Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Дыбысты жазу және ойнату.
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім: |
Мәтін және Мультимедиа (ортақ
тақырыптары: "Менің туған өлкем", "Жыл
мезгілдері") |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 2 б |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
|
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.2.4.2. ойынның бағдарламалау ортасында скретчтің библиотекасындағы дыбыстарды қолдану (Scratch (скретч)) |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
1. Ұйымдастыру кезеңі (5 мин) |
- Оқушылармен сәлемдесу. - Сабақтың мақсатымен таныстыру. |
- Оқушылар педагогпен сәлемдеседі. - Сабақтың мақсатымен танысады. |
Оқушылардың белсенділігін бақылау. |
Интерактивті тақта, электронды құрылғы |
|
2. Жаңа материалды түсіндіру (10 мин) |
- Scratch бағдарламасында дыбысты қалай жазуға және ойнатуға болатынын түсіндіру. - Оқушыларға дыбыстарды қосу және өзгерту туралы практикалық тапсырма беру. |
- Оқушылар түсінгенін талқылайды. - Дыбысты жазып, оны ойынға қосу үшін Scratch ортасында жұмыс істейді. |
Оқушылардың түсіну деңгейін бақылау, сұрақтар қою. |
Scratch бағдарламасы, электронды құрылғы, интернет байланысы |
|
3. Топтық жұмыс (10 мин) |
- Оқушыларды топтарға бөліп, әр топқа өз ойынына дыбыстарды қосу тапсырмасын беру. - Әр топқа код жазу, дыбыстарды пайдалану туралы нұсқаулық беру. |
- Оқушылар топқа бөлініп, әр топ бір ойын жасауы қажет. - Топтар өз ойындарына дыбыстар қосып, тексереді. |
Топтардың жұмысын бақылау, бір-біріне көмек көрсету. |
Scratch бағдарламасы, электронды құрылғы, интернет байланысы |
|
4. Жұптық жұмыс (10 мин) |
- Оқушыларға бір-бірімен жұптасып, ойындағы дыбыстарды ойнатып көруді тапсыру. - Әр жұптың жасаған жұмысын тексеру. |
- Оқушылар жұптасып, өз ойындарын дыбыстармен толықтырып, ойнатып көреді. |
Жұптар арасындағы жұмысты бақылау. |
Scratch бағдарламасы, электронды құрылғы |
|
5. Жеке жұмыс (5 мин) |
- Әр оқушыға өз ойындарына жеке дыбыстар қосу тапсырмасын беру. - Оқушыларға жеке шығармашылық жұмыс істеуге мүмкіндік беру. Дискрипторлар:
|
- Оқушылар жеке өз жұмысына дыбыс қосып, оны ойнатып тексереді. |
Оқушылардың жеке жұмысын бақылау
. |
Scratch бағдарламасы, электронды құрылғы |
|
6. Қорытынды және бағалау (5 мин) |
- Оқушылардың жасаған жұмыстарын талқылау. - Сабақ бойынша кері байланыс беру. |
- Оқушылар өз жұмыстарын қорытындылап, бағалауды тыңдайды. |
Сабаққа қатысуы, белсенділігі және нәтижелері бойынша бағалау. |
Интерактивті тақта, бейнемазмұн |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Дыбысты жазу және ойнату.
Дыбысты жазу және ойнату.
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Дыбысты жазу және ойнату.
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім: |
Мәтін және Мультимедиа (ортақ
тақырыптары: "Менің туған өлкем", "Жыл
мезгілдері") |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 2 б |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
|
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.2.4.2. ойынның бағдарламалау ортасында скретчтің библиотекасындағы дыбыстарды қолдану (Scratch (скретч)) |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
1. Ұйымдастыру кезеңі (5 мин) |
- Оқушылармен сәлемдесу. - Сабақтың мақсатымен таныстыру. |
- Оқушылар педагогпен сәлемдеседі. - Сабақтың мақсатымен танысады. |
Оқушылардың белсенділігін бақылау. |
Интерактивті тақта, электронды құрылғы |
|
2. Жаңа материалды түсіндіру (10 мин) |
- Scratch бағдарламасында дыбысты қалай жазуға және ойнатуға болатынын түсіндіру. - Оқушыларға дыбыстарды қосу және өзгерту туралы практикалық тапсырма беру. |
- Оқушылар түсінгенін талқылайды. - Дыбысты жазып, оны ойынға қосу үшін Scratch ортасында жұмыс істейді. |
Оқушылардың түсіну деңгейін бақылау, сұрақтар қою. |
Scratch бағдарламасы, электронды құрылғы, интернет байланысы |
|
3. Топтық жұмыс (10 мин) |
- Оқушыларды топтарға бөліп, әр топқа өз ойынына дыбыстарды қосу тапсырмасын беру. - Әр топқа код жазу, дыбыстарды пайдалану туралы нұсқаулық беру. |
- Оқушылар топқа бөлініп, әр топ бір ойын жасауы қажет. - Топтар өз ойындарына дыбыстар қосып, тексереді. |
Топтардың жұмысын бақылау, бір-біріне көмек көрсету. |
Scratch бағдарламасы, электронды құрылғы, интернет байланысы |
|
4. Жұптық жұмыс (10 мин) |
- Оқушыларға бір-бірімен жұптасып, ойындағы дыбыстарды ойнатып көруді тапсыру. - Әр жұптың жасаған жұмысын тексеру. |
- Оқушылар жұптасып, өз ойындарын дыбыстармен толықтырып, ойнатып көреді. |
Жұптар арасындағы жұмысты бақылау. |
Scratch бағдарламасы, электронды құрылғы |
|
5. Жеке жұмыс (5 мин) |
- Әр оқушыға өз ойындарына жеке дыбыстар қосу тапсырмасын беру. - Оқушыларға жеке шығармашылық жұмыс істеуге мүмкіндік беру. Дискрипторлар:
|
- Оқушылар жеке өз жұмысына дыбыс қосып, оны ойнатып тексереді. |
Оқушылардың жеке жұмысын бақылау
. |
Scratch бағдарламасы, электронды құрылғы |
|
6. Қорытынды және бағалау (5 мин) |
- Оқушылардың жасаған жұмыстарын талқылау. - Сабақ бойынша кері байланыс беру. |
- Оқушылар өз жұмыстарын қорытындылап, бағалауды тыңдайды. |
Сабаққа қатысуы, белсенділігі және нәтижелері бойынша бағалау. |
Интерактивті тақта, бейнемазмұн |
шағым қалдыра аласыз













