|
Бөлім |
Қоршаған орта |
||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 2 «» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Дыбыстың қаттылығы |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.5.3.1 дыбыс қаттылығы бойынша дыбыс көздерін жіктеу |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Дыбыс қаттылығы бойынша дыбыс көздерін жіктеу |
||||
|
Құндылық |
Тұратын үйін, ауласын, қаласын таза ұстау, қоғамдық орынға және қоршаған ортаға ұқыптылықпен қарау |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қалай сөйлейді?» ойыны Үй тапсырмасын тексеру Дыбыстың өсімдіктер мен жануарларға тигізетін әсері туралы қосымша ақпарат ізде. Хабарлама дайында. «Серпілген сауал» әдісі 1.Адамдардың дауысы бірдей ме? 2.Қандай ерекшеліктері болады? 3.Саған табиғаттағы қандай дыбыстар ұнайды? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Дыбыс қаттылығы бойынша дыбыс көздерін жіктеуді білесің |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Сұрақтарға жауап айтады |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
|
Сабақ тың ортасы
11 мин |
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Бақылау» әдісі Парталасыңа кез келген бір сөзді айт. Алыстау жерден сол сөзді қайталап айт. Не байқадың? Қорытынды жаса ЕББҚ Тәжірибе жасауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Дыбыстар қандай болады? |
1. тәжірибе жүргізеді 2.не байқағанын айтады 3.қорытынды жасайды
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -тәжірибе жүргізеді(1б) -не байқағанын айтады(1б) -қорытынды жасайды(1б)
ЕББҚ Дескриптор: -тәжірибе жасайды |
Оқулық 122-бет |
|
|
10 мин
Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жұптық жұмыс «Мен саған, сен маған» әдісі Сызбаға қара. Қай сызбада қатты дыбыс,қайсысында бәсең дыбыс бейнеленгенін анықта.
ЕББҚ Дыбыстарды анықтауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Дыбыс толқындары қандай денелер арқылы өтеді?
|
1. қатты дыбыс бейнеленген сызбаны анықтайды 2.бәсең дыбыс бейнеленген сызбаны анықтайды 3.қорытынды шығарады
Сұраққа жауап береді |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -қатты дыбыс бейнеленген сызбаны анықтайды(1б) -бәсең дыбыс бейнеленген сызбаны анықтайды(1б) -қорытынды шығарады(1б) ЕББҚ Дескриптор: -дыбыстарды анықтайды Жарайсыңдар! Керемет! |
Оқулық 123-бет
|
|
|
10 мин
|
3 – тапсырма Ұжымдық жұмыс «Қорытынды» әдісі Қандай дыбыс көздері болады? Неліктен табиғатта тым – тырыс күй болмайды? ЕББҚ Қандай дыбыс көздері болады? Талқылау сұрақтары: 1.Судың астында жүргенде дыбыс естіледі ме? |
1. бірінші сұраққа жауап береді 2.екінші сұраққа жауап береді 3.себебін түсіндіреді 4.қорытынды шығарады
Сұраққа жауап береді |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -бірінші сұраққа жауап береді(1б) -екінші сұраққа жауап береді(1б) -себебін түсіндіреді(1б) -қорытынды шығарады(1б) ЕББҚ Дескриптор: -сұраққа жауап береді |
Оқулық 119-121-беттер |
|
|
Сабақтың соңы
7 мин |
Рефлексия «Детальдарын қосу» әдісі Жеке жұмыс істеу кезінде мұғалімге алған білімдерін көрсету үшін әр оқушы сабаққа байланысты бір сөйлем айтып, келесі оқушы сөйлемді көбейтіп жеткізуі қажет. Сөйлемі барынша дұрыс және нақты болуы керек.
