|
Сабақ: 1 |
Мектеп: |
|||||||||||||
|
Күні: 05.05.17ж |
Мұғалімнің аты – жөні: |
|||||||||||||
|
Сынып: 5 «А» |
Қатысқандар саны: 24 |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ежелгі Спарта Афинадан несімен ерекшеленді. |
|||||||||||||
|
САБАҚ НЕГІЗДЕЛГЕН ОҚУ МАҚСАТЫ: |
5.3.1.1.Ежелгі Спарта мен Афина мемлекеттердің саяси құрылымының ерекшеліктерін сипаттау |
|||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: Ежелгі Спарта мен Афина мемлекеттердің саяси құрылымының ерекшеліктерін түсіндіреді. |
|||||||||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: Спарта мен Афинаның саяси құрылымын талқылайды. |
||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар: Афина мен Спартада билік қалай басқарылғанын зерттейді. |
||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Спарталықтар мен афиналықтар өмірінің ерекшеліктерін салыстырады. Ежелгі Афины қала-мемлекеттерінің табиғатын, кәсібін, басқару жүйесін айтады. |
|||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Жазылым: Ежелгі Спарта мен Афина мемлекеттердің саяси құрылымының ерекшеліктерін жазады. Тыңдалым: Спарта мен Афинаның саяси құрылымы туралы тыңдайды. Айтылым: Афина мен Спартада билік қалай басқарылғандығы туралы мағлумат айтады. Негізгі сөздер мен тіркестер: илоттар,периектер, олигархия. |
|||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Қоғамымыздың ұлттық бірлік,бейбітшілік пен келісім орнатуға,озгелердің мәдениетіне және козқарастарына құрметпен қарау |
|||||||||||||
|
Пән аралық байланыс |
География |
|||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Крит және Ахей мемлекеттері Грекияның қай бөлігінде орналасқан? Полис деген не? Картадан Грекияның орналасқан жерін көрсетіңдер? |
|||||||||||||
|
Жоспар: |
||||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт 45 минут |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Басталуы 2 мин 2 мин 6 мин Ортасы 2 кезең 12 мин |
Үйымдастыру кезеңі Сәлемдесу Сурет салынған кеспе қағаздар үлестіру арқылы 3 Топқа бөлінеді. 1топ. «Пелопонес» 2топ. «Аттика» 3топ. «Крит» Үй тапсырмасы: «Маған көрсет» әдісі арқылы оқушыларға сұрақтар беремін,сол сұрақтарға суреттерді көрсету арқылы жауаптарын айтады. Мақсаты: Бүл әдіс арқылы оқушылар топтық жұмыс үйымдастырады, достық қарым- қатынас орнату, диолог орнатады
Жаңа сабақ: «Ой қозғау» . 1.Қызығушылығын ояту мақсатында,оқушыларға «Ежелгі Грекия» Спарта мен Афина туралы видеобаян көрсетемін Мақсаты: Сыни турғыдан ойлауға уйрету. Оқушыларғатақырыпқа байланысты ой қозғауға турткі саламын. 2 «Суреттер сөйлейді»әдісі. Оқушыларға суреттер көрсетемін. Суреттерге қараб, кітаптан пайдалану арқылы 3топ оқушылары тарау бойынша мәтінді оқып, сұрақ-жауап істейді. 1 топ Афинадағы Салонның заңдары 2топ Спарта мемлекетінің әскері ісі мен мектебі 3топ Грек-парсы соғысы Топтар бір-бірін тыңдап өзара сұрақтар қояды Мақсаты: Оқушылар сабақ барысында мәтінмен жұмыс жасай отырып, өз ойларын ортаға ашық айтады өз усынысын береді. Оқушылардың барлығы сабаққа тартылады. 1-топ
2-топ
3-топ
Грек-Парсы соғысы |
Сурет салынған кеспе қағаздар үлестіру Маған көрсет әдісі Суреттер көрсетемін Білім Ланд сайты «Ежелгі Грекия» Видеобаян Жаңа тақырыпты суреттер арқылы топтарға берілген сұрақтарға жауап іздейді,жазады,айтады . |
||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Тапсырма «Суреттер сөйлейді» әдісі |
Дескриптор |
Балл |
|||||||||||
|
Білім алушы |
||||||||||||||
|
Спарталықтар мен афиналықтар өмірінің ерекшеліктерін салыстырады. |
1 |
Спартаның аймағы, табиғат |
1 |
|||||||||||
|
Спарта халқының негізгі кәсібін |
1 |
|||||||||||||
|
Спартаның басқару жүйесін |
1 |
|||||||||||||
|
Ежелгі Афины |
2 |
Афина халқының құрамын біледі; |
1 |
|||||||||||
|
Афинаның басқару жүйесін |
1 |
|||||||||||||
|
Барлығы |
|
|
5 |
|||||||||||
|
10 мин |
3.«Венн диаграммасы» әдісі арқылы афиналықтар мен спарталықтардың айырмашылығы мен ұқсастығын салыстырып, кестені толтырады. Мақсаты: Сын турғысынан ойлау,жеке және топпен жұмыс істей білу қабілеті,ортақ белгілерін салыстырады,белсенділігін арттырады.
|
Оқулық,кесте |
||||||||||||
|
Саралау 4 мин |
Саралау Жаңа сабақ барысында «Венн диаграммасы» әдісін қолданып: А- Афины мен Спартаның айырмашылығын және ұқсастығын жазады; В- Афины мен Спартаның айырмашылығын жазады; С- Афины мен Спартаның ұқсастығын жазады; |
|
||||||||||||
|
Үйге тапсырма 2 мин |
Ежелгі Спарта Афинадан несімен ерекшеленгенін дәптерлеріне жазып келу. |
|
||||||||||||
|
Бағалау 2-мин – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау – Оқушылардың үйренген қалай жоспарлайсыз? Критерийалды бағалау Бағалау: Жұлдызша стикер – «5» Төрт бұрышты стикер – «4» Үш бұрышты стикер – «3» |
Пәнаралық байланыс. АКТ – мен байланыс. Құндылықтардағы байланыс |
||||||||||||
|
Рефлексия Кері байланыс 5 мин |
ББҮ әдісі
|
|||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ежелгі Спарта Афинадан несімен ерекшеленді.
Ежелгі Спарта Афинадан несімен ерекшеленді.
|
Сабақ: 1 |
Мектеп: |
|||||||||||||
|
Күні: 05.05.17ж |
Мұғалімнің аты – жөні: |
|||||||||||||
|
Сынып: 5 «А» |
Қатысқандар саны: 24 |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Ежелгі Спарта Афинадан несімен ерекшеленді. |
|||||||||||||
|
САБАҚ НЕГІЗДЕЛГЕН ОҚУ МАҚСАТЫ: |
5.3.1.1.Ежелгі Спарта мен Афина мемлекеттердің саяси құрылымының ерекшеліктерін сипаттау |
|||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: Ежелгі Спарта мен Афина мемлекеттердің саяси құрылымының ерекшеліктерін түсіндіреді. |
|||||||||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: Спарта мен Афинаның саяси құрылымын талқылайды. |
||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар: Афина мен Спартада билік қалай басқарылғанын зерттейді. |
||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Спарталықтар мен афиналықтар өмірінің ерекшеліктерін салыстырады. Ежелгі Афины қала-мемлекеттерінің табиғатын, кәсібін, басқару жүйесін айтады. |
|||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Жазылым: Ежелгі Спарта мен Афина мемлекеттердің саяси құрылымының ерекшеліктерін жазады. Тыңдалым: Спарта мен Афинаның саяси құрылымы туралы тыңдайды. Айтылым: Афина мен Спартада билік қалай басқарылғандығы туралы мағлумат айтады. Негізгі сөздер мен тіркестер: илоттар,периектер, олигархия. |
|||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Қоғамымыздың ұлттық бірлік,бейбітшілік пен келісім орнатуға,озгелердің мәдениетіне және козқарастарына құрметпен қарау |
|||||||||||||
|
Пән аралық байланыс |
География |
|||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Крит және Ахей мемлекеттері Грекияның қай бөлігінде орналасқан? Полис деген не? Картадан Грекияның орналасқан жерін көрсетіңдер? |
|||||||||||||
|
Жоспар: |
||||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт 45 минут |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Басталуы 2 мин 2 мин 6 мин Ортасы 2 кезең 12 мин |
Үйымдастыру кезеңі Сәлемдесу Сурет салынған кеспе қағаздар үлестіру арқылы 3 Топқа бөлінеді. 1топ. «Пелопонес» 2топ. «Аттика» 3топ. «Крит» Үй тапсырмасы: «Маған көрсет» әдісі арқылы оқушыларға сұрақтар беремін,сол сұрақтарға суреттерді көрсету арқылы жауаптарын айтады. Мақсаты: Бүл әдіс арқылы оқушылар топтық жұмыс үйымдастырады, достық қарым- қатынас орнату, диолог орнатады
Жаңа сабақ: «Ой қозғау» . 1.Қызығушылығын ояту мақсатында,оқушыларға «Ежелгі Грекия» Спарта мен Афина туралы видеобаян көрсетемін Мақсаты: Сыни турғыдан ойлауға уйрету. Оқушыларғатақырыпқа байланысты ой қозғауға турткі саламын. 2 «Суреттер сөйлейді»әдісі. Оқушыларға суреттер көрсетемін. Суреттерге қараб, кітаптан пайдалану арқылы 3топ оқушылары тарау бойынша мәтінді оқып, сұрақ-жауап істейді. 1 топ Афинадағы Салонның заңдары 2топ Спарта мемлекетінің әскері ісі мен мектебі 3топ Грек-парсы соғысы Топтар бір-бірін тыңдап өзара сұрақтар қояды Мақсаты: Оқушылар сабақ барысында мәтінмен жұмыс жасай отырып, өз ойларын ортаға ашық айтады өз усынысын береді. Оқушылардың барлығы сабаққа тартылады. 1-топ
2-топ
3-топ
Грек-Парсы соғысы |
Сурет салынған кеспе қағаздар үлестіру Маған көрсет әдісі Суреттер көрсетемін Білім Ланд сайты «Ежелгі Грекия» Видеобаян Жаңа тақырыпты суреттер арқылы топтарға берілген сұрақтарға жауап іздейді,жазады,айтады . |
||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Тапсырма «Суреттер сөйлейді» әдісі |
Дескриптор |
Балл |
|||||||||||
|
Білім алушы |
||||||||||||||
|
Спарталықтар мен афиналықтар өмірінің ерекшеліктерін салыстырады. |
1 |
Спартаның аймағы, табиғат |
1 |
|||||||||||
|
Спарта халқының негізгі кәсібін |
1 |
|||||||||||||
|
Спартаның басқару жүйесін |
1 |
|||||||||||||
|
Ежелгі Афины |
2 |
Афина халқының құрамын біледі; |
1 |
|||||||||||
|
Афинаның басқару жүйесін |
1 |
|||||||||||||
|
Барлығы |
|
|
5 |
|||||||||||
|
10 мин |
3.«Венн диаграммасы» әдісі арқылы афиналықтар мен спарталықтардың айырмашылығы мен ұқсастығын салыстырып, кестені толтырады. Мақсаты: Сын турғысынан ойлау,жеке және топпен жұмыс істей білу қабілеті,ортақ белгілерін салыстырады,белсенділігін арттырады.
|
Оқулық,кесте |
||||||||||||
|
Саралау 4 мин |
Саралау Жаңа сабақ барысында «Венн диаграммасы» әдісін қолданып: А- Афины мен Спартаның айырмашылығын және ұқсастығын жазады; В- Афины мен Спартаның айырмашылығын жазады; С- Афины мен Спартаның ұқсастығын жазады; |
|
||||||||||||
|
Үйге тапсырма 2 мин |
Ежелгі Спарта Афинадан несімен ерекшеленгенін дәптерлеріне жазып келу. |
|
||||||||||||
|
Бағалау 2-мин – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау – Оқушылардың үйренген қалай жоспарлайсыз? Критерийалды бағалау Бағалау: Жұлдызша стикер – «5» Төрт бұрышты стикер – «4» Үш бұрышты стикер – «3» |
Пәнаралық байланыс. АКТ – мен байланыс. Құндылықтардағы байланыс |
||||||||||||
|
Рефлексия Кері байланыс 5 мин |
ББҮ әдісі
|
|||||||||||||
шағым қалдыра аласыз

















