Тексерілді:
|
Бөлім:5.1.С. Жай бөлшектер |
Мектеп: «Шолаққарғалы ауылындағы негізгі мектеп» КММ |
||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Мунай Мереке |
||||
|
Сыныбы: 5а Пәні: Математика Күні:16.10.2024ж |
Қатысқандар: Қатыспағандар: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Дұрыс және бұрыс жай бөлшектер |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
5.1.1.10 дұрыс және бұрыс бөлшектерді ажырату; |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
- дұрыс және бұрыс бөлшектерді ажыратады; |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Уақыты/ Кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурс |
|
|
Сабақтың басы 10минут |
1.Ұйымдастыру. Сәлеметсіздер ме! Оқушылардың назарын аудару мақсатында «Көңілді смайликтер» әдісі. 2.Үй жұмысын тексеру «Білгеніңді бекітсең – білімнің құны артады».Өткен сабақты қайталау. «Сұрақ –жауап»әдісі. *Жай бөлшектер қалай жазылады? (Жауабы: a- жай бөлшектің алымы, b - бөлімі, жазылуы) Бөлшекті қысқарту дегеніміз не? (Бөлшектің алымын да, бөлімін де олардың 1-ден өзге ортақ бөлгішіне бөлуді бөлшекті қысқарту деп атайды) Қысқартылмайтын бөлшектер дегеніміз не?(Жауабы:Алымы мен бөлімі өзара жай сандар болатын бөлшектер қысқартылмайтын бөлшектер деп аталады) 3.Жаңа сабақты меңгеруге дайындық
3.Сабақ мақсатын айту. |
Сәлемедеседі. Смайликтерді көрсету арқылы көңіл күйлерін көрсетеді. Кезекші оқушы дәптерлерін жинап береді.Екінші дәптерлерін таратып береді. Сұрақтарға жауап беред. |
Мұғалім мен оқушы арасында кері байланыс |
Сдайд |
|
|
Сабақтың ортасы 25минут |
4.Жаңа сабақ.Білім ленд тапсырмасы арқылы түсіндіріледі. 5.«Жұмыла көтерген жүк жеңіл». Практикалық есептер шығару.
5. Деңгейлік тапсырмалар. Жеке жұмыс. «Өзіңе сен, өзіңді алып шығар, еңбегің мен ақылың екі жақтап». Білім ленд тапсырмаларын орындату.
Қотындылау. Тест жұмысы.Білім ленд платформасы |
Анықтамаларды дәптерлеріне жазады. Жазбаша тапсырманы орындайды. Жеке жұмыс тапсырмаларын орындап әр тапсырмадан өзіне балл жинайды. |
Дескриптор: -дұрыс бөлшектерді ажыратады; -бұрыс бөлшектерді ажыратады; Дескриптор: -дұрыс бөлшектерді құрастырады; -бұрыс бөлшектерді құрастырып жазады; Мұғалім мен оқушы арасында кері байланыс Дескриптор: -дұрыс бөлшектерді ажаратады-1 балл Дескриптор: - Аликвоттық бөлшектерді таңдайды-3 балл Дескриптор: -дұрыс бөлшектерді жазады-1 балл -бұрыс бөлшектерді жазады-1 балл - Аликвоттық бөлшектерді жазады-1 балл Дескриптор: Дұрыс жауаптарын белгілейді-3 балл Кері байланыс «Бағдаршам» |
Bilim land.kz Алдамуратова 5 сынып матем.оқулығы Конверттер |
|
|
Сабақтың соңы 5минут |
8.Бағалау 9.Үйге тапсырма Кері байланыс. «СМС хабарлама» әдісі |
Дескриптор арқылы бағаланады Үй тапсырмасын түртіп алады Кері байланыс береді жазбаша 87475276293 |
Жалпы балл-10 |
оқулық |
|
|
