|
Бөлім: Әліппеге дейінгі кезең |
|
|
|||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Күні:16.11.2023 ж |
||||
|
Сынып: 0 А |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Дыбыстық талдау |
||||
|
Оқу бағдарла- масына сәйкес күтілетін нәтижелер |
Білімділік: сөйлем туралы бастапқы тілдік ұғымдарды түсінеді; сөйлемнің графикалық сызбасын таниды; дәптер бетінде берілген суреттерді бояйды, сурет салады, түрлі бағытта сызықтар жүргізеді. Дамытушылық: сөйлемнің графикалық сызбаларымен әңгіме құрай алады; байланыстырып сөйлейді. Тәрбиелік: сөз әдебін дұрыс қолдануды үйренеді. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы |
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі: 1. Сәлемдесу. |
Мұғалім доп лақтырады. Қағып алған оқушы атын айтып, өзін таныстырады. Мысалы: |
Мадақтау |
Доп |
|
|
(1–7 мин) |
2. (МК, Ұ) Ойсергек. «Менің атым...» ойынын ойнату. |
Менің атым – Айбатыр. Мен батыр баламын. Менің атым – Айару. Мен сұлу арумын. Бұл ойын оқушыларға психологиялық жағымды ахуал орнатады, сонымен қатар бүгінгі сабаққа қажетті алдыңғы білімдерін еске түсіреді.
ма? |
|
|
|
32
|
Сабақтың ортасы (26 мин) Сергіту сәті |
Сабақ мақсатын хабарлау: – Балалар, сендер бүгінгі сабақта сөйлеу барысында дауыс ырғағын сақтауды үйренесіңдер. Жаңа сабақ тақырыбын таныстыру: Сөйлеу. Сөйлем (МК, Ж) Тыңдалым-айтылым
|
Оқушылар жұптасып танысады:
|
Жетістік критерийі: Танысу барысында дауыс ырғағын сақтайды. ҚБ: Оқушылар мұғалім көмегімен бір-бірін бағалайды. |
|
|
(МК, Ж) Оқылым
|
1. Сөйлем сызба-моделінің көмегімен танысады: – Сәлем! Менің атым – Әдия. Сенің атың ше? – Сәлем! Менің атым – Алмас. 2. Сөйлеген кезде дауыстың өзгеруі жазуда арнайы белгілермен (.?!) белгіленетінін біледі. |
Мадақтау |
|
|
|
(МК, Ө) Түймелерден сөйлем соңына қойылатын белгілерді жасау. |
Оқушылардың саусақ моторикасын дамыту мақсатында түймелерден сөйлем соңына қойылатын белгілері жасайды. |
|
Түймелер |
|
|
(МК, Ұ, Ө) Жазылым Бала қолының ұсақ бұлшықеттерін дамыту үшін төменде берілген жазуға даярлау жұмыстарын басшылыққа алу: |
|
|
№1 жазу дәптері |
33
|
|
|
|
Өзін-өзі бағалау смайлигін бояйды. |
|
|
Сабақтың соңы (7 мин) |
Сабақты бекіту. (МК, Т) Сабақты бекіту және саралау «Сөз тану» айдарында берілген «Сәлем – сөздің анасы» мақалымен жұмыс:
Саралау тапсырмалары:
«Бала атамен амандасты» сөйлемінің соңына қандай белгі қоясың?
«Қандай» сөзімен көтеріңкі көңіл күйді білдіретін сөйлем құрап көр.
Парталас жұбыңмен бірің – сатушы, екіншің – сатып алушы боп ойнап көр.
|
|
Мадақтау. Толықтыру |
|
|
Рефлексия
|
Бүгінгі сабақтан алған әсерлерін бағдаршам түстеріне сәйкестендіреді. |
Өзін-өзі бағалау |
Бағдаршам суреті |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Дыбыстық талдау
Дыбыстық талдау
|
Бөлім: Әліппеге дейінгі кезең |
|
|
|||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Күні:16.11.2023 ж |
||||
|
Сынып: 0 А |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Дыбыстық талдау |
||||
|
Оқу бағдарла- масына сәйкес күтілетін нәтижелер |
Білімділік: сөйлем туралы бастапқы тілдік ұғымдарды түсінеді; сөйлемнің графикалық сызбасын таниды; дәптер бетінде берілген суреттерді бояйды, сурет салады, түрлі бағытта сызықтар жүргізеді. Дамытушылық: сөйлемнің графикалық сызбаларымен әңгіме құрай алады; байланыстырып сөйлейді. Тәрбиелік: сөз әдебін дұрыс қолдануды үйренеді. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы |
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі: 1. Сәлемдесу. |
Мұғалім доп лақтырады. Қағып алған оқушы атын айтып, өзін таныстырады. Мысалы: |
Мадақтау |
Доп |
|
|
(1–7 мин) |
2. (МК, Ұ) Ойсергек. «Менің атым...» ойынын ойнату. |
Менің атым – Айбатыр. Мен батыр баламын. Менің атым – Айару. Мен сұлу арумын. Бұл ойын оқушыларға психологиялық жағымды ахуал орнатады, сонымен қатар бүгінгі сабаққа қажетті алдыңғы білімдерін еске түсіреді.
ма? |
|
|
|
32
|
Сабақтың ортасы (26 мин) Сергіту сәті |
Сабақ мақсатын хабарлау: – Балалар, сендер бүгінгі сабақта сөйлеу барысында дауыс ырғағын сақтауды үйренесіңдер. Жаңа сабақ тақырыбын таныстыру: Сөйлеу. Сөйлем (МК, Ж) Тыңдалым-айтылым
|
Оқушылар жұптасып танысады:
|
Жетістік критерийі: Танысу барысында дауыс ырғағын сақтайды. ҚБ: Оқушылар мұғалім көмегімен бір-бірін бағалайды. |
|
|
(МК, Ж) Оқылым
|
1. Сөйлем сызба-моделінің көмегімен танысады: – Сәлем! Менің атым – Әдия. Сенің атың ше? – Сәлем! Менің атым – Алмас. 2. Сөйлеген кезде дауыстың өзгеруі жазуда арнайы белгілермен (.?!) белгіленетінін біледі. |
Мадақтау |
|
|
|
(МК, Ө) Түймелерден сөйлем соңына қойылатын белгілерді жасау. |
Оқушылардың саусақ моторикасын дамыту мақсатында түймелерден сөйлем соңына қойылатын белгілері жасайды. |
|
Түймелер |
|
|
(МК, Ұ, Ө) Жазылым Бала қолының ұсақ бұлшықеттерін дамыту үшін төменде берілген жазуға даярлау жұмыстарын басшылыққа алу: |
|
|
№1 жазу дәптері |
33
|
|
|
|
Өзін-өзі бағалау смайлигін бояйды. |
|
|
Сабақтың соңы (7 мин) |
Сабақты бекіту. (МК, Т) Сабақты бекіту және саралау «Сөз тану» айдарында берілген «Сәлем – сөздің анасы» мақалымен жұмыс:
Саралау тапсырмалары:
«Бала атамен амандасты» сөйлемінің соңына қандай белгі қоясың?
«Қандай» сөзімен көтеріңкі көңіл күйді білдіретін сөйлем құрап көр.
Парталас жұбыңмен бірің – сатушы, екіншің – сатып алушы боп ойнап көр.
|
|
Мадақтау. Толықтыру |
|
|
Рефлексия
|
Бүгінгі сабақтан алған әсерлерін бағдаршам түстеріне сәйкестендіреді. |
Өзін-өзі бағалау |
Бағдаршам суреті |
шағым қалдыра аласыз















