Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Сабақтың тақырыбы: Дыбысты жазу және ойнату
|
Бөлім: |
Мультимедиа (ортақ тақырыбы: «Жаны саудың- дені сау») |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің Т.А.Ә.(болған жағдайда |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
15.01.2025ж |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 3 |
қатысқандар саны: |
Қастыспағандар |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Дыбысты жазу және ойнату |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
2.1.1.1 енгізу шығару құрылғыларын ажырату |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Дыбысты шығару және енгізу құрылғыларының түрлерін ажыратады және олардың қызметін сипаттау |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылыққа баулу |
«Жасампаздық пен жаңашылдық» айына сәйкес оқушыларды жаңа технологияларды тиімді пайдалануға, шығармашылықпен жұмыс жасауға және инновациялық ойлауға баулу;
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ басы 7 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Бастапқы ынталандырушы материал Тапсырма:№1 Ұжымдық жұмыс «Пазл» әдісі Берілген түстерде сұрақтар жасырылған, сұрақтарға толық жауап берілгенде сурет ашылады. Ашылған сурет бойынша бүгінгі сабақтың тақырыбы анықталады?
Сұрақтар: Дыбыс дегенді қалай түсінеміз? Дыбыс ауада жылдам тарай ма, әлде суда? Қандай заттар дыбыс шығара алады? Дыбысты қалай естиміз? Дыбыс қатты және жай шығуы мүмкін бе? Оқушыларға сабақтың тақырыбы мен мақсаты таныстырылады. Мұғалім түсіндірмесі жүргізіледі |
Оқушылар түс таңдау арқылы мынадай сұрақтарға жауап береді Дыбыс дегенді қалай түсінеміз? Дыбыс ауада жылдам тарай ма, әлде суда? Қандай заттар дыбыс шығара алады? Дыбысты қалай естиміз? Дыбыс қатты және жай шығуы мүмкін бе?
Ашылған сурет арқылы бүгінгі сабақтың тақыбын анықтайды Мұғалім түсіндірмесін тыңдайды |
Мұғалімнің мадақтауы жүзеге асырылады |
ЖИ ChatGpt |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 12мин 10 мин 5 мин 10 мин |
http://online-stopwatch.com сайты арқылы оқушыларды екі топқа бөлеміз. Тапсырма:№2 Топтық жұмыс «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі Шарты: Әр топқа суреттер таратылады, суретке қарап қандай құрылғы екенін анықтайды.Ол дыбысты енгізу ме, әлде шығару құрылғысы ма түсіндіреді, өз жұмыстарын қорғайды. І топ: Дыбысты енгізу құрылғыларының суреттері (микрофон, диктофон) ІІ топ Дыбысты шығару құрылғыларының суреттері (колонка, құлаққап, динамик) Тапсырма:№3 Жұптық жұмыс «Көршіңмен дыбыста» әдісі Шарты:Әр жұп өзінің мәтінін таңдап, дыбыс жазу құрылғысына жазып алсын.Мәтін қысқа, шамамен 1-2 сөйлем болу керек. 1.Жазғы демалыс Жазда күн жылып, ағаштар көгеріп, гүлдер гүлдейді. Мен жазда саябақта ойнап, көп кітап оқимын. 2. Менің жануарым Менің үйімде мысық бар. Ол өте мейірімді, ойнағанды жақсы көреді және көп ұйықтайды. 3. ҚысҚыс келгенде жер қармен жабылады, ал ағаштар жалаңаш қалады. Балалар қарда сырғанап,雪 адамдарға арналған сандықтар жасайды. 4. СуСу – тіршілік көзі, ол барлық тірі жәндіктер үшін өте маңызды. Өзен мен көлдерде балықтар жүзеді, ал адамдар су ішеді. 5. МектепМектепте балалар жаңа нәрселерді үйренеді. Олар сабақтардан кейін достарымен ойнауға шығады.
Тапсырма: №4 Жеке жұмыс «Қарапайым мысал» әдісі Шарты:Оқушылар дыбыс шығару және енгізу құрылғыларының қолданылуы туралы ойларын білдіреді. 1-жағдаят:Дыбыс шығару құралдары қай кезде қажет болады? 2-жағдаят: Дыбыс енгізу құралдары қай кезде қажет болады? Қалыптастырушы бағалау тапсырмасы Тапсырма:1 Жеке жұмыс «Дұрыс» немесе «бұрыс» ойыны Шарты: берілген пікірлердің дұрыс немесе бұрыс екендігін анықтаңыз.
