Мектеп: Кішішыған орта мектебі
-
сабақ
|
Бөлім: |
Өзім туралы |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Менің отбасым |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.1.2. Мысалдар негізінде отбасылар жайлы түсіндіру. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: жалпыға ортақ әдеп нормаларын анықтап әңгімелей алады. Көптеген оқушылар: жалпыға ортақ әдеп нормаларын талдайды. Кейбір оқушылар: жалпыға ортақ әдеп нормаларын анықтап, қорытынды жасайды. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Басы 2 мин 3 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру: «Мюссемберг» әдісі. ҰЖ Көп әріптер арасынан сөзді тауып, тақырыпты аш. првпваншлрменіңрвапгалроодщлотбасымждаггнащррт сспаопшкзылр Оқу материалын жариялау: «Миға шабуыл» әдісі.
Кез келген адамның өз отбасы бар. Отбасы – қоғамның бір бөлшегі. Оған бір үйде тұратын ең жақын адамдар жататынын сен 1-сыныпта таныстың. Бұл – жақын және туыс адамдар, біз жақсы көретін, біз үлгі алатын, |
Психологиялық ахуалға берілген тақпақтарды дауыстап айтып, тілді жаттықтыру және жаңа сабаққа назар аудару. Оқушылар сұраққа жауап береді, жұмысты берілген түріне қарай орындайды. Сөзді тауып, тақырыпты ашады. (Менің отбасым) Отбасылық құндылықтар картасын толтырады. |
|
Мұғалім үшін: компьютер, экран, мультимедиалық проектор, дыбыстық колонкалар, электронды қосымша, кестелер мен мазмұнды суреттер. Оқушы үшін: оқулық, оқушы дәптері (№1, №2). |
|
5 мин |
қамқорлық жасайтын, жақсылық пен бақыт тілейтін адамдар. Біз отбасында махаббатты, жауапкершілікті, қамқорлық пен сыйластықты үйренеміз. Отбасы адам санына қарай әртүрлі болады. Яғни шағын және көпбалалы отбасы да кездеседі. Отбасындағы әр мүшесінің өз орны бар және ол адамдардың басын қосып, біріктіретін ұлы қасиет – сүйіспеншілік пен сыйластық. ТЖ Зерттеп көр. Отбасы құндылықтарына қандай қасиеттерді жатқызар едің? Анықтама Кез келген отбасында үлкендер кішілерге қамқорлық көрсетеді. Ал кішілер үлкендерге көмектеседі. Оны отбасылық құндылықтар деп атайды.
|
Топтарға ақ парақ қағаз беріледі. Параққа отбасы құндылықтарына жататын сөздерді жазады. Топта қорғайды. |
|
Оқулық, оқушы дәптері СД дискі тапсырмалары |
|
Ортасы 15 мин |
(ҰЖ) 1-тапсырма «Түйінді сәттер» әдісі арқылы жүзеге асады. Оқулықпен жұмыс. Мәтінді түсініп оқы. Әңгімелесу: А) Суреттерде берілген отбасы мүшелерін айтып бер. Ә) Мақалды оқып мағынасын түсіндір: «Отан отбасынан басталады». Б) Сұраққа жауап бер:
Саралау тәсілі: «Қарқын» әдісі арқылы жүзеге асады. |
Оқушы мәтінді түсініп оқиды. Суретте берілген отбасы мүшелерін айтып береді. Мақалды оқып, мағынасын түсіндіреді. Сұрақтарға жауап береді. Дескриптор:
Оқушы өз отбасы, қамқорлық туралы әңгімелейді. Дескриптор:
Саралау тәсілі: «Тапсырма» әдісі |
ҚБ: «Отшашу» арқылы бір- бірін бағалау |
Оқылым, жазылым тапсырмалары, СД дискі Оқулық Оқулық суреті |
|
15 мин |
Белсенділігі жоғары оқушыға: – Жалпыға ортақ әдеп нормаларын ата. Олар не үшін керек? Белсенділігі баяу оқушыларға уақыт беріледі. Сергіту сәті Біз бір үйде нешеуміз? Кел, санайық екеуміз. Бас бармағым – атам, Балаң үйрек – апам. Ортан терек – әкем, Шылдыр шүмек – анам. Кішкентай бөбек – мен. Біз бір үйде нешеуміз? Біз бұл үйде бесеуміз. (Д) 2-тапсырма «Еркін әңгіме» әдісі арқылы жүзеге асады. Дидактикалық ойындар. «Мен және менің отбасым». Өз отбасың туралы әңгімеле. ЖЖ Суреттерді салыстыру. Өздік жұмыс. Жұмыс дәптеріндегі А, В, С. 1-тапсырманы орындау. Сызбалар бойынша көрсетілген әрекеттерді сәйкестендіреді. Отбасында және жеке атқарылатын жұмыс түрлері туралы жазады. Отбасына қандай қамқорлық жасайтынын жазады. |
арқылы жүргізіледі. Кейбір оқушыға: – отбасы туралы мақал-мәтел жаз. Берілген сұраққа жауап беріп, тапсырмаларды талапқа сай орындайды. Қимылдарды қайталайды. Белсенді оқу тапсырмалары (топта, ұжымда). Жұмыс дәптеріндегі жазба тапсырмаларын орындау. СД дискі тапсырмаларын орындау |
|
Оқулық Жұмыс дәптері |
|
Соңы 5 мин |
Кері байланыс: «Бағалау ағашы» арқылы сабақтағы жұмысын қорытындылайды. Жасыл алма – бүгінгі сабақтағы жұмысым: әрекетсіз/белсенді; Қызыл алма – бүгін сабақтан түйгенім өте көп, қанағаттанарлық; Сары алма – бүгін сабақта түсінбеген сұрақтарым бар, оқуым керек. |
Оқушылар себеттегі алма түріндегі жапсырма қағаздарды қабырғаға ілген бағалау ағашына жапсыру арқылы, сабақ бойынша ойларын қорытады. |
|
Суреттер, алма пішінді жапсырма қағаздар |
-
сабақ
|
Бөлім: |
Өзім туралы |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Менің ататегім |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.1.1. Отбасылық мұрағаттық материалдары негізінде отбасы мүшелерінің тізімін құрастыру. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: отбасы мүшелерінің ауызша портретін жасай алады. Көптеген оқушылар: өз жеті атасын, ататегін айтады. Кейбір оқушылар: жеті ата туралы мақалды түсіндіреді, қорытынды жасайды. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Басы 2 мин 3 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру: «Ізгі тілек» әдісі. Жаңа тақырыпты ашу. «Мюссемберг» әдісі. Көп әріптер арасынан сөзді тауып, тақырыпты аш. првпваншлрменіңрвапгалроодщлататегімждаггнаспаоп шкзылр Оқу материалын жариялау: «Миға шабуыл» әдісі.
|
Жақсы тілек айтады. Сөзді тауып, тақырыпты ашады. (Менің ататегім) Оқушылар сабақтың тақырыбымен, мақсатымен танысады. |
|
Мұғалім үшін: компьютер, экран, мультимедиалық проектор, дыбыстық колонкалар, электронды қосымша, кестелер мен мазмұнды суреттер. Оқушы үшін: оқулық, оқушы дәптері (№1). Қағаз |
|
Ортасы 20 мин |
(ҰЖ) 1-тапсырма «Түйінді сәттер» әдісі арқылы жүзеге асады. Оқулықпен жұмыс. Мәтінді түсініп оқы. Әңгімелесу. Суретте берілген балалардың атасы жағынан таратқан ататегін айтып беру. |
Оқушы мәтінді түсініп оқиды. Суретте берілген балалардың ата- анасы жағынан ататегін айтып береді. Дескриптор: – Мәтінді түсініп оқиды. |
|
Суреттер, СД дискі Оқулық |
|
15 мин |
Саралау тәсілі: «Қарқын» әдісі арқылы жүзеге асады. Қарқыны жоғары оқушыға:
Қарқыны баяу оқушыларға: уақыт беріледі. Сергіту сәті Біз бір үйде нешеуміз? Кел, санайық екеуіміз. Бас бармағым – атам, Балаң үйрек – апам. Ортан терек – әкем, Шылдыр шүмек – анам. Кішкентай бөбек – мен. Біз бір үйде нешеуміз? Біз бұл үйде бесеуміз. (Д) 2-тапсырма «Еркін әңгіме» әдісі арқылы жүзеге асады.
Жұптық жұмыс
Суреттер сенің ата-анаң, ата-әжеңнің өмірі туралы баяндай алады. Отбасы альбомын сен де толықтыр. Көне суреттерді сақтауға тырыс. Бір отбасындағы туыстар бір-біріне бет-әлпеті жағынан ұқсайды. Мысалы: шашының түсі, көзі мен аузы, мұрны мен иегінің пішіні ұқсас болады. Альбомда отбасы мүшелерінің суреттері бар. Онда ата- әжелерің өз балаларын қалай тәрбиелегенін еске түсіреді. Отбасы альбомын сен де толықтыр. Көне суреттерді сақтауға тырыс. Білгенге маржан Отбасылық мұрағат – әр отбасының ата-бабадан келе жатқан суреттері мен жазбаларының арнайы |
Мақалды оқып, мағынасын түсіндіреді. СД дискі тапсырмаларын орындау Мұғаліммен бірге орындайды. Оқушы жеті атасын жазады. Өз отбасы туралы әңгімелейді. Дескриптор:
Жұптық жұмысты парталасымен бірге отырып орындайды. Өз отбасы туралы жазады. |
|
Суреттер |
|
|
сақталуы. Отбасылық мұрағатты әр отбасы бағалап, көзінің қарашығындай сақтайды. Оған фотосуреттер, естеліктер мен күнделіктер жатады. Портрет – бұл адамның суреті немесе оның жалпы сырт бейнесі мен мінезінің сипаты. Ауызша портрет – адамды тек сөзбен мінез құлқын сипаттау. ӨЖ Орындап көр. Ауызша әңгіме құрып көрейік. «Менің атам» Дәптермен жұмыс А. «Ата-ана», «ататек» сөздеріне мағынасы жақын сөздерді жаз. Оларды қалай атайды? В. Ата-анаңның көмегімен бәйтерек ағашын сыз. С. Сенің жақсы істеріңмен мақтанатын бауыр, қарындасың бар ма? Сол туралы шағын әңгіме жаз. |
Өз отбасының мұрағаты жайлы біледі. Жұмыс дәптеріндегі тапсырманы орындайды. |
|
Суреттер Жұмыс дәптері |
|
Соңы 5 мин |
Кері байланыс: «Сәттілік сызғышы»
|
Оқушылар өз жұмыстарын сәттілік сызғышы арқылы бағалайды. |
|
Суреттер, «сәттілік сызғышы» смайликтер |
-
сабақ
|
Бөлім: |
Өзім туралы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Сбанбаева Нуржамал СапаралиевнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз дүниетану дос туралы 2 сынып
Тақырып бойынша 11 материал табылды
дүниетану дос туралы 2 сыныпМатериал туралы қысқаша түсінік
қысқа мерзімді сабақ жоспары
Материалдың қысқаша нұсқасы Мектеп: Кішішыған орта мектебі
Сабақтың барысы
Сабақтың барысы
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||














