|
Бөлім: |
|
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Қасымхан Лаура Марсқызы |
|
|
Күні:04.04.2021ж |
|
|
|
Сынып: 4В |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Қазақстанның білім берудегі жетістіктері |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.3.3.1 – Қазақстанның ХХ – XXI ғасырлардағы білім саласындағы жетістіктерін түсіндіру |
|
|
Сабақтың мақсаты |
соңғы жүз жылда еліміздегі білім саласы қалай өзгергенін |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығулары арқылы жүреді. Оқу материалын жариялау .Тақтада «Білімдіге дүние жарық, білімсіздің күні қаріп» мақалы жазылып тұрады. -Мақалдың мағынасын қалай түсінесіңдер? -Ал білімді қайдан алады? Оқушылардың жауаптары. Балалар, бүгінгі сабағымыздың тақырыбы қандай болмақ, қалай ойлайсыңдар? Оқушылар сабақтың мақсаттарын түсіндіреді: – елімізде білім саласы қалай дамығанын білеміз; – Қазақстанның ХХ–ХХІ ғасырлардағы жетістіктерін түсіндіруді үйренеміз. |
Ширату жаттығуын орындайды. Мағыналы сөздерді тауып, тақырыпты шығарады. Сұрақтарға жауап береді. |
|
оқулық |
|
Сабақтың ортасы 16 мин 2 мин 15 мин |
(Ұ) Суретпен жұмыс. Суретті қарастырыңдар. Суретте қандай ерекше жағдай бейнеленгенін түсіндіріңдер. Дескрипторы: -Суретке қарап не бейнеленгендігін айтады; -Ересек адамдардың немен айланысып жатқанын біледі; Саралау тәсілі: «Тапсырма» әдісі арқылы жүргізіледі. Кейбір оқушыға: - Өз пікіріңді айт. Сергіту сәтінде «Қаражорға» биін билеу. Оқушылар оқулықтағы мəтінді оқиды жəне тапсырмаларды орындайды. 1) «Сұрақ қой» стратегиясы – оқыған материалдарыңа қатысты 3–4 сұрақ құрастырыңдар жəне бір-бірлеріңе қойыңдар. 2) Оқушы дəптеріндегі уақыт тізбесімен жұмыс (А1-тапсырма): – Қазақстанда құрылған ең алғашқы жоғары оқу орнының ашылу жылын уақыт тізбесінде белгілеңдер; – уақыт тізбесіндегі тағы қандай даталар сендерге таныс? Бұл жылдарда қандай оқиғалар болған еді? 3) «Салыстыр» стратегиясы: оқушы дəптеріндегі В2- тапсырманы орындау. Дескрипторы: -оқыған матиралына қатысты сұрақ құрастырады: -Уақыт тізбегін анықтайды; Сауалнама» құрастыр. Оқушылар сауалнама сұрақтарын құрастырады. Бір –бірінен сауалнама алады. |
- Мәтінді оқиды. - еЕресек адамдар немен айланысқанын әңгімелейді.. Билеп сергиді. сызбаны толықтырады. - - Пікір алмасу сұрақтарына өз пікірін айтады. |
ҚБ: 1-10 балдық жүйе. ҚБ: 1-10 балдық жүйе. |
Оқулық, Оқулық, дәптер |
|
Сабақтың соңы 2 мин |
Рефлексия: Оқу тапсырмасы: Мәтінді оқу |
Тапсырма бойынша ой қорытып, сабаққа рефлексия жасайды. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Дүниетану.Қазақстанның білім берудегі жетістіктері. 4В класы
Дүниетану.Қазақстанның білім берудегі жетістіктері. 4В класы
|
Бөлім: |
|
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Қасымхан Лаура Марсқызы |
|
|
Күні:04.04.2021ж |
|
|
|
Сынып: 4В |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Қазақстанның білім берудегі жетістіктері |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.3.3.1 – Қазақстанның ХХ – XXI ғасырлардағы білім саласындағы жетістіктерін түсіндіру |
|
|
Сабақтың мақсаты |
соңғы жүз жылда еліміздегі білім саласы қалай өзгергенін |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығулары арқылы жүреді. Оқу материалын жариялау .Тақтада «Білімдіге дүние жарық, білімсіздің күні қаріп» мақалы жазылып тұрады. -Мақалдың мағынасын қалай түсінесіңдер? -Ал білімді қайдан алады? Оқушылардың жауаптары. Балалар, бүгінгі сабағымыздың тақырыбы қандай болмақ, қалай ойлайсыңдар? Оқушылар сабақтың мақсаттарын түсіндіреді: – елімізде білім саласы қалай дамығанын білеміз; – Қазақстанның ХХ–ХХІ ғасырлардағы жетістіктерін түсіндіруді үйренеміз. |
Ширату жаттығуын орындайды. Мағыналы сөздерді тауып, тақырыпты шығарады. Сұрақтарға жауап береді. |
|
оқулық |
|
Сабақтың ортасы 16 мин 2 мин 15 мин |
(Ұ) Суретпен жұмыс. Суретті қарастырыңдар. Суретте қандай ерекше жағдай бейнеленгенін түсіндіріңдер. Дескрипторы: -Суретке қарап не бейнеленгендігін айтады; -Ересек адамдардың немен айланысып жатқанын біледі; Саралау тәсілі: «Тапсырма» әдісі арқылы жүргізіледі. Кейбір оқушыға: - Өз пікіріңді айт. Сергіту сәтінде «Қаражорға» биін билеу. Оқушылар оқулықтағы мəтінді оқиды жəне тапсырмаларды орындайды. 1) «Сұрақ қой» стратегиясы – оқыған материалдарыңа қатысты 3–4 сұрақ құрастырыңдар жəне бір-бірлеріңе қойыңдар. 2) Оқушы дəптеріндегі уақыт тізбесімен жұмыс (А1-тапсырма): – Қазақстанда құрылған ең алғашқы жоғары оқу орнының ашылу жылын уақыт тізбесінде белгілеңдер; – уақыт тізбесіндегі тағы қандай даталар сендерге таныс? Бұл жылдарда қандай оқиғалар болған еді? 3) «Салыстыр» стратегиясы: оқушы дəптеріндегі В2- тапсырманы орындау. Дескрипторы: -оқыған матиралына қатысты сұрақ құрастырады: -Уақыт тізбегін анықтайды; Сауалнама» құрастыр. Оқушылар сауалнама сұрақтарын құрастырады. Бір –бірінен сауалнама алады. |
- Мәтінді оқиды. - еЕресек адамдар немен айланысқанын әңгімелейді.. Билеп сергиді. сызбаны толықтырады. - - Пікір алмасу сұрақтарына өз пікірін айтады. |
ҚБ: 1-10 балдық жүйе. ҚБ: 1-10 балдық жүйе. |
Оқулық, Оқулық, дәптер |
|
Сабақтың соңы 2 мин |
Рефлексия: Оқу тапсырмасы: Мәтінді оқу |
Тапсырма бойынша ой қорытып, сабаққа рефлексия жасайды. |
|
|
шағым қалдыра аласыз













