|
Білім беру ұйымының атауы |
«Қ. Сәтбаев атындағы №48 жалпы білім беретін мектеп» кмм |
||||
|
Пәні: |
Дүниетану. Атамұра |
||||
|
Бөлім: |
Менің туған өлкем |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Досмайлова Ж |
||||
|
Күні: |
11.12.2025 жыл |
||||
|
Сынып: |
2 «А» сынып |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 15 сабақ. Қазақстан Респупликасының Туы, Елтаңбасы, Гимні |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.3.5.1 Қазақстан Республикасы мемлекеттік рәміздерінің маңызын түсіндіру |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мемлекеттік рәміздердің маңызын түсінеді Қолдану тәртібін біледі |
||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: Бірлік және ынтымақ |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Қазақстанның мемлекеттік рәміздерін ажырата білу Апта дәйексөзі: Бірлігі жоқ ел тозады, бірлігі күшті ел озады. |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақ тың басы 2 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
|
Сабаққа дайын-дық жасап, жақсы тілектер тілейді. |
Мақтап, мадақтап отыру |
|
|
|
Өткенді пысықтау 3 минут |
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы Өз үйіңде қандай көлік түрі бар? Оны қалай пайдаланасыңдар? Сенің отбасыңа ол қандай пайда әкеледі? |
Үй тапсырмасын тексеру |
Дескриптор: көліктер суретін салып келеді-1б |
Суреттер
|
|
|
Сабақ тың ортасы 5 минут |
Жаңа тақырып, мақсаты, ай, апта дәйек сөзімен таныстыру «Мемлекеттік рәміздер» Бейнеролик көру Талқылау сұрақтары: -Бейнеролик не туралы? -Қазақстанның рәміздеріне не жатады? |
Бейнеролик көру |
Дескриптор: Бейнеролик бойынша әңгімелеп береді- 2 б |
||
|
5 минут |
Оқулықпен жұмыс. Мәтінді оқу, талқылау. |
Мәтінді оқу, талқылау |
|
оқулық |
|
|
10 минут |
(ТЖ) 1-тапсырма Еліміздің рәміздері туралы сұрақ-жауаптар: 1-топ. 1.Тудың ұзындығы мен ені (ұзындығы-2 м, ені-1 м) 2.Әнұранның сөзін жазған кім?(Жұмекен Нәжмедденов) 3.Елтаңбаның авторлары (Шот Аман Уәлиханов , Жандарбек Мәлібеков) 4. Тудың авторы кім? (Шәкен Ниязбеков) 5.Мемлекеттік рәміздер қашан қабылданды? (1992 жылы,4 маусым) 6.Әнұранның әнін жазған кім? (Шәмші Қалдаяқов) 7.Тәуелсіздік нышандарын ата (Әнұран, Ту, Елтаңба) 2-топ. 1.ҚР мемлекеттік рәміздері нешеу? (3) 2.Суретте не бейнеленген? (Елтаңба) 3.Мемлекеттік елтаңбаның авторлары кім?(Шот Аман Уәлиханов, Жандарбек Мәлібеков) 4. ҚР мемлекеттік туы қандай түсте? (Көгілдір түсті) 5.Мемлекеттік Тудың авторы кім? (Шәкен Ниязбеков) 6. ҚР мемлекеттік туында не бейнеленген?(күн, қыран,ою) 7. Мемлекеттік әнұранның сөзін жазған кім?(Жұмекен Нәжмедденов) 8. ҚР мемлекеттік әнұранында не бейнеленген? (шаңырақ, пірақ, жұлдыз, Қазақстан) |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді |
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-2 б |
https://share.google/eYAEdNokRB6z2wduq
|
|
|
2 минут |
Сергіту сәті «Тәуелсіздік әні» |
Балалар ән айтып, билейді |
|
||
|
9 минут |
(ЖЖ) 2-тапсырма «Суретті сөйлет» әдісі Мемлекеттік Рәміздер Ту мен Елтаңбада бейнеленген бөлшектердің мағынасына тоқтал.
