Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Е е дыбысы және әрпі
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Пәні: |
Әліппе |
||||
Күні: |
16.10.2024 жыл |
||||
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
Сынып: 1 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
Сабақтың тақырыбы |
Е дыбысы және әрпі |
||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.1.5.2 сөйлеу барысында дауыс ырғағын, екпін, әуен, қарқын, кідірісті сақтау, ойды ым-ишара, қимыл арқылы жеткізу; 1.1.7.1 сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрау; 1.2.1.2* оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолдану; |
||||
Сабақтың мақсаты |
Мәтінен сөйлемді, сөйлемнен сөзді, сөзден буынды, буыннан дыбысты бөледі, жаңа үйренген дыбыстарды анықтайды; дыбыс пен әріпті таниды,оларды бір – бірімен ажыратады; оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу) қолданады, түсініп оқиды; дыбыстарды дұрыс дыбыстайды, оның мағына ажыратушы қызметін түсінеді. Көркем жазу талаптарына сай жазу жолы, жол аралығын, жолдың жоғары және төмен сызықтарын сақтап, әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады. |
||||
Сабақ барысы |
|||||
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал орнату. -Балалар біз сабаққа дайынбызба? |
Оқушылар сабаққа назар аударады. Оқушылар сабаққа дайындықтарын көрсетеді |
|
суреттер |
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 7 мин |
«Ой қозғау» әдісі. Ұлттық құндылықтар бейнеленген суреттердегі сөздерді буынға бөлу «Кенгуруге көмектесу» ойыны арқылы -Дыбыс дегеніміз не? Сөйлеу тілінде дыбыстау мүшелері арқылы айтылып, естілетін тілдік құбылыс – дыбыс деп аталады. Дыбыстау мүшелері арқылы жасалады. Олар: өкпе, кеңірдек, дауыс шымылдығы, тамақ қуысы, кішкене тіл, ауыз қысы, көмей, таңдай, тіл, тіс, ерін, мұрын қуысы. Дыбыс – сөздің кішкене бөлігі. -Әріп дегеніміз не? Әріп – дыбысты таңбалау үшін алынған белгі. Демек, дыбыстың жазбаша — таңбасы. -Дыбыстар нешеге бөлінеді? Дауысты дыбыстарды қандай дөңгелекшемен белгілейміз? -Дауыссыз дыбыстарды ше? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Суретпен жұмыс Е дыбысын таныстыру (видио көрсету) 1-тапсырма Ұжымдық жұмыс Е әрпін санағыштардан жасап көрсет. Суретке назар аудар, әңгіме құра. Сөздерді оқы. Мақалды оқы, мағынасын түсініп ал. Дескриптор: - Е әрпін санағыштардан жасап көрсетеді -сөздерді буындап,қосып оқиды -сурет бойынша сөйлем құрастырады -мақалдың мағынасын ашады |
Сұрақтарға жауап береді
Жұмбақтың шешуін табады
Сурет ойынша әңгімелейді Мұғаліммен бірге ауада е әрпін жазады.
1. Е әрпін санағыштардан жасап көрсетеді 2.сөздерді буындап,қосып оқиды 3.сурет бойынша сөйлем құрастырады 4.мақалдың мағынасын ашады |
Мадақтау Геометриялық фигуралармен бағалау (жауабына қарай) |
Оқулық 42 бет Е әрпінің баспа, жазба түрлері Дауысты, дауыссыз дыбыстар үйлердің суреті А4
|
|
7 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс Дәптермен жұмыс Е нің бас әрпі мен кіші әрпін жаз. Құрамында е дыбысы бар сөздерді үлгі бойынша жаз. Дескриптор: - әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады - жол аралығын, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап Жазады Нейрогимнастикалық жаттығу Дәптермен жұмыс Сөзжасам Топтық жұмыс |
1. әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады 2. жол аралығын, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап жазады Алма мен ағашты саусақпен көрсетіп жаттығады. |
«Комментарий» арқылы бір-бірін бағалау» |
Дәптер қаламсап |
|
Сабақтың соңы 6 мин |
3 –тапсырма Жұптық жұмыс «Құрастыр және сәйкестендір» әдісі Суретте не бейнеленген? Сөзді сызбаға сәйкес буынға бөліп жаз. Суреттегі бала атаға кім болады? Дескриптор: - сөзді сызбаға сәйкес буынға бөліп жазады -сұрақтарға жауап береді
|
1. сөзді сызбаға сәйкес буынға бөліп жазады 2.сұрақтарға жауап береді
|
«Отшашу» арқылы бір-бірін бағалау» |
Таратпа қаламсап |
|
Рефлексия 5 мин |
« Бәйге» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім Б үгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар Б үгінгі сабақты түсінбедім |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін бағдаршам түстері арқылы көрсетеді, айтады. |
«Комментарий» арқылы |
Бесбұрыш,шаршы,ұшбұрыш (қызыл,сары, жасыл) |
Тексерілді:
Пәні: |
Әліппе |
||||
Күні: |
|
||||
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
Сынып: 1 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
Сабақтың тақырыбы |
Е дыбысы және әрпі |
||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
Оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу) қолданады, түсініп оқиды; сызба – модель,сурет,белгілер арқылы сөз, сөйлем, шағын мәтін құрастырады; айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп және есту,есте сақтау арқылы жазады. Көркем жазу талаптарына сай жазу жолы, жол аралығын, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап, әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады. |
||||
Сабақтың мақсаты |