Тапсырма:2 «Кестені толықтыр» әдісі Шарты: Төмендегі кестеде дыбысты енгізу және шығару құрылғылары туралы ақпарат берілген. Құрылған кестені толықтырыңыз.
|
http://online-stopwatch.com/ арқылы оқушылар топқа бөлінеді.
Әр топ өздеріне берілген суреттерді қарап, енгізу немесе шығару құрылғысына жататынын анықтап, өз жұмыстарын қорғайды.
Жұптасқан оқушылар берілген мәтінді дыбыс жазу құрылғысына дыбыстап жазады /смартфонға/
Оқушылар дыбыс шығару және енгізу құрылғыларының қолданылуы туралы берілген жағдаяттар бойынша өз ойларын білдіреді 1-жағдаят:Дыбыс шығару құралдары қай кезде қажет болады? 2-жағдаят: Дыбыс енгізу құралдары қай кезде қажет болады?
Берілген пікірдің дұрыс немес бұрыстын анықтап, белгілейді
Төмендегі кестеде дыбысты енгізу және шығару құрылғылары туралы ақпарат берілген, қолданылуы мен қай кезде қолданылатындығын жазады
|
Өзара топтық бағалау Екі жұлдыз, бір ұсыныс Мұғалімнің кері байланысы арқылы
Өзара жұптар бірін-бір бағалау
С
Керемет түсіндірме
Жақсы түсіндірме
Толықтыруды қажет ететін түсіндірме
Мұғалімнің кері байланысы арқылы
Өзін-өзі бағалау Дайын үлгі арқылы
|
https://www.mvideo.ru/blog/wp-content/uploads/2023/03/cover-37.png Интер тақта |
||||||||||||||||||||||||||||
|
3 мин |
Сабақ соңы |
Кері байланыс «Сәттілік ағашы»
Жасыл жапырақ: қателік жоқ Сары жапырақ: 1 қате Қызыл жапырақ: 3-4 қате
Үйге тапсырма: микрофон және динамик суреттерін салып, олар туралы қысқаша жаз |
Оқушылар сабақ соңында бүгінгі сабақ бойынша «Сәтілік ағашына» жасыл жапырақты тапсырманы қатесіз орындағандар, сары сапырақты 1 қате жібергендер, қызыл жапырақты 3- қате жібергендер жапсырады |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Дыбысты жазу және ойнату
Дыбысты жазу және ойнату
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Сабақтың тақырыбы: Дыбысты жазу және ойнату
|
Бөлім: |
Мультимедиа (ортақ тақырыбы: «Жаны саудың- дені сау») |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің Т.А.Ә.(болған жағдайда |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
15.01.2025ж |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 3 |
қатысқандар саны: |
Қастыспағандар |
||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Дыбысты жазу және ойнату |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
2.1.1.1 енгізу шығару құрылғыларын ажырату |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Дыбысты шығару және енгізу құрылғыларының түрлерін ажыратады және олардың қызметін сипаттау |
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылыққа баулу |
«Жасампаздық пен жаңашылдық» айына сәйкес оқушыларды жаңа технологияларды тиімді пайдалануға, шығармашылықпен жұмыс жасауға және инновациялық ойлауға баулу;
|
|||||||||||||||||||||||||||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ басы 7 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Бастапқы ынталандырушы материал Тапсырма:№1 Ұжымдық жұмыс «Пазл» әдісі Берілген түстерде сұрақтар жасырылған, сұрақтарға толық жауап берілгенде сурет ашылады. Ашылған сурет бойынша бүгінгі сабақтың тақырыбы анықталады?
Сұрақтар: Дыбыс дегенді қалай түсінеміз? Дыбыс ауада жылдам тарай ма, әлде суда? Қандай заттар дыбыс шығара алады? Дыбысты қалай естиміз? Дыбыс қатты және жай шығуы мүмкін бе? Оқушыларға сабақтың тақырыбы мен мақсаты таныстырылады. Мұғалім түсіндірмесі жүргізіледі |
Оқушылар түс таңдау арқылы мынадай сұрақтарға жауап береді Дыбыс дегенді қалай түсінеміз? Дыбыс ауада жылдам тарай ма, әлде суда? Қандай заттар дыбыс шығара алады? Дыбысты қалай естиміз? Дыбыс қатты және жай шығуы мүмкін бе?
