Ежелгі Мысыр пирамидалары қалай салынғаны туралы қайдан білеміз

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Ежелгі Мысыр пирамидалары қалай салынғаны туралы қайдан білеміз

Материал туралы қысқаша түсінік
Жаңа бағдарлама
Материалдың қысқаша нұсқасы

Сабақ: 1

Мектеп:

Күні: 27.04.17ж

Мұғалімнің аты – жөні

Сынып: 5 «А»

Қатысқандар саны: 18

Қатыспағандар саны: 2

Сабақтың тақырыбы:

Ежелгі Мысыр пирамидалары қалай салынғаны туралы қайдан білеміз

САБАҚ НЕГІЗДЕЛГЕН ОҚУ МАҚСАТЫ:

5.2.1.2 Тотемизм,анимизм,фетишизм,магия сияқты ежелгі діни наным сенімдерді білу

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: Әлемдік өркениетте Мысырлықтардың қалдырған мәдениеттерімен танысады.

Оқушылардың басым бөлігі: Тотемизм,анимизм және фетишизмдің Мысыр халқына әсерін түсіндіреді.

Кейбір оқушылар:.Мысыр мемлекетінің діни наным-сенімдері мен олардың әлем тарихындағы алатын орнын талдайды.


Бағалау критерийлері

Ежелгі Мысырдағы діни наным-сенімдерді түсіндіреді


Тілдік мақсат

Жазылым: Оқушылар Ежелгі египеттің діни наным-сеніміндегі құдай есімдерінің қандай мағынағы ие екенін жазады

Тыңдалым:Оқушылар Ежелгі Египет мәдениеті туралы тыңдайды

Айтылым: Оқушылар Ежелгі Египет пирамидаларында жерленген құдайлар туралы жауап іздейді

Жаңа терминдер: Амон Ра.Тот,Хапи,Перғауын,Пирамида

Құндылықтарға баулу

Тарихтың,мәдениет пен тілдің біртұтастығы

Пән аралық байланыс

Геграфия мен дуниетану

Алдыңғы білім

Пирамидалар туралы қайдан білеміз?

Жоспар:

Жоспарланған уақыт

45 минут

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)

Ресурстар

Басталуы

2 мин





5 мин


3 мин












15 мин





Ортасы

10 мин


Ұйымдастыру кезеңі

Оқушылар суреттер арқылы 2 топқа бөлінеді

1 топ- Перғауындар

2 топ- Пирамидалар



Үйге тапсырма «Пошта» қызметі арқылы.

IDrawObject1

Египет

I. Жаңа сабақ 1. Қызығушылықты ояту:- ассоциация стратегиясын қолдану арқылы жүргіземін.Мақсаты: сыни түрғыдан ойлауға үйрету. Оқушыларға тақырыпқа байланысты ой қозғаймын. Ойтүрткі саламын.Тақырып жайлы бұрынғы білетіндерін анықтаймын.

DrawObject6 DrawObject5 DrawObject4 DrawObject3 DrawObject2



2. Мағынаны тану.Постермен жұмыс

- Ежелгі Египет мәдениеті

- Ежелгі Египет құдайлары


Ежелгі Египеттің суреттері



Интербелсенді тақта

Флипчарт пен стикерлер

Кестемен жұмыс

Ежелгі Египет құдайлары

Құдайлардың есімдері

Ненің құдайы

Қандай құрметке ие болды

Амон Ра



Хапи



Тот



Перғауын





А 4 форматтағы парақшалар мен маркерлер

Критерий бойынша бағалау.


Дескрипторлар

Балл

Ежелгі Мысырдағы діни наным-сенімдерді

түсіндіреді



АDrawObject7 мон Ра,Хапи,Тот,Перғауындардың ненің құдайы екендігін анықтайды.



Амон Ра,Хапи,Тот,Перғауындардың қандай құрметке ие болғанын біледі


2 балл



2 балл



3 мин





Оқулықпен жұмыс. (Оқиды, айтады, жазады).

Оқушылар өздері мәтіндегі жаңа сөздерді дәптерге жазып алады. Амон Ра.Тот,Хапи,Перғауын,Пирамида


Дүниежүзі тарихы кітабы


3 мин





Саралау

Үйге тапсырмасын сұрауда «Пошта» қызметі әдісін қолданып.

1.Қабілеті жоғары оқушыларға алғашқы 2 конверрте күрделі сұрақтар болады.

2.Кейінгі 2 конвертте суреттер салынған болып қабілеті орташа дамыған оқушалрға беріледі.

3.Үлгерімі төмен оқушыларға қалған 2 конвертте оңай сұрақтар мен сыйлықтар болады.Оқушыны ынталандыру және алдына әрекет жасау мақсатында


Аяқталуы

2 мин



Кері байланыс «Рефлексия пирамидасы»




Флипчарт,плакаттар,стикерлер

Бағалау

Оқушыларға бағалау парақшалары беріледі.

Топ басшысы топтағы белсенді қатысқандарды

бағалап барады.

А 4 форматтағы бағалау парағы

Үйге тапсырма

2 мин

Ежелгі Египет тұрғындары туралы қандай сыр шеріте аласыздар.

Интербелсенді тақта

Саралау-Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз?Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз


Бағалау-Оқушылардың үйренген тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Критериалды бағалау

Бағалау: Оқушылардың белсенділігіне қарай смайликтермен бағалау.


Пәнаралық байланыс.АКТ-мен байланыс.Құндылықтар

дағы байланыс

1.Үйге тапсырмада «Пошта» әдісінде қабілетті оқушылар конверттегі күрделі сұрақтарға жауап береді.

2.Жұптық,топтық,жұмыс.

2.Қабілеті жоғары оқушыларды топ басшысы етуге ықпал ету.

Бағалау критерий бойынша бағалау.

Дискрипторлар

Өзара әрекеттестік,ытымақтастық,бір-бірінің пікірін тыңдау,өзін-өзі таныту,басқаларды қолдау,идеялармен алмасуы,бірлескен нәтижелі жұмыстарға қол жеткізу.







Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
doc
09.11.2018
473
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі