Қысқа мерзімді (сабақ)
жоспары
|
Бөлім: |
Мультимедиа (ортақ тақырыптары: "Дені саудың жаны сау") |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Рахманбердиева А.Х. |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып:2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Дыбыс жазу және ойнату |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.2.4.2. (Scratch (скретч)) ойын программалау ортасында дыбыстық файлдарды өңдеу |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Скретч бағдарламасында дыбыс жазатын және ойнататын программасымен жұмыс жасайды |
|
|
Құрал-саймандарды қолданады |
||
|
Дыбыс жазып,сақтау жолдарымен танысады. |
||
|
Сабақтың барысы |
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
(5мин) Басы |
Ұйымдастыру кезеңі 1.Оқушылармен сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгелдеу. «Микрофон» әдісі арқылы психологиялық жағымды ахуал туғызамын. Өткен тақырыпты еске түсіру мақсатында «Информатикалық диктант» әдісін қолдану. Сурет, ....... арқылы берілген
кез келген ақпарат жеңіл, оңай игеріледі. Сондықтан .......
программасында жұмыс істегенде кез келген ....... графикалық
мүмкіндіктерді қолдану арқылы алуан түрлі етіп .......... мүмкіндік
болады. |
Оқушылар «Мкрофон» әдісі арқылы микрофонмен оқушылар бір-біріне жақсы лебіздерін білдіру арқылы назарларын сабаққа аударады. Өткен сабақты еске түсіру үшін берілген таратпа материалындағы сөйлемді оқи отырып, бос орындағы сөздерді табады |
|
1слайд
2слайд
|
|
Ортасы (10мин) (3мин) (8мин)
(8мин) |
Жаңа сабақты түсіндіру «Әңгімелесу» әдісі арқылы электронды оқулықтағы материалдарды талқылап, түсінеді.
ҚБ тапсырмасы 1тапсырма Функционалдық сауаттылықты дамытуға арналған тапсырма.
Дескриптор: -Scratch программасын ашу қадамдарын орындайды -Дыбыс табады -Дыбысты сақтайды 2тапсырма.
Дескриптор: -Scratch программасынан жаңа кейіпкер қосу қадамдарын орындайды -Дыбыс баптауларын дұрыс орнатады -Дыбысты сақтайды ЕББҚ ететін оқушыға арналған тапсырма
Дескриптор: -Интернеттен дауыс жүктей алады -Дыбысты жазады -Дыбысты сақтайды. 3-тапсырма
Дескриптор: -Суретке қарап ереже құрастырады -ауызша мысалдар айтады |
Жаңа сабақты сөйлеу дағдыларын дамыту мақсатында слайдтағы материалдарға өз пікірлерін білдіріп, тақырыпты түсінеді. Оқушылар компьютерге отырып, практикалық тапсырма орындайды. Берілген тапсырманы скретч кітапханасынан жылқы дыбысын таңдап, сақтау жолдарын үйренеді. Оқушылардың компьютерлік сауаттылығы артады ЕББҚ ететін оқушы берілген тапсырманы компьютерде қажетті программаны ашып, дыбыстарды жазып сақтайды. |
Дескриптор негізінде бағаланады
Дескриптор негізінде бағаланады Дескриптор негізінде бағаланады |
3 слайд
4слайд
5-6слайд
7слайд
8слайд
9слайд
|
|
Соңы (4мин) (1мин) (2мин) |
Сөйлеу қабілетін дамыту мақсатында “Телефон әдісі” арқылы сабақты бекітемін.