сурет бойынша мәтін құрастырады сөздерді буындап, қосып оқиды әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады сызба бойынша сөздер құрастырады |
||||
Құндылық |
Жақсылыққа, игілікке бой түзеуге, абыройлыболуға, ар-ұждан, намыс, жауапкершілік, мейірімділік, қамқорлық пен әділдік қасиеттерін жоғары ұстауға баулу және құқықтық мәдениетін қалыптастыру. |
||||
Сабақ барысы |
|||||
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал орнату. «Көңілді шарлар» |
Оқушылар сабаққа назар аударады. Оқушылар шарлардың қозғалысына қарап,сабаққа дайындықтарын көрсетеді |
|
|
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 7 мин |
«Ата, талда, құрастыр» әдісі. 1-қатар құрамында Е дыбысы бар сөздерді буынға бөледі 2-қатар сол сөздерге дыбыстық талдау жасайды 3-қатар сөздерді қатыстырып сөйлем құрайды
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Спиральді оқу» әдісі Өздерді оқы. Сурет бойынш сұраққа жауап бер. Сызба бойынша сөйлем құрастыр. Жаңылтпашты оқы, жаттап ал Дескриптор: - сөздерді буындап,қосып оқиды - сызба бойынша сөйлем құрастырады -жаңылтпашты қайталайды
|
Е дыбысы бар сөздерді буынға бөледі, сөздерге дыбыстық талдау жасайды, сөздерді қатыстырып сөйлем құрайды
1. сөздерді буындап,қосып оқиды 2.сызба бойынша сөйлем құрастырады 3.жаңылтпашты қайталайды |
Мадақтау Геометрия лық фигуралар мен бағалау (жауабына қарай) |
Оқулық 43 бет Е әрпінің баспа, жазба түрлері Дауысты,дауыссыз дыбыстар үйлердің суретіА4 Қатты қағаздан жасалған әріптер Оқулық 43 бет Таратпа
|
|
7 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс Дәптермен жұмыс Құрамында е дыбысы бар сөздерді үлгі бойынша жаз. Дескриптор: - әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады - жол аралығын, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап Жазады Нейрогимнастикалық жаттығу «Алма және алма ағашы» |
1. әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады 2. жол аралығын, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап жазады Алма мен ағашты саусақпен көрсетіп жаттығады. |
«Комментарий» арқылы бір-бірін бағалау» |
Дәптер қаламсап |
|
Сабақтың соңы 6 мин |
3 –тапсырма Жұптық жұмыс «Құрастыр және сәйкестендір» әдісі Берілген сызба бойынша сөздер құрастыр. Дескриптор: - сызба бойынша сөздер құрастырады -сөздерге дыбыстық талдау жасайды |
1. сызба бойынша сөздер құрастырады 2.сөздерге дыбыстық талдау жасайды
|
«Отшашу» арқылы бір-бірін бағалау» |
Таратпа қаламсап |
|
Рефлексия 5 мин |
« Бәйге» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім Б үгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар Б үгінгі сабақты түсінбедім |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін бағдаршам түстері арқылы көрсетеді, айтады. |
«Комментарий» арқылы |
Бесбұрыш,шаршы,ұшбұрыш (қызыл,сары, жасыл) |
Тексерілді: Р. Сеитбекова
Пәні: |
Әліппе |
||||
Күні: |
|
||||
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
Сынып: 1 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
Сабақтың тақырыбы |
Д дыбысы және әрпі |
||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
Мәтінен сөйлемді, сөйлемнен сөзді, сөзден буынды, буыннан дыбысты бөледі, жаңа үйренген дыбыстарды анықтайды; дыбыс пен әріпті таниды,оларды бір – бірімен ажыратады; оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу) қолданады, түсініп оқиды; дыбыстарды дұрыс дыбыстайды, оның мағына ажыратушы қызметін түсінеді. Көркем жазу талаптарына сай жазу жолы, жол аралығын, жолдың жоғары және төмен сызықтарын сақтап, әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады. |
||||
Сабақтың мақсаты |
сурет бойынша мәтін құрастырады сөздерді буындап, қосып оқиды сөзді сызбаға сәйкес буынға бөліп жазады әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады |
||||
Құндылық |
Жақсылыққа, игілікке бой түзеуге, абыройлыболуға, ар-ұждан, намыс, жауапкершілік, мейірімділік, қамқорлық пен әділдік қасиеттерін жоғары ұстауға баулу және құқықтық мәдениетін қалыптастыру. |
||||
Сабақ барысы |
|||||
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал орнату. «Көңілді шарлар» |
Оқушылар сабаққа назар аударады. Оқушылар шарлардың қозғалысына қарап,сабаққа дайындықтарын көрсетеді |
|
|
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 7 мин |
«Серпілген сауал» әдіс 1.Футболды немен ойнайды? 2.Қай музыкалық аспаппен күй орындалады? 3.Айтқанда біз нені естиміз? Осы сұрақтардың жауаптары қай дыбыстан басталып тұр? Мақалды тыңда, мағынасын түсініп ал. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Спиральді оқу» әдісі Д әрпін қарындаштардан жасап көрсет Суретке назар аудар. Сурет бойынша сөйлем құрастыр. Сөздерді оқы.Мәтінді оқы Дескриптор: - Д әрпін қарындаштардан жасап көрсетеді - сурет бойынша сөйлем құрастыр. - сөздерді буындап,қосып оқиды |
Сұрақтарға жауап береді Мақалды тыңдап,мағынасын ашады
1. Д әрпін қарындаштардан жасап көрсетеді 2.сурет бойынша сөйлем құрастыр. 3. сөздерді буындап,қосып оқиды |
Мадақтау Геометриялық фигуралармен бағалау (жауабына қарай) |
