|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Дүниетану |
|||||
|
Бөлім: |
Өнер |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 сынып. |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№21 сабақ. Тарихи және мәдени ескерткіштерді қорғаудың маңызы не? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.3.1.2 тарих пен мәдениет ескерткіштерін сақтау маңыздылығын түсіндіру. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
тарих пен мәдениет ескерткіштерін сақтау маңыздылығын түсіндіру. |
|||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Тәртіпсіз ел болмайды |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 22 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал
Өткенді пысықтау «Серпілген сауал» әдісі арқылы өтілген тақырыпты пысықтау Түркілер және олардың өмір сүру салты. *Қазақтардың бабалары: сақтар,ғұндар,түркілер. *Олар туралы не білетініңді баяндап бер. *Түркілердің қол өнері туралы айт. Топқа бөлу Қалалары мен облыстарындағы тарихи-мәдени ескерткіштер бейнеленген осы қалалардың аттарымен топқа бөлу. 1-топ. Түркістан 2-топ.Алматы 3-топ.Семей Құндылық мақсаты: Өз елінің тарихы, мәдениеті туралы алғашқы түсінікті қалыптастыру Жаңа тақырып Ұжымдық жұмыс «Топтастыру» әдісі Оқулықпен жұмыс Ескерткіштер не үшін керек? Суреттерге қара. Тарихи- мәдени ескерткіштердің түрлерін ата. Суретте Түркістан, Алматы, Орал, Семей қалалары мен облыстарындағы тарихи-мәдени ескерткіштер бейнеленген. Топтастыру жаса Өткенге құрмет- бұл өлкеде өмір сүріп, өз Отанын, жерін, елін сүйген адамдарды есте сақтау. ФС тапсырмасы Жұптық жұмыс «Тик-ток» әдісі Өзіңді экскурсия жүргізушісімін деп ойлап көр. Сыныптастарыңа өз қалаң, ауылың жайлы экскурсия жүргіз. Төмендегі сұрақтарға әңгіме құрастыр: -Қаланың (ауылыңның) құрылғанына қанша жыл болды? -Қалаңда (ауылыңда) қандай тарихи-мәдени ескерткіштер бар? -Ол ненің құрметіне немесе қандай оқиғаға байланысты қойылған? Топтық жұмыс ФС тапсырмасы «Жағдаят» әдісі 1-топ. Тақырыбы: «Менің сүйікті ескерткішім» Кез келген ескерткіші (еліміздегі, қаладағы, ауылдағы) таңдап, ол ескерткіштің саған неге ұнайтындығы туралы 7-8 сөйлем жаз. 2-топ. Даналардың айтқан сөзі бар: «Болашағын ойлаған адам ескерткіш орнатады». Сен осы пікірмен келісесің бе? Мысал келтір. 3-топ. «Жер бетінде мәдени және тарихи ескерткіштер сақталу үшін не жасай аламын?» деген тақырыпта жадынама жаз. ЕБҚ және ЕҚБ ПІКІР АЛМАСАЙЫҚ. -Отбасындағы береке-бірлікті қалай арттыруға болады? -Елдің ресми емес нышандары деген не? -Ескерткіштерді не үшін сақтау керек? -Тұрмыстық заттарды қалай дұрыс қолдану керек? -Түркілер қалай өмір сүрді және немен айналысты? Үй тапсырмасы Тарихи және мәдени ескерткіштерді қорғаудың маңызы не? Кері байланыс
|
Амандасады Жақсы тілектер айтады Сұрақтарға жауап береді Топқа бөлінеді Жаңа тақырыпты меңгереді Тапсырманы орындайды Суретпен жұмыс Тапсырманы орындайды Топтық жұмыс жасайды Тапсырманы орындайды Жағдаяттан шығып көреді Жеке жұмыс жасайды Тапсырманы орындайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жассайды |
Дескриптор: Түркілер туралы сұрақтарға жауап береді-1б Тамаша!
Керемет! Дескриптор: Тарихи- мәдени ескерткіштердің түрлерін атайды -1б Өз Отанын, жерін, елін сүйген адамдарды есте сақтайды-1б
Дескриптор: Өз қалаң, ауылың жайлы экскурсия жүргізеді-1б Қалаңда (ауылыңда) қандай тарихи-мәдени ескерт-кіштер бар екенін айтады-1б Тамаша жауаптар! Дескриптор: Кез келген ескерткішті (еліміздегі, қаладағы, ауылдағы) таңдап, ол ескерткіштің неге ұнайтындығы туралы жазады -1б «Жер бетінде мәдени және тарихи ескерткіштер сақталу үшін не жасай аламын?» деген тақырыпта жадынама жазады-1б
Тамаша жауаптар! «Данышпан үкі» әдісі |
Суреттер
оқулық суреттер
Таратпа парақтар
Оқулық Суреттер
суреттер Суреттер
Кері байланыс тақтасы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Дүниетану 21 сабақ
Дүниетану 21 сабақ
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Дүниетану |
|||||
|
Бөлім: |
Өнер |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 сынып. |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№21 сабақ. Тарихи және мәдени ескерткіштерді қорғаудың маңызы не? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.3.1.2 тарих пен мәдениет ескерткіштерін сақтау маңыздылығын түсіндіру. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
тарих пен мәдениет ескерткіштерін сақтау маңыздылығын түсіндіру. |
|||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Тәртіпсіз ел болмайды |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 22 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал
Өткенді пысықтау «Серпілген сауал» әдісі арқылы өтілген тақырыпты пысықтау Түркілер және олардың өмір сүру салты. *Қазақтардың бабалары: сақтар,ғұндар,түркілер. *Олар туралы не білетініңді баяндап бер. *Түркілердің қол өнері туралы айт. Топқа бөлу Қалалары мен облыстарындағы тарихи-мәдени ескерткіштер бейнеленген осы қалалардың аттарымен топқа бөлу. 1-топ. Түркістан 2-топ.Алматы 3-топ.Семей Құндылық мақсаты: Өз елінің тарихы, мәдениеті туралы алғашқы түсінікті қалыптастыру Жаңа тақырып Ұжымдық жұмыс «Топтастыру» әдісі Оқулықпен жұмыс Ескерткіштер не үшін керек? Суреттерге қара. Тарихи- мәдени ескерткіштердің түрлерін ата. Суретте Түркістан, Алматы, Орал, Семей қалалары мен облыстарындағы тарихи-мәдени ескерткіштер бейнеленген. Топтастыру жаса Өткенге құрмет- бұл өлкеде өмір сүріп, өз Отанын, жерін, елін сүйген адамдарды есте сақтау. ФС тапсырмасы Жұптық жұмыс «Тик-ток» әдісі Өзіңді экскурсия жүргізушісімін деп ойлап көр. Сыныптастарыңа өз қалаң, ауылың жайлы экскурсия жүргіз. Төмендегі сұрақтарға әңгіме құрастыр: -Қаланың (ауылыңның) құрылғанына қанша жыл болды? -Қалаңда (ауылыңда) қандай тарихи-мәдени ескерткіштер бар? -Ол ненің құрметіне немесе қандай оқиғаға байланысты қойылған? Топтық жұмыс ФС тапсырмасы «Жағдаят» әдісі 1-топ. Тақырыбы: «Менің сүйікті ескерткішім» Кез келген ескерткіші (еліміздегі, қаладағы, ауылдағы) таңдап, ол ескерткіштің саған неге ұнайтындығы туралы 7-8 сөйлем жаз. 2-топ. Даналардың айтқан сөзі бар: «Болашағын ойлаған адам ескерткіш орнатады». Сен осы пікірмен келісесің бе? Мысал келтір. 3-топ. «Жер бетінде мәдени және тарихи ескерткіштер сақталу үшін не жасай аламын?» деген тақырыпта жадынама жаз. ЕБҚ және ЕҚБ ПІКІР АЛМАСАЙЫҚ. -Отбасындағы береке-бірлікті қалай арттыруға болады? -Елдің ресми емес нышандары деген не? -Ескерткіштерді не үшін сақтау керек? -Тұрмыстық заттарды қалай дұрыс қолдану керек? -Түркілер қалай өмір сүрді және немен айналысты? Үй тапсырмасы Тарихи және мәдени ескерткіштерді қорғаудың маңызы не? Кері байланыс
|
Амандасады Жақсы тілектер айтады Сұрақтарға жауап береді Топқа бөлінеді Жаңа тақырыпты меңгереді Тапсырманы орындайды Суретпен жұмыс Тапсырманы орындайды Топтық жұмыс жасайды Тапсырманы орындайды Жағдаяттан шығып көреді Жеке жұмыс жасайды Тапсырманы орындайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жассайды |
Дескриптор: Түркілер туралы сұрақтарға жауап береді-1б Тамаша!
Керемет! Дескриптор: Тарихи- мәдени ескерткіштердің түрлерін атайды -1б Өз Отанын, жерін, елін сүйген адамдарды есте сақтайды-1б
Дескриптор: Өз қалаң, ауылың жайлы экскурсия жүргізеді-1б Қалаңда (ауылыңда) қандай тарихи-мәдени ескерт-кіштер бар екенін айтады-1б Тамаша жауаптар! Дескриптор: Кез келген ескерткішті (еліміздегі, қаладағы, ауылдағы) таңдап, ол ескерткіштің неге ұнайтындығы туралы жазады -1б «Жер бетінде мәдени және тарихи ескерткіштер сақталу үшін не жасай аламын?» деген тақырыпта жадынама жазады-1б
Тамаша жауаптар! «Данышпан үкі» әдісі |
Суреттер
оқулық суреттер
Таратпа парақтар
Оқулық Суреттер
суреттер Суреттер
Кері байланыс тақтасы |
||
шағым қалдыра аласыз





























