Материалдар / Дүниетану 19 сабақ Менің елімнің нышандары

Дүниетану 19 сабақ Менің елімнің нышандары

Материал туралы қысқаша түсінік
Менің елімнің нышандары
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
19 Наурыз 2024
156
2 рет жүктелген
250 ₸
Бүгін алсаңыз
+13 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +13 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Білім беру ұйымының атауы

87

Пәні:

Дүниетану

Бөлім:

Өнер

Педагогтің аты-жөні:

Булабаева Э.Ж

Күні:

25.01.24

Сынып: 3Г

Қатысушылар саны: 26

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

19 Менің елімнің «нышандары».


Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

3.3.5.1 Қазақстанның ресми емес нышандарының маңызын түсіндіру («Алтын адам», «Бәйтерек» монументі, «Мәңгілік ел» қақпасы).


Сабақтың мақсаты

  • Қазақстанның ресми емес нышандарының маңызын түсіндіру, дүниетанымын кеңейту

  • Өз туған жерінің нышанындарын дәріптеу

  • Еліміздің ұлттық құндылықтарын құрметтеуге тәрбиелеу


Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

5 минут


Өткенді пысықтау

5 минут
















Сабақ

тың ортасы

20 минут



























































Сабақты қорыту


10 минут


Кері байланыс

5 минут

Психологиялық ахуал

Cәлемдесу. Суреттер арқылы топқа бөлу (асық, шаңырақ, домбыра)


Өткенді пысықтау

1. «Асық ойыны» арқылы үй тапсырмасын сұрау

1. Электр қуаты қаншалықты маңызды?

2. Біз электр қуатын қай уақытта пайдаланамыз?

3. Электр қуатын қалай үнемдеуімізге болады?

Рисунок 1


Сабаққа кіріспе

«Миға шабуыл» әдісі

Ресми нышандар деген сөзді естігенде ойларыңа нелер келеді?

-Біздің еліміздің қандай нышандары бар?

-Еліміздің қандай мемлекеттік рәміздері бар? Оларды ата.(авторлары)


Оқушылар оқу мақсаты және бағалау критерийімен танысады

Жаңа тақырып.

Білу және түсіну . Оқулықпен жұмыс.

Сен өз туған жеріңнің нышанын жасауды үйренесің.


«Кроссенс» әдісі.

  1. (Пирамида, Эйфел мұнарасы, Қызыл Кремль, Бәйтерек, Мәңгілік ел, Алтын адам Экспо, Қ.А. Ясауи кесенесі)

  2. Шымкен қаласының нышандары (Дендропарк, зообақ, қызыл қызғалдақ, №87 мектеп)

  3. Еліміздегі ұлттық нышандары (Бауырсақ, бешбармақ, домбыра)


Олар туралы не білесіңдер? Тақтадағы атауларды пайдаланыңдар.


1. Астана нышаны.

2. Заманауи Қазақстанның нышаны және Қазақстан халқының абыройының асқақтауы.

3. Қазақстан тәуелсіздігінің нышаны.

Рисунок 4

2. «Фотоны жандандыру» әдісі. Топтық жұмыс

1 топ: Аңыздан берілген үзіндіні оқыңдар. Самұрық мен айдаһар ненің нышаны? Аңыз қалай аяқталады?

2 топ: Есік қорғанынан табылған сақ ханзадасы туралы не білесің? «Алтын Адамның» еліміздің құндылығын дәріптеуде алатын орны қандай?

3 топ: «Мәңгілік ел» қақпасының қабырғасында бейнеленген мүсіндер нені білдіреді?



3. «Мені тап та, боя» әдісі. Жеке тапсырма Дәптермен жұмыс

I-топ Қазақ халқының тағамдық нышандарын тауып жазады, бояйды

II-топ Қазақ халқының аспапты нышандарын тауып жазады, бояйды

III- топ Қазақ халқының өсімдік нышандарын тауып жазады, бояйды



Сергіту сәті «Нейрожаттығу»


4. «Ішіне-сыртына» әдісі. Жұптық жұмыс

Ішіне-сыртына әдісі арқылы ресми және ресми емес нышандарды бөліп жазу (Шеңбер ішіне ресми, шеңбер сыртына ресми емес нышандарды жазу)

Рисунок 5

5. Қорытындылау. «Жаңалық ашамыз»

өз нышанымды жасаймын.

Бүгінгі оқу мақсаты қандай болды?

-Бүгін қандай ұғыммен таныстың?

-Сабақтың мақсатына жеттің бе ?

- Не қиын болды ?

Үйге тапсырма:

Жануарлар

Өсімдіктер

Музыкалық аспаптарға байланысты ресми емес нышандарды жазып келу

Рефлексия. Кері байланыс «Өмір ағашы»

Рисунок 6

Мұғаліммен сәлемдеседі. Топқа бөлінеді











Еліміздің мемлекеттік рәміздерін атайды.




Жаңа тақырыпты ашады




Тапсырманы орындайды



Суреттерге қарап, ресми емес нышандарды көріп анықтайды. Төмендегі атауларды пайдаланады



Мәтінді оқып, «Мәңгілік ел» қақпасының қабырғасында бейнеленген мүсіндер нені білдіретінін анықтайды.


Есік қорғанынан табылған сақ ханзадасы , «Алтын адамның» ұлттығымызды дәріптеуде алатын орны жайлы анықтайды.





















Бүгінгі сабақтағы өзінің әрекеті туралы, жаңа білімді меңгерудегі өзінің жетістіктері мен қиыншылығы туралы ой бөліседі. өзін бағалайды





Дескриптор :

Электр қуатын сақтану жолдарын біледі .Қауіпсіздік ережелерін айтады

ҚБ:2балл




Бағалау критерийі:

Қазақстанның ресми емес нышандарының маңызын түсіндіру («Алтын адам», «Бәйтерек»монументі, «Мәңгілік ел» қақпасы).


















Дескриптор:

1. Мәтінді оқып, «Мәңгілік ел» қақпасының қабырғасында бейнеленген мүсіндер туралы айтады 2б

Дескриптор:

1.Есік қорғанынан табылған сақ ханзадасы , «Алтын адамның» ұлттығымызды дәріптеуде алатын орны жайлы анықтайды. 2б


Дескриптор:

1.Ресми емес нышандарды тауып, жазады, бояйды 2б, мадақтау








Дескриптор:

1.Ресми емес нышандарды шеңбердің сыртына,ресми нышандарды шеңбердің сыртына жазады 2б, мадақтау


Дескриптор:

1.Өз нышанын жасайды 2б, мадақтау






«Асық ойыны» жұмыс үстелі


Оқулық.

слайд түсіндірме






Интербелсенді тақта






Түрлі қаланың нышандары бар суреттер




















Дәптер


Бейнеролик

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