|
Бөлім: |
Ежелгі Үндістан: буддизмнің гүлденуі мен индуизмнің салтанат құруы |
|||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Мейрам Т.Т |
|||||||||
|
Күні: |
04.12.2024 |
|||||||||
|
Сынып: 5 А |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ежелгі Мохенджо-Даро қаласы қалай жойылып кетті? |
|||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
5.4.1.3 ежелгі өркениеттердің шаруашылық жүйесін сипаттау; 5.2.2.3 ежелгі дүние өнеріне сипаттама беру; |
|||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Үндістанның ежелгі өркениеттерінің ерекшеліктерін зерттейді Тарихи деректердің мазмұнын түсінеді МохенджоДаро қаласының жойылу себептерін анықтайды |
|||||||||
|
Құндылықтар |
Бірлік және ынтымақ айы; |
|||||||||
|
Апта дәйексөзі: |
Бірлігі күшті ел озады |
|||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы 2 минут 3 минут 4 минут |
Ұйымдастыру кезеңі (сәлемдесу, түгендеу) Qaz MATN платформасы арқылы топқа бөлу «Миға шабуыл» Оқушыларға өткен тақырыптар бойынша сұрақтар қойылады:
Тақырыпқа шығу Puzzle zilla платформасы арқылы жұмыс жасайды
Сабақтардың тақырыбы мен мақсаттары анықталады |
Оқушылар 3 топқа бөлінеді; Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылар пазлды құрып, ойларын ортаға салады. Жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу |
«Миға шабуыл» әдісі арқылы сұрақтарға жауап береді;
|
Qaz MATN платформасы Puzzle zilla платформасы |
||||||
|
Сабақтың ортасы 8 минут 10 минут |
Үндістан өркениетіне шолу жасау
Тапсырма 1: Мохенджо-Даро қаласындағы қазба жұмыстары туралы деректі талдау PEST далдау
|
Оқушылар уақыт сызығына ежелгі өркениетті дәптерлеріне жазады
Әр топ мәтінді оқып, өз жауаптарын қорғайды |
-Мохенджо-Даро қаласын картадан көрсетеді; -Уақыт сызығымен жұмыс жасау барысында тарихи даталарды меңгереді Дескриптор: -саяси факторды толық анықтайды; -экономикалық жағдайлар туралы нақты деректер келтіреді; -ғылым мен білімі туралы анықтайды; -технологияларын анықтайды; |
Слайд Карта;
Уақыт сызығы;
Қосымша №1
Тірек-сызбалар
Me Qr Платформасы
|
||||||
|
2 минут |
«Сергіту сәті» Дөңгелене тұрайық Уық болып иіліп Шаңырақ болып иіліп Достық үйін құрайық |
Оқушылар орындарынан тұрып, құндылыққа байланысты достық үйін құрады |
|
|
||||||
|
Сабақтың ортасы
10 минут
|
Қаланың күйреу себептері қандай болуы мүмкін? Бейнебаян көрсету ПТМС П ұяшықтарды әр топтан бір оқушы шығып таңдайды Т (...себебі...) М (мен мұны мынадай мысалдар арқылы дәлелдей аламын) С (айтылған мәселе бойынша мынадай қорытынды жасаймын)
Сабақтың мақсаты айтылады |
Бейнебаяннан негізгі идеяны анықтайды Оқушылар бейнебаянды көріп, күйреу себептерін талдау арқылы қорытынды шығарады.
Оқушылар мақсатқа деткен не жетпегендіктерін айтады |
Дескриптор: -ұсынылған позициялар бойынша 1 себеп көрсетеді -дәлелдеу үшін 1 мысал келтіреді -бейнефильм бойынша қорытындылап, нәтижесін анықтайды
|
Дәптермен жұмыс |
||||||
|
Сабақтың соңы 2 минут |
Рефлексия «Сөйлемді аяқта...» әдісі Мен бүгін сабақта________________білдім Маған___________ақпарат жаңалық болды Мен енді__________білемін
|
Сабақтың тақырыбын қорытындылау Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
«Ең үздік жауап» Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
|
||||||
|
Үйге тапсырма 1 мин |
«Мохенджо – Даро 2016» фильмін отбасымен демалыс уақытында көруге кеңес беремін |
|
|
|
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ежелгі Мохенджо-Даро қаласы қалай жойылып кетті?
