|
Сабақ: 1 |
Мектеп: |
|||||||||||||||||
|
Күні: 27.04.17ж |
Мұғалімнің аты – жөні |
|||||||||||||||||
|
Сынып: 5 «А» |
Қатысқандар саны: 18 |
Қатыспағандар саны: 2 |
||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ежелгі Мысыр пирамидалары қалай салынғаны туралы қайдан білеміз |
|||||||||||||||||
|
САБАҚ НЕГІЗДЕЛГЕН ОҚУ МАҚСАТЫ: |
5.2.1.2 Тотемизм,анимизм,фетишизм,магия сияқты ежелгі діни наным сенімдерді білу |
|||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: Әлемдік өркениетте Мысырлықтардың қалдырған мәдениеттерімен танысады. |
|||||||||||||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: Тотемизм,анимизм және фетишизмдің Мысыр халқына әсерін түсіндіреді. |
||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар:.Мысыр мемлекетінің діни наным-сенімдері мен олардың әлем тарихындағы алатын орнын талдайды. |
||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Ежелгі Мысырдағы діни наным-сенімдерді түсіндіреді |
|||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Жазылым: Оқушылар Ежелгі египеттің діни наным-сеніміндегі құдай есімдерінің қандай мағынағы ие екенін жазады Тыңдалым:Оқушылар Ежелгі Египет мәдениеті туралы тыңдайды Айтылым: Оқушылар Ежелгі Египет пирамидаларында жерленген құдайлар туралы жауап іздейді Жаңа терминдер: Амон Ра.Тот,Хапи,Перғауын,Пирамида |
|||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Тарихтың,мәдениет пен тілдің біртұтастығы |
|||||||||||||||||
|
Пән аралық байланыс |
Геграфия мен дуниетану |
|||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Пирамидалар туралы қайдан білеміз? |
|||||||||||||||||
|
Жоспар: |
||||||||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт 45 минут |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар |
||||||||||||||||
|
Басталуы 2 мин 5 мин 3 мин 15 мин Ортасы 10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылар суреттер арқылы 2 топқа бөлінеді 1 топ- Перғауындар 2 топ- Пирамидалар
Үйге тапсырма «Пошта» қызметі арқылы.
I Египет I. Жаңа сабақ 1. Қызығушылықты ояту:- ассоциация стратегиясын қолдану арқылы жүргіземін.Мақсаты: сыни түрғыдан ойлауға үйрету. Оқушыларға тақырыпқа байланысты ой қозғаймын. Ойтүрткі саламын.Тақырып жайлы бұрынғы білетіндерін анықтаймын.
2. Мағынаны тану.Постермен жұмыс - Ежелгі Египет мәдениеті - Ежелгі Египет құдайлары |
Ежелгі Египеттің суреттері
Интербелсенді тақта
Флипчарт пен стикерлер |
||||||||||||||||
|
Кестемен жұмыс Ежелгі Египет құдайлары
|
А 4 форматтағы парақшалар мен маркерлер |
|||||||||||||||||
|
Критерий бойынша бағалау. |
Дескрипторлар |
Балл |
||||||||||||||||
|
Ежелгі Мысырдағы діни наным-сенімдерді түсіндіреді |
А
Амон Ра,Хапи,Тот,Перғауындардың қандай құрметке ие болғанын біледі |
2 балл
2 балл
|
||||||||||||||||
|
3 мин |
Оқулықпен жұмыс. (Оқиды, айтады, жазады). Оқушылар өздері мәтіндегі жаңа сөздерді дәптерге жазып алады. Амон Ра.Тот,Хапи,Перғауын,Пирамида |
Дүниежүзі тарихы кітабы |
||||||||||||||||
|
3 мин
|
Саралау Үйге тапсырмасын сұрауда «Пошта» қызметі әдісін қолданып. 1.Қабілеті жоғары оқушыларға алғашқы 2 конверрте күрделі сұрақтар болады. 2.Кейінгі 2 конвертте суреттер салынған болып қабілеті орташа дамыған оқушалрға беріледі. 3.Үлгерімі төмен оқушыларға қалған 2 конвертте оңай сұрақтар мен сыйлықтар болады.Оқушыны ынталандыру және алдына әрекет жасау мақсатында |
|
||||||||||||||||
|
Аяқталуы 2 мин |
Кері байланыс «Рефлексия пирамидасы»
|
Флипчарт,плакаттар,стикерлер |
||||||||||||||||
|
Бағалау |
Оқушыларға бағалау парақшалары беріледі. Топ басшысы топтағы белсенді қатысқандарды бағалап барады. |
А 4 форматтағы бағалау парағы |
||||||||||||||||
|
Үйге тапсырма 2 мин |
Ежелгі Египет тұрғындары туралы қандай сыр шеріте аласыздар. |
Интербелсенді тақта |
||||||||||||||||
|
Саралау-Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз?Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз |
Бағалау-Оқушылардың үйренген тексеруді қалай жоспарлайсыз? Критериалды бағалау Бағалау: Оқушылардың белсенділігіне қарай смайликтермен бағалау.
