|
Бөлім |
Қоршаған орта |
||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 2 «» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Дыбыс көздері |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.5.3.1 дыбыс қаттылығы бойынша дыбыс көздерін жіктеу |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Дыбыс қаттылығы бойынша дыбыс көздерін жіктеу |
||||
|
Құндылық |
Тұратын үйін, ауласын, қаласын таза ұстау, қоғамдық орынға және қоршаған ортаға ұқыптылықпен қарау |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қалай сөйлейді?» ойыны Үй тапсырмасын тексеру Қонжықтың көлеңкесін жасап, қорытынды шығар «Серпілген сауал» әдісі 1.Дыбыс қалай пайда болады? 2.Дыбыстар қандай болады? 3.Тірі табиғаттағы дыбыстарды ата. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Дыбыс қаттылығы бойынша дыбыс көздерін жіктеуді білесің |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Сұрақтарға жауап айтады |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
|
Сабақ тың ортасы 11 мин |
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Саған сұрақ» әдісі Мәтінді оқы. Мәтін мазмұны мен суреттер бойынша сұрақтарға жауап бер. 1.Домбыраның үні қалай пайда болады? 2.Үрмелі аспаптардың ше? 3.Қандай музыкалық аспаптың үні қатты шығады?
ЕББҚ Сұрақтарға жауап беруде қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Дыбыс неден тұрады? |
1. домбыраның үнінің пайда болуын түсіндіреді 2.үрмелі аспаптардың үнінің шығуын айтады 3.үні қатты шығатын аспапты айтады
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -домбыраның үнінің пайда болуын түсіндіреді(1б) -үрмелі аспаптардың үнінің шығуын айтады(1б) -үні қатты шығатын аспапты айтады(1б)
ЕББҚ Дескриптор: -сұрақтарға жауап береді |
Оқулық 119-120-беттер |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жұптық жұмыс «Мен саған, сен маған» әдісі Дыбыс не арқылы тарайды? Дыбыс толқындары не арқылы тарайды? ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Дыбыс толқындары қандай денелер арқылы өтеді? «Тралалалалала» әуеніне қол жаттығуына арналған қимылдар жаса |
1. дыбыстың таралу жолын түсіндіреді 2.дыбыс толқындарының не арқылы тарайтынын түсіндіреді Сұраққа жауап береді Әуенге сәйкес қол жаттығуларын жасайды |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -дыбыстың таралу жолын түсіндіреді(1б) -дыбыс толқындарының не арқылы тарайтынын түсіндіреді(1б) ЕББҚ Дескриптор: - тапсырманы орындайды Жарайсыңдар! Керемет! |
Оқулық 121-бет Бейнежазба |
|
|
10 мин
|
3 – тапсырма Ұжымдық жұмыс «Қорытынды» әдісі Қандай дыбыс көздері болады? Неліктен табиғатта тым – тырыс күй болмайды? ЕББҚ Қандай дыбыс көздері болады? Талқылау сұрақтары: 1.Судың астында жүргенде дыбыс естіледі ме? |
1. бірінші сұраққа жауап береді 2.екінші сұраққа жауап береді 3.себебін түсіндіреді 4.қорытынды шығарады
Сұраққа жауап береді |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -бірінші сұраққа жауап береді(1б) -екінші сұраққа жауап береді(1б) -себебін түсіндіреді(1б) -қорытынды шығарады(1б) ЕББҚ Дескриптор: -сұраққа жауап береді |
Оқулық 119-121-беттер |
|
|
Сабақтың соңы 7 мин |
Рефлексия «Детальдарын қосу» әдісі Жеке жұмыс істеу кезінде мұғалімге алған білімдерін көрсету үшін әр оқушы сабаққа байланысты бір сөйлем айтып, келесі оқушы сөйлемді көбейтіп жеткізуі қажет. Сөйлемі барынша дұрыс және нақты болуы керек.
