|
Білім беру ұйымыныңатауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Дүниетану |
|||||
|
Бөлім: |
|
|||||
|
Педагогтіңаты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№29 Табиғат және менің қауіпсіздігім |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.3.2 геологиялық және табиғи-климаттық апаттар туындаған жағдайдағы өзін-өзі ұстау ережелерін құрастыру. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
геологиялық және табиғи-климаттық апаттар туындаған жағдайдағы өзін-өзі ұстайды. ережелерін құрастырады. |
|||||
|
Құндылықтар |
Талап:Қоршаған орта тазалығын сақтайды |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтіңәрекеті |
Оқушыныңәрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы
10 мин |
Ұйымдастырукезеңі
Үй тапсырмасын сұрау Суреттердің қайсысы тарихи-мәдени, қайсысы табиғи және тәуеп ету туристік нысандарына жатады? |
Оқушылардың назарын сабаққа аудару Үй тапсырмасын Оқиды |
ҚБ: «телефон» әдісі Дескриптор: Алған білімдерін қайталайды Сұрақтарға жауап береді |
Слайд
|
||
|
Сабақтың ортасы 25мин |
Жаңа сабақ ФС тапсырма 1-тапсырма ТЖ(ЧС) деген әріптер нені білдіреді? Төтенше жағдайлар туралы не білесің? Суреттегі нөмерлермен бейнеленген төтенше жағдайларды анықтаңдар.
ЕҚБ 2-тапсырма Адам өмірінде табиғи қауіп-қатерден төтенше жағдай пайда болады. Оның басты себебі неде? Сызбааға қара. Сыныптасыңмен табиғи апаттың түрлері туралы пікірлес. ЕБҚ 3-тапсырма Табиғаттың берген сыйы –жер,су,ауа және от. Жер бізге азық береді, отпен жылынамыз,ауамен тыныстаймыз,сумен шөлімізді қандырамыз. Алайда олардың табиғи апаттарға айналу қаупі де бар. Сурет бойынша жер сілкінісі кезінде өзіңді қалай ұстау керектігі жайлы түсіндір. Жер сілкінісі кезіндегі іс- әрекеттер.
Су тасқыны,өрт дауыл кездеріндегі іс – әрекет ережесін құрастырыңдар. Жинақталған материалдардан шағын кітапша дайындаңдар. Бұл
кейіпкерлер қандай қиыншылықтарға ұшырады?Оларға мұндай жағдайда не
істеу керектігі туралы кеңес беріңдер. |
ТЖ(ЧС) әріптер Тапсырманы орындайды Сурет бойынша сөйлейді Жеке жұмыс Сұраққа жауап береді Тапсырманы орындайды Жеке жұмыс Сурет бойынша сөйлейді Тапсырманы орындайды Сурет бойынша сөйлейді |
ҚБ: «телефон» әдісі Дескриптор: ТЖ(ЧС) деген әріптер нені білдіреді Сұраққа жауап береді ҚБ: «телефон» әдісі Дескриптор: Адам өмірінде табиғи қауіп-қатерден төтенше жағдай туралы айтады Сұраққа жауап береді ҚБ: «телефон» әдісі Дескриптор: Сұраққа жауап береді Табиғаттың берген сыйы –жер,су,ауа және от екенін айтады ҚБ: «телефон» әдісі Дескриптор: Сурет бойынша жер сілкінісі кезінде өзіңді қалай ұстау керектігі жайлы түсіндіреді ҚБ: «телефон» әдісі Дескриптор: Су тасқыны,өрт дауыл кездеріндегі іс – әрекет ережесін құрастырады Жинақталған материалдардан шағын кітапша дайындайды- |
Оқулық Суреттер
Оқулық Суреттер Оқулық Суреттер Оқулық Суреттер Оқулық Суреттер Оқулық Суреттер Оқулық Слайд |
||
|
Сабақтың соңы 10 мин |
Табиғи катаклизмнің атауын тақырып етіп ал. Үй тапсырмасы № 29 Табиғат және менің қауіпсіздігім Кері байланыс
|
Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Кері байланыс парақтары |
Суреттер Оқулық Суреттер |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Дүниетану 3-сынып
Дүниетану 3-сынып
|
Білім беру ұйымыныңатауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Дүниетану |
|||||
|
Бөлім: |
|
|||||
|
Педагогтіңаты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 3 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№29 Табиғат және менің қауіпсіздігім |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.2.3.2 геологиялық және табиғи-климаттық апаттар туындаған жағдайдағы өзін-өзі ұстау ережелерін құрастыру. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
геологиялық және табиғи-климаттық апаттар туындаған жағдайдағы өзін-өзі ұстайды. ережелерін құрастырады. |
|||||
|
Құндылықтар |
Талап:Қоршаған орта тазалығын сақтайды |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтіңәрекеті |
Оқушыныңәрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы
10 мин |
Ұйымдастырукезеңі
Үй тапсырмасын сұрау Суреттердің қайсысы тарихи-мәдени, қайсысы табиғи және тәуеп ету туристік нысандарына жатады? |
Оқушылардың назарын сабаққа аудару Үй тапсырмасын Оқиды |
ҚБ: «телефон» әдісі Дескриптор: Алған білімдерін қайталайды Сұрақтарға жауап береді |
Слайд
|
||
|
Сабақтың ортасы 25мин |
Жаңа сабақ ФС тапсырма 1-тапсырма ТЖ(ЧС) деген әріптер нені білдіреді? Төтенше жағдайлар туралы не білесің? Суреттегі нөмерлермен бейнеленген төтенше жағдайларды анықтаңдар.
ЕҚБ 2-тапсырма Адам өмірінде табиғи қауіп-қатерден төтенше жағдай пайда болады. Оның басты себебі неде? Сызбааға қара. Сыныптасыңмен табиғи апаттың түрлері туралы пікірлес. ЕБҚ 3-тапсырма Табиғаттың берген сыйы –жер,су,ауа және от. Жер бізге азық береді, отпен жылынамыз,ауамен тыныстаймыз,сумен шөлімізді қандырамыз. Алайда олардың табиғи апаттарға айналу қаупі де бар. Сурет бойынша жер сілкінісі кезінде өзіңді қалай ұстау керектігі жайлы түсіндір. Жер сілкінісі кезіндегі іс- әрекеттер.
Су тасқыны,өрт дауыл кездеріндегі іс – әрекет ережесін құрастырыңдар. Жинақталған материалдардан шағын кітапша дайындаңдар. Бұл
кейіпкерлер қандай қиыншылықтарға ұшырады?Оларға мұндай жағдайда не
істеу керектігі туралы кеңес беріңдер. |
ТЖ(ЧС) әріптер Тапсырманы орындайды Сурет бойынша сөйлейді Жеке жұмыс Сұраққа жауап береді Тапсырманы орындайды Жеке жұмыс Сурет бойынша сөйлейді Тапсырманы орындайды Сурет бойынша сөйлейді |
ҚБ: «телефон» әдісі Дескриптор: ТЖ(ЧС) деген әріптер нені білдіреді Сұраққа жауап береді ҚБ: «телефон» әдісі Дескриптор: Адам өмірінде табиғи қауіп-қатерден төтенше жағдай туралы айтады Сұраққа жауап береді ҚБ: «телефон» әдісі Дескриптор: Сұраққа жауап береді Табиғаттың берген сыйы –жер,су,ауа және от екенін айтады ҚБ: «телефон» әдісі Дескриптор: Сурет бойынша жер сілкінісі кезінде өзіңді қалай ұстау керектігі жайлы түсіндіреді ҚБ: «телефон» әдісі Дескриптор: Су тасқыны,өрт дауыл кездеріндегі іс – әрекет ережесін құрастырады Жинақталған материалдардан шағын кітапша дайындайды- |
Оқулық Суреттер
Оқулық Суреттер Оқулық Суреттер Оқулық Суреттер Оқулық Суреттер Оқулық Суреттер Оқулық Слайд |
||
|
Сабақтың соңы 10 мин |
Табиғи катаклизмнің атауын тақырып етіп ал. Үй тапсырмасы № 29 Табиғат және менің қауіпсіздігім Кері байланыс
|
Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Кері байланыс парақтары |
Суреттер Оқулық Суреттер |
||
шағым қалдыра аласыз

