Оқушы аты: Дескриптор:1-жаттығу -дұрыс бөлшектерді ажаратады-1 балл Дескриптор:2-жаттығу - Аликвоттық бөлшектерді таңдайды-3 балл Дескриптор:3-жаттығу -дұрыс бөлшектерді жазады-1 балл -бұрыс бөлшектерді жазады-1 балл - Аликвоттық бөлшектерді жазады-1 балл Дескриптор: Тест жұмысы Дұрыс жауаптарын белгілейді-3 балл Жалпы балл: |
Оқушы аты: Дескриптор:1-жаттығу -дұрыс бөлшектерді ажаратады-1 балл Дескриптор:2-жаттығу - Аликвоттық бөлшектерді таңдайды-3 балл Дескриптор:3-жаттығу -дұрыс бөлшектерді жазады-1 балл -бұрыс бөлшектерді жазады-1 балл - Аликвоттық бөлшектерді жазады-1 балл Дескриптор: Тест жұмысы Дұрыс жауаптарын белгілейді-3 балл Жалпы балл: |
|
Оқушы аты: Дескриптор:1-жаттығу -дұрыс бөлшектерді ажаратады-1 балл Дескриптор:2-жаттығу - Аликвоттық бөлшектерді таңдайды-3 балл Дескриптор:3-жаттығу -дұрыс бөлшектерді жазады-1 балл -бұрыс бөлшектерді жазады-1 балл - Аликвоттық бөлшектерді жазады-1 балл Дескриптор: Тест жұмысы Дұрыс жауаптарын белгілейді-3 балл Жалпы балл: |
Дескриптор:1-жаттығу -дұрыс бөлшектерді ажаратады-1 балл Дескриптор:2-жаттығу - Аликвоттық бөлшектерді таңдайды-3 балл Дескриптор:3-жаттығу -дұрыс бөлшектерді жазады-1 балл -бұрыс бөлшектерді жазады-1 балл - Аликвоттық бөлшектерді жазады-1 балл Дескриптор: Тест жұмысы Дұрыс жауаптарын белгілейді-3 балл Жалпы балл: |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Дұрыс және бұрыс бөлшектер.5 сынып ҚМЖ
Тексерілді:
|
Бөлім:5.1.С. Жай бөлшектер |
Мектеп: «Шолаққарғалы ауылындағы негізгі мектеп» КММ |
||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Мунай Мереке |
||||
|
Сыныбы: 5а Пәні: Математика Күні:16.10.2024ж |
Қатысқандар: Қатыспағандар: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Дұрыс және бұрыс жай бөлшектер |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
5.1.1.10 дұрыс және бұрыс бөлшектерді ажырату; |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
- дұрыс және бұрыс бөлшектерді ажыратады; |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Уақыты/ Кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурс |
|
|
Сабақтың басы 10минут |
1.Ұйымдастыру. Сәлеметсіздер ме! Оқушылардың назарын аудару мақсатында «Көңілді смайликтер» әдісі. 2.Үй жұмысын тексеру «Білгеніңді бекітсең – білімнің құны артады».Өткен сабақты қайталау. «Сұрақ –жауап»әдісі. *Жай бөлшектер қалай жазылады? (Жауабы: a- жай бөлшектің алымы, b - бөлімі, жазылуы) Бөлшекті қысқарту дегеніміз не? (Бөлшектің алымын да, бөлімін де олардың 1-ден өзге ортақ бөлгішіне бөлуді бөлшекті қысқарту деп атайды) Қысқартылмайтын бөлшектер дегеніміз не?(Жауабы:Алымы мен бөлімі өзара жай сандар болатын бөлшектер қысқартылмайтын бөлшектер деп аталады) 3.Жаңа сабақты меңгеруге дайындық
3.Сабақ мақсатын айту. |
Сәлемедеседі. Смайликтерді көрсету арқылы көңіл күйлерін көрсетеді. Кезекші оқушы дәптерлерін жинап береді.Екінші дәптерлерін таратып береді. Сұрақтарға жауап беред. |
Мұғалім мен оқушы арасында кері байланыс |
Сдайд |
|
|
Сабақтың ортасы 25минут |
4.Жаңа сабақ.Білім ленд тапсырмасы арқылы түсіндіріледі. 5.«Жұмыла көтерген жүк жеңіл». Практикалық есептер шығару.
