|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 1 С бөлімі – Ежелгі Египет тарихы Мектеп: №2мамандандырылған үш тілде оқытатын мектеп интернаты. Күні: Мұғалімнің аты-жөні:.Утешова.Э.Б Сынып: 5 а,ә,б Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: Ежелгі Египет пирамидалары қалай салынғаны туралы қайдан білеміз |
|||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сәйкес) |
5.2.1.2 – тотемизм, анимизм, фетишизм, магия сияқты ежелгі діни наным-сенімдерді білу; 5.2.2.2 – Ежелгі Египет ғибадатханалары мен пирамидаларын сипаттау 5.1.2.1 ежелгі қоғамның әлеуметтік ұйымдасуын сипаттау |
||
|
Сабақтың мақсаты: |
Тотемизм, анимизм, фетешизм, магия сияқты діни наным-сенәмдерінің ерекшеліктерін түсіндіру . Ежелгі Египет ғибадатханалары мен пирамидалардың салу мақсаттарын сипаттау. ежелгі қоғамның әлеуметтік ұйымдасуын сипаттау Барлығы: Тотемизм,анемизм,фетишизм,магия ежелгі діни-наным сенімдердің анықтамасын айтады,жазады. Ежелгі Египеттегі діни наным-сенімдерді тұжырымдайды Көпшілігі: Ежелгі Египет пирамидаларының салыну тарихына назар аударады,құрлысының макетін жасайды Кейбіреуі: Ежелгі Египет қоғамының әлеуметтік тап өкілерінің атқарған қызметін айтады,сипаттайды |
||
|
Бағалау критерийі |
Ежелгі Егпеттегі діни наным-сенімдерді түсіндіреді Ежелгі Егиет пирамидалардың құрлысын анықтайды Ежелгі Египет қоғамының әлеуметтік тап өкілдерінің атқаратын қызетін айтады,сипаттайды |
||
|
Тілдік мақсаттар
|
Оқушылар орындай алады: Тотемизм,анемизм,фетишизм,магия ұғымдарын түсіндіреді. Тарихи деректер арқылы египеттіктердің кәсібін сипаттайды. Әлеуметтік құрылысының ерекшеліктерін анықтайды. Пәндік лексика және терминдер Хеопс пирамидасы,перғауын,мумия,сфинкс Диалогқа/ жазылымға қажетті сөз тіркестер Тотемизм, мен фетишизмнен айырмашылығы... Діни құрылыстардың жүргізілуінің ерекшеліктері? |
||
|
Құндылықтарға баулу
|
Зайырлы қоғам және жоғары руханият. Әлемнің жеті кереметі екенін біледі.Тарихи жәдігерлерге құрметпен қарайды |
||
|
Пәнаралық байланыс |
География -картада діни ескерткіштер орналасқан аумағын анықтау. Қазақ тілі – тапсырмалар барысында тілдік ,сөйлеу ,жазу іске асырылады. |
||
|
Алдыңғы білім |
Әлемнің жеті кереметінің бірі екенін біледі.Бұл бөлім оқулықтың 1В бөлімінде қарастырылған.Ежелгі өркениеттерді зерттеуге,архиалогиялық мәліметтерді оқып үйренуге негізделген |
||
|
Жоспар |
|||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Дереккөздер, ресурстар |
|
|
Сабақтың басы Үй тапсырмасын тексеру. |
1.Ұйымдастыру Сабаққа назарларын аудру. Үй тапсырмасын сұрақтар арқылы сұрау. |
Сабақтың басы Оқулық жұмыс дәптерлерін тексертеді. |
|
|
Сабақтың ортасы Мәтінмен жұмыс жасайды. Жаңа сабақ бойынша деңгейлік тапсырмалар беріледі. Сабақтың соңы. |
Мұғалім түсіндірмесі. Жаңа сабақ бойынша тапсырмалар беріледі.
Жеке жұмыс. Кеспе парақтар тарқатылады Жаңа сөздер. Анықтамасын жаз Тотемизм ........................................ Анемизм................................................. Магия......................................................... Саркофак.................................................. Бағалау критерййі: Жаңа сөздерді біледі анықтамасын жазады Дескриптор:термин сөздерді анықтайды Мағынасын ажыратады Жұптық жұмыс. Иллюстрация.суреттер сйлейді.
Суретке қарап Жорамал сұрақтар әдісі арқылы пирамидаға сипаттама беріп әңгімелейді Бағалау критерййі: Ежелгі Египет пирамидаларының құрлысын анықтау Тарихи деректерді сипаттау Дескриптор:Египеттегі тарихи ескерткішті атайды Пирамидаларды кімдер салдырғанын айтады Перғауындардың пирамидаларды қандай м ақсатта салдырғанын айтады. Кері байланыс орнату. Үйге тапсырма . Сұрақтарға жауап жазады. |
Сабақтың ортасы Тапсырмаларды мәтінді пайдаланып орындайды. Оқулық жүмыс дәптер. Сабақтың соңы |
|
|
Саралау – Сіз оқушыларға қандай тәсілмен көмектесесіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Пәнаралық байланыстар. Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау. Ақпараттық-коммуникациялық технологияларды қолдану |
|
|
Сабақ барысында сыныпта Жеке жұмыс,жұптық жұмыс картаменжұмыс, 3 топқабөліптоптықжұмыстар Жүргізу жүзеге асу жоспарлануда |
Мадақтау арқылы, Дескриптор кері байланыс арқылы Оқушылардың Ботай қонысындағы кәсіптерін сипаттау кезінде олардың күнделікті өмірін түсіндіре алуы. |
Техникалық қауіпсіздікті сақтау,жас ерекшелігін қадағалау |
|
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы және қолжетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен? |
Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз. Сол бағандағы өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз. |
||
|
Қорытынды бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиындықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ежелгі Египет пирамидалары қалай салынғаны туралы қайдан білеміз
Ежелгі Египет пирамидалары қалай салынғаны туралы қайдан білеміз
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 1 С бөлімі – Ежелгі Египет тарихы Мектеп: №2мамандандырылған үш тілде оқытатын мектеп интернаты. Күні: Мұғалімнің аты-жөні:.Утешова.Э.Б Сынып: 5 а,ә,б Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: Ежелгі Египет пирамидалары қалай салынғаны туралы қайдан білеміз |
|||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сәйкес) |
5.2.1.2 – тотемизм, анимизм, фетишизм, магия сияқты ежелгі діни наным-сенімдерді білу; 5.2.2.2 – Ежелгі Египет ғибадатханалары мен пирамидаларын сипаттау 5.1.2.1 ежелгі қоғамның әлеуметтік ұйымдасуын сипаттау |
||
|
Сабақтың мақсаты: |
Тотемизм, анимизм, фетешизм, магия сияқты діни наным-сенәмдерінің ерекшеліктерін түсіндіру . Ежелгі Египет ғибадатханалары мен пирамидалардың салу мақсаттарын сипаттау. ежелгі қоғамның әлеуметтік ұйымдасуын сипаттау Барлығы: Тотемизм,анемизм,фетишизм,магия ежелгі діни-наным сенімдердің анықтамасын айтады,жазады. Ежелгі Египеттегі діни наным-сенімдерді тұжырымдайды Көпшілігі: Ежелгі Египет пирамидаларының салыну тарихына назар аударады,құрлысының макетін жасайды Кейбіреуі: Ежелгі Египет қоғамының әлеуметтік тап өкілерінің атқарған қызметін айтады,сипаттайды |
||
|
Бағалау критерийі |
Ежелгі Егпеттегі діни наным-сенімдерді түсіндіреді Ежелгі Егиет пирамидалардың құрлысын анықтайды Ежелгі Египет қоғамының әлеуметтік тап өкілдерінің атқаратын қызетін айтады,сипаттайды |
