Қысқа мерзімді жоспар
Дүниетану 9-сабақ
|
Бөлім: |
Уақыт |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Мен, сен, ол және олар – барлығымыз бір отбасымыз |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.1.1. Отбасы мүшелерінің арасындағы туыстық қатынастарды түсіндіру |
|
|
Сабақтың мақсаты |
отбасындағы туыстық қатынастарды түсінеді; туыстық қатынастарды анықтайды. |
|
|
|
Білу,түсіну, қолдану |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 7 мин 5 минут |
Ынтымақтастық атмосферасын және өздеріне деген сенімділік қалыптастыру мақсатында дауыстап өлең оқиды: Көтеріліп шаңырақ Уықтары шаншылып Керегелер керіліп Өрім дей болып өрілер Бәріміз бірге жүрсек, Киіз үй болып көрінер. Өткен тақырыпқа шолу: Екіминуттық оқу. ( мәтін беріледі) -Не туралы оқыдыңдар? -Конституция дегеніміз не? -Конституция кім үшін жасалған? -Конституцияда не туралы айтылған? «Координат жүйесі» әдісі Өткен тақырып бойынша дұрыс, бұрыс тұжырымдамаларды оқылады.
Жаңа тақырыпты ашу «Миға шабуыл» әдісі арқылы жүреді. Ұлан Сағынбектің «Отбасым» әннің үзіндісі тыңдалады. -Отбасы дегеніміз не? -Отбасы мүшелерін атаңдар. -Кімдерді туысқандар деп атайды? -«Туыс» деген ұғымды қалай түсінесіңдер? Бүгінгі сабақтың тақырыбы қандай болмақ? Мен, сен, ол және олар – барлығымыз бір отбасымыз Сабақ мақсаты: Туыстық қатынастарды түсінесіңдер. Туыстық атауларды білесіңдер |
Партада жатқан парақтардағы мәтінді оқиды. Дұрыс не бұрыс екенін анықтап, парақ бетіне координат жүйесін сызады.Соңында қатете бар жерін түзеп айтады. Дайын жауабын тексереді. Сабақ тақырыбы мен мақсаты жайлы оқушылардың болжамдары айтылады |
ҚБ: 2 балл Жарайсың! Керемет! |
Жасыл, қызыл шеңберлер
|
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 18 мин 10 мин |
Сөздік жұмыс. Отбасы –семья-family Туыс- родственник – kinship (Ұ) Оқулықпен жұмыс. 27 бет Туыстық атаулармен таныстыру. «Picture dicktation» «Суретті диктант» әдісі Оқулықтағы берілген туыстық атауларды тақтаға жазу. Сөздерді оқып,жеміс ағашына қою . 1.Әкең мен анаң кімді қызым дейді?-Ал кімді ұлым дейді? 2.Кім кімге аға мен іні немесе әпкесі мен қарындасы, сіңлісі болады? 3.Кімдерді ата мен әже дейді? 4.Кім кімге немере, жиен болады? Дескриптор: 4 балл - отбасы мүшелерінің арасындағы туыстық қатынастарды түсіндіре алады. - отбасындағы туыстық қатынастарды түсінеді. - отбасы мүшелерінің арасындағы сыйластықты түсіндіреді. Жұптық жұмыс Тапысымалар әр партаға таратылады Логикалық сұрақтар 1.Менің атым Медет. Менің апамның бір ғана інісі бар. Менің апамның інісінің аты кім? 2.Көшеде екі әкесі, екі баласы, және атасы немересімен қыдырып жүр. Көшеде неше адам жүр? 3.Анаңның апасының баласы саған кім болады? ( бөле) 4.Нағашы ата-әжеңе сен кім боласың? 5.Мен ата-анама кім боламын? (ұлымын, қызымын) 6.Бір үйде 4 қыз бар оның әрқайсысының бір інісі бар, бұл үйде неше бала бар? 7.Анаңның ағасы саған кім болып келеді? (нағашы) 8.Әкеңнің әкесі саған кім болып келеді? (ата) 9.Әкеңнің анасына сен кім боласың? (немере) Топтық жұмыс. «Қиялдағы отбасы» Оқушыларды 4 топқа бөліп, фотосуреттерді тарату. Тапсырма: Туыс атауларын жаз. Суретке тақырып таңда Дескриптор: - Туыс атауларын жазады - суретке тақырып қояды ЕБҚ «Диалог және қолдау көрсету» арқылы жүргізіледі. -Отбасыңда ортақ мақсат құрып, бірге атқарған істеріңді ата. Оны басқару кімнің қолынан келді? Досының көмегі Сергіту сәті Барлығымыз тұрамыз Кімнің ағасы бар болса, қолдарын көтерсін. Кімнің сіңлісі болса, оң қолын көтерсін Кімнің қарындасы болса, сол қолын көтерсін Кімнің әжесі болса, сол құлағын ұстасын Кімнің атасы болса, оң құлағын ұстасын Кімнің туысқандары бар болса, шапалақтасын Кері байланыс: Дәптердегі смайликтер арқылы кері байланыс жасалады. |
Сұрақтарды оқып, жұпта, топта талқылайды, жауап береді. -Мәтінді түсініп оқиды.
Оқушылар тақтадағы туыстық атаулары жазылған сөздерді оқиды,жеміс ағашына іледі
. Оқушылар тапсырмаларды кезекпен оқиды, жауабын табады. фотосуреттерге қарап, туыстық атауларын жазады,
топта суретті талқылап, ортақ шешімді атайды. |
ҚБ: 4 балл.
ҚБ: 2 балл |
Оқулық, бағалау парағы Таратпа парақтар Оқулық,
Оқулық, дәптер |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 3 мин 2 мин |
ҚБ тапсырмасы: Сызба арқылы отбасы мүшелерінің арасындағы туыстық атауларды жаз.
Дескрипторы: - Бірінші сурет бойынша отбасы мүшелерінің арасындағы туыстық қатынастарды анықтайды - Екінші сурет бойынша отбасы мүшелерінің арасындағы туыстық қатынастарды анықтайды - Үшінші сурет бойынша отбасы мүшелерінің арасындағы туыстық қатынастарды анықтайды - Төртінші сурет бойынша отбасы мүшелерінің арасындағы туыстық қатынастарды анықтайды ЕБҚ тапсырмасы ҚБ 2балл
Досының көмегімен орындалады. Рефлексияны Жеміс ағашына қыстырады Стикер не болмаса алманы алуға болады. Сабақ бойы жинаған баллын стикерге жазады. -С Қорыту: бүгінгі сабақтың тақырыбы қандай? -Сабақтың мақсатына жеттік пе? -Сабақтың мақсаты қандай? Туыстық қатынастарды түсіндік және туыстық атауларды білеміз |
ҚБ 4 балл туыстық атауларды жазады
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Сбанбаева Нуржамал СапаралиевнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Дүниетану 2 сынып "Мен, сен,олар-барлығымыз бір отбасымыз"
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Дүниетану 2 сынып "Мен, сен,олар-барлығымыз бір отбасымыз"Материал туралы қысқаша түсінік
ҚМЖ
Материалдың қысқаша нұсқасы Қысқа мерзімді жоспар Дүниетану 9-сабақ
Сабақтың барысы | ||||||||||||||||||||||||
















