«К.Ушинский атындағы №7 орта мектеп» КММ
Қазақ тілі пәнінен қысқа мерзімді сабақ жоспары
Сабақтың тақырыбы: Дыбыстардың үндесуі
|
Бөлім |
Уақыт |
|||||
|
Педагогтің аты - жөні |
|
|||||
|
Күні |
07.11.2023ж |
|||||
|
Сынып:3 «Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Дыбыстардың үндесуі |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.2.1* мәтіннің тақырыбы мен берілген суреттер, фото, диаграмма бойынша мәтіннің мазмұнын болжау 3.1.7.1 сөз ішінде қатар тұрған дауыссыз дыбыстардың өзара үндесуін сақтап айту (сенбі – сембі, Жангүл –Жаңгүл); |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
суреттер, фото бойынша мәтіннің тақырыбын, мазмұнын болжайды; дыбыстардың өзара үндесуін сақтап айтады |
|||||
|
|
||||||
|
Сабақтың кезеңі /уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 10минут |
Психологиялық ахуал Егер саған ұнаса,...... саусақпенен тырсылдат Егер саған ұнаса,..... аяқпенен топырлат Егер саған ұнаса, ..... алақанмен шапалақ Кереметін әр күннің Айтып тұрсақ та-ма –ша! « Көңілді бұлттар шеңбері» ойын әдісі арқылы өткенді пысықтау Вомикод «Айналмалы әріптер» ойын әдісі арқылы бүгінгі сабақ тақырыбын анықтату. |
Зейіндерінсабаққа аударады Ойын тапсырмасын орындау арқылы өткен саьақта меңгерген білімдерін қайталайды Оқушылар сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады |
Дескриптор: дыбыстардың өзара үндесуін сақтап айтады 1б |
слайд ойын матремалдары АКТ |
||
|
Сабақтың ортасы 15 минут 7минут 8минут |
Мағынаны тану. Оқулықпен жұмыс Жұмбақ шешу Ағайынды жетеуінің Жұмысы бар бесеуінің Жұмысы жоқ екеуінің (аптаның жеті күні) Марат Нұрқалиев (қысқаша өмірбаян) Өлеңді оқыту. Сұрақтарға жауап алу. Кейіпкерлері туралы өз пікірлерін сұрау.Өлеңдегі қарамен жазылған сөздерге назар аудартып, олардың айтылуы мен жазылуын салыстырту, сұрақ-жауап алу арқылы ой бөлістіру. ФС тапсырмасы «Апта баспалдағы» ойын арқылы жеті күнді анықтатып, әр күннің өзіндік ерекешлігін күнделікті өмірлерімен байланыстыра әңгімелету
Сергіту жаттығуы Фиксики-часики https://youtu.be/HdKUnrpIHNg?si=oiR5TOndasSfvjUM Дәптермен жұмыс Көркем жазу Жеті күнді жаздыру Қолға жаттығу Жұптық жұмыс: «Біздің есімдер» 6-жаттығу тапсырмасын орындату Жеке жұмыс «Дұрыс-бұрыс» ЕБҚ тапсырма қап+ы.......... доп+ы.............. Ақмаржан............... Бейсенбек................. Wordwall платформасы «Сөздер ұяшығы» |
-сұрақтарға жауап береді, өлең кейіпкері туралы өз пікірлерін білдіреді, өлеңдегі қарамен жазылған сөздерге назар аударып, олардың айтылуы мен жазылуын салыстырады Апта күндерін атап, сол күндері не істегендерін әңгімелейді Сұрақтарға жауап жазады Кестені толтырады Сұраққа жауап береді |
дескриптор: мазмұны бойынша тақырыбын анықтайды 1 балл - суреттеуі бойынша мазмұнын болжайды 1 балл дескриптор: апта күндеріне байлынысты есімдер жазады 2 балл дескриптордыбыстардың өзара үндесуін сақтап айтады, көркем жазады 5 балл қолдау көрсету |
Оқу-лық слайд көрнекі материалдар кесте үлестірмелі материал https://youtu.be/HdKUnrpIHNg?si=oiR5TOndasSfvjUM жеке тапсырма |
||
|
Сабақтың аяғы 5минут |
Кері байланыс «Ойға түйдім....... » әдіс Білім банкасына ойға түйген білімдерін жинастырады Бүгінгі сабақта не үйрендің? Сен үшін не қиын болды? Саған қандай тапсырма қызықты болды? |
Сұрақтарға жауап береді |
|
банка суреті |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Дыбыстардың үндесуі (ашық сабақ) 3 сынып
Дыбыстардың үндесуі (ашық сабақ) 3 сынып
«К.Ушинский атындағы №7 орта мектеп» КММ
Қазақ тілі пәнінен қысқа мерзімді сабақ жоспары
Сабақтың тақырыбы: Дыбыстардың үндесуі
|
Бөлім |
Уақыт |
|||||
|
Педагогтің аты - жөні |
|
|||||
|
Күні |
07.11.2023ж |
|||||
|
Сынып:3 «Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Дыбыстардың үндесуі |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.2.1* мәтіннің тақырыбы мен берілген суреттер, фото, диаграмма бойынша мәтіннің мазмұнын болжау 3.1.7.1 сөз ішінде қатар тұрған дауыссыз дыбыстардың өзара үндесуін сақтап айту (сенбі – сембі, Жангүл –Жаңгүл); |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
суреттер, фото бойынша мәтіннің тақырыбын, мазмұнын болжайды; дыбыстардың өзара үндесуін сақтап айтады |
|||||
|
|
||||||
|
Сабақтың кезеңі /уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 10минут |
Психологиялық ахуал Егер саған ұнаса,...... саусақпенен тырсылдат Егер саған ұнаса,..... аяқпенен топырлат Егер саған ұнаса, ..... алақанмен шапалақ Кереметін әр күннің Айтып тұрсақ та-ма –ша! « Көңілді бұлттар шеңбері» ойын әдісі арқылы өткенді пысықтау Вомикод «Айналмалы әріптер» ойын әдісі арқылы бүгінгі сабақ тақырыбын анықтату. |
Зейіндерінсабаққа аударады Ойын тапсырмасын орындау арқылы өткен саьақта меңгерген білімдерін қайталайды Оқушылар сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады |
Дескриптор: дыбыстардың өзара үндесуін сақтап айтады 1б |
слайд ойын матремалдары АКТ |
||
|
Сабақтың ортасы 15 минут 7минут 8минут |
Мағынаны тану. Оқулықпен жұмыс Жұмбақ шешу Ағайынды жетеуінің Жұмысы бар бесеуінің Жұмысы жоқ екеуінің (аптаның жеті күні) Марат Нұрқалиев (қысқаша өмірбаян) Өлеңді оқыту. Сұрақтарға жауап алу. Кейіпкерлері туралы өз пікірлерін сұрау.Өлеңдегі қарамен жазылған сөздерге назар аудартып, олардың айтылуы мен жазылуын салыстырту, сұрақ-жауап алу арқылы ой бөлістіру. ФС тапсырмасы «Апта баспалдағы» ойын арқылы жеті күнді анықтатып, әр күннің өзіндік ерекешлігін күнделікті өмірлерімен байланыстыра әңгімелету
Сергіту жаттығуы Фиксики-часики https://youtu.be/HdKUnrpIHNg?si=oiR5TOndasSfvjUM Дәптермен жұмыс Көркем жазу Жеті күнді жаздыру Қолға жаттығу Жұптық жұмыс: «Біздің есімдер» 6-жаттығу тапсырмасын орындату Жеке жұмыс «Дұрыс-бұрыс» ЕБҚ тапсырма қап+ы.......... доп+ы.............. Ақмаржан............... Бейсенбек................. Wordwall платформасы «Сөздер ұяшығы» |
-сұрақтарға жауап береді, өлең кейіпкері туралы өз пікірлерін білдіреді, өлеңдегі қарамен жазылған сөздерге назар аударып, олардың айтылуы мен жазылуын салыстырады Апта күндерін атап, сол күндері не істегендерін әңгімелейді Сұрақтарға жауап жазады Кестені толтырады Сұраққа жауап береді |
дескриптор: мазмұны бойынша тақырыбын анықтайды 1 балл - суреттеуі бойынша мазмұнын болжайды 1 балл дескриптор: апта күндеріне байлынысты есімдер жазады 2 балл дескриптордыбыстардың өзара үндесуін сақтап айтады, көркем жазады 5 балл қолдау көрсету |
Оқу-лық слайд көрнекі материалдар кесте үлестірмелі материал https://youtu.be/HdKUnrpIHNg?si=oiR5TOndasSfvjUM жеке тапсырма |
||
|
Сабақтың аяғы 5минут |
Кері байланыс «Ойға түйдім....... » әдіс Білім банкасына ойға түйген білімдерін жинастырады Бүгінгі сабақта не үйрендің? Сен үшін не қиын болды? Саған қандай тапсырма қызықты болды? |
Сұрақтарға жауап береді |
|
банка суреті |
||
шағым қалдыра аласыз














