау арқылы өнер саласындағы мамандықтарды кім көбірек білетінін көрейік. Ойынның шарты: қайталауға болмайды; мамандық атауын соңғы болып айтқан жеңіске жетеді. ЕБҚ және ЕҚБ «Сәйкестендіру» әдісі
|
Көңіл-күйлерін реттейді Үй тапсырмасын айтады Мәтінмен жұмыс істейді Мәліметтер мен танысады Ойын арқылы мәдениет саласындағы мамандықтарды атайды Сәйкестен діру жасайды Кері байланыс жасайды |
ҚБ: Жарайсың!
Дескрипторы: Соңғы жүз жылдықтағы Қазақстанның мәдениет саласында жеткен жетістіктерін атайды-1Б Мәдениет саласындағы жетістіктер туралы біледі-1Б ҚБ: Бағдаршам көздері арқылы бір-бірін бағалау. Дескриптор: Мәдениет саласының мамандықтарын атай алады-1Б Ойын шартын бұзбай ойнайды-1Б
Дескриптор: Өнер мен мәдениет орындарын ажырата алады-1Б Сәйкестендіру жасайды-1Б
«Инсерт» әдісі бойынша сабақтан алған білімін тиянақтайды |
Суреттер Қалалардың суреттері Алматы қаласындағы мәдениет үйлері туралы бейнебаян Мамандықтар туралы суреттер Суреттер Сәйкестендіру парағы Кері байланыс парағы |
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Дүниетану 13-14 сабақтар 4-сынып
Дүниетану 13-14 сабақтар 4-сынып
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||
|
Пәні: |
Дүниетану |
||||||||
|
Бөлім: |
Мамандықтар әлемі |
||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||
|
Күні: |
|
||||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№13 сабақ. Қандай кәсіби мерекелер бар? |
||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.6.1 – зерттеулер негізінде кәсіби мерекелердің тарихын шығармашылық түрде таныстыру |
||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Кәсіби мерелер туралы білетін болады |
||||||||
|
Құндылықтар |
ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК |
||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Сабаққа дайындық Өткен тақырыпты пысықтау Жаңа тақырыпты ашу Жұмбақты тап. – Балалар, бүгінгі сабағымыздың тақырыбы қандай болмақ, қалай ойлайсыңдар? Компьютер тілін біледі, Жəрдемге əрдайым келеді. Тазартты файлды вирустан, Бізге де керегі сол еді. Сұраныс көп түсетін, Мамандықтың ол иесі. (Бағдарламашы)
Білімнің дəнін тереді, Балаға тəлім береді. (Мұғалім)
Өрнектеп,сəндеп, Тігістерін бүгетін. Солпысын жөндеп, Кім көйлек тігетін? (Тігінші)
Топтық жұмыс Оқушылар топқа бөлініп, тапсырмаларды орындайды. Құндылық мақсаты: Адам өміріндегі, отбасындағы, қоғамдағы еңбектің құндылығын түсіну 1-топ. Күнтізбеде қанша кəсіби мерекелер бар екенін санаңдар. Маусым айында қандай кəсіби мерекелер атап өтіледі? Бір кəсіби мерекенің шығу тарихы жайлы баяндайды .Геолог күні – сəуірдің бірінші жексенбісі Ғылым қызметкерлері күні – 12 сəуір Отан қорғаушылар күні – 7 мамыр Мəдениет жəне өнер қызметкерлерінің күні –
2-топ. Сендердің ата-аналарың қандай кəсіби мерекелерді атап өтеді? Ол кəсіптің қоғамға беретін пайдасы туралы айтып беріңдер. Оларды күнтізбеден тауып, осы мерекелердің бірі жайында баяндаңдар. ЕБҚ Ата-анаңның кәсіптері тураы айт 3-топ «Ашықхат» әдісі Кəсіби мерекенің біріне арнап, құттықтау ашықхатын жасаңдар. Ашықхаттың мəтініне сол кəсіп иелерінің қоғамға қандай пайда əкеліп жатқанын жазыңдар. ФС тапсырмасы Дәптермен жұмыс Жұмыс дəптерімізді ашып тапсырманы орындаймыз Мамандықтарды шығу тарихына қарай əр қатарға бөліп жазамыз.
«Көңіл күй шуағы»
|
Сұрақтарға жауап береді Жаңа сабақты ашады Жұмбақтарды шешеді Топпен жұмыс жасайды Мерекелер тізімен жасайды Ата-анасының кәсіптерң туралы айтады Ашық хат жасайды Дәптермен жұмыс жасайды Кестені толтырады Кері байланыс жасайды |
ҚБ: Керемет!
