|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|
|||||||||
|
Пәні: |
Дүниетану Атамұра |
|
|||||||||
|
Бөлім: |
Қоршаған орта |
|
|||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|||||||||
|
Күні: |
|
|
|||||||||
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№28 сабақ. Адам өміріне ауа райының әсері |
|
|||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.2.1 ауа райының адам өмірі мен шаруашылық іс- әрекетіне оң және кері әсерін талдау |
|
|||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
ауа райының адам өмірі мен шаруашылық іс- әрекетіне оң және кері әсерін талдау |
|
|||||||||
|
Құндылықтар |
Талап: қоршаған орта тазалығын сақтау |
|
|||||||||
|
Сабақтың барысы |
|
||||||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||||||
|
Сабақтың басы
10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Психолгиялық ахуал қалыптастыру
Үй тапсырмасы
|
Оқушылардың назарын сабаққа аудару
Үй тапсырмасын Оқиды
|
ҚБ: Смарт сағат әдісі Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1б |
|
|
||||||
|
Сабақтың ортасы 25мин |
Жаңа сабақ ФС тапсырма 1-тапсырма Терезеге қарап,парталасыңа бүгінгі ауа райы туралы әңгімеле. Суреттегі балалар неліктен әртүрлі киінген?
Ауа райы бірде салқын,бірде жылы болып үнемі өзгеріп тұрады. Ауаның темпераатурасын өлшейтін құралды термометр дейді. Егін егу,ағаш отырғызу,балық аулау,мал бағу барлығыда ауа райына сәйкес жүргізіледі. Ауа райы болжамы жолаушылар үшін де маңызды. Қарлы боран,қалың тұман және қатты жел де көліктердің қозғалысына кедергі келтіреді. 2-тапсырма Кестемен жұмыс Өзің білетін жорамалыңды төмендегі кестеге жаз. Қорытынды жаса.
ЕБҚ және ЕҚБ «Синоптикпін» айдары Суретке қарап,ауа райын болжа.
|
Ауа райы туралы әңгімелейді
Ауа райы туралы мәліметпен танысады
Кестемен жұмыс
Ауа райын айтады |
ҚБ: Смарт сағат әдісі Дескриптор: Сұраққа жауап береді-1б Бүгінгі ауа райын әңгімелейді-1б
ҚБ: Смарт сағат әдісі Дескриптор: Кестені толтырады-1б Қолайлы ауа райын жазады-1б Қолайсыз ауа райын жазады-1б
ҚБ: Смарт сағат әдісі Дескриптор: Ауа райын болжап,айта ды-1б
|
Суреттер
Оқулық
Кесте
Сурет
|
|
||||||
|
Сабақтың соңы 10 мин |
ЕҚБ Бекіту. Сен тұратын жердің ауа райын жайлы деп айтуға бола ма? Себебін түсіндір? Алда болатын ауа райын болжау не үшін қажет? Ауа райын білу қандай мамандарға қажет?
Үй тапсырмасы Ауа райына қатысты тағы қандай халықтық жорамадар бар? Әртүрлі ақпарат көздерінен іздестір,мәлімет жинап кел.
|
Сұрақтарға жауап береді
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды |
ҚБ: Смарт сағат әдісі Дескриптор: Сұраққа жауап береді-1б
«медаль» әдісі |
Оқулық
|
|
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Дүниетану 28- сабақ
Дүниетану 28- сабақ
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|
|||||||||
|
Пәні: |
Дүниетану Атамұра |
|
|||||||||
|
Бөлім: |
Қоршаған орта |
|
|||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|||||||||
|
Күні: |
|
|
|||||||||
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№28 сабақ. Адам өміріне ауа райының әсері |
|
|||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.2.1 ауа райының адам өмірі мен шаруашылық іс- әрекетіне оң және кері әсерін талдау |
|
|||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
ауа райының адам өмірі мен шаруашылық іс- әрекетіне оң және кері әсерін талдау |
|
|||||||||
|
Құндылықтар |
Талап: қоршаған орта тазалығын сақтау |
|
|||||||||
|
Сабақтың барысы |
|
||||||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||||||
|
Сабақтың басы
10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Психолгиялық ахуал қалыптастыру
Үй тапсырмасы
|
Оқушылардың назарын сабаққа аудару
Үй тапсырмасын Оқиды
|
ҚБ: Смарт сағат әдісі Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-1б |
|
|
||||||
|
Сабақтың ортасы 25мин |
Жаңа сабақ ФС тапсырма 1-тапсырма Терезеге қарап,парталасыңа бүгінгі ауа райы туралы әңгімеле. Суреттегі балалар неліктен әртүрлі киінген?
Ауа райы бірде салқын,бірде жылы болып үнемі өзгеріп тұрады. Ауаның темпераатурасын өлшейтін құралды термометр дейді. Егін егу,ағаш отырғызу,балық аулау,мал бағу барлығыда ауа райына сәйкес жүргізіледі. Ауа райы болжамы жолаушылар үшін де маңызды. Қарлы боран,қалың тұман және қатты жел де көліктердің қозғалысына кедергі келтіреді. 2-тапсырма Кестемен жұмыс Өзің білетін жорамалыңды төмендегі кестеге жаз. Қорытынды жаса.
ЕБҚ және ЕҚБ «Синоптикпін» айдары Суретке қарап,ауа райын болжа.
|
Ауа райы туралы әңгімелейді
Ауа райы туралы мәліметпен танысады
Кестемен жұмыс
Ауа райын айтады |
ҚБ: Смарт сағат әдісі Дескриптор: Сұраққа жауап береді-1б Бүгінгі ауа райын әңгімелейді-1б
ҚБ: Смарт сағат әдісі Дескриптор: Кестені толтырады-1б Қолайлы ауа райын жазады-1б Қолайсыз ауа райын жазады-1б
ҚБ: Смарт сағат әдісі Дескриптор: Ауа райын болжап,айта ды-1б
|
Суреттер
Оқулық
Кесте
Сурет
|
|
||||||
|
Сабақтың соңы 10 мин |
ЕҚБ Бекіту. Сен тұратын жердің ауа райын жайлы деп айтуға бола ма? Себебін түсіндір? Алда болатын ауа райын болжау не үшін қажет? Ауа райын білу қандай мамандарға қажет?
Үй тапсырмасы Ауа райына қатысты тағы қандай халықтық жорамадар бар? Әртүрлі ақпарат көздерінен іздестір,мәлімет жинап кел.
|
Сұрақтарға жауап береді
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды |
ҚБ: Смарт сағат әдісі Дескриптор: Сұраққа жауап береді-1б
«медаль» әдісі |
Оқулық
|
|
||||||
шағым қалдыра аласыз



