Оқулық 44 бет Д әрпінің баспа, жазба түрлері Дауысты,дауыссыз дыбыстар үйлердің суретіА4 Қатты қағаздан жасалған әріптер Доп https://atamuraweb.kz/?page_id=32676 Оқулық 44 бет Таратпа Қарындаштар |
|
7 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс Дәптермен жұмыс Д ның бас әрпі мен кіші әрпін үлгі бойынша жаз. Құрамында Д дыбысы бар сөздерді үлгі бойынша жаз. Дескриптор: - әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады - жол аралығын, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап Жазады Нейрогимнастикалық жаттығу «Алма және алма ағашы»
|
1. әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады 2. жол аралығын, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап жазады Алма мен ағашты саусақпен көрсетіп жаттығады. |
«Комментарий» арқылы бір-бірін бағалау» |
Дәптер қаламсап |
|
Сабақтың соңы 6 мин |
3 –тапсырма Жұптық жұмыс «Құрастыр және сәйкестендір» әдісі Цифрлардың реті бойынша сөзді тап. Дескриптор: - жасырынған сөзді табады -сөзге дыбыстық талдау жасайды |
1. жасырынған сөзді табады 2.сөзге дыбыстық талдау жасайды
|
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау» |
Таратпа Қаламсап Түрлі – түсті қарындаш |
|
Рефлексия 5 мин |
« Бәйге» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім Б үгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар Б үгінгі сабақты түсінбедім |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін бағдаршам түстері арқылы көрсетеді, айтады. |
«Комментарий» арқылы |
Бесбұрыш,шаршы,ұшбұрыш (қызыл,сары, жасыл) |
|
Пәні: |
Әліппе |
||||
Күні: |
|
||||
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
Сынып: 1 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
Сабақтың тақырыбы |
Д дыбысы және әрпі |
||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
Оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу) қолданады, түсініп оқиды; сызба – модель,сурет,белгілер арқылы сөз, сөйлем, шағын мәтін құрастырады; тақырыбы мен иллюстрациясы бойынша мәтіннің мазмұнын болжайды, өз ойын білдіреді айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп және есту,есте сақтау арқылы жазады. Көркем жазу талаптарына сай жазу жолы, жол аралығын, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап, әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады. |
||||
Сабақтың мақсаты |
сөздерді буындап, қосып оқиды Сурет бойынша сөйлем құрайды әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады сөйлемдердің ретін дұрыс қойып,мәтін құрастырып жазады |
||||
Құндылық |
Жақсылыққа, игілікке бой түзеуге, абыройлыболуға, ар-ұждан, намыс, жауапкершілік, мейірімділік, қамқорлық пен әділдік қасиеттерін жоғары ұстауға баулу және құқықтық мәдениетін қалыптастыру. |
||||
Сабақ барысы |
|||||
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал орнату. «Көңілді шарлар» |
Оқушылар сабаққа назар аударады. Оқушылар шарлардың қозғалысына қарап,сабаққа дайындықтарын көрсетеді |
|
|
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 7 мин |
«Ата, талда, құрастыр» әдісі. 1-қатар құрамында Е дыбысы бар сөздерді буынға бөледі 2-қатар сол сөздерге дыбыстық талдау жасайды 3-қатар сөздерді қатыстырып сөйлем құрайды Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Спиральді оқу» әдісі Сөздерді оқы. Сурет бойынша сөйлем құра. Берілген сөйлемдерден мәтін құрастыр. Дескриптор: - сөздерді буындап, қосып оқиды -сөйлемдерден мәтін құрастырады |
Д дыбысы бар сөздерді буынға бөледі, сөздерге дыбыстық талдау жасайды, сөздерді қатыстырып сөйлем құрайды
1. сөздерді буындап, қосып оқиды 2.сөйлемдерден мәтін құрастырады
|
Мадақтау Геометриялық фигуралармен бағалау (жауабына қарай) |
Оқулық 45 бет Д әрпінің баспа, жазба түрлері Дауысты,дауыссыз дыбыстар үйлердің суретіА4 Қатты қағаздан жасалған әріптер Оқулық 45 бет Таратпа
|
|
7 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс Дәптермен жұмыс Құрамында Д дыбысы бар сөздерді үлгі бойынша жаз. Дескриптор: - әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады - жол аралығын, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап Жазады Нейрогимнастикалық жаттығу «Алма және алма ағашы»
|
1. әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады 2. жол аралығын, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап жазады Алма мен ағашты саусақпен көрсетіп жаттығады. |
«Комментарий» арқылы бір-бірін бағалау» |
Дәптер қаламсап |
|
Сабақтың соңы 6 мин |
3 –тапсырма Жұптық жұмыс «Құрастыр және сәйкестендір» әдісі Ардақ пен Дараға хаттарды табуға көмектес. Хаттарда жазылған сөйлемдерді дұрыс қойып, мәтін құрастырып жаз. Дескриптор: - сөйлемдердің ретін дұрыс қояды -мәтін құрастырып жазады |
1. сөйлемдердің ретін дұрыс қояды 2.мәтін құрастырып жазады
|
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау» |
Таратпа қаламсап |
|
Рефлексия 5 мин |
« Бәйге» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім Б үгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар Б үгінгі сабақты түсінбедім |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін бағдаршам түстері арқылы көрсетеді, айтады. |
«Комментарий» арқылы |
Бесбұрыш,шаршы,ұшбұрыш (қызыл,сары, жасыл) |
_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ |
_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ |
Пәні: |
Әліппе |
||||
Күні: |
|
||||
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
Сынып: 1 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
Сабақтың тақырыбы |
Ш дыбысы және әрпі |
||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
Мәтіннен сөйлемді, сөйлемнен сөзді, сөзден буынды, буыннан дыбысты бөледі, жаңа үйренген дыбысты анықтайды; оқу түрлерін(буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу) қолданады, түсініп оқиды; дыбыстарды дұрыс дыбытайды; оның мағына ажыратушы қызметін түсінеді. Көркем жазу талаптарына сай жазу жолы; жол аралығын, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап, әріптің, әріптердің өзарабайланыс элементтерін жазады. |
||||
Сабақтың мақсаты |
сөздерді буындап, қосып оқиды Сурет бойынша сөйлем құрайды әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады ребусты шешіп,шешуінен шыққан сөзге дыбыстық талдау жасайды |
||||
Құндылық |
Жақсылыққа, игілікке бой түзеуге, абыройлыболуға, ар-ұждан, намыс, жауапкершілік, мейірімділік, қамқорлық пен әділдік қасиеттерін жоғары ұстауға баулу және құқықтық мәдениетін қалыптастыру. |
||||
Сабақ барысы |
|||||
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал орнату. «Көңілді шарлар» |
Оқушылар сабаққа назар аударады. Оқушылар шарлардың қозғалысына қарап,сабаққа дайындықтарын көрсетеді |
|
|
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 7 мин |
«Ойлан, тап» әдісі. Жұмбақты тыңдап, шешуін тап Төгілген жерге ақ моншақ Ғайып болды сол шақта – ақ (Бұршақ) Дыбыстарды үйлеріне орналастыр Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Спиральді оқу» әдісі Ш әрпін санағыштардан жасап көрсет Суретке назар аудар. Сурет бойынша сөйлем құра. Мәтінді оқы. Дескриптор: - Ш әрпін санағыштардан жасап көрсетеді -сурет бойынша сөйлем құрайды -мәтінді буындап,қосып оқиды. |
Жұмбақтың шешуін табады
Дыбыстарды түріне қарай ажыратып,үйлеріне орналастырады
1. Ш әрпін санағыштардан жасап көрсетеді 2.сурет бойынша сөйлем құрайды 3.мәтінді буындап,қосып оқиды
|
Мадақтау Геометриялық фигуралармен бағалау (жауабына қарай) |
Оқулық 46 бет Ш әрпінің баспа, жазба түрлері Дауысты,дауыссыз дыбыстар үйлердің суретіА4 Қатты қағаздан жасалған әріптер https://atamuraweb.kz/?page_id=32688 Оқулық 46 бет Таратпа
|
|
7 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс Дәптермен жұмыс Ш ның бас әрпі мен кіші әрпін үлгі бойынша жазады. Құрамында Ш дыбысы бар сөздерді үлгі бойынша жаз. Дескриптор: - әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады - жол аралығын, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап Жазады Нейрогимнастикалық жаттығу «Алма және алма ағашы»
|
1. әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады 2. жол аралығын, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап жазады Алма мен ағашты саусақпен көрсетіп жаттығады. |
«Комментарий» арқылы бір-бірін бағалау» |
Дәптер қаламсап |
|
Сабақтың соңы 6 мин |
3 –тапсырма Жұптық жұмыс «Құрастыр және сәйкестендір» әдісі Ребусты шеш. Шешуінен шыққан сөзге дыбыстық талдау жаса. Дескриптор: - ребусты шешеді -шешуінен шыққан сөзге дыбыстық талдау жасайды |
1. ребусты шешеді 2.шешуінен шыққан сөзге дыбыстық талдау жасайды
|
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау» |
Оқулық 46 бет |
|
Рефлексия 5 мин |
« Бәйге» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім Б үгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар Б үгінгі сабақты түсінбедім |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін бағдаршам түстері арқылы көрсетеді, айтады. |
«Комментарий» арқылы |
Бесбұрыш,шаршы,ұшбұрыш (қызыл,сары, жасыл) |
Пәні: |
Әліппе |
||||
Күні: |
|
||||
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
Сынып: 1 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
Сабақтың тақырыбы |
Ш дыбысы және әрпі |
||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
Оқу түрлерін(буындап оқу, тұтас оқу, мәнерелеп оқу) қолданады, түсініп оқиды; сызба-модель, сурет, белгірер арқылы сөз, сөйлем, шағын мәтін құрастырады. Көркем жазу талаптарына сай жазу жолы, жол аралығын, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап, әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады. |
||||
Сабақтың мақсаты |
сөздерді буындап, қосып оқиды әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады суретке сәйкес сөзді тауып,сөйлем құрайды |
||||
Құндылықтар |
Жақсылыққа, игілікке бой түзеуге, абыройлыболуға, ар-ұждан, намыс, жауапкершілік, мейірімділік, қамқорлық пен әділдік қасиеттерін жоғары ұстауға баулу және құқықтық мәдениетін қалыптастыру. |
||||
Сабақ барысы |
|||||
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал орнату. «Көңілді шарлар» |
Оқушылар сабаққа назар аударады. Оқушылар шарлардың қозғалысына қарап,сабаққа дайындықтарын көрсетеді |
|
|