Үй тапсырмасы Дыбыс блогындағы командалар қызметін жаз
|
Оқушылар берілген сұрақтарға жауап береді. Үйге берілген тапсырманы дәптерлеріне жазып алады. Оқушылар сабақ басында тақырыпты қаншалықты түсінгендерін «Батырма» әдісі арқылы көрсетеді. |
Стикерлер негізінде бағаланады. |
10слайд
12слайд
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Дыбысты жазу және ойнату 3 сынып
Дыбысты жазу және ойнату 3 сынып
Қысқа мерзімді (сабақ)
жоспары
|
Бөлім: |
Мультимедиа (ортақ тақырыптары: "Дені саудың жаны сау") |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Рахманбердиева А.Х. |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып:2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Дыбыс жазу және ойнату |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.2.4.2. (Scratch (скретч)) ойын программалау ортасында дыбыстық файлдарды өңдеу |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Скретч бағдарламасында дыбыс жазатын және ойнататын программасымен жұмыс жасайды |
|
|
Құрал-саймандарды қолданады |
||
|
Дыбыс жазып,сақтау жолдарымен танысады. |
||
|
Сабақтың барысы |
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
(5мин) Басы |
Ұйымдастыру кезеңі 1.Оқушылармен сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгелдеу. «Микрофон» әдісі арқылы психологиялық жағымды ахуал туғызамын. Өткен тақырыпты еске түсіру мақсатында «Информатикалық диктант» әдісін қолдану. Сурет, ....... арқылы берілген
кез келген ақпарат жеңіл, оңай игеріледі. Сондықтан .......
программасында жұмыс істегенде кез келген ....... графикалық
мүмкіндіктерді қолдану арқылы алуан түрлі етіп .......... мүмкіндік
болады. |
Оқушылар «Мкрофон» әдісі арқылы микрофонмен оқушылар бір-біріне жақсы лебіздерін білдіру арқылы назарларын сабаққа аударады. Өткен сабақты еске түсіру үшін берілген таратпа материалындағы сөйлемді оқи отырып, бос орындағы сөздерді табады |
|
1слайд
2слайд
|
|
Ортасы (10мин) (3мин) (8мин)
(8мин) |
Жаңа сабақты түсіндіру «Әңгімелесу» әдісі арқылы электронды оқулықтағы материалдарды талқылап, түсінеді.
ҚБ тапсырмасы 1тапсырма Функционалдық сауаттылықты дамытуға арналған тапсырма.
Дескриптор: -Scratch программасын ашу қадамдарын орындайды -Дыбыс табады -Дыбысты сақтайды 2тапсырма.
Дескриптор: -Scratch программасынан жаңа кейіпкер қосу қадамдарын орындайды -Дыбыс баптауларын дұрыс орнатады -Дыбысты сақтайды ЕББҚ ететін оқушыға арналған тапсырма
Дескриптор: -Интернеттен дауыс жүктей алады -Дыбысты жазады -Дыбысты сақтайды. 3-тапсырма
Дескриптор: -Суретке қарап ереже құрастырады -ауызша мысалдар айтады |
Жаңа сабақты сөйлеу дағдыларын дамыту мақсатында слайдтағы материалдарға өз пікірлерін білдіріп, тақырыпты түсінеді. Оқушылар компьютерге отырып, практикалық тапсырма орындайды. Берілген тапсырманы скретч кітапханасынан жылқы дыбысын таңдап, сақтау жолдарын үйренеді. Оқушылардың компьютерлік сауаттылығы артады ЕББҚ ететін оқушы берілген тапсырманы компьютерде қажетті программаны ашып, дыбыстарды жазып сақтайды. |
Дескриптор негізінде бағаланады
Дескриптор негізінде бағаланады Дескриптор негізінде бағаланады |
3 слайд
4слайд
5-6слайд
7слайд
8слайд
9слайд
|
|
Соңы (4мин) (1мин) (2мин) |
Сөйлеу қабілетін дамыту мақсатында “Телефон әдісі” арқылы сабақты бекітемін.
Үй тапсырмасы Дыбыс блогындағы командалар қызметін жаз
|
Оқушылар берілген сұрақтарға жауап береді. Үйге берілген тапсырманы дәптерлеріне жазып алады. Оқушылар сабақ басында тақырыпты қаншалықты түсінгендерін «Батырма» әдісі арқылы көрсетеді. |
Стикерлер негізінде бағаланады. |
10слайд
12слайд
|
шағым қалдыра аласыз

























