|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарау: |
Мектеп119 |
||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің есімі |
||||||||||||||||||||
|
СЫНЫП:5 |
Қатысқаны: |
Қатыспағаны: |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ежелгі Египет пирамидалары қалай салынғаны туралы қайдан білеміз? |
||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
5.2.1.2-тотемизм, анимизм, фетешизм, магия сияқты ежелгі діни наным-сенімдерді білу. 5.2.2.2-ежелгі египет ғибадатханалары мен пирамидаларын сипаттау. 5.1.2.1 ежелгі қоғамның әлеуметтік ұйымдасуын сипаттау |
||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: Египет парамидаларының құрылысының дәуірін біледі |
||||||||||||||||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі Пирамидалардың орналасуын, сфинкс, храмдарды біледі |
|||||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар: Пирамидалардың орналасуын, сфинкс, храмдарды біледі |
|||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері: |
Пирамидалар тарихын ашып көрсетеді Пирамида неліктен әлемнің жеті кереметінің бірі екенін талқылайды Сфинкс неге үрей атасы деп аталады деп көрсетеді |
||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат: |
Оқушылар: Мәтінді оқиды,тыңдайды, ортақ түйінді шешімді жазады, диалогты сұқпаттасады, яғни айтылым болады |
||||||||||||||||||||
|
Негізгі сөздер мен тіркестер Пирамида сфинкс |
|||||||||||||||||||||
|
Сыныптағы диолог/ жазылым үшін пайдалы бірліктер Талқылауға арналған тармақтар : Жазылым бойынша ұсыныстар: |
|||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Шығармашылықпен жұмыс жасап , сыни тұрғыдан ойлану |
||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
жаратылыстану |
||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
дүниетану |
||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|
|
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың Жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
1.Ұйымдастыру кезеңі Оқушылардың мұғаліммен амандасуы Сабақ өткізуге қолайлы психологиялық ахуал жасау. |
Стикер |
|||||||||||||||||||
|
|
Миға шабуыл -Жаңа тақырыпты ашу мақсатында электронды оқулықтан «Пирамидалар» бейнеролик көрсету. Берілген дерексөздерге сүйене отырып сұрақтар қоямын: -Перғауындар дегеніміз кімдер? - Тутанхамон дегеніміз кім? - Басқыншылық жорықтар қандай болды? |
Сұрақ тапсырма |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Ойлан Бірік. Бөліс әдісі 1-топ мысыр пирамидалары 2-топ храмдар
1-тапсырма «Сіз сенесіз бе?» тұжырым жасаңыз және түсіндіріңіз. (Шын/Жалған): жұптық жұмыс
|
Оқулықпен жұмыс Сұрақтар беру |
|||||||||||||||||||
|
|
Суретке тақырып қойып, Ежелгі Египет пирамидасы бойынша әңгіме құрастырыңыз. суретке тақырып қояды Египеттегі тарихи ескерткішті атайды;
Пирамидаларды кімдер салдырғанын атайды; Перғауындардың пирамидаларды қандай мақсатта салдырғаның атайды;
Египет жеріндегі ең үлкен пирамиданың биіктігі мен көлімін атайды;
Пирамида ішінде перғауындардың жерленгенін атайды |
|
|||||||||||||||||||
|
|
Кері байланыс: «Табыс ағашы» Енді « Табыс » ағашын отырғызайық.( Тақтада ағаштың суреті) Ағаш діңі сабақта өтілген тақырып, жасыл-желек - экология, ал ағаштыңжемісі сендердің алған білімдерің ( оқушылар өздері таңдаған алманы алып, тақтада тұрған ағашқа жапсырады.) Жасыл алма: Маған сабақ ұнады.Тақырыпты меңгердім. Сары алма: Тақырыпты түсіндім, бірақ жаттығулар кезінде қиналдым. Қызыл алма: Сабақ маған түсініксіз. |
«Кері байланыс»
|
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Үйге тапсырма Ежелгі Египет парамидалары қалай салынғаны туралы мәлімет әкелу.Тутанхамонның табытханасы туралы әңгіме құрастыру |
|
|||||||||||||||||||
|
Саралау-оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау –материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жосапарлайсыз |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|||||||||||||||||||
|
Оқушылардың тапсырмасына қарай отырып, баспалдақ әдісі арқылы оқушының қай тұста екенін анықтауды жүргізу, деңгейлік тапсырманың мән-мәтінің ұйымдастыру. 1. Түрткі сұрақ 3. Мәтінмен жұмыс Кесте толтыру |
Бұл бөлімде оқушылардың сабақ барысында үйренгенін тапсырмаға жасалған дескриптоларарқылы бағалау үшін кері байланыс алынады 1.Мадақтау 2.Жұлдызша арқылы 3.Бағалау парағы 4.Дайын жауап өзара бағалау |
Сергіту жаттығуы қимылмен көрсету: Денсаулық сақтау технологиялары. Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері |
|||||||||||||||||||
|
|
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз |
|
|||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1:
2:
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
|
|
|
|||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ежелгі Египет пирамидалары
Ежелгі Египет пирамидалары