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 7 мин |
«Үйін тап» әдісі. Дыбыстарды үйлеріне орналастыр Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Спиральді оқу» әдісі Сөздерді оқы. Шарлардағы әріптерден сөз құрастыр. Сөздерге дыбыстық талдау жаса. Дескриптор: - сөздерді буындап, қосып оқиды - әріптерден сөз құрастырады - сөздерге дыбыстық талдау жасайды |
Дыбыстарды түріне қарай ажыратып,үйлеріне орналастырады
1. сөздерді буындап, қосып оқиды 2.әріптерден сөз құрастырады 3.сөздерге дыбыстық талдау жасайды
|
Мадақтау Геометриялық фигуралармен бағалау (жауабына қарай) |
Оқулық 47 бет Ш әрпінің баспа, жазба түрлері Дауысты,дауыссыз дыбыстар үйлердің суретіА4 Қатты қағаздан жасалған әріптер Оқулық 47 бет Таратпа Түрлі-түсті қарындаш |
|
7 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс Дәптермен жұмыс Құрамында Ш дыбысы бар сөздерді үлгі бойынша жаз. Дескриптор: - әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады - жол аралығын, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап Жазады Нейрогимнастикалық жаттығу «Алма және алма ағашы»
|
1. әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады 2. жол аралығын, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап жазады Алма мен ағашты саусақпен көрсетіп жаттығады. |
«Комментарий» арқылы бір-бірін бағалау» |
Дәптер қаламсап |
|
Сабақтың соңы 6 мин |
3 –тапсырма Жұптық жұмыс «Құрастыр және сәйкестендір» әдісі Суреттерге сәйкес сөзді тауып,сөйлем құра. Сөзді буынға бөліп жаз Дескриптор: - суретке сәйкес сөзді табады -сөйлем құрайды -буынға бөліп жазады
|
1. суретке сәйкес сөзді табады 2.сөйлем құрайды 3.буынға бөліп жазады
|
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау» |
Оқулық 47 бет Таратпа қаламсап |
|
Рефлексия 5 мин |
« Бәйге» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім Б үгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар Б үгінгі сабақты түсінбедім |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін бағдаршам түстері арқылы көрсетеді, айтады. |
«Комментарий» арқылы |
Бесбұрыш,шаршы,ұшбұрыш (қызыл,сары, жасыл) |
ы а
ш а
р а
ш
н
а л
ш
ы р ш
ы |
Анау - Анау - Анау - . . |
Пәні: |
Әліппе |
||||
Күні: |
|
||||
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
Сынып: 1 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
Сабақтың тақырыбы |
Ұ дыбысы және әрпі |
||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
Мәтіннен сөйлемді, сөйлемнен сөзді, сөзден буынды, буыннан дыбысты бөледі, жаңа үйренген дыбысты анықтайды; оқу түрлерін(буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу) қолданады, түсініп оқиды; дыбыстарды дұрыс дыбытайды; оның мағына ажыратушы қызметін түснеді. Көркем жазу талаптарына сай жазу жолы; жол аралығын, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап, әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады. |
||||
Сабақтың мақсаты |
сурет бойынша сөйлем құрастырады сөздерді буындап, қосып оқиды әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады жасырынған сөзді табады |
||||
Құндылықтар |
Жақсылыққа, игілікке бой түзеуге, абыройлыболуға, ар-ұждан, намыс, жауапкершілік, мейірімділік, қамқорлық пен әділдік қасиеттерін жоғары ұстауға баулу және құқықтық мәдениетін қалыптастыру. |
||||
Сабақ барысы |
|||||
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал орнату. «Көңілді шарлар» |
Оқушылар сабаққа назар аударады. Оқушылар шарлардың қозғалысына қарап,сабаққа дайындықтарын көрсетеді |
|
|
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 7 мин |
«Үйін тап» әдісі. Танысқан дыбыстарды үйлеріне орналастыр «Әуежай» мультхикаясын ұсыну -Балалар мультхикаяда көбінесе қай сөз айтылды? -Ұш сөзі қай дыбыстан басталып тұр? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Спиральді оқу» әдісі Ұ әрпін санағыштардан жасап көрсет. Суретке назар аудар. Сурет бойынша сөйлем құрастыр. Сөздерді оқы. Жаңылтпашты тыңда, жаттап ал. Дескриптор: - Ұ әрпін санағыштардан жасап көрсетеді -сурет бойынша сөйлем құрастырады -сөздерді буындап, қосып оқиды. -жаңылтпашты қайталайды |
Дыбыстарды түріне қарай ажыратып,үйлеріне орналастырады Мультхикаяны тамашалайды, сұрақтарға жауап береді
1. Ұ әрпін санағыштардан жасап көрсетеді 2.сурет бойынша сөйлем құрастырады 3.сөздерді буындап, қосып оқиды. 4.жаңылтпашты қайталайды
|
Мадақтау Геометриялық фигуралармен бағалау (жауабына қарай) |
Оқулық 48 бет Ұ әрпінің баспа, жазба түрлері Дауысты,дауыссыз дыбыстар үйлердің суретіА4 Қатты қағаздан жасалған әріптер https://yandex.kz/video/preview/17836806707592298146 Оқулық 48 бет Таратпа https://atamuraweb.kz/?page_id=32693 |
|
7 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс Дәптермен жұмыс Ұ ның бас әрпі мен кіші әрпін үлгі бойынша жаз. Дескриптор: - әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады - жол аралығын, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап Жазады Нейрогимнастикалық жаттығу «Алма және алма ағашы»
|
1. әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады 2. жол аралығын, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап жазады Алма мен ағашты саусақпен көрсетіп жаттығады. |
«Комментарий» арқылы бір-бірін бағалау» |
Дәптер қаламсап |
|
Сабақтың соңы 6 мин |
3 –тапсырма Жұптық жұмыс «Ойлан, тап» әдісі Жасырынған сөзді тап. Сөздерге дыбыстық талдау жаса. Дескриптор: - жасырынған сөзді табады -сөздерге дыбыстық талдау жасайды |
1. жасырынған сөзді табады 2.сөздерге дыбыстық талдау жасайды
|
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау» |
Оқулық 48 бет Таратпа қаламсап |
|
Рефлексия 5 мин |
« Бәйге» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім Б үгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар Б үгінгі сабақты түсінбедім |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін бағдаршам түстері арқылы көрсетеді, айтады. |
«Комментарий» арқылы |
Бесбұрыш,шаршы,ұшбұрыш (қызыл,сары, жасыл) |
Ұ |
л |
ы |
д |
р |
у |
з |
н |
ш |
ы |
қ |
ұ |
л |
з |
ұ |
р |
ұ |
ұ |
с |
т |
ш |
н |
т |
а |
а |
қ |
а |
з |
Ұ |
л |
ы |
д |
р |
у |
з |
н |
ш |
ы |
қ |
ұ |
л |
з |
ұ |
р |
ұ |
ұ |
с |
т |
ш |
н |
т |
а |
а |
қ |
а |
з |
Ұ |
л |
ы |
д |
р |
у |
з |
н |
ш |
ы |
қ |
ұ |
л |
з |
ұ |
р |
ұ |
ұ |
с |
т |
ш |
н |
т |
а |
а |
қ |
а |
з |
Ұ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ұ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ұ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Пәні: |
Әліппе |
||||
Күні: |
|
||||
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
Сынып: 1 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
Сабақтың тақырыбы |
Ұ дыбысы және әрпі |
||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
Оқу түрлерін(буындап оқу, тұтас оқу, мәнерелеп оқу) қолданады, түсініп оқиды; сызба-модель, сурет, белгірер арқылы сөз, сөйлем, шағын мәтін құрастырады. Көркем жазу талаптарына сай жазу жолы, жол аралығын, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап, әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады. |
||||
Сабақтың мақсаты |
сөздерді буындап, қосып оқиды сызба бойынша сөйлем құрастырады, сөйлемдерден мәтін құрастырады бос торкөздерге тиісті әріптерді жазып, жасырынған сөзді табады |
||||
Құндылықтар |
Жақсылыққа, игілікке бой түзеуге, абыройлыболуға, ар-ұждан, намыс, жауапкершілік, мейірімділік, қамқорлық пен әділдік қасиеттерін жоғары ұстауға баулу және құқықтық мәдениетін қалыптастыру. |
||||
Сабақ барысы |
|||||
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал орнату. «Көңілді шарлар» |
Оқушылар сабаққа назар аударады. Оқушылар шарлардың қозғалысына қарап,сабаққа дайындықтарын көрсетеді |
|
|
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 7 мин |
«Ата, талда, құрастыр» әдісі. 1-қатар құрамында Ұ дыбысы бар сөздерді буынға бөледі 2-қатар сол сөздерге дыбыстық талдау жасайды 3-қатар сөздерді қатыстырып сөйлем құрайды Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Спиральді оқу» әдісі Сөздерді оқы. Сызба бойынша сөйлем құрастыр Сөйлемдерден мәтін құрастыр Дескриптор: - сөздерді буындап, қосып оқиды - сызба бойынша сөйлем құрастырады -сөйлемдерден мәтін құрастырады |
Ұ дыбысы бар сөздерді буынға бөледі, сөздерге дыбыстық талдау жасайды, сөздерді қатыстырып сөйлем құрайды
1. сөздерді буындап, қосып оқиды 2. сызба бойынша сөйлем құрастырады 3.сөйлемдерден мәтін құрастырады
|
Мадақтау Геометриялық фигуралармен бағалау (жауабына қарай) |
Оқулық 49 бет Ұ әрпінің баспа, жазба түрлері Дауысты,дауыссыз дыбыстар үйлердің суретіА4 Қатты қағаздан жасалған әріптер Оқулық 49 бет |
|
7 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс Дәптермен жұмыс Құрамында Ұ дыбысы бар сөздерді үлгі бойынша жаз. Дескриптор: - әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады - жол аралығын, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап Жазады Нейрогимнастикалық жаттығу «Алма және алма ағашы»
|
1. әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады 2. жол аралығын, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап жазады Алма мен ағашты саусақпен көрсетіп жаттығады. |
«Комментарий» арқылы бір-бірін бағалау» |
Дәптер қаламсап |
|
Сабақтың соңы 6 мин |
3 –тапсырма Жұптық жұмыс «Құрастыр» әдісі Сөзжұмбақты толтыр. Бос тор көздерге тиісті әріптерді жазып,жасырынған сөзді тап Дескриптор: - бос торкөздерге тиісті әріптерді жазады -жасырынған сөзді табады -сөздерге дыбыстық талдау жасайды |
1. бос торкөздерге тиісті әріптерді жазады 2.жасырынған сөзді табады 3.сөздерге дыбыстық талдау жасайды
|
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау» |
Оқулық 49 бет Таратпа Қаламсап Түрлі – түсті қарындаш |
|
Рефлексия 5 мин |
« Бәйге» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім Б үгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар Б үгінгі сабақты түсінбедім |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін бағдаршам түстері арқылы көрсетеді, айтады. |
«Комментарий» арқылы |
Бесбұрыш,шаршы,ұшбұрыш (қызыл,сары, жасыл) |
Ұ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Пәні: |
Әліппе |
||||
Күні: |
|
||||
