-
Бөлім:
«Болашаққа саяхат»
Мұғалімнің аты-жөні
Н.Сәрсенәлиева
Күні:
14.05.2024ж
Сынып: 4 «А»
Қатысушылар саны:
Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы
Дыбыс пен әріп
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
4.4.1.3 айтылуы мен жазылуында айырмашылығы бар сөздерді қатесіз жазу.
Сабақтың мақсаты
Дыбыс пен әріп жайлы, фонетикалық талдау, айтылуы мен жазылуындағы айырмашылығы бар сөздер туралы біледі. Дыбыстық өзгеріске ұшыраған сөзді анықтап, себебін талдай алады. Оқып үйренгенін жинақтап , бағалап, талдап сол туралы ой толғау жасай алады.
Сабақ барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт
Педагогтің әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Сабақ-тың басы
3 мин
Психологиялық ахуал
музыка тыңдатады.
1-тапсырма.
Сабақ тақырыбы мен мақсатын анықтауға арналған тапсырма.
платформасында тапсырма
орындатады. Берліген сөздерде неше дыбыс, неше әріп бар екенін
анықтау. Критерий:
-
Сөздегі дыбыстар мен әріптер санын анықтау
Дескриптор:
-
Сөздегі дыбыстар мен әріптер санын дұрыс анықтайды 1б.
Тақтадағы бейнебаянға назар аударады
Оқушылармен бірге сабақтың смарт мақсатын құруға жетелеу.
Сабақтың мақсаты:
-
Дыбыс және әріп туралы білімдерін толықтыру.
-
Оқулықта берілген тапсырмаларды орындау, талдау.
Ширату жаттығула-рын жасайды.
платформасында тапсырма
орындайды.Сабақ мақсатымен танысады.
4 балл
Бейнебаян көреді
Бейнебаян

https://www.plickers.com/seteditor/663446ce81d770920a3eef57
Панельді тақта
Тақтада шығып тұрады
Сабақ-тың ортасы
13 мин
Көркем жазу
Білім алушылардың жазу дағдысын қалыптастыруға бағытталған тапсырма.
Дәптерге берілген әріптерді дұрыс жазуларын қадағалайды.
Бб
ба бо
болашақ
Оқулықпен жұмыс.
2-тапсырма
Білім алушылардың жаңа сабақты түсінуге бағытталған тапсырма.
Мақалды түсініп оқып, жатқа жаздыру
Сәуір болса, күн күркірер,
Күн кұркіресе, көк дүркірер.
Критерий:
-
Мақалды жатқа айтып, қатесіз жазу.
-
Қарамен жазылған сөз тіркесінің жазылуы мен айтылуындағы айырмашылығын анықтау.
Дескриптор:
-
Мақалды жатқа айтып, жазады 1б.
-
Қарамен жазылған сөз тіркесінің жазылуы мен айтылуындағы айырмашылығын анықтайды 1б.
3-тапсырма
Білім алушылардың жаңа сабақты түсінуге бағытталған тапсырма.
Жаңылтпашты оқып, жатқа жазу.
Анау – құла ат екен,
Мынау – ала құла ат екен.
Критерий:
-
Жаңылтпашты жатқа айтып, қатесіз жазу.
-
Қарамен жазылған сөз тіркесінің жазылуы мен айтылуындағы айырмашылығын анықтау.
Дескриптор:
-
Жаңылтпашты жатқа айтып, жазады 1б.
-
Қарамен жазылған сөз тіркесінің жазылуы мен айтылуындағы айырмашылығын анықтайды 1б.
4-тапсырма
Білім алушылардың өз ойын жүйелі жеткізуге бағытталған тапсырма.
Сұрақтарға «менің ойымша», «меніңше» сөздерін пайдаланып өз ойларын айтқызады.
платформасында
орындайды.Оқушылар өз ойларын
программасында Бала бидің
айтқан тұжырымымен
салыстыртады.Критерий
-
Өз ойын жеткізу.
Дескриптор:
-
Өз ойын жеткіздеді 1б.
5-тапсырма

Білім алушылардың өз білімдерін қолдануға бғытталған тапсырма.
Дарынды оқушы. «Ізденімпаз бала айдары» әдісі арқылы алдын-ала тапсырма берілген.
1-топ. Шешендік өнер деген не?
2-топ. Кімдерді «би, шешен» дейміз?
3-топ. «Би, шешендер тапқырлықпен айтады, көркем тілмен жеткізеді» дегенді қалай түсінесің?
4-топ. Сөйлеуші мәдениетіне не жатуы мүмкін?
Критерий
-
Ақпаратты ізденіп табу
-
Мәліметпен таныстыру
Дескриптор:
-
Ақпаратты ізденіп табады 1б
-
Мәліметпен таныстырады 1б.
Берілген әріптерді дәптерге көркем жазады.
Мақалды түсініп оқып, айтып, жатқа жазады,
Жаңылтпашты түсініп оқып, айтып, жатқа жазады,
платформасында өз ойларын
айтады.
программасындаБала бидің айтқанын тыңдайды. Өз ойларымен салыстырады.
.
Оқушылар топта өз ойларын ортаға салады.
2балл
2 балл
1балл
2 балл
Тақтамен жұмыс.
Оқулықта-ғы
66-жаттығу
Тақтамен жұмыс.
Оқулықта-ғы
67-жаттығу