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарау: |
Мектеп119 |
||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің есімі |
||||||||||||||||||||
|
СЫНЫП:5 |
Қатысқаны: |
Қатыспағаны: |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ежелгі Египет пирамидалары қалай салынғаны туралы қайдан білеміз? |
||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
5.2.1.2-тотемизм, анимизм, фетешизм, магия сияқты ежелгі діни наным-сенімдерді білу. 5.2.2.2-ежелгі египет ғибадатханалары мен пирамидаларын сипаттау. 5.1.2.1 ежелгі қоғамның әлеуметтік ұйымдасуын сипаттау |
||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: Египет парамидаларының құрылысының дәуірін біледі |
||||||||||||||||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі Пирамидалардың орналасуын, сфинкс, храмдарды біледі |
|||||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар: Пирамидалардың орналасуын, сфинкс, храмдарды біледі |
|||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері: |
Пирамидалар тарихын ашып көрсетеді Пирамида неліктен әлемнің жеті кереметінің бірі екенін талқылайды Сфинкс неге үрей атасы деп аталады деп көрсетеді |
||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат: |
Оқушылар: Мәтінді оқиды,тыңдайды, ортақ түйінді шешімді жазады, диалогты сұқпаттасады, яғни айтылым болады |
||||||||||||||||||||
|
Негізгі сөздер мен тіркестер Пирамида сфинкс |
|||||||||||||||||||||
|
Сыныптағы диолог/ жазылым үшін пайдалы бірліктер Талқылауға арналған тармақтар : Жазылым бойынша ұсыныстар: |
|||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Шығармашылықпен жұмыс жасап , сыни тұрғыдан ойлану |
||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
жаратылыстану |
||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
дүниетану |
||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|
|
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың Жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
1.Ұйымдастыру кезеңі Оқушылардың мұғаліммен амандасуы Сабақ өткізуге қолайлы психологиялық ахуал жасау. |
Стикер |
|||||||||||||||||||
|
|
Миға шабуыл -Жаңа тақырыпты ашу мақсатында электронды оқулықтан «Пирамидалар» бейнеролик көрсету. Берілген дерексөздерге сүйене отырып сұрақтар қоямын: -Перғауындар дегеніміз кімдер? - Тутанхамон дегеніміз кім? - Басқыншылық жорықтар қандай болды? |
Сұрақ тапсырма |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Ойлан Бірік. Бөліс әдісі 1-топ мысыр пирамидалары 2-топ храмдар
1-тапсырма «Сіз сенесіз бе?» тұжырым жасаңыз және түсіндіріңіз. (Шын/Жалған): жұптық жұмыс
|
Оқулықпен жұмыс Сұрақтар беру |
|||||||||||||||||||
|
|
Суретке тақырып қойып, Ежелгі Египет пирамидасы бойынша әңгіме құрастырыңыз. суретке тақырып қояды Египеттегі тарихи ескерткішті атайды;
Пирамидаларды кімдер салдырғанын атайды; Перғауындардың пирамидаларды қандай мақсатта салдырғаның атайды;
Египет жеріндегі ең үлкен пирамиданың биіктігі мен көлімін атайды;
Пирамида ішінде перғауындардың жерленгенін атайды |
|
|||||||||||||||||||
|
|
Кері байланыс: «Табыс ағашы» Енді « Табыс » ағашын отырғызайық.( Тақтада ағаштың суреті) Ағаш діңі сабақта өтілген тақырып, жасыл-желек - экология, ал ағаштыңжемісі сендердің алған білімдерің ( оқушылар өздері таңдаған алманы алып, тақтада тұрған ағашқа жапсырады.) Жасыл алма: Маған сабақ ұнады.Тақырыпты меңгердім. Сары алма: Тақырыпты түсіндім, бірақ жаттығулар кезінде қиналдым. Қызыл алма: Сабақ маған түсініксіз. |
«Кері байланыс»
|
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Үйге тапсырма Ежелгі Египет парамидалары қалай салынғаны туралы мәлімет әкелу.Тутанхамонның табытханасы туралы әңгіме құрастыру |
|
|||||||||||||||||||
|
Саралау-оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау –материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жосапарлайсыз |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|||||||||||||||||||
|
Оқушылардың тапсырмасына қарай отырып, баспалдақ әдісі арқылы оқушының қай тұста екенін анықтауды жүргізу, деңгейлік тапсырманың мән-мәтінің ұйымдастыру. 1. Түрткі сұрақ 3. Мәтінмен жұмыс Кесте толтыру |
Бұл бөлімде оқушылардың сабақ барысында үйренгенін тапсырмаға жасалған дескриптоларарқылы бағалау үшін кері байланыс алынады 1.Мадақтау 2.Жұлдызша арқылы 3.Бағалау парағы 4.Дайын жауап өзара бағалау |
Сергіту жаттығуы қимылмен көрсету: Денсаулық сақтау технологиялары. Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері |
|||||||||||||||||||
|
|
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз |
|
|||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1:
2:
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1:
2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
|
|
|
|||||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