Ашылған сурет арқылы бүгінгі сабақтың тақыбын анықтайды Мұғалім түсіндірмесін тыңдайды |
Мұғалімнің мадақтауы жүзеге асырылады |
ЖИ ChatGpt |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 12мин 10 мин 5 мин 10 мин |
http://online-stopwatch.com сайты арқылы оқушыларды екі топқа бөлеміз. Тапсырма:№2 Топтық жұмыс «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі Шарты: Әр топқа суреттер таратылады, суретке қарап қандай құрылғы екенін анықтайды.Ол дыбысты енгізу ме, әлде шығару құрылғысы ма түсіндіреді, өз жұмыстарын қорғайды. І топ: Дыбысты енгізу құрылғыларының суреттері (микрофон, диктофон) ІІ топ Дыбысты шығару құрылғыларының суреттері (колонка, құлаққап, динамик) Тапсырма:№3 Жұптық жұмыс «Көршіңмен дыбыста» әдісі Шарты:Әр жұп өзінің мәтінін таңдап, дыбыс жазу құрылғысына жазып алсын.Мәтін қысқа, шамамен 1-2 сөйлем болу керек. 1.Жазғы демалыс Жазда күн жылып, ағаштар көгеріп, гүлдер гүлдейді. Мен жазда саябақта ойнап, көп кітап оқимын. 2. Менің жануарым Менің үйімде мысық бар. Ол өте мейірімді, ойнағанды жақсы көреді және көп ұйықтайды. 3. ҚысҚыс келгенде жер қармен жабылады, ал ағаштар жалаңаш қалады. Балалар қарда сырғанап,雪 адамдарға арналған сандықтар жасайды. 4. СуСу – тіршілік көзі, ол барлық тірі жәндіктер үшін өте маңызды. Өзен мен көлдерде балықтар жүзеді, ал адамдар су ішеді. 5. МектепМектепте балалар жаңа нәрселерді үйренеді. Олар сабақтардан кейін достарымен ойнауға шығады.
Тапсырма: №4 Жеке жұмыс «Қарапайым мысал» әдісі Шарты:Оқушылар дыбыс шығару және енгізу құрылғыларының қолданылуы туралы ойларын білдіреді. 1-жағдаят:Дыбыс шығару құралдары қай кезде қажет болады? 2-жағдаят: Дыбыс енгізу құралдары қай кезде қажет болады? Қалыптастырушы бағалау тапсырмасы Тапсырма:1 Жеке жұмыс «Дұрыс» немесе «бұрыс» ойыны Шарты: берілген пікірлердің дұрыс немесе бұрыс екендігін анықтаңыз.
Тапсырма:2 «Кестені толықтыр» әдісі Шарты: Төмендегі кестеде дыбысты енгізу және шығару құрылғылары туралы ақпарат берілген. Құрылған кестені толықтырыңыз.
|
http://online-stopwatch.com/ арқылы оқушылар топқа бөлінеді.
Әр топ өздеріне берілген суреттерді қарап, енгізу немесе шығару құрылғысына жататынын анықтап, өз жұмыстарын қорғайды.
Жұптасқан оқушылар берілген мәтінді дыбыс жазу құрылғысына дыбыстап жазады /смартфонға/
Оқушылар дыбыс шығару және енгізу құрылғыларының қолданылуы туралы берілген жағдаяттар бойынша өз ойларын білдіреді 1-жағдаят:Дыбыс шығару құралдары қай кезде қажет болады? 2-жағдаят: Дыбыс енгізу құралдары қай кезде қажет болады?
Берілген пікірдің дұрыс немес бұрыстын анықтап, белгілейді
Төмендегі кестеде дыбысты енгізу және шығару құрылғылары туралы ақпарат берілген, қолданылуы мен қай кезде қолданылатындығын жазады
|
Өзара топтық бағалау Екі жұлдыз, бір ұсыныс Мұғалімнің кері байланысы арқылы
Өзара жұптар бірін-бір бағалау
С
Керемет түсіндірме
Жақсы түсіндірме
Толықтыруды қажет ететін түсіндірме
Мұғалімнің кері байланысы арқылы
Өзін-өзі бағалау Дайын үлгі арқылы
|
https://www.mvideo.ru/blog/wp-content/uploads/2023/03/cover-37.png Интер тақта |
||||||||||||||||||||||||||||
|
3 мин |
Сабақ соңы |
Кері байланыс «Сәттілік ағашы»
Жасыл жапырақ: қателік жоқ Сары жапырақ: 1 қате Қызыл жапырақ: 3-4 қате
Үйге тапсырма: микрофон және динамик суреттерін салып, олар туралы қысқаша жаз |
Оқушылар сабақ соңында бүгінгі сабақ бойынша «Сәтілік ағашына» жасыл жапырақты тапсырманы қатесіз орындағандар, сары сапырақты 1 қате жібергендер, қызыл жапырақты 3- қате жібергендер жапсырады |
|
|
|||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз















