Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Дүниетану 4 класс
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
Пәні: |
Дүниетану |
|||||||||||||||||||||||||||||
Бөлім: |
Мәдени мұра |
|||||||||||||||||||||||||||||
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: |
№9 сабақ. Қазақ халқының шығу тегі |
|||||||||||||||||||||||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.3.2.1 – түрлі дереккөздер негізінде қазақ халқының шығу тарихын түсіндіру; 4.3.2.2 – сақтар, ғұндар, түркілер және қазақтар арасындағы байланысты графикалық түрде бейнелеу. |
|||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты |
Қазақ халқыныңшығу тегі туралы біледі, сақтар, ғұндар , түркілер менқазақтар арасындағы байланысты зерттеуді үйренеді |
|||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Өз елінің тарихы, мәдениеті туралы алғашқы түсінікті қалыптастыру Апта дәйексөзі: Халқыңа адал бол,жауыңа қатал бол, досыңа адал бол! |
|||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 5 минут Өткен білімді еске түсіру 5 минут Жаңа білім 25 минут Сабақтың соңы 5 минут Кері байланыс 5 минут |
Сабаққа дайындық жасау Оқу құралдарын дайындайды Өткенді пысықтау Көшбасшылық туралы өз ойларын айтады Қазақстан туралы сұрақтарға жауап береді Жаңа тақырып Сәлеметсіздер ме? Дүниетану сабағын бастаймыз. Осы тараудан біз қазақ халқының өткен тарихы мен шығу тегі туралы білетін боламыз. Өткен бөлімдегі тақырыптар туралы әңгімелесу. ФС тапсырмасы 1-тапсырма Ата-бабамыз туралы өз білетінімізді айту. Жеті аталарын айтқызу. Жеті ата 1.Ата 2.Әке 3.Бала 4.Немере 5.Шөбере 6.Шөпшек 7.Немене ЕБҚ Өзіңнің жеті атаңды жаз. 2-тапсырма Уақыт тізбесі арқылы жұмыс жасау.
ЕҚБ 3-тапсырма Зергерлік туралы тапсырманы орында
ЕБҚ Зергерлік бұйымдардың атауын жаз, оарды кімдер тағатынын айт ҚЖ: Қазіргі заманғы зергерлік бұйымдар мен ерте ғасыдығы бұйымдарды салыстыр. Не ерекшелігі бар екенін жаз.
Қорыту 4-тапсырма Сақтар мен ғұндардың мәдениеті мен шаруашылығын салыстыр. Қорытынды жаса
|
Оқу құралда рын түгелдейді
Өткенді пысықтай ды «Менің Отаным-Қазақстан» бөліміндегі білімдерін ортаға салады
Жеті аталары туралы айтады
Жеке жұмыс жасайды
Рим цифрларының пайдалануын біліп алады
Зергерлер туралы білетінін айтады
Тапсырма ны орындайды
Жеке жұмыс жасайды
Кестені сызып, толтырады
Кестені толтырады
«Білім гүлі» әдісі бойынша кері байланыс береді |
Дескриптор: Өзінің шығу тарихын біледі-1б Қазақтың арғы бабалары туралы түсінігі бар-1б
Дескриптор: Рим және араб цифрларын пайдалана алды-1б Уақыт тізбесі арқылы халықтардың өмір сүру уақытын білді-1б
Дескриптор: Қазақ халқының зергерлік өнері туралы біледі-1б Сұрақтарға жауап берді-1б
ҚБ: Өз тарихыңды білгеніңе мақтан!
Дескриптор: Зергерлік бұйымдарды таниды-1б Заман өзгерістеріне ұшыраған бұйымдарды ажырата алады-1б
Дескриптор: Сақтар мен ғұндардың мәдениеті мен шаруашылығы туралы біледі-1б Берілген тапсырмаларды талапқа сай орындады-1б
ҚБ: Керемет жұмыс!
Сабақ туралы ойларын айтады |
Суреттер
Қазақ хандығы ның картасы
Жеті ата туралы плакат
Суреттер
Сызба
Жұмыс парағы
Кесте
Зергерлік бұйымдар, олардың суреттері
Тапсырма парақтары
Зергерлік бұйымдар
Кесте
Оқулық
Кері байланыс парағы |
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
Пәні: |
|
|||||
Бөлім: |
Мәдени мұра |
|||||
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
Күні: |
|
|||||
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
Сабақтың тақырыбы: |
№10 сабақ. Қазақстанның эканомикадағы жетістіктері |
|||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.3.3.1 – Қазақстанның ХХ–XXI ғасырлардағы жетістіктерін (мәдениет, ғылым, білім, экономика) түсіндіру. |
|||||
Сабақтың мақсаты |
Қазақстанның экономикадағы жетістіктерін білетін болады |
|||||
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Отан, ел, туған өлке туралы білу және пайымдау Апта дәйексөзі: Халқыңа адал бол,жауыңа қатал бол, досыңа адал бол! |
|||||
Сабақтың барысы |
||||||
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
Сабақтың басы 5 минут Өткен білімді еске түсіру 5 минут Жаңа білім 25 минут Кері байланыс 5 минут |
Ұйымдастыру. Амандасу және түгелдеу. Өткенді пысықтау «Қазақ халқының шығу тегі» тақырыбын пысықтау. Жеті аталарын айтқызу.Өз ата-бабалары туралы әңгімелеу Жеті ата Ата Бала Шөбере Немене
Әке Немере Шөпшек Жаңа тақырып Қазақстанның эканомикадағы жетістіктері 1-тапсырма. Кеңес Одағының құрылған және құлаған жылдарын « Уақыт тізбесіне» түсіру КСРО 1905......1922...........1991......2022 ЕБҚ Кеңестер Одағы туралы не білесің? Ата-анаңнан естіген сол кезеңдегі тұрмыс- тіршілігі жайлы айтып бер «Сәйкестендіру» әдісі 2-тапсырма
ФС тапсырмасы 3-тапсырма Оқулықтың 9-бетіндегі картаны пайдаланып, кескін картаға аталған нысандарды түсір -Қарағанды,Шымкент,Балқаш қалаларын белгіле -«Рахат» кондитерлік фабрикасы орналасқан қаланы белгіле -Түркістан-Сібір(Түрксіб) теміржолын үзік сызықтармен белгіле Ж:
ЕҚБ 4-тапсырма. Шығармашылық тапсырма Егер сен кәсіпкер болсаң , өндірістің қай түрімен айналысар едің? ҚЖ: Өз өлкеміздегі өндіріс орындары туралы әңгімеле Мысалы: Түркістан облысында уран, мыс, атын өндіріледі Шаруашылық саласында мақта, жүгері, бидай, жеміс-жидектер мен көгөніспен бүкіл Қазақстанды қамтамасыз етіп отыр. |
Өзінінің шыққан тегі туралы әңгімелерін айтады Жаңа тақырыптың мазмұнымен танысады Уақыт тізбесіне түсіру Жеке жұмыс жасайды Тест тапсырмала рын орындайды Картамен жұмыс жасайды Картаны дәптерге сызып көрсетуге болады Сұраққа жауап береді Өз ойларын айтады Кері байланыс жасайды |
ҚБ: Керемет дайындық! Дескриптор: Өз ата-бабалары мен жеті атасын біледі-1б Қазақ халқының тарихы туралы түсінігі бар-1б
«Түстер» әдісі арқылы бағалау Дескриптор: Кеңес Одағының өткен тарихы туралы біледі-1б Уақыт тізбесін толтыра алады-1б Дескриптор: Еліміздің тарихын біледі-1б Елдің жетістіктерін атай алды-1б
Дескриптор: Картамен жұмыс жасай алды-1б Картаға нысандарды дұрыс түсірді-1б
Дескриптор: Өз ойын еркін жеткізді-1б Өндіріс туралы түсінігі бар-1б ҚБ: Жарайсың! Дескриптор: Өз өлкесінің өндірісі мен шаруашылығы жайлы біледі-1б Олар туралы айта алды-1б |
Суреттер Жеті ата туралы сызба Суреттер «Жеті ата» сызбасы Сызба Суреттер Оқулық Тест парақшалары Оқулық Қазақстанның экономика лық картасы Кескін карта Суреттер Кері байланыс тақтасы |