|
Бөлім |
Демалыс мәдениеті.Мерекелер |
|||||
|
Педагогтің аты - жөні |
|
|||||
|
Күні: |
05.12.2024 |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Дусбаева Н.Н. |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сынып: 3 «Ә» |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Дыбыс және әріп |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.1.1 тыңдаған материал бойынша тірек сөздерді белгілеу, ашық және жабық сұрақтарға жауап беру; 3.4.2.1 негізгі түбірге жұрнақтар жалғау арқылы туынды сөз жасау, түбірлес сөздердің мағынасын ажырату; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: тыңдаған материал бойынша тірек сөздерді белгілейді, ашық және жабық сұрақтарға жауап береді, негізгі түбірге жұрнақтар жалғау арқылы туынды сөз жасайды, түбірлес сөздердің мағынасын ажыратады Оқушылардың басым бөлігі: өлеңді мәнерлеп оқып,сұрақтарға жауап береді,қарамен жазылған сөздердің түбірін тауып, түбір сөздің жазылуындағы өзгерістің себебін түсіндіреді Кейбір оқушылар: мәтінді көркем жазып,соңғы сөйлемдегі сөздерге дыбыстық талдау жасайды |
|||||
|
Бағалау критерийлері |
- өлеңді мәнерлеп оқып,сұрақтарға жауап береді - қарамен жазылған сөздердің түбірін тауып, түбір сөздің жазылуындағы өзгерістің себебін түсіндіреді - мәтінді көркем жазып,соңғы сөйлемдегі сөздерге дыбыстық талдау жасайды |
|||||
|
|
||||||
|
Сабақтың кезеңі /уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 7минут |
Үй тапсырмасын тексеру 11-жаттығу 98 бет Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстырады Қызығушылықты ояту Суреттегі торкөзге ф әрпі бар сөздерді тауып жаз. |
Үй тапсырмасын тексертеді Оқушылар сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады Суреттегі торкөзге ф әрпі бар сөздерді тауып жазады |
1балл «Басбармақ» әдісі |
Оқу лық Торкөздер салын ған плакат |
||
|
Сабақтың ортасы 14минут 13минут |
1-тапсырма. Өлеңді мәнерлеп оқы.Өлең мазмұны қай мерекеге сәйкес келеді?Ол мереке қалай аталады?Қалай ойлайсың,өлең неліктен «Ынтымақ күні»деп аталады? Өлеңдегі ынтымақ,бірлік,паш етеді,ғұрып сөздерінің мағынасын түсіндірме сөздіктен қара.Қарамен жазылған сөздердің түбірін тап.Түбір сөздің жазылуындағы өзгерістің себебін түсіндіріп көр. Дескриптор: - өлеңді мәнерлеп оқып,сұрақтарға жауап береді(1б) -өлеңдегі кейбір сөздердің мағынасы түсіндірме сөздіктен қарап,жазады(1б) - қарамен жазылған сөздердің түбірін табады(1б) - түбір сөздің жазылуындағы өзгерістің себебін түсіндіреді(1б) 2-тапсырма Мәтінді көркем жаз.Соңғы сөйлемдегі сөздерге дыбыстық талдау жаса. Дескриптор: -мәтінді қатесіз,көркем жазады(1б) - біз сөзіне дыбыстық талдау жасайды (1б) - өте сөзіне дыбыстық талдау жасайды (1б) - тату сөзіне дыбыстық талдау жасайды (1б) - тұрамыз сөзіне дыбыстық талдау жасайды (1б) |
өлеңді мәнерлеп оқып,сұрақтар ға жауап береді
Мәтінді көркем жазып,соңғы сөйлемдегі сөздерге дыбыстық талдау жасайды |
ҚБ: 1балл 1балл 1балл 1балл 1балл 1балл ҚБ: 1балл 1балл 1балл 1балл 1балл Барлығы10балл |
Оқу лық 13-жат 99,100 бет 1 мамыр мерекесіне байланысты суреттер Оқу лық 14 -жат 100 бет |
||
|
Сабақтың аяғы 6минут |
«Сұрақ –жауап» әдісі Бүгінгі сабақта не үйрендің? Сен үшін не қиын болды? Саған қандай тапсырма қызықты болды? Үйге: 15-жаттығу, 101 бет |
Сұрақтарға жауап береді
|
«Басбар-мақ» әдісі |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Дыбыс және әріп ҚМЖ 3 сын
Дыбыс және әріп ҚМЖ 3 сын
|
Бөлім |
Демалыс мәдениеті.Мерекелер |
|||||
|
Педагогтің аты - жөні |
|
|||||
|
Күні: |
05.12.2024 |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Дусбаева Н.Н. |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сынып: 3 «Ә» |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Дыбыс және әріп |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.1.1 тыңдаған материал бойынша тірек сөздерді белгілеу, ашық және жабық сұрақтарға жауап беру; 3.4.2.1 негізгі түбірге жұрнақтар жалғау арқылы туынды сөз жасау, түбірлес сөздердің мағынасын ажырату; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: тыңдаған материал бойынша тірек сөздерді белгілейді, ашық және жабық сұрақтарға жауап береді, негізгі түбірге жұрнақтар жалғау арқылы туынды сөз жасайды, түбірлес сөздердің мағынасын ажыратады Оқушылардың басым бөлігі: өлеңді мәнерлеп оқып,сұрақтарға жауап береді,қарамен жазылған сөздердің түбірін тауып, түбір сөздің жазылуындағы өзгерістің себебін түсіндіреді Кейбір оқушылар: мәтінді көркем жазып,соңғы сөйлемдегі сөздерге дыбыстық талдау жасайды |
|||||
|
Бағалау критерийлері |
- өлеңді мәнерлеп оқып,сұрақтарға жауап береді - қарамен жазылған сөздердің түбірін тауып, түбір сөздің жазылуындағы өзгерістің себебін түсіндіреді - мәтінді көркем жазып,соңғы сөйлемдегі сөздерге дыбыстық талдау жасайды |
|||||
|
|
||||||
|
Сабақтың кезеңі /уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 7минут |
Үй тапсырмасын тексеру 11-жаттығу 98 бет Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстырады Қызығушылықты ояту Суреттегі торкөзге ф әрпі бар сөздерді тауып жаз. |
Үй тапсырмасын тексертеді Оқушылар сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады Суреттегі торкөзге ф әрпі бар сөздерді тауып жазады |
1балл «Басбармақ» әдісі |
Оқу лық Торкөздер салын ған плакат |
||
|
Сабақтың ортасы 14минут 13минут |
1-тапсырма. Өлеңді мәнерлеп оқы.Өлең мазмұны қай мерекеге сәйкес келеді?Ол мереке қалай аталады?Қалай ойлайсың,өлең неліктен «Ынтымақ күні»деп аталады? Өлеңдегі ынтымақ,бірлік,паш етеді,ғұрып сөздерінің мағынасын түсіндірме сөздіктен қара.Қарамен жазылған сөздердің түбірін тап.Түбір сөздің жазылуындағы өзгерістің себебін түсіндіріп көр. Дескриптор: - өлеңді мәнерлеп оқып,сұрақтарға жауап береді(1б) -өлеңдегі кейбір сөздердің мағынасы түсіндірме сөздіктен қарап,жазады(1б) - қарамен жазылған сөздердің түбірін табады(1б) - түбір сөздің жазылуындағы өзгерістің себебін түсіндіреді(1б) 2-тапсырма Мәтінді көркем жаз.Соңғы сөйлемдегі сөздерге дыбыстық талдау жаса. Дескриптор: -мәтінді қатесіз,көркем жазады(1б) - біз сөзіне дыбыстық талдау жасайды (1б) - өте сөзіне дыбыстық талдау жасайды (1б) - тату сөзіне дыбыстық талдау жасайды (1б) - тұрамыз сөзіне дыбыстық талдау жасайды (1б) |
өлеңді мәнерлеп оқып,сұрақтар ға жауап береді
Мәтінді көркем жазып,соңғы сөйлемдегі сөздерге дыбыстық талдау жасайды |
ҚБ: 1балл 1балл 1балл 1балл 1балл 1балл ҚБ: 1балл 1балл 1балл 1балл 1балл Барлығы10балл |
Оқу лық 13-жат 99,100 бет 1 мамыр мерекесіне байланысты суреттер Оқу лық 14 -жат 100 бет |
||
|
Сабақтың аяғы 6минут |
«Сұрақ –жауап» әдісі Бүгінгі сабақта не үйрендің? Сен үшін не қиын болды? Саған қандай тапсырма қызықты болды? Үйге: 15-жаттығу, 101 бет |
Сұрақтарға жауап береді
|
«Басбар-мақ» әдісі |
|
||
шағым қалдыра аласыз













