|
56,САБАҚ: 5.3.2.1 Тақырыбы: Ежелгі Қытайдың ойшылдары нені үйретті |
Мектеп: |
|
|
Күні:26. 04.2017 ж. |
Мұғалімнің есімі: |
|
|
СЫНЫП: 5 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) |
5.2.3.1 – ежелгі философтардың көзқарастарына қарапайым түсіндірме беру |
|
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
|
|
||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
||
|
||
|
Кейбір оқушылар: |
||
|
||
|
Бағалау критерилері |
|
|
|
Тілдік мақсат |
Қытай философтарының тұжырымдамаларын оқиды, Қытай философтарының нақыл сөздерін өз ойларымен ұштастырып жазады, Қытай философтарының ойын қазақ ойшылдарының ойымен салыстырып айтады. |
|
|
|
Негізгі сөздер мен тіркестер: |
|
|
|
Конфуцияндық, даоцизм, легизм |
|
|
Құндылықтарға баулу |
Қоғамдағы ұлттық бірлік, бейбітшілік пен келісім
|
|
|
Пәнаралық байланыс |
Қазақ әдебиеті |
|
|
Алдыңғы білім |
Теледидардан , әдеби кітаптардан, суреттерден |
|
|
Жоспар |
|
|
|
Жоспарланған уақыт 45 |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) |
|
|
Басталуы 2 мин 6 мин Ортасы 2 мин 7 мин
40-43 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу Топқа бөлу (1-4 санау арқылы) Мақсаты: Окушылардың қарым-қатынас жасау қабілетін қалыптастырамын Үй тапсырмасын сұрау «Цифрлы сурақ»- оқушыға сандар жазылған қағаздар таратылады, мұғалім сандарды ретсіз айта отырып, сұрақ қояды Мақсаты: Оқушыларды шапшаңдыққа, өмір бойы оқуға дайын болуға үйретемін Жаңа сабақ Оқушыларға тақырыпты ашу мақсатында сурет шығарып, сұрақтар қойылады (ой қозғау стратегиясы) Мақсаты: Оқушыларды шығармашылыққа, сын тұрғысынан ойлауға дағдыландыру Жаңа тақырыппен таныстырып , ресурстар тарқатамын (оқиды, топта талқылайды) Тікелей радиоэфир - Радио жүргізуші-мұғалім (немесе оқушы) төрт қонақты (оқушыны) және аудиторияны (қалған оқушылар) қарсы алады. Мақсаты: Проблемаларды шешеу қабілеті мен білімді шығармашылық тұрғыда қолдана білуге дағдыландыру
Сабақты бекіту Жұптық тапсырма: |
Цифрлар жазылған парақшалар Слайдта қойылған суреттер
Ресурстар
Слайдта қойылған суреттер Үлестірме материалдары |
||||||||||||||||
|
10 мин
7 мин 6 мин
|
Сабақты бекіту Жұптық тапсырма: Оқушыларға суреттер ұсынылады (төрт топқа төрт сурет), суреттерде қай философтың тұжырымдамысы сай келетінін анықтайды Мақсаты: Білімді шығармашылық тұрғыда қолдана білуге бағытталған
«Анықтама бер» Конфуцияндық, даоцизм, легизм Жеке тапсырма Оқушыларға философтардың нақыл сөздерін жалғатыру ұсынылады
Мақсаты: Сын тұрғысынан ойлауға, жеке, топпен жұмыс істей білуге, болжамдап пікір айта білуге дағдыландыру |
Нақыл сөздер жазылған парақтар
Үлестірме материалдары |
||||||||||||||||
|
3 мин 2 мин |
Дұрыс жауабы: -ешқашан заңға сүйенбейді -онда қара халықта адамгершілік қасиетке ие болады -ұрылар мен қарақшылар саны -егін алқаптары толы және астық қоймалары бос болады -Өз ісінде және сөзінде батыл Оқушы ойымен салыстырамын Кері байланыс INSЕRT» түртіп алу стратегиясы
Үй тапсырмасы: тақырып бойынша іздену,Қытай ойшылдарының тұжырымына сай қазақ ғұламаларының тұжырымдамасын тауып келу |
|
|
Қосымша ақпарат |
||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс |
«А» деңгейіндегі оқушыға «В, С» деңгейіндегі оқушылар сұрақ қояды |
|
|
|
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ежелгі Қытайдың ойшылдары нені үйретті
Ежелгі Қытайдың ойшылдары нені үйретті
|
56,САБАҚ: 5.3.2.1 Тақырыбы: Ежелгі Қытайдың ойшылдары нені үйретті |
Мектеп: |
|
|
Күні:26. 04.2017 ж. |
Мұғалімнің есімі: |
|
|
СЫНЫП: 5 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) |
5.2.3.1 – ежелгі философтардың көзқарастарына қарапайым түсіндірме беру |
|
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
|
|
||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
||
|
||
|
Кейбір оқушылар: |
||
|
||
|
Бағалау критерилері |
|
|
|
Тілдік мақсат |
Қытай философтарының тұжырымдамаларын оқиды, Қытай философтарының нақыл сөздерін өз ойларымен ұштастырып жазады, Қытай философтарының ойын қазақ ойшылдарының ойымен салыстырып айтады. |
|
|
|
Негізгі сөздер мен тіркестер: |
|
|
|
Конфуцияндық, даоцизм, легизм |
|
|
Құндылықтарға баулу |
Қоғамдағы ұлттық бірлік, бейбітшілік пен келісім
|
|
|
Пәнаралық байланыс |
Қазақ әдебиеті |
|
|
Алдыңғы білім |
Теледидардан , әдеби кітаптардан, суреттерден |
|
|
Жоспар |
|
|
|
Жоспарланған уақыт 45 |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) |
|
|
Басталуы 2 мин 6 мин Ортасы 2 мин 7 мин
40-43 мин |
Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу Топқа бөлу (1-4 санау арқылы) Мақсаты: Окушылардың қарым-қатынас жасау қабілетін қалыптастырамын Үй тапсырмасын сұрау «Цифрлы сурақ»- оқушыға сандар жазылған қағаздар таратылады, мұғалім сандарды ретсіз айта отырып, сұрақ қояды Мақсаты: Оқушыларды шапшаңдыққа, өмір бойы оқуға дайын болуға үйретемін Жаңа сабақ Оқушыларға тақырыпты ашу мақсатында сурет шығарып, сұрақтар қойылады (ой қозғау стратегиясы) Мақсаты: Оқушыларды шығармашылыққа, сын тұрғысынан ойлауға дағдыландыру Жаңа тақырыппен таныстырып , ресурстар тарқатамын (оқиды, топта талқылайды) Тікелей радиоэфир - Радио жүргізуші-мұғалім (немесе оқушы) төрт қонақты (оқушыны) және аудиторияны (қалған оқушылар) қарсы алады. Мақсаты: Проблемаларды шешеу қабілеті мен білімді шығармашылық тұрғыда қолдана білуге дағдыландыру
Сабақты бекіту Жұптық тапсырма: |
Цифрлар жазылған парақшалар Слайдта қойылған суреттер
Ресурстар
Слайдта қойылған суреттер Үлестірме материалдары |
||||||||||||||||
|
10 мин
7 мин 6 мин
|
Сабақты бекіту Жұптық тапсырма: Оқушыларға суреттер ұсынылады (төрт топқа төрт сурет), суреттерде қай философтың тұжырымдамысы сай келетінін анықтайды Мақсаты: Білімді шығармашылық тұрғыда қолдана білуге бағытталған
«Анықтама бер» Конфуцияндық, даоцизм, легизм Жеке тапсырма Оқушыларға философтардың нақыл сөздерін жалғатыру ұсынылады
Мақсаты: Сын тұрғысынан ойлауға, жеке, топпен жұмыс істей білуге, болжамдап пікір айта білуге дағдыландыру |
Нақыл сөздер жазылған парақтар
Үлестірме материалдары |
||||||||||||||||
|
3 мин 2 мин |
Дұрыс жауабы: -ешқашан заңға сүйенбейді -онда қара халықта адамгершілік қасиетке ие болады -ұрылар мен қарақшылар саны -егін алқаптары толы және астық қоймалары бос болады -Өз ісінде және сөзінде батыл Оқушы ойымен салыстырамын Кері байланыс INSЕRT» түртіп алу стратегиясы
Үй тапсырмасы: тақырып бойынша іздену,Қытай ойшылдарының тұжырымына сай қазақ ғұламаларының тұжырымдамасын тауып келу |
|
|
Қосымша ақпарат |
||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс |
«А» деңгейіндегі оқушыға «В, С» деңгейіндегі оқушылар сұрақ қояды |
|
|
|
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
|
|
шағым қалдыра аласыз






