Үйге тапсырма
|
Оқушылар «Детальдарын қосу» әдісінде бүгінгі өткен сабақ жайлы өз ойларын қысқа және кеңейтілген түрде айтады
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Дыбыстың қаттылығы ҚМЖ 2-сынып жарат
Дыбыстың қаттылығы ҚМЖ 2-сынып жарат
|
Бөлім |
Қоршаған орта |
||||
|
Пәні: |
Жаратылыстану |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 2 «» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Дыбыстың қаттылығы |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.5.3.1 дыбыс қаттылығы бойынша дыбыс көздерін жіктеу |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Дыбыс қаттылығы бойынша дыбыс көздерін жіктеу |
||||
|
Құндылық |
Тұратын үйін, ауласын, қаласын таза ұстау, қоғамдық орынға және қоршаған ортаға ұқыптылықпен қарау |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қалай сөйлейді?» ойыны Үй тапсырмасын тексеру Дыбыстың өсімдіктер мен жануарларға тигізетін әсері туралы қосымша ақпарат ізде. Хабарлама дайында. «Серпілген сауал» әдісі 1.Адамдардың дауысы бірдей ме? 2.Қандай ерекшеліктері болады? 3.Саған табиғаттағы қандай дыбыстар ұнайды? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Дыбыс қаттылығы бойынша дыбыс көздерін жіктеуді білесің |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Сұрақтарға жауап айтады |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
|
Сабақ тың ортасы
11 мин |
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Бақылау» әдісі Парталасыңа кез келген бір сөзді айт. Алыстау жерден сол сөзді қайталап айт. Не байқадың? Қорытынды жаса ЕББҚ Тәжірибе жасауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Дыбыстар қандай болады? |
1. тәжірибе жүргізеді 2.не байқағанын айтады 3.қорытынды жасайды
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -тәжірибе жүргізеді(1б) -не байқағанын айтады(1б) -қорытынды жасайды(1б)
ЕББҚ Дескриптор: -тәжірибе жасайды |
Оқулық 122-бет |
|
|
10 мин
Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жұптық жұмыс «Мен саған, сен маған» әдісі Сызбаға қара. Қай сызбада қатты дыбыс,қайсысында бәсең дыбыс бейнеленгенін анықта.
ЕББҚ Дыбыстарды анықтауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Дыбыс толқындары қандай денелер арқылы өтеді?
|
1. қатты дыбыс бейнеленген сызбаны анықтайды 2.бәсең дыбыс бейнеленген сызбаны анықтайды 3.қорытынды шығарады
Сұраққа жауап береді |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -қатты дыбыс бейнеленген сызбаны анықтайды(1б) -бәсең дыбыс бейнеленген сызбаны анықтайды(1б) -қорытынды шығарады(1б) ЕББҚ Дескриптор: -дыбыстарды анықтайды Жарайсыңдар! Керемет! |
Оқулық 123-бет
|
|
|
10 мин
|
3 – тапсырма Ұжымдық жұмыс «Қорытынды» әдісі Қандай дыбыс көздері болады? Неліктен табиғатта тым – тырыс күй болмайды? ЕББҚ Қандай дыбыс көздері болады? Талқылау сұрақтары: 1.Судың астында жүргенде дыбыс естіледі ме? |
1. бірінші сұраққа жауап береді 2.екінші сұраққа жауап береді 3.себебін түсіндіреді 4.қорытынды шығарады
Сұраққа жауап береді |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -бірінші сұраққа жауап береді(1б) -екінші сұраққа жауап береді(1б) -себебін түсіндіреді(1б) -қорытынды шығарады(1б) ЕББҚ Дескриптор: -сұраққа жауап береді |
Оқулық 119-121-беттер |
|
|
Сабақтың соңы
7 мин |
Рефлексия «Детальдарын қосу» әдісі Жеке жұмыс істеу кезінде мұғалімге алған білімдерін көрсету үшін әр оқушы сабаққа байланысты бір сөйлем айтып, келесі оқушы сөйлемді көбейтіп жеткізуі қажет. Сөйлемі барынша дұрыс және нақты болуы керек.
Үйге тапсырма
|
Оқушылар «Детальдарын қосу» әдісінде бүгінгі өткен сабақ жайлы өз ойларын қысқа және кеңейтілген түрде айтады
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз














