|
Бөлім: |
|
|
Педагогтіңаты-жөні |
|
|
Күні: |
|
|
Сынып Қатысушылар саны: Қатыспаған саны: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Ежелгі дәуір тарихы |
|
Сабақтың мақсаты |
Өлке аумағындағы алғашқы қоныстар туралы білім қалыптастыру |
Сабақтың барысы
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің іс- әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы |
1. Ұйымдастыру «Шаттық шеңбері» тренингісін өткізеді. Оқушыны бір-біріне тілек айту арқылы жағымды ахуал қалыптастырып, жақындастырады, көңіл күйін көтереді, бауырмалдығын оятады. Мақсаты: Сабақ басталар алдында қолданылады. Оқушылар үлкен шеңберге тұрады, кезектесіп тілек айтады. 2. «Идеялар себеті» әдісі арқылы өткен сабақ бойынша негізгі идеяларды стикерге жазып салады.
Бұл әдістің жүргізілуінің басты мақсаты - оқушылар тақырып барысында салыстыру, талдау жұмыстарын жүргізу үшін. ҚБ: «Ағаштар» әдісі арқылы топтар бірін-бірі бағалайды.
Түсінікті Түсінгендеймін Түсінбедім |
Сыныпта қалыпты атмосфера орнайды, сабақ мақсатына қызығушылық танытады, топқа бөлінеді. |
Ауызша мадақтау |
Сүйемелдеу ән, топқа бөлу үшін түрлі-түсті стикерлер, Интернет, моноблок, электронды тақта
|
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Күтілетін нәтижелер Сабақ соңында оқушылар:
Пәнаралық байланыс
Сабақ барысы I. Ұйымдастыру кезеңі (3 минут)
II. Қызығушылықты ояту (5 минут) Сұрақтар:
Қысқаша талқылау. III. Теориялық бөлім (10 минут) Ежелгі дәуір кезеңдері:
Ерекшеліктері:
Өлкеміздегі көне мұралар:
(Мұғалім өз өңіріне нақты мысал келтіреді.) IV. Практикалық бөлім 1-тапсырма: Кесте толтыру (жеке жұмыс)
2-тапсырма: Суретпен жұмыс (топтық) (Ежелгі еңбек құралдарының суреті көрсетіледі.) Оқушылар:
3-тапсырма: Салыстыру «Ежелгі адамдар мен қазіргі адамдардың айырмашылығы» 3 айырмашылық жазыңыз:
4-тапсырма: Тарихи дәлел Сұраққа жауап бер:
2–3 сөйлемдік жауап. 5-тапсырма: Шығармашылық тапсырма «Егер мен ежелгі дәуірде өмір сүрсем…» 5–6 сөйлем жазу:
V. Қалыптастырушы бағалау Бағалау критерийлері:
VI. Рефлексия (5 минут)
« |
Тапсырмаларды орындайды
Тапсырмаларды орындайды
Тапсырмаларды орындайды
Тапсырманы орындайды
|
Шарлар әдісі
Смайлик әдісі
Жұлдызшалар әдісі
Басбармақ әдісі
|
Интернет, моноблок, электронды тақта
|
||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс. «Нысан» әдісі арқылы кері байланыс жасайды.
Жауабыңызды көшіріп жазыңыз |
Кері байланыс жасайды |
|
Интернет, моноблок, электронды тақта
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ежелгі дәуір тарихы
Ежелгі дәуір тарихы
|
Бөлім: |
|
|
Педагогтіңаты-жөні |
|
|
Күні: |
|
|
Сынып Қатысушылар саны: Қатыспаған саны: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Ежелгі дәуір тарихы |
|
Сабақтың мақсаты |
Өлке аумағындағы алғашқы қоныстар туралы білім қалыптастыру |
Сабақтың барысы
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің іс- әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Сабақтың басы |
1. Ұйымдастыру «Шаттық шеңбері» тренингісін өткізеді. Оқушыны бір-біріне тілек айту арқылы жағымды ахуал қалыптастырып, жақындастырады, көңіл күйін көтереді, бауырмалдығын оятады. Мақсаты: Сабақ басталар алдында қолданылады. Оқушылар үлкен шеңберге тұрады, кезектесіп тілек айтады. 2. «Идеялар себеті» әдісі арқылы өткен сабақ бойынша негізгі идеяларды стикерге жазып салады.
Бұл әдістің жүргізілуінің басты мақсаты - оқушылар тақырып барысында салыстыру, талдау жұмыстарын жүргізу үшін. ҚБ: «Ағаштар» әдісі арқылы топтар бірін-бірі бағалайды.
Түсінікті Түсінгендеймін Түсінбедім |
Сыныпта қалыпты атмосфера орнайды, сабақ мақсатына қызығушылық танытады, топқа бөлінеді. |
Ауызша мадақтау |
Сүйемелдеу ән, топқа бөлу үшін түрлі-түсті стикерлер, Интернет, моноблок, электронды тақта
|
||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Күтілетін нәтижелер Сабақ соңында оқушылар:
Пәнаралық байланыс
Сабақ барысы I. Ұйымдастыру кезеңі (3 минут)
II. Қызығушылықты ояту (5 минут) Сұрақтар:
Қысқаша талқылау. III. Теориялық бөлім (10 минут) Ежелгі дәуір кезеңдері:
Ерекшеліктері:
Өлкеміздегі көне мұралар:
(Мұғалім өз өңіріне нақты мысал келтіреді.) IV. Практикалық бөлім 1-тапсырма: Кесте толтыру (жеке жұмыс)
2-тапсырма: Суретпен жұмыс (топтық) (Ежелгі еңбек құралдарының суреті көрсетіледі.) Оқушылар:
3-тапсырма: Салыстыру «Ежелгі адамдар мен қазіргі адамдардың айырмашылығы» 3 айырмашылық жазыңыз:
4-тапсырма: Тарихи дәлел Сұраққа жауап бер:
2–3 сөйлемдік жауап. 5-тапсырма: Шығармашылық тапсырма «Егер мен ежелгі дәуірде өмір сүрсем…» 5–6 сөйлем жазу:
V. Қалыптастырушы бағалау Бағалау критерийлері:
VI. Рефлексия (5 минут)
« |
Тапсырмаларды орындайды
Тапсырмаларды орындайды
Тапсырмаларды орындайды
Тапсырманы орындайды
|
Шарлар әдісі
Смайлик әдісі
Жұлдызшалар әдісі
Басбармақ әдісі
|
Интернет, моноблок, электронды тақта
|
||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс. «Нысан» әдісі арқылы кері байланыс жасайды.
Жауабыңызды көшіріп жазыңыз |
Кері байланыс жасайды |
|
Интернет, моноблок, электронды тақта
|
шағым қалдыра аласыз





Бүгін білдім…»
