және

програм-масы және оқулық
https://studio.d-id.com/?video=tlk_ezS-VAtVYoe8kt8T4V_PL
Оқулық
3.Қолдану. 4.Талдау.
6-тапсырма
Білім алушылардың өткен білімдерін қолдануға бғытталған тапсырма.
платформасында ойын
ойнату.Критерий:
-
Сұраққа жауап беру
Дескриптор:
-
Сұраққа дұрыс жауап береді. 1б.
5.Жинақтау
Білім алушылардың білімдерін жинақтауға бағытталған тапсырма.
7-тапсырма
платформасында ойын
ойнату.Критерий
-
Дұрыс жауапты анықтау
Дескриптор
-
Дұрыс жауапты анықтайды 1б.

Платформасында ойнай отырып, сұрақтарға жауап береді.

платформасында орындайды.
Дұрыс жауапты анықтайды.
1 балл
4балл

Платфор-масы

https://play.kahoot.it/v2/gameblock?quizId=7e0c3162-5f36-4279-94da-ec73e3459f16
Сабақ-тың соңы
Бағалау, үй тапсыр-масы
Кері байланыс
МАҚСАТҚА ОРАЛУ
Сабақтың мақсаты:
Дыбыс және әріп туралы білімімізді толықтырдық.
Оқулықта берілген тапсырмаларды орындап, талдадық.
формада сілтеме
жіберу.Бағалау, үй тапсырмасы: 130-бет 68-жаттығу. Қалаған 3 сөзге дыбыстық талдау жасап келу.
жібереді.
Ватсап желісінде кері байланыс
алу.Сабақты қорыту бойынша сұрақтарға жауап береді

Сілтемеге өтеді, кері байланыс береді.

Панель тақта

https://forms.gle/fhigKPk545C1nziu9

-
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Дыбыс пен әріп"
"Дыбыс пен әріп"
-
Бөлім:
«Болашаққа саяхат»
Мұғалімнің аты-жөні
Н.Сәрсенәлиева
Күні:
14.05.2024ж
Сынып: 4 «А»
Қатысушылар саны:
Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы
Дыбыс пен әріп
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
4.4.1.3 айтылуы мен жазылуында айырмашылығы бар сөздерді қатесіз жазу.
Сабақтың мақсаты
Дыбыс пен әріп жайлы, фонетикалық талдау, айтылуы мен жазылуындағы айырмашылығы бар сөздер туралы біледі. Дыбыстық өзгеріске ұшыраған сөзді анықтап, себебін талдай алады. Оқып үйренгенін жинақтап , бағалап, талдап сол туралы ой толғау жасай алады.
Сабақ барысы
Сабақтың кезеңі/ уақыт
Педагогтің әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Сабақ-тың басы
3 мин
Психологиялық ахуал
музыка тыңдатады.
1-тапсырма.
Сабақ тақырыбы мен мақсатын анықтауға арналған тапсырма.
платформасында тапсырма
орындатады. Берліген сөздерде неше дыбыс, неше әріп бар екенін
анықтау. Критерий:
-
Сөздегі дыбыстар мен әріптер санын анықтау
Дескриптор:
-
Сөздегі дыбыстар мен әріптер санын дұрыс анықтайды 1б.
Тақтадағы бейнебаянға назар аударады
Оқушылармен бірге сабақтың смарт мақсатын құруға жетелеу.
Сабақтың мақсаты:
-
Дыбыс және әріп туралы білімдерін толықтыру.
-
Оқулықта берілген тапсырмаларды орындау, талдау.
Ширату жаттығула-рын жасайды.
платформасында тапсырма
орындайды.Сабақ мақсатымен танысады.
4 балл
Бейнебаян көреді
Бейнебаян

