|
Пәні: Сауат ашу
Күні: 04.02.2025 |
[Е] дыбысы мен «Е»әрпі |
|
|||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
1.6 Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айту 2.6 Дыбыс пен әріпті тану және ажырату 3.3 Каллиграфиялық нормаларды сақтау |
|
|||
|
Тілдік құзіреттілік |
Ауызекі және жазбаша сөйлеу түрлері |
|
|||
|
Ресурстар |
Оқулық, суреттер, әртүрлі заттар |
|
|||
|
Әдіс-тәсілдер |
Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, ойын, көрнекілік. |
|
|||
|
Сөздік жұмыс |
Елік, Емен |
|
|||
|
Жоспарланған уақыт |
Сабақ барысы : |
|
|||
|
Сабақтың басы: |
Ұйымдастыру кезеңі -Салеметсіңдер ме! (амандасады) - ҚР гимн айту -Артикуллциялық жаттығу жасау |
-Сәлеметсіз бе! -Оқушылар гимн айтады. -Артикуляциялық жаттығуларды жасайды |
|||
|
Сабақтың ортасы: |
Жаңа сабақ 1.[ Е] дыбысына -Оқушылармен [Е] айтылуымен таныстыру Айнаға қарап [Е] Жекелей Топпен - Е дыбысына сөздер айту -Сөздерді буынға бөлу
2. [Е] тақпақ жаттау
3. Буын оқу Есік Елік Етік Емен
4.Дыбыстық талдау Кеме сөзі -Балалар сөзде неше дыбыс естіп тұрсығдар? -Неше әріп көріп тұрсыңдар? -Дауысты дыбысты өандай түспен бояймыз? 5. Е дыбысының орны Басында Ортасында Аяғында
6.Сөйлем құрау
Сергіту сәті 2 минут Дәптермен жұмыс: Оқушыларға жазуға тапсырма беру ( үлгіні жазу) Жекелей –дифференциалдық жұмыс: Темирхан А
|
- Оқушылар сюжетті сурет бойынша әңгіме құрайды: «Бүгін күн жылы.
«елік» сөзіне дыбыстық талдау жасайды: алдымен «е-лік» деп буынға бөледі.
Санағыштардан «е» әрпінің сұлбасын жасайды.
-Оқушылар дыбыстың Орналасуын табады
-Оқушылар сөйлем құрастырады
-Оқушылар жазу дәптеріндегі тапсырмаларды орындайды: сызықтарды бастырып жазу арқылы Ы әрпінің бас және кіші әрпін, сөздер мен сөйлемдерді жазады.
|
|||
|
Сабақтың соңы: |
-Балалар бүгінгі сабақта біз не істедік? -Қандай әріппен таныстық? -Жарайсыңдар, балалар! -Сабаққа жақсы қатысқан оқушыларға жұлдыздар беріледі. -Сабағымыз аяқталды. |
-Сөздер оқыдық -Дыбыстық талдау жасадық |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Е дыбысы мен е әрпі
Е дыбысы мен е әрпі
|
Пәні: Сауат ашу
Күні: 04.02.2025 |
[Е] дыбысы мен «Е»әрпі |
|
|||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
1.6 Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айту 2.6 Дыбыс пен әріпті тану және ажырату 3.3 Каллиграфиялық нормаларды сақтау |
|
|||
|
Тілдік құзіреттілік |
Ауызекі және жазбаша сөйлеу түрлері |
|
|||
|
Ресурстар |
Оқулық, суреттер, әртүрлі заттар |
|
|||
|
Әдіс-тәсілдер |
Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, ойын, көрнекілік. |
|
|||
|
Сөздік жұмыс |
Елік, Емен |
|
|||
|
Жоспарланған уақыт |
Сабақ барысы : |
|
|||
|
Сабақтың басы: |
Ұйымдастыру кезеңі -Салеметсіңдер ме! (амандасады) - ҚР гимн айту -Артикуллциялық жаттығу жасау |
-Сәлеметсіз бе! -Оқушылар гимн айтады. -Артикуляциялық жаттығуларды жасайды |
|||
|
Сабақтың ортасы: |
Жаңа сабақ 1.[ Е] дыбысына -Оқушылармен [Е] айтылуымен таныстыру Айнаға қарап [Е] Жекелей Топпен - Е дыбысына сөздер айту -Сөздерді буынға бөлу
2. [Е] тақпақ жаттау
3. Буын оқу Есік Елік Етік Емен
4.Дыбыстық талдау Кеме сөзі -Балалар сөзде неше дыбыс естіп тұрсығдар? -Неше әріп көріп тұрсыңдар? -Дауысты дыбысты өандай түспен бояймыз? 5. Е дыбысының орны Басында Ортасында Аяғында
6.Сөйлем құрау
Сергіту сәті 2 минут Дәптермен жұмыс: Оқушыларға жазуға тапсырма беру ( үлгіні жазу) Жекелей –дифференциалдық жұмыс: Темирхан А
|
- Оқушылар сюжетті сурет бойынша әңгіме құрайды: «Бүгін күн жылы.
«елік» сөзіне дыбыстық талдау жасайды: алдымен «е-лік» деп буынға бөледі.
Санағыштардан «е» әрпінің сұлбасын жасайды.
-Оқушылар дыбыстың Орналасуын табады
-Оқушылар сөйлем құрастырады
-Оқушылар жазу дәптеріндегі тапсырмаларды орындайды: сызықтарды бастырып жазу арқылы Ы әрпінің бас және кіші әрпін, сөздер мен сөйлемдерді жазады.
|
|||
|
Сабақтың соңы: |
-Балалар бүгінгі сабақта біз не істедік? -Қандай әріппен таныстық? -Жарайсыңдар, балалар! -Сабаққа жақсы қатысқан оқушыларға жұлдыздар беріледі. -Сабағымыз аяқталды. |
-Сөздер оқыдық -Дыбыстық талдау жасадық |
шағым қалдыра аласыз














