|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Дүниетану |
|||||
|
Бөлім: |
Ғарышқа саяхат |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№30 сабақ. Менің құқықтарым мен міндеттерім |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.5.1 – Конституцияның қоғам өміріндегі маңызы туралы қорытындылар жасау; 4.1.5.2 – Қазақстан Республикасының азаматы ретінде жеке тұлғаның демократиялық құқықтары, бостандықтары, міндеттерінен мысалдар келтіру. 4.3.4.1 Өмірбаяндық мәліметтеріне сүйене отырып, шығармашылық және еңбек салаларындағы көрнекті қайраткерлердің елімізге сіңірген еңбегі туралы қорытынды жасау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Конституцияның адам өміріндегі маңызын түсінетін болады,Қазақстан азаматтарының құқықтары мен міндеттері жайлы танысады |
|||||
|
Құндылықтар |
Талап: Отаншыл, мемлекетшіл және намысшыл |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдас тыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Сабаққа дайындық Психологиялық ахуал қалыптастыру.. Өткен тақырыпты пысықтау Үй тапсырмасы Қазақстанның көршілес мемлекеттері туралы мәліметтер жазып келу. Жаңа тақырып 1.Тірек сөздер арқылы заң мен құқық,міндеттер жайлы айту «Конституция» сөзінің мағынасымен жұмыс жасау Құқық туралы балалардың ойын білу Суретпен жұмыс А.адам демалуға құқылы Ә.Тегін білім алуға құқылы Б.Тегін ем қабылдауға құқылы. ФС тапсырмасы Өз ойыңды айт 2. Конституцияда жазылған адам құқығы мен бостандығы туралы заңдармен танысу.. 12-бап. ҚРазаматы құқықтарын қорғауға құқылы 15-бап. Өмір сүруге құқысы бар. 19-бап. Өз ана тілі мен төл мәдениетін сақтауға құқысы бар. 20-бап.Сөз және шығармашылық еркіндікке ие 25-бап. Тұрғын үйгеқол сұғуға болмайды. 26-бап. Жекеменшік мүлікке ие болуға құқылы. 26-бап. Кәсіпкерлік қызмет еркіндігіне ие. 32-бап. Жиналыстар, қарусыз митингілерге шығуға құқығы бар. 33-бап.Сайлауға түсуге және сайлауға құқығы бар. 14- бап. Заң мен сот алдында бәрі тең. Конституциядағы жазылған орындауға тиіс міндеттер.
ЕБҚ Өз құқықтарың туралы айт. Үй тапсырмасы Егер сен Парламент депутаты болып сайлансаң,қандай заң жобасын ұсынар едің? Жазып кел.
|
Жақсы тілектер айтады Үй тапсырмасын айтады Өз ойын айтады Конституциядағы жазылған міндеттер мен құқықтар туралы өз ойларын айтады Баптардан үзінділер оқиды Өз міндеттері туралы айтады Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
ҚБ:
Дескриптор: Коституция туралы түсінігі бар-1Б Өз ойларын еркін, ашық жеткізеді-1Б Суретке қарап, еліміздегі адам құқығы туралы айтады-1Б
Дескриптор: Конституция баптарымен танысады-1Б Өз құқықтары мен міндеттері туралы біледі-1Б ҚБ:
Дескриптор: Өз міндеттері туралы біледі-1Б Адам құқығы туралы түсінігі қалыптасқан-1Б ҚБ:
«Бес саусақ» әдісі |
Суреттер Физикалық және географиялық карта Суреттер Оқулық Конституция туралы бейнебаян Суреттер Оқулық Оқулық Суреттер Кері байланыс парағы |
||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||
|
Пәні: |
Дүниетану |
|||||||||||||||
|
Бөлім: |
Ғарышқа саяхат |
|||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№31 сабақ. Менің туристік маршрутым |
|||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.2.4.1 - ақпараттың қолжетімді көздерін (ғаламтор, кітаптар, БАҚ) пайдалана отырып, жалпы Қазақстан бойынша, Астана қаласы бойынша туристік бағыт құру |
|||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Туристік маршрут жоспарлаудың мәнін біледі, Қазақстанның көрікті жерлеріне туристік маршрут құруды үйренеді. |
|||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Талап: Отаншыл, мемлекетшіл және намысшыл |
|||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Ұйымдас тыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Сабаққа дайындық жасау. Психологиялық ахуалды жақсарту Өткенді қайталау Үй тапсырмасы «Менің құқықтарым мен міндеттерім» тақырыбын пысықтау Жаңа тақырып 1-тапсырма Маршрут- баратын жерді жан-жақты зерттеп, ол жерге бару-келу жолы. Маршрутты саяхатқа шықпай тұрып жоспарлайды Туристік маршрутты жоспарлау Ол үшін бізге керек құралдар:
ЕБҚ Қожа Ахмет Ясауи кесенесі туралы айт. 2- тапсырма «Тарихи жерлерге саяхат» Отанымыздың тарихи жерлерімен танысады.
ФС тапсырмасы 3-тапсырма «Саяхат маршрутын жоспарлау» Үлгілік нұсқада дайында
Үй тапсырмасы Өз өлкеміздің туристік маршрутын жаса және жарнамасын жаса
|
Жақсы тілектер тілейді
Үй тапсырмасын айтады
Туристік маршрут жоспарлайды
Өз білімдерін ортаға салады
Тарихи жерлермен танысады
Маршрут жоспарлайды
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды |
Мадақтаулар айтып бағалау
ҚБ:
Дескриптор: Туристік маршрут жоспарлайды-1Б «Маршрут» сөзінің мағынасын біледі-1Б
ҚБ:
Дескриптор: Қазақ елінің тарихи орындары туралы білімі бар-1Б Өзі жинақтаған материалдарымен таныстырады-1Б
Дескриптор: Тариқи жерлерге саяхаттың маршруттық жоспарын дайындайды-1Б Өз еліміздің тарихи жерлері туралы айтады-1Б
ҚБ:
«Көңіл күй құмырасы» әдісі
|
Суреттер
Кесте
Оқулық
Сызбалар
Суреттер
Тарихи орындардың суреттері
Слайд
Оқулық
Сызба
Суреттер
Суреттер
Кері байланыс парағы
|
||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
дүниетану 30-31сабақ
дүниетану 30-31сабақ
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Дүниетану |
|||||
|
Бөлім: |
Ғарышқа саяхат |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№30 сабақ. Менің құқықтарым мен міндеттерім |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.5.1 – Конституцияның қоғам өміріндегі маңызы туралы қорытындылар жасау; 4.1.5.2 – Қазақстан Республикасының азаматы ретінде жеке тұлғаның демократиялық құқықтары, бостандықтары, міндеттерінен мысалдар келтіру. 4.3.4.1 Өмірбаяндық мәліметтеріне сүйене отырып, шығармашылық және еңбек салаларындағы көрнекті қайраткерлердің елімізге сіңірген еңбегі туралы қорытынды жасау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Конституцияның адам өміріндегі маңызын түсінетін болады,Қазақстан азаматтарының құқықтары мен міндеттері жайлы танысады |
|||||
|
Құндылықтар |
Талап: Отаншыл, мемлекетшіл және намысшыл |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдас тыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Сабаққа дайындық Психологиялық ахуал қалыптастыру.. Өткен тақырыпты пысықтау Үй тапсырмасы Қазақстанның көршілес мемлекеттері туралы мәліметтер жазып келу. Жаңа тақырып 1.Тірек сөздер арқылы заң мен құқық,міндеттер жайлы айту «Конституция» сөзінің мағынасымен жұмыс жасау Құқық туралы балалардың ойын білу Суретпен жұмыс А.адам демалуға құқылы Ә.Тегін білім алуға құқылы Б.Тегін ем қабылдауға құқылы. ФС тапсырмасы Өз ойыңды айт 2. Конституцияда жазылған адам құқығы мен бостандығы туралы заңдармен танысу.. 12-бап. ҚРазаматы құқықтарын қорғауға құқылы 15-бап. Өмір сүруге құқысы бар. 19-бап. Өз ана тілі мен төл мәдениетін сақтауға құқысы бар. 20-бап.Сөз және шығармашылық еркіндікке ие 25-бап. Тұрғын үйгеқол сұғуға болмайды. 26-бап. Жекеменшік мүлікке ие болуға құқылы. 26-бап. Кәсіпкерлік қызмет еркіндігіне ие. 32-бап. Жиналыстар, қарусыз митингілерге шығуға құқығы бар. 33-бап.Сайлауға түсуге және сайлауға құқығы бар. 14- бап. Заң мен сот алдында бәрі тең. Конституциядағы жазылған орындауға тиіс міндеттер.
ЕБҚ Өз құқықтарың туралы айт. Үй тапсырмасы Егер сен Парламент депутаты болып сайлансаң,қандай заң жобасын ұсынар едің? Жазып кел.
|
Жақсы тілектер айтады Үй тапсырмасын айтады Өз ойын айтады Конституциядағы жазылған міндеттер мен құқықтар туралы өз ойларын айтады Баптардан үзінділер оқиды Өз міндеттері туралы айтады Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
ҚБ:
Дескриптор: Коституция туралы түсінігі бар-1Б Өз ойларын еркін, ашық жеткізеді-1Б Суретке қарап, еліміздегі адам құқығы туралы айтады-1Б
Дескриптор: Конституция баптарымен танысады-1Б Өз құқықтары мен міндеттері туралы біледі-1Б ҚБ:
Дескриптор: Өз міндеттері туралы біледі-1Б Адам құқығы туралы түсінігі қалыптасқан-1Б ҚБ:
«Бес саусақ» әдісі |
Суреттер Физикалық және географиялық карта Суреттер Оқулық Конституция туралы бейнебаян Суреттер Оқулық Оқулық Суреттер Кері байланыс парағы |
||
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||
|
Пәні: |
Дүниетану |
|||||||||||||||
|
Бөлім: |
Ғарышқа саяхат |
|||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№31 сабақ. Менің туристік маршрутым |
|||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.2.4.1 - ақпараттың қолжетімді көздерін (ғаламтор, кітаптар, БАҚ) пайдалана отырып, жалпы Қазақстан бойынша, Астана қаласы бойынша туристік бағыт құру |
|||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Туристік маршрут жоспарлаудың мәнін біледі, Қазақстанның көрікті жерлеріне туристік маршрут құруды үйренеді. |
|||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Талап: Отаншыл, мемлекетшіл және намысшыл |
|||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Ұйымдас тыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Сабаққа дайындық жасау. Психологиялық ахуалды жақсарту Өткенді қайталау Үй тапсырмасы «Менің құқықтарым мен міндеттерім» тақырыбын пысықтау Жаңа тақырып 1-тапсырма Маршрут- баратын жерді жан-жақты зерттеп, ол жерге бару-келу жолы. Маршрутты саяхатқа шықпай тұрып жоспарлайды Туристік маршрутты жоспарлау Ол үшін бізге керек құралдар:
ЕБҚ Қожа Ахмет Ясауи кесенесі туралы айт. 2- тапсырма «Тарихи жерлерге саяхат» Отанымыздың тарихи жерлерімен танысады.
ФС тапсырмасы 3-тапсырма «Саяхат маршрутын жоспарлау» Үлгілік нұсқада дайында
Үй тапсырмасы Өз өлкеміздің туристік маршрутын жаса және жарнамасын жаса
|
Жақсы тілектер тілейді
Үй тапсырмасын айтады
Туристік маршрут жоспарлайды
Өз білімдерін ортаға салады
Тарихи жерлермен танысады
Маршрут жоспарлайды
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс жасайды |
Мадақтаулар айтып бағалау
ҚБ:
Дескриптор: Туристік маршрут жоспарлайды-1Б «Маршрут» сөзінің мағынасын біледі-1Б
ҚБ:
Дескриптор: Қазақ елінің тарихи орындары туралы білімі бар-1Б Өзі жинақтаған материалдарымен таныстырады-1Б
Дескриптор: Тариқи жерлерге саяхаттың маршруттық жоспарын дайындайды-1Б Өз еліміздің тарихи жерлері туралы айтады-1Б
ҚБ:
«Көңіл күй құмырасы» әдісі
|
Суреттер
Кесте
Оқулық
Сызбалар
Суреттер
Тарихи орындардың суреттері
Слайд
Оқулық
Сызба
Суреттер
Суреттер
Кері байланыс парағы
|
||||||||||||
шағым қалдыра аласыз





















