-
сабақ. Дыбыстық əсерлер
|
Бөлімі |
IV бөлім. Мультимедиа (ортақ тақырып: «Дені саудың жаны сау») |
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
Күні |
|
|
Сыныбы 2 а,ә,б |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Дыбыстық əсерлер |
|
Оқу бағдарламасына сəйкес оқу мақсаты |
2.2.4.2 дыбыстық файлдарды өңдеу; |
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушы үшін: Дыбыстық əсерлермен танысады. Дыбыстың адамға жағымды жəне жағымсыз əсері туралы əңгімелейді. |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің іс-əрекеті |
Оқушының іс-əрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин. |
Ұйымдастыру сәті Оқушыларды түгендеу, амандасу, сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру. |
Оқушылар мұғаліммен сәлемдеседі |
Мұғалім белсенділік танытқан оқушыларды «Қошеметтеу» əдісі бойынша бағалайды. |
|
|
Сабақтың ортасы 30 мин |
ІІ. Мағынаны ашу (білімді өзектендіру үшін). (Ұ) Оқулықпен жұмыс істеу. «Түртіп алу» əдісі Оқулықта жаңа білім айдарындағы ақпаратты оқып, берілген термин сөздер мен негізгі ұғымдармен танысады Жеке жұмыс. Компьютермен жұмыс : (МК, Ө) Практикалық жұмыс
«Windows Media Playe» программасының көмегімен бумаға сақталған дыбыстық əсерлерді тыңда. |
«Windows Media Playe» программасының көмегімен бумаға сақталған дыбыстық əсерлерді тыңдайды. |
|
|
|
|
(Жұппен жұмыс. Анықта : 1-тапсырма. Шудың адамға қандай жағымсыз əсері бар? «Мектептегі шу деңгейін қалай азайтуға болады?» тақырыбында ойларыңды ортаға салыңдар. |
Дескриптор:
|
Оқушылар бірін- бірі «Қошеметтеу» əдісі бойынша бағалайды. |
Интерактивті тақта |
|
|
Ұсыныстарыңды айтыңдар. |
|
|
|
|
|
Топпен жұмыс. Орында : 1- тапсырма. Құлаққаппен жиі əн тыңдаған адамның есту қабілеті төмендейді. Оқулықта берілген суреттер арасындағы қауіпсіздігі төмен құлаққапты көрсетіңдер. Себебін түсіндіріңдер. Орында : ЕБҚО 1- тапсырма. Құлаққаппен жиі əн тыңдаған адамның есту қабілеті төмендейді. Оқулықта берілген суреттер арасындағы қауіпсіздігі төмен құлаққапты көрсетіңдер. |
Дескриптор
|
Жұптағы оқушылар бір- бірін тапсырма орындау деңгейіне байланысты «Қошеметтеу» əдісі бойынша бағалайды. |
Интерактивті тақта |
|
|
2.Оқулықтағы табиғи жəне жасанды дыбыс көздерін анықта. Бұл дыбыс көздерінен қандай дыбыстық əсерлер аламыз? (жағымды, жағымсыз) |
Дескриптор
|
Оқушылар өзін- өзі «Қошеметтеу» əдісі бойынша бағалайды. |
|
|
Сабақтың соңы (5 мин.) |
Үйге тапсырма : Дыбыстық әсерлер тақырыбын оқу |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Дыбыстық əсерлер
Дыбыстық əсерлер
-
сабақ. Дыбыстық əсерлер
|
Бөлімі |
IV бөлім. Мультимедиа (ортақ тақырып: «Дені саудың жаны сау») |
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|
Күні |
|
|
Сыныбы 2 а,ә,б |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Дыбыстық əсерлер |
|
Оқу бағдарламасына сəйкес оқу мақсаты |
2.2.4.2 дыбыстық файлдарды өңдеу; |
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушы үшін: Дыбыстық əсерлермен танысады. Дыбыстың адамға жағымды жəне жағымсыз əсері туралы əңгімелейді. |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің іс-əрекеті |
Оқушының іс-əрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 5 мин. |
Ұйымдастыру сәті Оқушыларды түгендеу, амандасу, сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру. |
Оқушылар мұғаліммен сәлемдеседі |
Мұғалім белсенділік танытқан оқушыларды «Қошеметтеу» əдісі бойынша бағалайды. |
|
|
Сабақтың ортасы 30 мин |
ІІ. Мағынаны ашу (білімді өзектендіру үшін). (Ұ) Оқулықпен жұмыс істеу. «Түртіп алу» əдісі Оқулықта жаңа білім айдарындағы ақпаратты оқып, берілген термин сөздер мен негізгі ұғымдармен танысады Жеке жұмыс. Компьютермен жұмыс : (МК, Ө) Практикалық жұмыс
«Windows Media Playe» программасының көмегімен бумаға сақталған дыбыстық əсерлерді тыңда. |
«Windows Media Playe» программасының көмегімен бумаға сақталған дыбыстық əсерлерді тыңдайды. |
|
|
|
|
(Жұппен жұмыс. Анықта : 1-тапсырма. Шудың адамға қандай жағымсыз əсері бар? «Мектептегі шу деңгейін қалай азайтуға болады?» тақырыбында ойларыңды ортаға салыңдар. |
Дескриптор:
|
Оқушылар бірін- бірі «Қошеметтеу» əдісі бойынша бағалайды. |
Интерактивті тақта |
|
|
Ұсыныстарыңды айтыңдар. |
|
|
|
|
|
Топпен жұмыс. Орында : 1- тапсырма. Құлаққаппен жиі əн тыңдаған адамның есту қабілеті төмендейді. Оқулықта берілген суреттер арасындағы қауіпсіздігі төмен құлаққапты көрсетіңдер. Себебін түсіндіріңдер. Орында : ЕБҚО 1- тапсырма. Құлаққаппен жиі əн тыңдаған адамның есту қабілеті төмендейді. Оқулықта берілген суреттер арасындағы қауіпсіздігі төмен құлаққапты көрсетіңдер. |
Дескриптор
|
Жұптағы оқушылар бір- бірін тапсырма орындау деңгейіне байланысты «Қошеметтеу» əдісі бойынша бағалайды. |
Интерактивті тақта |
|
|
2.Оқулықтағы табиғи жəне жасанды дыбыс көздерін анықта. Бұл дыбыс көздерінен қандай дыбыстық əсерлер аламыз? (жағымды, жағымсыз) |
Дескриптор
|
Оқушылар өзін- өзі «Қошеметтеу» əдісі бойынша бағалайды. |
|
|
Сабақтың соңы (5 мин.) |
Үйге тапсырма : Дыбыстық әсерлер тақырыбын оқу |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз













