№ 82 «Дарын» мамандандырылған мектеп-лицейі
(білім беру ұйымының атауы)
Дүниетану пәніне арналған сабақ жоспары
|
Бөлім: |
«Өнер» бөлімі
|
|||||||
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Мусалимова К.Р. |
|||||||
|
Күні: |
27.01.2026ж. |
|||||||
|
Сынып:3 «Е» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
19-сабақ. «Менің елімнің нышандары» (Дүниетану. Оқулық 50-51 бет «Алматы «Атамұра»» 2018) |
|||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.3.5.1 Қазақстанның бейресми рәміздерінің мәнін түсіндіру («Алтын адам», «Бәйтерек» монументі, «Мәңгілік Ел» қақпасы) |
|||||||
|
Сабақтың мақсаты |
*Ресми емес нышандардың мәні мен мағынасын түсінеді; *Өз туған жерінің нышандарын жасауды үйренеді |
|||||||
|
Құндылық |
ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ: Қазақстанның мемлекеттік рәміздерін ажырата білу |
|||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||
|
Сабақтың кезеңі\уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы 1 минут |
Ұйқыңнан ерте тұр, Жадырап жарқын күл. Әдетің болсын әрқашан, Жаттығу жасау, шынығу. Мұғалім: Өлеңге назар аударыңдар: Спорт – сенің серігің Жанға дауа, қолға күш. Сергітетін адамды Қимыл менен қозғалыс. |
Ширату жаттығуларын орындайды. |
Керемет! |
|
||||
|
Қызығушылықты ояту 7 минут
Сабақтың ортасы Жаңа сабақ 30 минут
Жаңа білімді бекіту |
-Балалар, «ескерткіш» сөзінің әр дыбысынан тақырыпқа сай сөз құрап көрейікші.
-Балалар, ескерткіштер не үшін керек?
«Менің елімнің нышандары» Сабақтың мақсатын таныстырамын.
Презентациямен жұмыс. Оқулықпен жұмыс.
ЕББҚЕО: тақырыпты тыңдайды. Сұрақтарға мұғалімнің сүйемелдеуімен жауап береді.
Шымкент Көкшетау Алматы
Жолбарыс Арыстан Қар барысы
|
Оқушылар сұрақтарға өз жауап нұсқаларын ұсынады.
Сабақтың тақырыбы және мақсатымен танысады.
Оқулықтан тақырыпты толық оқып, танысады.
Суреттерді атауымен сәйкестендіреді.
Бекіту тапсырмасын өз бетімен орындайды. |
ҚБ: Мұғалімнің ауызша бағалауы үздіксіз жүріп отырады.
Дескриптор: -тақырыпты оқиды; - сұрақтарға жауап береді; -ойын жүйелі жеткізеді. ФБ-2 балл
Дескриптор: -«Алтын адам» монументін табады ; -«Бәйтерек» монументін табады; -«Мәңгілік ел» қақпасын табады ФБ-2 балл
Дескриптор: -дұрыс тұжырымды табады; -бұрыс тұжырымды табады; -қорытып айтады. ФБ-2 балл
Дескриптор: -бірінші тапсырманы орындайды; -екінші тапсырманы орындайды; -үшінші тапсырманы орындайды. ФБ-2 балл |
Суреттер
Оқулық 50-51 беттер дәптер
Презентация
|
||||
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасы:
|
|
ФБ -2 балл |
|
||||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||||||
|
Рефлексия 5 минут |
«Жұдырық-алақан» стратегиясы өзін-өзі бағалау. Егер оқушылар сабақта қойылған мақсаттарға және күтілген нәтижелерге жеткендеріне сенімді болса – онда алақан ашық болады; Оқушылар сабақта қойылған мақсаттардың кейбіріне ғана жеттік, әлі де жұмыс жасауымыз керек деп есептесе, үш саусағын жоғары көтереді; Егер оқушылар сабақта қойылған мақсаттарға жетпедік деп есептесе, онда жұдырықпен білдіреді. |
Дескриптор : Оқушылар сабақтан алған әсерлерін білдіре алады |
Қ.Б. Тамаша! |
|
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Дүниетану 3-сынып 19-сабақ. «Менің елімнің нышандары»