Ежелгі Мохенджо-Даро қаласы қалай жойылып кетті?
|
Бөлім: |
Ежелгі Үндістан: буддизмнің гүлденуі мен индуизмнің салтанат құруы |
|||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Мейрам Т.Т |
|||||||||
|
Күні: |
04.12.2024 |
|||||||||
|
Сынып: 5 А |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ежелгі Мохенджо-Даро қаласы қалай жойылып кетті? |
|||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
5.4.1.3 ежелгі өркениеттердің шаруашылық жүйесін сипаттау; 5.2.2.3 ежелгі дүние өнеріне сипаттама беру; |
|||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Үндістанның ежелгі өркениеттерінің ерекшеліктерін зерттейді Тарихи деректердің мазмұнын түсінеді МохенджоДаро қаласының жойылу себептерін анықтайды |
|||||||||
|
Құндылықтар |
Бірлік және ынтымақ айы; |
|||||||||
|
Апта дәйексөзі: |
Бірлігі күшті ел озады |
|||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы 2 минут 3 минут 4 минут |
Ұйымдастыру кезеңі (сәлемдесу, түгендеу) Qaz MATN платформасы арқылы топқа бөлу «Миға шабуыл» Оқушыларға өткен тақырыптар бойынша сұрақтар қойылады:
Тақырыпқа шығу Puzzle zilla платформасы арқылы жұмыс жасайды
Сабақтардың тақырыбы мен мақсаттары анықталады |
Оқушылар 3 топқа бөлінеді; Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылар пазлды құрып, ойларын ортаға салады. Жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу |
«Миға шабуыл» әдісі арқылы сұрақтарға жауап береді;
|
Qaz MATN платформасы Puzzle zilla платформасы |
||||||
|
Сабақтың ортасы 8 минут 10 минут |
Үндістан өркениетіне шолу жасау
Тапсырма 1: Мохенджо-Даро қаласындағы қазба жұмыстары туралы деректі талдау PEST далдау
|
Оқушылар уақыт сызығына ежелгі өркениетті дәптерлеріне жазады
Әр топ мәтінді оқып, өз жауаптарын қорғайды |
-Мохенджо-Даро қаласын картадан көрсетеді; -Уақыт сызығымен жұмыс жасау барысында тарихи даталарды меңгереді Дескриптор: -саяси факторды толық анықтайды; -экономикалық жағдайлар туралы нақты деректер келтіреді; -ғылым мен білімі туралы анықтайды; -технологияларын анықтайды; |
Слайд Карта;
Уақыт сызығы;
Қосымша №1
Тірек-сызбалар
Me Qr Платформасы
|
||||||
|
2 минут |
«Сергіту сәті» Дөңгелене тұрайық Уық болып иіліп Шаңырақ болып иіліп Достық үйін құрайық |
Оқушылар орындарынан тұрып, құндылыққа байланысты достық үйін құрады |
|
|
||||||
|
Сабақтың ортасы
10 минут
|
Қаланың күйреу себептері қандай болуы мүмкін? Бейнебаян көрсету ПТМС П ұяшықтарды әр топтан бір оқушы шығып таңдайды Т (...себебі...) М (мен мұны мынадай мысалдар арқылы дәлелдей аламын) С (айтылған мәселе бойынша мынадай қорытынды жасаймын)
Сабақтың мақсаты айтылады |
Бейнебаяннан негізгі идеяны анықтайды Оқушылар бейнебаянды көріп, күйреу себептерін талдау арқылы қорытынды шығарады.
Оқушылар мақсатқа деткен не жетпегендіктерін айтады |
Дескриптор: -ұсынылған позициялар бойынша 1 себеп көрсетеді -дәлелдеу үшін 1 мысал келтіреді -бейнефильм бойынша қорытындылап, нәтижесін анықтайды
|
Дәптермен жұмыс |
||||||
|
Сабақтың соңы 2 минут |
Рефлексия «Сөйлемді аяқта...» әдісі Мен бүгін сабақта________________білдім Маған___________ақпарат жаңалық болды Мен енді__________білемін
|
Сабақтың тақырыбын қорытындылау Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
«Ең үздік жауап» Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
|
||||||
|
Үйге тапсырма 1 мин |
«Мохенджо – Даро 2016» фильмін отбасымен демалыс уақытында көруге кеңес беремін |
|
|
|
||||||
шағым қалдыра аласыз