https://www.plickers.com/seteditor/663446ce81d770920a3eef57
Панельді тақта
Тақтада шығып тұрады
Сабақ-тың ортасы
13 мин
Көркем жазу
Білім алушылардың жазу дағдысын қалыптастыруға бағытталған тапсырма.
Дәптерге берілген әріптерді дұрыс жазуларын қадағалайды.
Бб
ба бо
болашақ
Оқулықпен жұмыс.
2-тапсырма
Білім алушылардың жаңа сабақты түсінуге бағытталған тапсырма.
Мақалды түсініп оқып, жатқа жаздыру
Сәуір болса, күн күркірер,
Күн кұркіресе, көк дүркірер.
Критерий:
-
Мақалды жатқа айтып, қатесіз жазу.
-
Қарамен жазылған сөз тіркесінің жазылуы мен айтылуындағы айырмашылығын анықтау.
Дескриптор:
-
Мақалды жатқа айтып, жазады 1б.
-
Қарамен жазылған сөз тіркесінің жазылуы мен айтылуындағы айырмашылығын анықтайды 1б.
3-тапсырма
Білім алушылардың жаңа сабақты түсінуге бағытталған тапсырма.
Жаңылтпашты оқып, жатқа жазу.
Анау – құла ат екен,
Мынау – ала құла ат екен.
Критерий:
-
Жаңылтпашты жатқа айтып, қатесіз жазу.
-
Қарамен жазылған сөз тіркесінің жазылуы мен айтылуындағы айырмашылығын анықтау.
Дескриптор:
-
Жаңылтпашты жатқа айтып, жазады 1б.
-
Қарамен жазылған сөз тіркесінің жазылуы мен айтылуындағы айырмашылығын анықтайды 1б.
4-тапсырма
Білім алушылардың өз ойын жүйелі жеткізуге бағытталған тапсырма.
Сұрақтарға «менің ойымша», «меніңше» сөздерін пайдаланып өз ойларын айтқызады.
платформасында
орындайды.Оқушылар өз ойларын
программасында Бала бидің
айтқан тұжырымымен
салыстыртады.Критерий
-
Өз ойын жеткізу.
Дескриптор:
-
Өз ойын жеткіздеді 1б.
5-тапсырма

Білім алушылардың өз білімдерін қолдануға бғытталған тапсырма.
Дарынды оқушы. «Ізденімпаз бала айдары» әдісі арқылы алдын-ала тапсырма берілген.
1-топ. Шешендік өнер деген не?
2-топ. Кімдерді «би, шешен» дейміз?
3-топ. «Би, шешендер тапқырлықпен айтады, көркем тілмен жеткізеді» дегенді қалай түсінесің?
4-топ. Сөйлеуші мәдениетіне не жатуы мүмкін?
Критерий
-
Ақпаратты ізденіп табу
-
Мәліметпен таныстыру
Дескриптор:
-
Ақпаратты ізденіп табады 1б
-
Мәліметпен таныстырады 1б.
Берілген әріптерді дәптерге көркем жазады.
Мақалды түсініп оқып, айтып, жатқа жазады,
Жаңылтпашты түсініп оқып, айтып, жатқа жазады,
платформасында өз ойларын
айтады.
программасындаБала бидің айтқанын тыңдайды. Өз ойларымен салыстырады.
.
Оқушылар топта өз ойларын ортаға салады.
2балл
2 балл
1балл
2 балл
Тақтамен жұмыс.
Оқулықта-ғы
66-жаттығу
Тақтамен жұмыс.
Оқулықта-ғы
67-жаттығу

және

програм-масы және оқулық
https://studio.d-id.com/?video=tlk_ezS-VAtVYoe8kt8T4V_PL
Оқулық
3.Қолдану. 4.Талдау.
6-тапсырма
Білім алушылардың өткен білімдерін қолдануға бғытталған тапсырма.
платформасында ойын
ойнату.Критерий:
-
Сұраққа жауап беру
Дескриптор:
-
Сұраққа дұрыс жауап береді. 1б.
5.Жинақтау
Білім алушылардың білімдерін жинақтауға бағытталған тапсырма.
7-тапсырма
платформасында ойын
ойнату.Критерий
-
Дұрыс жауапты анықтау
Дескриптор
-
Дұрыс жауапты анықтайды 1б.

Платформасында ойнай отырып, сұрақтарға жауап береді.

платформасында орындайды.
Дұрыс жауапты анықтайды.
1 балл
4балл

Платфор-масы

https://play.kahoot.it/v2/gameblock?quizId=7e0c3162-5f36-4279-94da-ec73e3459f16
Сабақ-тың соңы
Бағалау, үй тапсыр-масы
Кері байланыс
МАҚСАТҚА ОРАЛУ
Сабақтың мақсаты:
Дыбыс және әріп туралы білімімізді толықтырдық.
Оқулықта берілген тапсырмаларды орындап, талдадық.
формада сілтеме
жіберу.Бағалау, үй тапсырмасы: 130-бет 68-жаттығу. Қалаған 3 сөзге дыбыстық талдау жасап келу.
жібереді.
Ватсап желісінде кері байланыс
алу.Сабақты қорыту бойынша сұрақтарға жауап береді

Сілтемеге өтеді, кері байланыс береді.

Панель тақта

https://forms.gle/fhigKPk545C1nziu9

-
шағым қалдыра аласыз