№ 82 «Дарын» мамандандырылған мектеп-лицейі
(білім беру ұйымының атауы)
Дүниетану пәніне арналған сабақ жоспары
|
Бөлім: |
«Өнер» бөлімі
|
|||||||
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Мусалимова К.Р. |
|||||||
|
Күні: |
27.01.2026ж. |
|||||||
|
Сынып:3 «Е» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
19-сабақ. «Менің елімнің нышандары» (Дүниетану. Оқулық 50-51 бет «Алматы «Атамұра»» 2018) |
|||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.3.5.1 Қазақстанның бейресми рәміздерінің мәнін түсіндіру («Алтын адам», «Бәйтерек» монументі, «Мәңгілік Ел» қақпасы) |
|||||||
|
Сабақтың мақсаты |
*Ресми емес нышандардың мәні мен мағынасын түсінеді; *Өз туған жерінің нышандарын жасауды үйренеді |
|||||||
|
Құндылық |
ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ: Қазақстанның мемлекеттік рәміздерін ажырата білу |
|||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||
|
Сабақтың кезеңі\уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||
|
Сабақтың басы 1 минут |
Ұйқыңнан ерте тұр, Жадырап жарқын күл. Әдетің болсын әрқашан, Жаттығу жасау, шынығу. Мұғалім: Өлеңге назар аударыңдар: Спорт – сенің серігің Жанға дауа, қолға күш. Сергітетін адамды Қимыл менен қозғалыс. |
Ширату жаттығуларын орындайды. |
Керемет! |
|
||||
|
Қызығушылықты ояту 7 минут
Сабақтың ортасы Жаңа сабақ 30 минут
Жаңа білімді бекіту |
-Балалар, «ескерткіш» сөзінің әр дыбысынан тақырыпқа сай сөз құрап көрейікші.
-Балалар, ескерткіштер не үшін керек?
«Менің елімнің нышандары» Сабақтың мақсатын таныстырамын.
Презентациямен жұмыс. Оқулықпен жұмыс.
ЕББҚЕО: тақырыпты тыңдайды. Сұрақтарға мұғалімнің сүйемелдеуімен жауап береді.
Шымкент Көкшетау Алматы
Жолбарыс Арыстан Қар барысы
|
Оқушылар сұрақтарға өз жауап нұсқаларын ұсынады.
Сабақтың тақырыбы және мақсатымен танысады.
Оқулықтан тақырыпты толық оқып, танысады.
Суреттерді атауымен сәйкестендіреді.
Бекіту тапсырмасын өз бетімен орындайды. |
ҚБ: Мұғалімнің ауызша бағалауы үздіксіз жүріп отырады.
Дескриптор: -тақырыпты оқиды; - сұрақтарға жауап береді; -ойын жүйелі жеткізеді. ФБ-2 балл
Дескриптор: -«Алтын адам» монументін табады ; -«Бәйтерек» монументін табады; -«Мәңгілік ел» қақпасын табады ФБ-2 балл
Дескриптор: -дұрыс тұжырымды табады; -бұрыс тұжырымды табады; -қорытып айтады. ФБ-2 балл
Дескриптор: -бірінші тапсырманы орындайды; -екінші тапсырманы орындайды; -үшінші тапсырманы орындайды. ФБ-2 балл |
Суреттер
Оқулық 50-51 беттер дәптер
Презентация
|
||||
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасы:
|
|
ФБ -2 балл |
|
||||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||||||
|
Рефлексия 5 минут |
«Жұдырық-алақан» стратегиясы өзін-өзі бағалау. Егер оқушылар сабақта қойылған мақсаттарға және күтілген нәтижелерге жеткендеріне сенімді болса – онда алақан ашық болады; Оқушылар сабақта қойылған мақсаттардың кейбіріне ғана жеттік, әлі де жұмыс жасауымыз керек деп есептесе, үш саусағын жоғары көтереді; Егер оқушылар сабақта қойылған мақсаттарға жетпедік деп есептесе, онда жұдырықпен білдіреді. |
Дескриптор : Оқушылар сабақтан алған әсерлерін білдіре алады |
Қ.Б. Тамаша! |
|
||||
шағым қалдыра аласыз

