5. Деңгейлік тапсырмалар. Жеке жұмыс. «Өзіңе сен, өзіңді алып шығар, еңбегің мен ақылың екі жақтап». Білім ленд тапсырмаларын орындату.
Қотындылау. Тест жұмысы.Білім ленд платформасы |
Анықтамаларды дәптерлеріне жазады. Жазбаша тапсырманы орындайды. Жеке жұмыс тапсырмаларын орындап әр тапсырмадан өзіне балл жинайды. |
Дескриптор: -дұрыс бөлшектерді ажыратады; -бұрыс бөлшектерді ажыратады; Дескриптор: -дұрыс бөлшектерді құрастырады; -бұрыс бөлшектерді құрастырып жазады; Мұғалім мен оқушы арасында кері байланыс Дескриптор: -дұрыс бөлшектерді ажаратады-1 балл Дескриптор: - Аликвоттық бөлшектерді таңдайды-3 балл Дескриптор: -дұрыс бөлшектерді жазады-1 балл -бұрыс бөлшектерді жазады-1 балл - Аликвоттық бөлшектерді жазады-1 балл Дескриптор: Дұрыс жауаптарын белгілейді-3 балл Кері байланыс «Бағдаршам» |
Bilim land.kz Алдамуратова 5 сынып матем.оқулығы Конверттер |
|
|
Сабақтың соңы 5минут |
8.Бағалау 9.Үйге тапсырма Кері байланыс. «СМС хабарлама» әдісі |
Дескриптор арқылы бағаланады Үй тапсырмасын түртіп алады Кері байланыс береді жазбаша 87475276293 |
Жалпы балл-10 |
оқулық |
|
|
Оқушы аты: Дескриптор:1-жаттығу -дұрыс бөлшектерді ажаратады-1 балл Дескриптор:2-жаттығу - Аликвоттық бөлшектерді таңдайды-3 балл Дескриптор:3-жаттығу -дұрыс бөлшектерді жазады-1 балл -бұрыс бөлшектерді жазады-1 балл - Аликвоттық бөлшектерді жазады-1 балл Дескриптор: Тест жұмысы Дұрыс жауаптарын белгілейді-3 балл Жалпы балл: |
Оқушы аты: Дескриптор:1-жаттығу -дұрыс бөлшектерді ажаратады-1 балл Дескриптор:2-жаттығу - Аликвоттық бөлшектерді таңдайды-3 балл Дескриптор:3-жаттығу -дұрыс бөлшектерді жазады-1 балл -бұрыс бөлшектерді жазады-1 балл - Аликвоттық бөлшектерді жазады-1 балл Дескриптор: Тест жұмысы Дұрыс жауаптарын белгілейді-3 балл Жалпы балл: |
|
Оқушы аты: Дескриптор:1-жаттығу -дұрыс бөлшектерді ажаратады-1 балл Дескриптор:2-жаттығу - Аликвоттық бөлшектерді таңдайды-3 балл Дескриптор:3-жаттығу -дұрыс бөлшектерді жазады-1 балл -бұрыс бөлшектерді жазады-1 балл - Аликвоттық бөлшектерді жазады-1 балл Дескриптор: Тест жұмысы Дұрыс жауаптарын белгілейді-3 балл Жалпы балл: |
Дескриптор:1-жаттығу -дұрыс бөлшектерді ажаратады-1 балл Дескриптор:2-жаттығу - Аликвоттық бөлшектерді таңдайды-3 балл Дескриптор:3-жаттығу -дұрыс бөлшектерді жазады-1 балл -бұрыс бөлшектерді жазады-1 балл - Аликвоттық бөлшектерді жазады-1 балл Дескриптор: Тест жұмысы Дұрыс жауаптарын белгілейді-3 балл Жалпы балл: |
шағым қалдыра аласыз