|
Пәнаралық байланыс.АКТ-мен байланыс.Құндылықтар дағы байланыс |
||||||||||||||||
|
1.Үйге тапсырмада «Пошта» әдісінде қабілетті оқушылар конверттегі күрделі сұрақтарға жауап береді. 2.Жұптық,топтық,жұмыс. 2.Қабілеті жоғары оқушыларды топ басшысы етуге ықпал ету. |
Бағалау критерий бойынша бағалау. Дискрипторлар |
Өзара әрекеттестік,ытымақтастық,бір-бірінің пікірін тыңдау,өзін-өзі таныту,басқаларды қолдау,идеялармен алмасуы,бірлескен нәтижелі жұмыстарға қол жеткізу. |
||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ежелгі Мысыр пирамидалары қалай салынғаны туралы қайдан білеміз
Ежелгі Мысыр пирамидалары қалай салынғаны туралы қайдан білеміз
|
Сабақ: 1 |
Мектеп: |
|||||||||||||||||
|
Күні: 27.04.17ж |
Мұғалімнің аты – жөні |
|||||||||||||||||
|
Сынып: 5 «А» |
Қатысқандар саны: 18 |
Қатыспағандар саны: 2 |
||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ежелгі Мысыр пирамидалары қалай салынғаны туралы қайдан білеміз |
|||||||||||||||||
|
САБАҚ НЕГІЗДЕЛГЕН ОҚУ МАҚСАТЫ: |
5.2.1.2 Тотемизм,анимизм,фетишизм,магия сияқты ежелгі діни наным сенімдерді білу |
|||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: Әлемдік өркениетте Мысырлықтардың қалдырған мәдениеттерімен танысады. |
|||||||||||||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: Тотемизм,анимизм және фетишизмдің Мысыр халқына әсерін түсіндіреді. |
||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар:.Мысыр мемлекетінің діни наным-сенімдері мен олардың әлем тарихындағы алатын орнын талдайды. |
||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Ежелгі Мысырдағы діни наным-сенімдерді түсіндіреді |
|||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Жазылым: Оқушылар Ежелгі египеттің діни наным-сеніміндегі құдай есімдерінің қандай мағынағы ие екенін жазады Тыңдалым:Оқушылар Ежелгі Египет мәдениеті туралы тыңдайды Айтылым: Оқушылар Ежелгі Египет пирамидаларында жерленген құдайлар туралы жауап іздейді Жаңа терминдер: Амон Ра.Тот,Хапи,Перғауын,Пирамида |
|||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Тарихтың,мәдениет пен тілдің біртұтастығы |
|||||||||||||||||
|
Пән аралық байланыс |
Геграфия мен дуниетану |
|||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Пирамидалар туралы қайдан білеміз? |
|||||||||||||||||
|
Жоспар: |
||||||||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт 45 минут |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар |
||||||||||||||||
|
Басталуы 2 мин 5 мин 3 мин 15 мин Ортасы 10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылар суреттер арқылы 2 топқа бөлінеді 1 топ- Перғауындар 2 топ- Пирамидалар
Үйге тапсырма «Пошта» қызметі арқылы.
