Бекітемін:
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Айғалиев Ербол |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пән/Сынып:5 «В» |
Дүниежүзі тарихы, 5 сынып |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні |
27.01.2025 ж. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
Ежелгі Қытай |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ежелгі қытайлықтар ғылыми білімдерін қалай пайдаланды |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаты: |
5.2.4.2 – ғылымдардың (арифметика, геометрия, астрономия, медицина) пайда болып, дамуына шаруашылық іс-әрекет пен әлеуметтік өзгерістердің ықпалын сипаттау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Жасампаздық және жаңашылдық |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
9 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу, сыныпты түгендеу. Оқушылардың назарын шоғырландыру Өткен сабақты сұрау. Иә,жоқ
1.Б.з.д.ҮІІІ ғ.
Қытай жерінде жүзден аса тәуелсіз мемлекет билік құрды ма? (Ия) «Ой қозғау» әдісі.
1. Суреттерде не
бейнеленген?
3.Бұл суреттердің
бүгінгі сабабағымызға қатысы бар
ма? Оқушыларды сабақ мақсаты мен бағалау критерийлерімен таныстыру. |
Не меңгергенін білу
үшін |
Оқушылардың дұрыс жауаптарын мадақтау |
Презентация № 1бет Презентация № 2 бет |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
15 минут 5 минут 3 минут 5 минут 5 минут |
Мәтінмен жұмыс Жазу Ғылыми білім Өнер табыстар *1-тапсырма.Ақпараттың «ақиқат» немесе «жалған» екенін анықтаңыз
Ежелгі Қытайдың өнер табыстары
3-тапсырма. Ежелгі қытай медицинасы емдеудің қандай әдістерін қолданды? _________________________________________________
-Ежелгі Қытай медицинасын сипаттайды
|
Мәтіннен негізгі идеяны
анықтайды; Дескриптор: -Берілген ақпараттың дұрыс немесе бұрыс екенін анықтайды Дескриптор: Дескриптор: - Ежелгі қытай медицинасы емдеудің қандай әдістерін қолданғанын анықтайды. Дескриптор: |
Бағалау. топтар бірін-бірі бағалайды Бағалау: Қолпаштау 5 балл 5 балл Бағалау. Смайликтермен бағалау. Бағалау. Бас бармақ арқылы бағалау әдіс 5
балл
|
Презентация № 3 бет Презентация № 4 бет Презентация № 5 бет |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
2 минут |
Кері
байланыс Өз ойларын стикерлерге жазу арқылы алма ағашына жапсырады. |
Тақырыпты меңгергенін анықтау |
|
Презентация № 6 бет |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
1 минут |
Үйге тапсырма: Тест құрау |
|
|
Презентация № 7 бет |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ежелгі қытайлықтар ғылыми білімдерін қалай пайдаланды?
Ежелгі қытайлықтар ғылыми білімдерін қалай пайдаланды?
Бекітемін:
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Айғалиев Ербол |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пән/Сынып:5 «В» |
Дүниежүзі тарихы, 5 сынып |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні |
27.01.2025 ж. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
Ежелгі Қытай |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ежелгі қытайлықтар ғылыми білімдерін қалай пайдаланды |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаты: |
5.2.4.2 – ғылымдардың (арифметика, геометрия, астрономия, медицина) пайда болып, дамуына шаруашылық іс-әрекет пен әлеуметтік өзгерістердің ықпалын сипаттау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Жасампаздық және жаңашылдық |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
9 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу, сыныпты түгендеу. Оқушылардың назарын шоғырландыру Өткен сабақты сұрау. Иә,жоқ
1.Б.з.д.ҮІІІ ғ.
Қытай жерінде жүзден аса тәуелсіз мемлекет билік құрды ма? (Ия) «Ой қозғау» әдісі.
1. Суреттерде не
бейнеленген?
3.Бұл суреттердің
бүгінгі сабабағымызға қатысы бар
ма? Оқушыларды сабақ мақсаты мен бағалау критерийлерімен таныстыру. |
Не меңгергенін білу
үшін |
Оқушылардың дұрыс жауаптарын мадақтау |
Презентация № 1бет Презентация № 2 бет |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
15 минут 5 минут 3 минут 5 минут 5 минут |
Мәтінмен жұмыс Жазу Ғылыми білім Өнер табыстар *1-тапсырма.Ақпараттың «ақиқат» немесе «жалған» екенін анықтаңыз
Ежелгі Қытайдың өнер табыстары
3-тапсырма. Ежелгі қытай медицинасы емдеудің қандай әдістерін қолданды? _________________________________________________
-Ежелгі Қытай медицинасын сипаттайды
|
Мәтіннен негізгі идеяны
анықтайды; Дескриптор: -Берілген ақпараттың дұрыс немесе бұрыс екенін анықтайды Дескриптор: Дескриптор: - Ежелгі қытай медицинасы емдеудің қандай әдістерін қолданғанын анықтайды. Дескриптор: |
Бағалау. топтар бірін-бірі бағалайды Бағалау: Қолпаштау 5 балл 5 балл Бағалау. Смайликтермен бағалау. Бағалау. Бас бармақ арқылы бағалау әдіс 5
балл
|
Презентация № 3 бет Презентация № 4 бет Презентация № 5 бет |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
2 минут |
Кері
байланыс Өз ойларын стикерлерге жазу арқылы алма ағашына жапсырады. |
Тақырыпты меңгергенін анықтау |
|
Презентация № 6 бет |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
1 минут |
Үйге тапсырма: Тест құрау |
|
|
Презентация № 7 бет |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз

















