Дүниетану пәнінен білім берілу жағдайын бақылау қорытындысы бойынша анықтама
Өткізу мерзімі: 25-28.12
Мақсаты: оқушының қызығушылыгын арттыру үшін қолданатын әдіс-тәсілдердің тиімділігі
Бақылау объектісі: 1-4 класс
Бақылау түрі: тақырыптық
Желтоқсан айының жоспарына сәйкес 1-4 кластардағы дүниетану пәнінен «Оқушының қызығушылыгын арттыру үшін қолданатын әдіс-тәсілдердің тиімділігі» деген мақсатпен білім берілу жағдайы бақыланды. Бақылау нысанына 1-4 кластар деп таңдалғанмен ауа райына байланысты тегіс қамтылмады. Төмендегі кластардың сабақтарына қатысым болды.
-
4 «Г» класы, мұғалімі _________. Тақырыбы «Профессиональные праздники»
-
2 «Б» класы, мұғалімі _________Тақырыбы «Қазақстан-менің Отаным».
-
2 «А» класы, мұғалімі _________Тақырыбы «Қазақстан-менің Отаным».
-
4 «Д» класы, мұғалімі _________. Тақырыбы «Профессиональные праздники»
-
2 «Ә» класы, мұғалімі _________. Тақырыбы «Қазақстан-менің Отаным».
-
3 «Ә» класы, мұғалімі _________Тақырыбы «Елді мекендер қандай болады?».
-
1 «Ә» класы, мұғалімі _________. Тақырыбы «Ауа райы».
-
1 «А» класы, мұғалімі _________. Тақырыбы «Ауа райы».
Сабаққа қатысқан уақытта мұғалімдердің ҚМЖ болды, өтілген сабақ тақырыбы «Білім класс» журналындағы КТЖ тақырыбымен сәйкес келеді.
Сонымен қатар мұғалімдердің сабаққа қолданатын көрнекіліктері, әдіс-тәсілдері, цифрлық ресурстарды қолдануы бақыланды. Сабақ кезінде мұғалімдер оқушыларды тегіс қатыстыруға тырысты, үлгерімі төмен оқушылармен жұмыстар жасалды. Тақырыпқа байланысты сабақ кезеңде-рінде топтық, жеке, жұптық, жаппай жұмыстар жүргізілді. Дүниетану пәнінен білім берілу жағдайын бақылау қорытындысы бойынша ұсыныстар мен шешімдер:
-
Мұғалімдер сабақта цифрлық қосымшаларды сабақ мазмұнына сай қолданды;
-
АКТ қолдану арқылы тақырып түсіндірілді;
-
Іздену мен шығармашылыққа байланысты тапсырмалар орындалды;
-
Тақырыпты қоршаған орта, өмірмен байланыстырып түсіндірді;
-
Сабақтарда пәнаралық байланыс орнатылды;
-
Оқушылардың қызығушылығын арттыру үшін ойлау, зерттеу, іздену қабілеттерін дамытуға қосымша тапсырмалар көбірек беру керек;
-
Сабақтың басында оқушыларды оқу мақсатымен таныстыру керек;
-
Дескриптор құруға, сол арқылы бағалауды қалыптастыру қажет;
Бастауыш кластардағы дүниетанудан білім берілу жағдайы «жақсы» деңгейде өтті.
Директордың ОЖЖ орынбасары: _________
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Дүниетану пәнінен білім берілу жағдайын бақылау анықтамасы
Дүниетану пәнінен білім берілу жағдайын бақылау анықтамасы
Дүниетану пәнінен білім берілу жағдайын бақылау қорытындысы бойынша анықтама
Өткізу мерзімі: 25-28.12
Мақсаты: оқушының қызығушылыгын арттыру үшін қолданатын әдіс-тәсілдердің тиімділігі
Бақылау объектісі: 1-4 класс
Бақылау түрі: тақырыптық
Желтоқсан айының жоспарына сәйкес 1-4 кластардағы дүниетану пәнінен «Оқушының қызығушылыгын арттыру үшін қолданатын әдіс-тәсілдердің тиімділігі» деген мақсатпен білім берілу жағдайы бақыланды. Бақылау нысанына 1-4 кластар деп таңдалғанмен ауа райына байланысты тегіс қамтылмады. Төмендегі кластардың сабақтарына қатысым болды.
-
4 «Г» класы, мұғалімі _________. Тақырыбы «Профессиональные праздники»
-
2 «Б» класы, мұғалімі _________Тақырыбы «Қазақстан-менің Отаным».
-
2 «А» класы, мұғалімі _________Тақырыбы «Қазақстан-менің Отаным».
-
4 «Д» класы, мұғалімі _________. Тақырыбы «Профессиональные праздники»
-
2 «Ә» класы, мұғалімі _________. Тақырыбы «Қазақстан-менің Отаным».
-
3 «Ә» класы, мұғалімі _________Тақырыбы «Елді мекендер қандай болады?».
-
1 «Ә» класы, мұғалімі _________. Тақырыбы «Ауа райы».
-
1 «А» класы, мұғалімі _________. Тақырыбы «Ауа райы».
Сабаққа қатысқан уақытта мұғалімдердің ҚМЖ болды, өтілген сабақ тақырыбы «Білім класс» журналындағы КТЖ тақырыбымен сәйкес келеді.
Сонымен қатар мұғалімдердің сабаққа қолданатын көрнекіліктері, әдіс-тәсілдері, цифрлық ресурстарды қолдануы бақыланды. Сабақ кезінде мұғалімдер оқушыларды тегіс қатыстыруға тырысты, үлгерімі төмен оқушылармен жұмыстар жасалды. Тақырыпқа байланысты сабақ кезеңде-рінде топтық, жеке, жұптық, жаппай жұмыстар жүргізілді. Дүниетану пәнінен білім берілу жағдайын бақылау қорытындысы бойынша ұсыныстар мен шешімдер:
-
Мұғалімдер сабақта цифрлық қосымшаларды сабақ мазмұнына сай қолданды;
-
АКТ қолдану арқылы тақырып түсіндірілді;
-
Іздену мен шығармашылыққа байланысты тапсырмалар орындалды;
-
Тақырыпты қоршаған орта, өмірмен байланыстырып түсіндірді;
-
Сабақтарда пәнаралық байланыс орнатылды;
-
Оқушылардың қызығушылығын арттыру үшін ойлау, зерттеу, іздену қабілеттерін дамытуға қосымша тапсырмалар көбірек беру керек;
-
Сабақтың басында оқушыларды оқу мақсатымен таныстыру керек;
-
Дескриптор құруға, сол арқылы бағалауды қалыптастыру қажет;
Бастауыш кластардағы дүниетанудан білім берілу жағдайы «жақсы» деңгейде өтті.
Директордың ОЖЖ орынбасары: _________
шағым қалдыра аласыз