I Египет I. Жаңа сабақ 1. Қызығушылықты ояту:- ассоциация стратегиясын қолдану арқылы жүргіземін.Мақсаты: сыни түрғыдан ойлауға үйрету. Оқушыларға тақырыпқа байланысты ой қозғаймын. Ойтүрткі саламын.Тақырып жайлы бұрынғы білетіндерін анықтаймын.
2. Мағынаны тану.Постермен жұмыс - Ежелгі Египет мәдениеті - Ежелгі Египет құдайлары |
Ежелгі Египеттің суреттері
Интербелсенді тақта
Флипчарт пен стикерлер |
||||||||||||||||
|
Кестемен жұмыс Ежелгі Египет құдайлары
|
А 4 форматтағы парақшалар мен маркерлер |
|||||||||||||||||
|
Критерий бойынша бағалау. |
Дескрипторлар |
Балл |
||||||||||||||||
|
Ежелгі Мысырдағы діни наным-сенімдерді түсіндіреді |
А
Амон Ра,Хапи,Тот,Перғауындардың қандай құрметке ие болғанын біледі |
2 балл
2 балл
|
||||||||||||||||
|
3 мин |
Оқулықпен жұмыс. (Оқиды, айтады, жазады). Оқушылар өздері мәтіндегі жаңа сөздерді дәптерге жазып алады. Амон Ра.Тот,Хапи,Перғауын,Пирамида |
Дүниежүзі тарихы кітабы |
||||||||||||||||
|
3 мин
|
Саралау Үйге тапсырмасын сұрауда «Пошта» қызметі әдісін қолданып. 1.Қабілеті жоғары оқушыларға алғашқы 2 конверрте күрделі сұрақтар болады. 2.Кейінгі 2 конвертте суреттер салынған болып қабілеті орташа дамыған оқушалрға беріледі. 3.Үлгерімі төмен оқушыларға қалған 2 конвертте оңай сұрақтар мен сыйлықтар болады.Оқушыны ынталандыру және алдына әрекет жасау мақсатында |
|
||||||||||||||||
|
Аяқталуы 2 мин |
Кері байланыс «Рефлексия пирамидасы»
|
Флипчарт,плакаттар,стикерлер |
||||||||||||||||
|
Бағалау |
Оқушыларға бағалау парақшалары беріледі. Топ басшысы топтағы белсенді қатысқандарды бағалап барады. |
А 4 форматтағы бағалау парағы |
||||||||||||||||
|
Үйге тапсырма 2 мин |
Ежелгі Египет тұрғындары туралы қандай сыр шеріте аласыздар. |
Интербелсенді тақта |
||||||||||||||||
|
Саралау-Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз?Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз |
Бағалау-Оқушылардың үйренген тексеруді қалай жоспарлайсыз? Критериалды бағалау Бағалау: Оқушылардың белсенділігіне қарай смайликтермен бағалау.
|
Пәнаралық байланыс.АКТ-мен байланыс.Құндылықтар дағы байланыс |
||||||||||||||||
|
1.Үйге тапсырмада «Пошта» әдісінде қабілетті оқушылар конверттегі күрделі сұрақтарға жауап береді. 2.Жұптық,топтық,жұмыс. 2.Қабілеті жоғары оқушыларды топ басшысы етуге ықпал ету. |
Бағалау критерий бойынша бағалау. Дискрипторлар |
Өзара әрекеттестік,ытымақтастық,бір-бірінің пікірін тыңдау,өзін-өзі таныту,басқаларды қолдау,идеялармен алмасуы,бірлескен нәтижелі жұмыстарға қол жеткізу. |
||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз





