Дискрипторы: - Күнтізбеде қанша кəсіби мерекелер бар екенін санайды -Маусым айындағы мерекелерді атайды. - Бір кəсіби мерекенің шығу тарихын баяндайды.. ҚБ: Смайликтер арқылы
Дискрипторы: - Мерекелердің қоғамға беретін пайдасы жайлы баяндайды. ҚБ: Қол шапалақ арқылы Дескрипторы: -Кəсіби мерекеге арнап ашықхат жасайды. -Мəтінге кəсіп иелерінің қоғамға қандай пайда əкеліп жатқанын жазады. ҚБ: Бас бармақ арқылы ҚБ: Смайликтер арқылы
Сабақтан алған әсерлерін жазады |
Мұражайлар туралы суреттер Жұмбақтағы мамандық иелерінің суреттері Мамандық тардың суреттері Отбасындағы мерекелер туралы суреттер Ашықхат үлгісі Жұмыс дәптері Кесте Дәптерлер Мамандықтар туралы суреттер Смайликтер |
|||||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||
|
Пәні: |
Дүниетану |
||||||||
|
Бөлім: |
|
||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||
|
Күні: |
|
||||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№14 сабақ. ХХ-ХХІ ғасырларда Қазақстан мәдениетінің дамуы |
||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.6.1 – зерттеулер негізінде Қазақстанның мәдениетінің тарихын шығармашылық түрде таныстыру. |
||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қазақстанның мәдени жетістіктері туралы білетін болады |
||||||||
|
Құндылықтар |
ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ |
||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Сабаққа дайындық
Өткенді пысықтау Жаңа сабақ. Құндылық мақсаты: Өз елінің тарихы, мәдениеті туралы алғашқы түсінікті қалыптастыру Оқулықпен жұмыс. Оқушылар «Мәдениет» сызбасын қарап материалдық және рухани мәдениетке мысалдар келтіреді. Оқулықтағы мәтінді басынан бастап тізбектей оқу. «Не? Қайда? Қашан?» мәтінмен жұмыс істеу стратегиясы. Мәтінді оқып, осы сұрақтарға жауап беріңдер. Ескерту: мәтінде «Қайда?» деген сұрақтың жауабы барлық жерде кездесе бермейді. 1929 жылдан 1997 жылға дейін Қазақстанның астанасы Алматы қаласы болды. Мәтінде сөз болатын мәдениет нысандарының барлығы Алматы қаласында ашылған. ХХ ғасырда Қазақстанның өнер саласында қандай жаңалықтар болды? ФС тапсырмасы «Кім көбірек?» жарыс ойыны. Мәдениет саласында көптеген мамандық иелерінің өкілдері қызмет етеді. Мамандықтардың атауларын атай аласыңдар ма? Ойын ойнау арқылы өнер саласындағы мамандықтарды кім көбірек білетінін көрейік. Ойынның шарты: қайталауға болмайды; мамандық атауын соңғы болып айтқан жеңіске жетеді. ЕБҚ және ЕҚБ «Сәйкестендіру» әдісі
|
Көңіл-күйлерін реттейді Үй тапсырмасын айтады Мәтінмен жұмыс істейді Мәліметтер мен танысады Ойын арқылы мәдениет саласындағы мамандықтарды атайды Сәйкестен діру жасайды Кері байланыс жасайды |
ҚБ: Жарайсың!
Дескрипторы: Соңғы жүз жылдықтағы Қазақстанның мәдениет саласында жеткен жетістіктерін атайды-1Б Мәдениет саласындағы жетістіктер туралы біледі-1Б ҚБ: Бағдаршам көздері арқылы бір-бірін бағалау. Дескриптор: Мәдениет саласының мамандықтарын атай алады-1Б Ойын шартын бұзбай ойнайды-1Б
Дескриптор: Өнер мен мәдениет орындарын ажырата алады-1Б Сәйкестендіру жасайды-1Б
«Инсерт» әдісі бойынша сабақтан алған білімін тиянақтайды |
Суреттер Қалалардың суреттері Алматы қаласындағы мәдениет үйлері туралы бейнебаян Мамандықтар туралы суреттер Суреттер Сәйкестендіру парағы Кері байланыс парағы |
|||||
шағым қалдыра аласыз




















