Материалдар / Егеменді ел қорғаны - Қарулы Күштер
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Егеменді ел қорғаны - Қарулы Күштер

Материал туралы қысқаша түсінік
материал әріптестерімен көмек ретінде
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
18 Қаңтар 2019
465
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Күні: 29.04.15

Сабақтың тақырыбы: Егеменді ел қорғаны-Қарулы Күштер

Мақсаты

Білімділік: Мәтінді түсініп оқиды. Топтық тапсырмалар орындайды.

Дамытушылық: Сөздік қорын тілбайлығын ойлау қабілетін дамытады, шығармашылығы артады.

Тәрбиелілік: Топ мүшелері сабаққа белсене қатысады, өз елін сүюге, Отанын қорғауға , Отанның бір мүшесі екенін үйренеді.

Оқытудың нәтежелері:

1.Өз пікірін жеткізу арқылы тапсырманы орындай алады.

2.Оқушы өз ойын еркін түрде жеткізеді және талдайды.

3.Кейбір оқушылар топтың көмегімен тапсырманы орындай алады.

Қамтылатын модульдер:

1-модуль. Оқыту мен оқудағы жаңа тәсіл(топтық жұмыс)

2-модуль. Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету(миға шабул)

3-модуль. Бағалау

4-модуль.АКТ-ны пайдалану

5-модуль. Көшбасшылық (топты басқару, белсенділікпен қатысу)

Мұғалімнің іс-әрекеті:

Ұйымдастыру;

Үй тапсырмасын сұрау:

Топқа бөлу

Топтық тапсырмалар беру

Оқушының іс-әрекеті

1-топтық тапсырма

Үй тапсырмасын сұрау: Мемлекеттік тіл” мәтінін төрт бөлікке бөліп, төрт топ әңгімелейді.

Өтілгенді бекіту:

1.Конституцияның нешінші бабында “қазақ тіл мемлекеттік тіл” деп көрсетілді?

2.Тіл туралы заң нешінші жылы қабылданды?

3. Мемлекеттік ұйымдарда, мекемелерде орыс тілі қандай тіл ретінде қолданылады?

4.Қазақ тілі қандай тіл? Орыс тілі қандай тіл?


Жаңа сабақта қызығушылығын ояту.

Ведиоролик (бейнеүзік)

Модуль Сыни тұрғыдан ойлау әдісі

Ой қозғау (миға шабул)

Қарулы күштер туралы бейнеүзікті көре отырып, жаңа тақырыптың атын келтіріп шығару.

Олай болса, бүгінгі сабағымызда «Егеменді ел қорғаны – Қарулы Күштер» деген мәтінмен танысамыз.

2-топтық тапсырма

Оқулықпен жұмыс: Топ мүшелері мәтінді оқып танысады. Әр топтан бір оқушы мәтінді оқиды.

3-топтық тапсырма

Дәптермен жұмыс:

Жоғарғы бас қолбасшы –Президент

Құрылықтағы, әскери әуе, әскери теңіз флоты күштері. Ұлан тобы.

Сергіту сәті Мен қазақпын ән әуенімен орындалады.

4-топтық тапсырма

1-топ: Бейбіт қазақ елі туралы Қазыбек би қалай жырлады.

2-топ:Бұқар жыраудың Қабанбайдың сипатын жырлауы.

3-топ: Бөгенбай бабамыздың ұлылығын Бұқардың жырлауы.

4-топ: Әлия мен Мәншүк туралы өлең жолдарын айт.

Бейнеүзік : «Ұлы Жеңіске 70 жыл»

5-топтық тапсырма

Постер қорғайық

1-топ: Батыр Бауыржан Момышұлы туралы ойыңды жаз.

2-топ: Әлия Молдағұлова туралы ойыңды жаз.

3-топ: Мәншүк Мәметова туралы пікіріңді білдір.

4-топ: Рақымжан Қошқарбаевтың ерлігін сипатта.

Жергілікті жердегі ардагерлерді атап суреттерін слайдтан көрсетіп өтемін.

Кері байланыс: «Мен бүгін не үйрендім»

Оқушылар пікірін білдіре отырып, қолдарындағы стикерлерін, ағаш бұтағына барып іледі.

Бағалау: Топ бағалаушыларының және мұғалімнің бағалауы жүргізіледі.

Үйге тапсырма: Мәтінді оқып, әңгімелеп беру,батырлар туралы өлең шумақтарын шығару.


Рефлексия

Осы сабағымды аудандық деңгейде он екі мектептің мұғалімдерінің қатысуымен көрнекі түрде өткіздім.

Сабағымда 1-модуль Оқыту мен оқудағы жаңа тәсіл(топтық жұмыс)

2-модуль Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету (миға шабул)

3-модул Бағалау

4-модуль АКТ ны пайдалану

5-модуль Көшбасшылық (топтыбасқару,белсенділікпен қатысу) модульдерін басшылыққа алдым.

Оқытудың нәтижесі

Бала өз пікірін жеткізу арқылы тапсырманы орындай алды.

Оқушы өз ойын жеткізді және талдады.

Топта баяу қозғалатын оқушылар белсенділік танытты.


Нәтижеде

Топтасып жұмыс жүргізілді ,сыни ойлай алды, топтар бір-бірін бағалалады, топ басшылары және бағалаушылар көшбасшылық қабілеттерін танытты.









Т Ү Й І Н Д Е М Е

Абилова Жумагул

Туылған жылы 21.05. 1965

Жалпы еңбек өтілі 28 жыл

Бітірген оқу орны және мамандығы Хожелі педагогикалық училищесі 1982-1985 жыл

Мамандығы: Бастауыш сынып мұғалімі және аға тәлімгер

1.Білімі: Арнаулы орта

Санаты жоғары

ККАСР дың 60 жылдығы орта мектебінде№ 1 - шешімімен 16 09 1991 жылы 2- санат, № 2 –шешімімен 27 04 1996 жылы 1-санат біліктілік дәрежесі берілді,

Бейнеу аудандық білім бөлімінің № 95 бұйрығымен 5 05 2004 жылы, №47 бұрығымен 27 05 2009 жылы біліктілік санатының талаптарына сәйкестігі туралы куәлігі берілді. 2014 жылы 28-сәуірдегі шешіміне және Маңғыстау облысы білім басқармасының 2014 ж 20- маусымдағы №147 нқ бұйрығына

сәйкес жоғары біліктілік санаты берілді.

4.Кәсіптік біліктілік арттыруы:

2003 ж 26 -31-мамыр аралығында Бастауыш сынып мұғалімі мамандығы бойынша, 2009- жылы 8- 13 маусым аралығында 12 жылдық білім беруде оқушыларды дамытудың және тәрбиелеудің тұжырымдамалық негіздері, Қазақстан Республика-сының педагог кадрларының біліктілігін арттырудың деңгейлі бағдарламалары

аясында үшінші ( базалық ) деңгей бағдарламасы бойынша мұғалімдерді оқыту курстарын 29 12 13 ж аяқтап,№0006989 нөмірлі сертификат 18 12 2013 жылы берілді.

5. Мұғалімнің марапаттаулары: жоқ

6.Әдістемелік жұмысқа қатысуы:

Білім беру бөлімінің № 58- бұйрығымен 26 03 2010 жылы Жалпы білім беретін пәндерден бастауыш сынып оқушыларының олимпиадасының қазылар алқасының құрамында мүше.

7.Проблемалық тақырыбым:Сыни тұрғыдан ойлауды басшылыққа алып, оқушылардың қызығушылығын арттыру.

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!