Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Екі -екіден санау.
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
САБАҚ: математика |
Мектеп: № 6 |
||
Күні: 25.10.18ж. |
Мұғалімнің есімі: Хнабаева Нуркия Алламбергеновна |
||
СЫНЫП: 1 «В» |
Қатысқандар саны:25 |
Қатыспағандар саны:0 |
|
Бөлім |
|||
Бөлімше |
1.1 Натурал сандар және 0 саны |
||
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) |
1.1.1.5. 20-ға дейінгі сандарды жұппен ,яғни екі-екіден топтап тура және кері санау; тәжірибе арқылы 2,4,6,8,10 заттың жартысын табу |
||
Ортақ тақырыбы |
Өзім туралы |
||
Сабақтың тақырыбы |
Екі-екіден сана |
||
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
||
|
|||
Оқушылардың басым бөлігі: |
|||
|
|||
Кейбір оқушылар: |
|||
|
|||
Күтілетін нәтиже |
|
||
Бағалау критерилері |
|
||
Тілдік мақсат |
Оқушылар:
|
||
Негізгі сөздер мен тіркестер: |
|||
|
|||
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер |
|||
|
|||
Талқылауға арналған тармақтар: |
|||
|
|||
-Дәлелдеп айта аласыз ба? |
|||
Жазылым бойынша ұсыныстар |
|||
|
|||
Пәнаралық байланыс |
Орыс тілі, ағылшын тілі, жаратылыстану, сауат ашу,бейнелеу |
||
Ұлттық құндылықтар |
Құрмет: Оқушыларды бір-бірін құрметтеуге тәрбиелеу |
||
Ресурс |
Интербелсенді тақта, көрнекіліктер, топтық тапсырмалар, түр-түсті қарындаштар, сынып ішіндегі парта, орындықтар, гүлдер, дәптерлермен оқулықтар, санағыштар т.б |
||
Алдыңғы оқу |
Санды өрнек |
||
Сабақ барысы |
|
||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
|
Ресурстар |
|
Басталуы 5мин |
Психологиялық ахуал Дөңгелене тұрайық, Достық үйін құрайық. Математикамен дос болып, Біз көңілді болайық. Топқа бөлу: 4топқа бөлінеді. Мен сыныптың жан жағына қосу мен азайту амалына берілген санды өрнектер, теңдіктер мен теңсіздіктерді іліп тастадым. Енді сіздерге тапсырма:
1-топ « + » 2-топ « - » 3-топ « = » (теңдік) 4-топ « ‹,› » (теңсіздік) |
Топты қорғайды. (математикалық тілде әр топ өздеріне берілген тапсырмаларды оқиды) |
|
Сабақтың ортасы Сергіту сәті |
Білу. Түсіну Кітаппен жұмыс 1-тапсырма 1-топ. Екі-екіден сана. Барлық қатысушылар саны қанша? Сайысқа неше биші жұп қатысты?
2-топ. Барлығы неше дөңгелек? Барлық велосипед дөңгелектерін қалай тез санауға болады?
3-топ. «Шығарып көр» Суретте неше қоңыз, неше көбелек бар? Екі-екіден сана неше жұп болады?
4-топ. «Ойлан» Аяқ-киімдеріне қарап , қанша баланың суға түсуге келгенін сана.
Дескрипторлар
ҚБ: Топтық бағалау
2-тапсырма «Шығармашылық тапсырма» (Интербелсенді әдіс)
3,6,11,13,2,16,7,8,4,15,20,1,10,12,9,5,1,14,18, Дескриптор
ҚБ: Балл
Қолдану 3 - тапсырма Тәжірибелік жұмыс : Парталас оқушымен жұп құрап , сапқа тұрыңдар. Екі- екіден топтап саналыңдар. Қатардағы оқушылардың санын жаз. Екі-екіден топтап кері санап көр. Дескриптор - Екі-екіден топтап тура санайды. - Қатардағы оқушылар санын жазады - Екі-екіден топтап кері санайды. ҚБ: Егер саған ұнаса, Саусағыңды тарсылдат. Егер саған ұнаса, Аяғыңды тарсылдат. Егер саған ұнаса, Шапалақта балапан. Егер саған ұнаса, Айтайықшы ТАМАША. |
Топтық жұмыс (оқылым, айтылым,тыңдалым) Ж: Барлық саны-14, биші жұп - 7 Ж: В.дөңгелектер-10 Ж: 5-қоңыз, 5-көбелек 5 жұп болады. Суға түсуге 6бала келген. 12 аяқ-киім бар Жеке, жұптық , топтық жұмыстар (жазылым) 20,18,16,14,12,10,8,6,4,2
|
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Оқушылар сабақтың соңында : Заттарды екі-екіден санауды меңгереді. Оқушылардың сабақ тақырыбын түсінгенін тексеру үшін төмендегі сұрақтарды қоямын:
Ашық сұрақтар
|
*Екі-екіден санауды, тез санаудың түрін *4,6,8,10,12,14,16,18. *10,8,6,4,2.(3тілде айту) *(көз, құлақ, қас,қол, аяқ). Мыс: 4қарындашым бар, 2велосипетім бар, 6 маш.ойыншығым бар.т.б |
|
|
|
|
қосымша мәліметтер |
||
Саралау – оқушы ға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлай сыз? Қабілетті оқушыға тапсырма ны қалай түрлендіресіз? |
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Қабелетті оқушыларға тапсырманы күрделендірдім. |
Пəнаралық байланыс Көркем еңбек, жаратылыс тану, музыка. |
Рефлексия |
Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? |
Сабақта өз мақсатыма жеттім |
|
Бүгін оқушылар не үйренді? |
Екі-екіден санауды, тез санаудың түрін үйренді. |
|
Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? |
Жақсы деңгейде өтті |
|
Жоспарланған саралау жақсы іске астыма |
Жоспарлаған сабағым іске асты |
|
Уақытты қалай пайдаландым? |
Уақытты үнемдеп пайдаландым |
|
Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім жəне неге? |
Сабақты жоспарлауды. Қысқа мерзімді жоспар құрмас бұрын орта мерзімді жоспарға сүйене отырып жаздым. Оқушылардың пәнге деген қызығушылығын арттырамын. Оқушының жеке тұлға ретінде өзіне деген сенімділігінің күшеюіне ықпал етуді жоспарладым. Өзімнің көшбасшылық қабілетімді көп іздену арқылы дамытамын. |
|
Қорытынды |
Смайликпен |
|
Ең жақсы өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз(оқыту мен оқуға байланысты) |
1. Ашық сұрақтар . |
|
2.Балалар ойынға қызыға қатысты. |
||
Қандай жақсы екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді? |
1.Оқушылардың бірлесе топпен жұмыс істеуі. |
|
1.Ойлау қабілеттері дамыса. 2.Өзара көмек жүзеге асса. |
||
Барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде |
Оқушылар топта жұмыс жасай отырып, өз бетімен жұмыс жасау дағдысының қалыптасатынын білдім |