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
Сынып: 1 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
Сабақтың тақырыбы |
Не үйрендім? Не білдім? (Бекіту) |
||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
Мұғалімнің қолдауымен мәтіннің, сюжетті суреттің мазмұны бойынша сұрақ қоя алады, сұраққа жауап береді; айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп және есту, есте сақтау арқылы жазады; сөйлемді бас әріптен бастап жазып, соңына тиісті тыныс белгіні қояды. Көркем жазу талаптарына сай жазу жолы, жол аралығын, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап, әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады. |
||||
Сабақтың мақсаты |
сурет бойынша сөйлем құрайды сұраулы сөйлемдерге жауап береді дауысты және дауыссыз дыбыстарды тиісті түске бояйды |
||||
Құндылықтар |
Жақсылыққа, игілікке бой түзеуге, абыройлыболуға, ар-ұждан, намыс, жауапкершілік, мейірімділік, қамқорлық пен әділдік қасиеттерін жоғары ұстауға баулу және құқықтық мәдениетін қалыптастыру. |
||||
Сабақ барысы |
|||||
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал орнату. «Көңілді шарлар» |
Оқушылар сабаққа назар аударады. Оқушылар шарлардың қозғалысына қарап,сабаққа дайындықтарын көрсетеді |
|
|
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 7 мин |
«Ата, талда, құрастыр» әдісі. 1-қатар берілген сөздерді буынға бөледі 2-қатар сол сөздерге дыбыстық талдау жасайды 3-қатар сөздерді қатыстырып сөйлем құрайды Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Суреттер сөйлейді» әдісі Суреттерге назар аудар. Сурет бойынша сөйлем құра. Сөйлемнің тыныс белгісіне көңіл бөл. Дескриптор: - сурет бойынша сөйлем құрайды -сөйлемнің тыныс белгісін айтады -сұраулы сөйлемдерге жауап береді |
Берілген сөздерді буынға бөледі, сөздерге дыбыстық талдау жасайды, сөздерді қатыстырып сөйлем құрайды
1. сурет бойынша сөйлем құрайды 2.сөйлемнің тыныс белгісін айтады 3. сұраулы сөйлемдерге жауап береді
|
Мадақтау Геометриялық фигуралармен бағалау (жауабына қарай) |
Оқулық 50 бет Әріптердің баспа, жазба түрлері Дауысты,дауыссыз дыбыстар үйлердің суретіА4 Қатты қағаздан жасалған әріптер Оқулық 50 бет |
|
7 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс Дәптермен жұмыс Құрамында Ұ дыбысы бар сөздерді үлгі бойынша жаз. Дескриптор: - әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады - жол аралығын, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап Жазады Нейрогимнастикалық жаттығу «Алма және алма ағашы»
|
1. әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады 2. жол аралығын, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап жазады Алма мен ағашты саусақпен көрсетіп жаттығады. |
«Комментарий» арқылы бір-бірін бағалау» |
Дәптер қаламсап |
|
Сабақтың соңы 6 мин |
3 –тапсырма Жұптық жұмыс «Бояулар сыры» әдісі Дауысты және дауыссыз дыбыстарды тиісті түске боя Дескриптор: - дауысты дыбыстарды анықтайды -дауыссыз дыбыстарды анықтайды -тиісті түспен бояйды |
1. дауысты дыбыстарды анықтайды 2.дауыссыз дыбыстарды анықтайды 3.тиісті түспен бояйды
|
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау» |
Таратпа Қаламсап Түрлі – түсті қарындаш |
|
Рефлексия 5 мин |
« Бәйге» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім Б үгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар Б үгінгі сабақты түсінбедім |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін бағдаршам түстері арқылы көрсетеді, айтады. |
«Комментарий» арқылы |
Бесбұрыш,шаршы,ұшбұрыш (қызыл,сары, жасыл) |
М З Т
Ш о
Қ
Д
Ы
Е Ұ
с |
Пәні: |
Әліппе |
||||
Күні: |
|
||||
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
Сынып: 1 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
Сабақтың тақырыбы |
Не үйрендім? Не білдім? (Бекіту) |
||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
Сызба-модель, сурет, белгілер арқылы сөз, сөйлем, шағын мәтін құрастырады; көркем жазу талаптарына сай жазу жолы, жол аралығын, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап, әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады. |
||||
Сабақтың мақсаты |
сызба бойынша тотықұс туралы мәтін құрастырады әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады |
||||
Құндылықтар |
Жақсылыққа, игілікке бой түзеуге, абыройлыболуға, ар-ұждан, намыс, жауапкершілік, мейірімділік, қамқорлық пен әділдік қасиеттерін жоғары ұстауға баулу және құқықтық мәдениетін қалыптастыру. |
||||
Сабақ барысы |
|||||
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал орнату. «Көңілді шарлар» |
Оқушылар сабаққа назар аударады. Оқушылар шарлардың қозғалысына қарап,сабаққа дайындықтарын көрсетеді |
|
|
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 7 мин |
«Үйін тап»әдісі Дауысты мен дауыссыз дыбыстарды ажыратып, үйлеріне орналастыр. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Суреттер сөйлейді» әдісі Сурет бойынша қатені тап. Буынға бөліп жаз. Дескриптор: - сурет бойынша қатені табады -сөзді буынға бөліп жазады |
Дауысты мен дауыссыз дыбыстарды ажыратып, үйлеріне орналастырады.