||
|
Тілдік мақсаттар
|
Оқушылар орындай алады: Тотемизм,анемизм,фетишизм,магия ұғымдарын түсіндіреді. Тарихи деректер арқылы египеттіктердің кәсібін сипаттайды. Әлеуметтік құрылысының ерекшеліктерін анықтайды. Пәндік лексика және терминдер Хеопс пирамидасы,перғауын,мумия,сфинкс Диалогқа/ жазылымға қажетті сөз тіркестер Тотемизм, мен фетишизмнен айырмашылығы... Діни құрылыстардың жүргізілуінің ерекшеліктері? |
||
|
Құндылықтарға баулу
|
Зайырлы қоғам және жоғары руханият. Әлемнің жеті кереметі екенін біледі.Тарихи жәдігерлерге құрметпен қарайды |
||
|
Пәнаралық байланыс |
География -картада діни ескерткіштер орналасқан аумағын анықтау. Қазақ тілі – тапсырмалар барысында тілдік ,сөйлеу ,жазу іске асырылады. |
||
|
Алдыңғы білім |
Әлемнің жеті кереметінің бірі екенін біледі.Бұл бөлім оқулықтың 1В бөлімінде қарастырылған.Ежелгі өркениеттерді зерттеуге,архиалогиялық мәліметтерді оқып үйренуге негізделген |
||
|
Жоспар |
|||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Дереккөздер, ресурстар |
|
|
Сабақтың басы Үй тапсырмасын тексеру. |
1.Ұйымдастыру Сабаққа назарларын аудру. Үй тапсырмасын сұрақтар арқылы сұрау. |
Сабақтың басы Оқулық жұмыс дәптерлерін тексертеді. |
|
|
Сабақтың ортасы Мәтінмен жұмыс жасайды. Жаңа сабақ бойынша деңгейлік тапсырмалар беріледі. Сабақтың соңы. |
Мұғалім түсіндірмесі. Жаңа сабақ бойынша тапсырмалар беріледі.
Жеке жұмыс. Кеспе парақтар тарқатылады Жаңа сөздер. Анықтамасын жаз Тотемизм ........................................ Анемизм................................................. Магия......................................................... Саркофак.................................................. Бағалау критерййі: Жаңа сөздерді біледі анықтамасын жазады Дескриптор:термин сөздерді анықтайды Мағынасын ажыратады Жұптық жұмыс. Иллюстрация.суреттер сйлейді.
Суретке қарап Жорамал сұрақтар әдісі арқылы пирамидаға сипаттама беріп әңгімелейді Бағалау критерййі: Ежелгі Египет пирамидаларының құрлысын анықтау Тарихи деректерді сипаттау Дескриптор:Египеттегі тарихи ескерткішті атайды Пирамидаларды кімдер салдырғанын айтады Перғауындардың пирамидаларды қандай м ақсатта салдырғанын айтады. Кері байланыс орнату. Үйге тапсырма . Сұрақтарға жауап жазады. |
Сабақтың ортасы Тапсырмаларды мәтінді пайдаланып орындайды. Оқулық жүмыс дәптер. Сабақтың соңы |
|
|
Саралау – Сіз оқушыларға қандай тәсілмен көмектесесіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Пәнаралық байланыстар. Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау. Ақпараттық-коммуникациялық технологияларды қолдану |
|
|
Сабақ барысында сыныпта Жеке жұмыс,жұптық жұмыс картаменжұмыс, 3 топқабөліптоптықжұмыстар Жүргізу жүзеге асу жоспарлануда |
Мадақтау арқылы, Дескриптор кері байланыс арқылы Оқушылардың Ботай қонысындағы кәсіптерін сипаттау кезінде олардың күнделікті өмірін түсіндіре алуы. |
Техникалық қауіпсіздікті сақтау,жас ерекшелігін қадағалау |
|
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы және қолжетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен? |
Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз. Сол бағандағы өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз. |
||
|
Қорытынды бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиындықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет? |
|||
шағым қалдыра аласыз













