Сыныбы: 6 Күні: Пәні: ежелгі дүние
тарихы
|
Тақырыбы 5
|
Ежелгі Египеттегі әлеуметтік
құрылым
|
Мақсаты
|
Ежелгі Египеттегі әлеуметтік
құрылым жайлы туралы түсініктер қалыптастыды, мемлекеттің
әулеметтік құрлымын зерттеу арқылы толығымен
түсінеді
|
Жалпы
мақсат
|
Тақырыпты түсініп оқи білуге баулу.
Тілін, сөздік қорларын дамыту арқылы сабаққа деген қызығушылығын
арттыру
|
Күтілетін
нәтиже
|
Ежелгі Египеттегі әлеуметтік құрылым бойынша
тақырыбының ерекшеліктері арқылы ажыратып, қасиеттерін меңгереді
оны анықтаудаа тапсырмаларды орындайды, білімдерін практикада
көрсетеді
|
7 модульдің
қолданылуы
|
АКТ”, “Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту
үшін бағалау және оқуды бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”,
“Оқытуды басқару және көшбасшылық”.
|
Қолданылатын
әдіс-тәсілдер
|
Егер мен ойыны, РАФТ, Академиялық дау –дамай әдісі, Салыстырмалы карта, Кім
жылдам
|
Қолданылатын
ресурстар
|
маркерлер, портреттер, тақта, стикерлер,
ноутбук
|
Ұйымдастыру
кезеңі
|
Ұлы
Қытай данышпаны Конфуцийдің сөзін
пайдалану
|
Сынып оқушыларымен
ой-бөлісу
|
Сабақ кезеңдері
|
Тапсырма
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
|
Білім
Қызығушылық
тарын ояту
|
«Егер мен»
ойыны
арқылы үй тапсырмасы
сұрақтары:
1. Ніл
алқабының
|
Үйге берілген тапсырма
сұрақ-жауап арқылы диалогқа түсіру. Тақтадағы сұрақтарға жауап
беру
|
Оқушылар берген тапсырманы
орындау. «Егер мен» ойыны бойынша оқушылар өткен тапсырма жайында
өз қортындыларын жасайды
|
Түсіну
|
РАФТ әдісі бойынша өткен тақырыппен жаңа
тақырыпты мағанасын ашу
|
Жаңа тақырыпты меңгеру үшін
«РАФТ» әдісін пайдалану әр топтан оқушы шығып тақтаға өткен
тақырыппен сәкестендіре отырып жаңа тақырыптың мағанасын ашады,
айтып түсіндіреді
|
Тақырыптың мазмұнын ортаға
шығып талқылайдды , өткен тақырыпты жаңа тақырыппен байланыстыру
үшін суреттер мен видероликер ақылы жаңа тақырыптың мағанасын
ашады
|
Қолдану
|
Топпен жұмыс Академиялық дау –дамай әдісі
арқылы жаңа тақырыпты түсініу үшін арнайы
тапсырмаларды қолдану
|
Оқушыларға тақырып төңірегінде тапсырма
таратылады,тапсырманы топ ішінде отырғызып топпен талқылату Олүшін
академиялық дау –дамай әдісін пайдалану
|
Оқушылардың мұндағы мақсаты
берілген тапсырманы өздері талқылап, өз ой-пікірлерімен санаса
білуі, топпен жұмыс жасауы.
|
Сергіту сәті
|
«Балапандар биі» атты жаттығу
жасау
|
Оқушылармен бірге сергіту сәтін
жасау
|
Интербелсеңді тақтадағы
бейнероиктегідей жаттығулар
жасайды.
|
Талдау
|
Салыстырмалы картаны
пайдалану
Арқылы тақырыпты талдау
|
Оқушыларға мәтінді топ ішінде әр қайсысына
таратып беру. Топ ішінен топ басшы шығып тапсырманы
салыстырады
|
Оқушылардың мұндағы мақсаты
берілген тапсырманы өздері талқылап, өз ой-пікірлерімен санаса
білуі, топпен жұмыс жасау арқылы тақырыпты талдау,
салыстыру
|
Жинақтау
|
Кім жылдам
арқылы сабақты жинақтайды
|
Әр
топтан 2 оқушы ортаға шығып сұрақтарға жауап
береді
|
Топтар өзара жарысады, ойларын ортаға салады,
тақырыпты жинақтайды
|
Бағалау
|
Өзін-өзі бағалау (2 мин)
Бағдарша, бағалау парақшалары
|
Бағалау парақшасы мен бағалау шкаласын
тарату
|
Өзін өзі топпн бағалайды
|
Рефлексия
|
Стикерлерді толтыру
Екі
жұлдызбір тілек
|
Оқушыларға стикер толтыруды
ұсыну
|
Ұсынылған стикерді толтыру
|