Үйге тапсырма Дыбыстың өсімдіктер мен жануарларға тигізетін әсері туралы қосымша ақпарат ізде. Хабарлама дайында. |
Оқушылар «Детальдарын қосу» әдісінде бүгінгі өткен сабақ жайлы өз ойларын қысқа және кеңейтілген түрде айтады
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Дыбыс көздері ҚМЖ 2-сынып жаратылыс
Дыбыс көздері ҚМЖ 2-сынып жаратылыс
|
Бөлім |
Қоршаған орта |
||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 2 «» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Дыбыс көздері |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.5.3.1 дыбыс қаттылығы бойынша дыбыс көздерін жіктеу |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Дыбыс қаттылығы бойынша дыбыс көздерін жіктеу |
||||
|
Құндылық |
Тұратын үйін, ауласын, қаласын таза ұстау, қоғамдық орынға және қоршаған ортаға ұқыптылықпен қарау |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қалай сөйлейді?» ойыны Үй тапсырмасын тексеру Қонжықтың көлеңкесін жасап, қорытынды шығар «Серпілген сауал» әдісі 1.Дыбыс қалай пайда болады? 2.Дыбыстар қандай болады? 3.Тірі табиғаттағы дыбыстарды ата. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Дыбыс қаттылығы бойынша дыбыс көздерін жіктеуді білесің |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Сұрақтарға жауап айтады |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
|
Сабақ тың ортасы 11 мин |
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Саған сұрақ» әдісі Мәтінді оқы. Мәтін мазмұны мен суреттер бойынша сұрақтарға жауап бер. 1.Домбыраның үні қалай пайда болады? 2.Үрмелі аспаптардың ше? 3.Қандай музыкалық аспаптың үні қатты шығады?
ЕББҚ Сұрақтарға жауап беруде қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Дыбыс неден тұрады? |
1. домбыраның үнінің пайда болуын түсіндіреді 2.үрмелі аспаптардың үнінің шығуын айтады 3.үні қатты шығатын аспапты айтады
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -домбыраның үнінің пайда болуын түсіндіреді(1б) -үрмелі аспаптардың үнінің шығуын айтады(1б) -үні қатты шығатын аспапты айтады(1б)
ЕББҚ Дескриптор: -сұрақтарға жауап береді |
Оқулық 119-120-беттер |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жұптық жұмыс «Мен саған, сен маған» әдісі Дыбыс не арқылы тарайды? Дыбыс толқындары не арқылы тарайды? ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Дыбыс толқындары қандай денелер арқылы өтеді? «Тралалалалала» әуеніне қол жаттығуына арналған қимылдар жаса |
1. дыбыстың таралу жолын түсіндіреді 2.дыбыс толқындарының не арқылы тарайтынын түсіндіреді Сұраққа жауап береді Әуенге сәйкес қол жаттығуларын жасайды |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -дыбыстың таралу жолын түсіндіреді(1б) -дыбыс толқындарының не арқылы тарайтынын түсіндіреді(1б) ЕББҚ Дескриптор: - тапсырманы орындайды Жарайсыңдар! Керемет! |
Оқулық 121-бет Бейнежазба |
|
|
10 мин
|
3 – тапсырма Ұжымдық жұмыс «Қорытынды» әдісі Қандай дыбыс көздері болады? Неліктен табиғатта тым – тырыс күй болмайды? ЕББҚ Қандай дыбыс көздері болады? Талқылау сұрақтары: 1.Судың астында жүргенде дыбыс естіледі ме? |
1. бірінші сұраққа жауап береді 2.екінші сұраққа жауап береді 3.себебін түсіндіреді 4.қорытынды шығарады
Сұраққа жауап береді |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -бірінші сұраққа жауап береді(1б) -екінші сұраққа жауап береді(1б) -себебін түсіндіреді(1б) -қорытынды шығарады(1б) ЕББҚ Дескриптор: -сұраққа жауап береді |
Оқулық 119-121-беттер |
|
|
Сабақтың соңы 7 мин |
Рефлексия «Детальдарын қосу» әдісі Жеке жұмыс істеу кезінде мұғалімге алған білімдерін көрсету үшін әр оқушы сабаққа байланысты бір сөйлем айтып, келесі оқушы сөйлемді көбейтіп жеткізуі қажет. Сөйлемі барынша дұрыс және нақты болуы керек.
Үйге тапсырма Дыбыстың өсімдіктер мен жануарларға тигізетін әсері туралы қосымша ақпарат ізде. Хабарлама дайында. |
Оқушылар «Детальдарын қосу» әдісінде бүгінгі өткен сабақ жайлы өз ойларын қысқа және кеңейтілген түрде айтады
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
шағым қалдыра аласыз