|
Мемлекеттік Рәміздер Ту мен Елтаңбада бейнеленген бөлшектерді жазып, олардың мағынасын ашады. |
Дескриптор: Рәміздерде бар бөлшектердің білдіретін ұғымына тоқталады- 2 б |
Таратпа қағаздар |
|
|
5 минут |
3-тапсырма Еліміздің рәміздері қолдану тәртібі мен оларды құрметтеу туралы айт. Мемлекеттік Елтаңба,Ту және Әнұран. |
Балалар еліміз-дің рәміздері қолдану тәртібі мен оларды құрметтеу туралы айтады |
Дескриптор: Рәміздері қолдану тәртібі мен оларды құрметтеу туралы айта алады- 3 б |
Мемлекеттік Елтаңба,Ту және Әнұран суреттері |
|
|
1 минут |
Үй тапсырмасы Мемлекеттік Әнұранды толығымен жаттап,айтып беруге дайындалып кел. |
Үй тапсырмасын алады |
|
|
|
|
Кері байланыс 3 минут |
|
Кері байланыс береді |
|
Кері байланыс |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Дүниетану 2 сынып. № 15 сабақ. Қазақстан Респупликасының Туы, Елтаңбасы, Гимні
Дүниетану 2 сынып. № 15 сабақ. Қазақстан Респупликасының Туы, Елтаңбасы, Гимні
|
Білім беру ұйымының атауы |
«Қ. Сәтбаев атындағы №48 жалпы білім беретін мектеп» кмм |
||||
|
Пәні: |
Дүниетану. Атамұра |
||||
|
Бөлім: |
Менің туған өлкем |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Досмайлова Ж |
||||
|
Күні: |
11.12.2025 жыл |
||||
|
Сынып: |
2 «А» сынып |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 15 сабақ. Қазақстан Респупликасының Туы, Елтаңбасы, Гимні |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.3.5.1 Қазақстан Республикасы мемлекеттік рәміздерінің маңызын түсіндіру |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мемлекеттік рәміздердің маңызын түсінеді Қолдану тәртібін біледі |
||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: Бірлік және ынтымақ |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Қазақстанның мемлекеттік рәміздерін ажырата білу Апта дәйексөзі: Бірлігі жоқ ел тозады, бірлігі күшті ел озады. |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақ тың басы 2 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
|
Сабаққа дайын-дық жасап, жақсы тілектер тілейді. |
Мақтап, мадақтап отыру |
|
|
|
Өткенді пысықтау 3 минут |
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы Өз үйіңде қандай көлік түрі бар? Оны қалай пайдаланасыңдар? Сенің отбасыңа ол қандай пайда әкеледі? |
Үй тапсырмасын тексеру |
Дескриптор: көліктер суретін салып келеді-1б |
Суреттер
|
|
|
Сабақ тың ортасы 5 минут |
Жаңа тақырып, мақсаты, ай, апта дәйек сөзімен таныстыру «Мемлекеттік рәміздер» Бейнеролик көру Талқылау сұрақтары: -Бейнеролик не туралы? -Қазақстанның рәміздеріне не жатады? |
Бейнеролик көру |
Дескриптор: Бейнеролик бойынша әңгімелеп береді- 2 б |
||
|
5 минут |
Оқулықпен жұмыс. Мәтінді оқу, талқылау. |
Мәтінді оқу, талқылау |
|
оқулық |
|
|
10 минут |
(ТЖ) 1-тапсырма Еліміздің рәміздері туралы сұрақ-жауаптар: 1-топ. 1.Тудың ұзындығы мен ені (ұзындығы-2 м, ені-1 м) 2.Әнұранның сөзін жазған кім?(Жұмекен Нәжмедденов) 3.Елтаңбаның авторлары (Шот Аман Уәлиханов , Жандарбек Мәлібеков) 4. Тудың авторы кім? (Шәкен Ниязбеков) 5.Мемлекеттік рәміздер қашан қабылданды? (1992 жылы,4 маусым) 6.Әнұранның әнін жазған кім? (Шәмші Қалдаяқов) 7.Тәуелсіздік нышандарын ата (Әнұран, Ту, Елтаңба) 2-топ. 1.ҚР мемлекеттік рәміздері нешеу? (3) 2.Суретте не бейнеленген? (Елтаңба) 3.Мемлекеттік елтаңбаның авторлары кім?(Шот Аман Уәлиханов, Жандарбек Мәлібеков) 4. ҚР мемлекеттік туы қандай түсте? (Көгілдір түсті) 5.Мемлекеттік Тудың авторы кім? (Шәкен Ниязбеков) 6. ҚР мемлекеттік туында не бейнеленген?(күн, қыран,ою) 7. Мемлекеттік әнұранның сөзін жазған кім?(Жұмекен Нәжмедденов) 8. ҚР мемлекеттік әнұранында не бейнеленген? (шаңырақ, пірақ, жұлдыз, Қазақстан) |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді |
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді-2 б |
https://share.google/eYAEdNokRB6z2wduq
|
|
|
2 минут |
Сергіту сәті «Тәуелсіздік әні» |
Балалар ән айтып, билейді |
|
||
|
9 минут |
(ЖЖ) 2-тапсырма «Суретті сөйлет» әдісі Мемлекеттік Рәміздер Ту мен Елтаңбада бейнеленген бөлшектердің мағынасына тоқтал.
|
Мемлекеттік Рәміздер Ту мен Елтаңбада бейнеленген бөлшектерді жазып, олардың мағынасын ашады. |
Дескриптор: Рәміздерде бар бөлшектердің білдіретін ұғымына тоқталады- 2 б |
Таратпа қағаздар |
|
|
5 минут |
3-тапсырма Еліміздің рәміздері қолдану тәртібі мен оларды құрметтеу туралы айт. Мемлекеттік Елтаңба,Ту және Әнұран. |
Балалар еліміз-дің рәміздері қолдану тәртібі мен оларды құрметтеу туралы айтады |
Дескриптор: Рәміздері қолдану тәртібі мен оларды құрметтеу туралы айта алады- 3 б |
Мемлекеттік Елтаңба,Ту және Әнұран суреттері |
|
|
1 минут |
Үй тапсырмасы Мемлекеттік Әнұранды толығымен жаттап,айтып беруге дайындалып кел. |
Үй тапсырмасын алады |
|
|
|
|
Кері байланыс 3 минут |
|
Кері байланыс береді |
|
Кері байланыс |
|
шағым қалдыра аласыз


