1. сурет бойынша қатені табады 2.сөзді буынға бөліп жазады
|
Мадақтау Геометриялық фигуралармен бағалау (жауабына қарай) |
Оқулық 51 бет Әріптердің баспа, жазба түрлері Дауысты,дауыссыз дыбыстар үйлердің суретіА4 Қатты қағаздан жасалған әріптер Оқулық 51 бет |
|
7 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс Дәптермен жұмыс Берілген сөздерден сөйлем құра. Дескриптор: - берілген сөздерден сөйлем құрайды - әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады - жол аралығын, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап Жазады Нейрогимнастикалық жаттығу «Алма және алма ағашы»
|
1. берілген сөздерден сөйлем құрайды 1. әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады 2. жол аралығын, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап жазады Алма мен ағашты саусақпен көрсетіп жаттығады. |
«Комментарий» арқылы бір-бірін бағалау» |
Дәптер қаламсап Таратпа |
|
Сабақтың соңы 6 мин |
3 –тапсырма Жұптық жұмыс «Құрастыр» әдісі Суретте не бейнеленген? Сөзді сызбаға сәйкес буынға бөліп жаз. Сызба бойынша тотықұс туралы мәтін құра. Дескриптор: - суреттегі құстың атын айтады - сөзді сызбаға сәйкес буынға бөліп жазады - сызба бойынша тотықұс туралы мәтін құрастырады |
1. суреттегі құстың атын айтады 2.сөзді сызбаға сәйкес буынға бөліп жазады 3.сызба бойынша тотықұс туралы мәтін құрастырады
|
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау» |
Таратпа Қаламсап Түрлі – түсті қарындаш |
|
Рефлексия 5 мин |
« Бәйге» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім Б үгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар Б үгінгі сабақты түсінбедім |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін бағдаршам түстері арқылы көрсетеді, айтады. |
«Комментарий» арқылы |
Бесбұрыш,шаршы,ұшбұрыш (қызыл,сары, жасыл) |
Керекті сөздер: мамық, қар, ақ. _______________________________________________________________________ Керекті сөздер: тоқыды, тоқыма, анам. __________________________________________________________________________ |
Сызба бойынша тотықұс туралы мәтін құра. - ? . |
Пәні: |
Әліппе |
||||
Күні: |
|
||||
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
Сынып: 1 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
Сабақтың тақырыбы |
Не үйрендім? Не білдім? |
||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
Көркем жазу талаптарына сай жазу жолы, жол аралығын, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап, әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады |
||||
Сабақтың мақсаты |
әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады |
||||
Құндылықтар |
Жақсылыққа, игілікке бой түзеуге, абыройлыболуға, ар-ұждан, намыс, жауапкершілік, мейірімділік, қамқорлық пен әділдік қасиеттерін жоғары ұстауға баулу және құқықтық мәдениетін қалыптастыру. |
||||
Сабақ барысы |
|||||
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал орнату. «Көңілді шарлар» |
Оқушылар сабаққа назар аударады. Оқушылар шарлардың қозғалысына қарап,сабаққа дайындықтарын көрсетеді |
|
|
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 15 мин |
«Үйін тап»әдісі Дауысты мен дауыссыз дыбыстарды ажыратып, үйлеріне орналастыр. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Сәйкестендір» әдісі Ұяшықтарды суреттермен сәйкестендір. Дескриптор: - сурет бойынша қатені табады -сөзді буынға бөліп жазады |
Дауысты мен дауыссыз дыбыстарды ажыратып, үйлеріне орналастырады.
1. сурет бойынша қатені табады 2.сөзді буынға бөліп жазады
|
Мадақтау Геометриялық фигуралармен бағалау (жауабына қарай) |
Әріптердің баспа, жазба түрлері Дауысты,дауыссыз дыбыстар үйлердің суретіА4 Қатты қағаздан жасалған әріптер Таратпа қаламсап |
|
Сергіту сәті 2 минут |
Нейрогимнастикалық жаттығу «Алма және алма ағашы»
|
Алма мен ағашты саусақпен көрсетіп жаттығады. |
|
|
|
Сабақтың соңы 15 мин |
2- тапсырма Жеке жұмыс Дәптермен жұмыс Берілген сөздерді үлгі бойынша жаз. Дескриптор: - әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады - жол аралығын, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап Жазады
|
1. әріптің, әріптердің өзара байланыс элементтерін жазады 2. жол аралығын, жолдың жоғары және төменгі сызықтарын сақтап жазады
|
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау» |
Дәптер қаламсап |
|
Рефлексия 7 мин |
« Бәйге» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім Б үгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар Б үгінгі сабақты түсінбедім |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін бағдаршам түстері арқылы көрсетеді, айтады. |
«Комментарий» арқылы |
Бесбұрыш,шаршы,ұшбұрыш (қызыл,сары, жасыл) |
|