|
Сыныбы 9 а |
Күні 21.09.18 ж |
Пәні: алгебра |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
Екі айнымалысы бар сызықтық емес теңдеу |
|||
|
Мақсаты |
Екі айнымалысы бар сызықтық емес теңдеу ұғымы жайлы толық түснік алады, оны қолданып есептер шығаруға үйренеді. |
|||
|
Күтілетін нәтижелер |
Екі айнымалысы бар сызықтық емес теңдеу
ұғымымен танысады. Тапсырмалармен жұмыс жасауда алған білмдерін пайдаланады |
|||
|
Керекті жабдықтар |
Интер белсенді тақта, оқулық, |
|||
|
Қолданылатын әдіс-тәсілдер |
Топтық жұмыс, математикалық эстафета, жұптық жұмыс |
|||
|
Сабақ барысы |
||||
|
Сабақ кезеңдері |
Уақыты |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
|
|
Кіріспе |
4 мин
3 мин |
-Оқушылармен амандасады -Сабаққа қатыстарын тексереді -Үй тапсырмасын тексереді. Математикалық және логикалық есептер беру арқылы «Миға шабуыл» • Екі айнымалысы бар сызықтық теңдеу дегеніміз
не? Бөлменің 4 бұрышында 4 мысық отыр. Әр мысыққа үш мысықтан қарап отыр. Бөлмеде неше мысық бар? - Оқушыларды қатар бойынша 3 топқа бөледі |
-Амандасады -кезекші оқушылардың сабаққа қатыстары туралы хабарлама жасайды -жұптарымен дәптерлерін алмастырып үй есептерін тексереді. - Оқушылар қойылған сұрақтарды тыңдап, жауап береді. -
Оқушылар топтасып отырады. |
|
|
Тұсаукесер |
1 мин |
Тақырыпты хабарлайды. Топ ережелерін естеріне салады. |
Топ ережелерін естеріне түсіреді. Табыс критерийлерін құрады. |
|
|
Негізгі бөлім |
10 мин 15 мин |
Тақырыпты түсіндіреді, мысалдар көрсетеді. (берілген теңдеуге мәндес теңдеу жазу) «Кітаппен жұмыс» №30 (ауызша есептер) №31 Берілген А(0;9),В(3;0),С(3;-3) нүктелерінің қайсысы х2+у2=9 шеңберіне тиісті?
№32 Центрі О1 нүктесі және радиус R болатын шеңберді салыңдар
№33 А) х=0;у=2; ә)х=-1;у=1 сандар жұбы 4х3-у2+4=0 теңдеуінің шешімі болама?
|
Оқушылардың мақсаты мұғалімді тыңдау, өз ойлары мен пікірлерін айту Әр топтан оқушылар кезекпен шығып, тапсырмаларды орындайды. Орындап болғаннан кейін топ мүшелері тексереді. Жұптарымен бірге тапсырмаларды орындап, мұғалімге тапсырады. |
|
|
Қорытынды |
3 мин |
Сыныпты 2 нұсқаға бөліп формативті тест орындатады. |
Жаңа сабақты бекітуге арналған тестті орындап, парақтарын мұғалімге тапсырады. |
|
|
Бағалау |
2 мин |
Белсенді оқушыларды сай бағалайды. |
Топ мүшелері сабаққа белсенді қатысқан оқушыларды айтады. |
|
|
Үйге тапсырма |
1 мин |
№34 |
|
|
|
Рефлексия |
1 мин |
Қызыл - өзіне сенімді, алдына мақсат қоя білетін жандар Жасыл – ақ көңіл, табиғатты сүйетін жандар Сары – ниеті таза, пейілі кең жомарт жандар Көк – мейірімді, сенімді, биік армандарды көздейтін жандар |
Айтылған түстердің біреуін таңдайды. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Екі айнымалысы бар сызықтық емес теңдеу 9 сынып
Екі айнымалысы бар сызықтық емес теңдеу 9 сынып
|
Сыныбы 9 а |
Күні 21.09.18 ж |
Пәні: алгебра |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
Екі айнымалысы бар сызықтық емес теңдеу |
|||
|
Мақсаты |
Екі айнымалысы бар сызықтық емес теңдеу ұғымы жайлы толық түснік алады, оны қолданып есептер шығаруға үйренеді. |
|||
|
Күтілетін нәтижелер |
Екі айнымалысы бар сызықтық емес теңдеу
ұғымымен танысады. Тапсырмалармен жұмыс жасауда алған білмдерін пайдаланады |
|||
|
Керекті жабдықтар |
Интер белсенді тақта, оқулық, |
|||
|
Қолданылатын әдіс-тәсілдер |
Топтық жұмыс, математикалық эстафета, жұптық жұмыс |
|||
|
Сабақ барысы |
||||
|
Сабақ кезеңдері |
Уақыты |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
|
|
Кіріспе |
4 мин
3 мин |
-Оқушылармен амандасады -Сабаққа қатыстарын тексереді -Үй тапсырмасын тексереді. Математикалық және логикалық есептер беру арқылы «Миға шабуыл» • Екі айнымалысы бар сызықтық теңдеу дегеніміз
не? Бөлменің 4 бұрышында 4 мысық отыр. Әр мысыққа үш мысықтан қарап отыр. Бөлмеде неше мысық бар? - Оқушыларды қатар бойынша 3 топқа бөледі |
-Амандасады -кезекші оқушылардың сабаққа қатыстары туралы хабарлама жасайды -жұптарымен дәптерлерін алмастырып үй есептерін тексереді. - Оқушылар қойылған сұрақтарды тыңдап, жауап береді. -
Оқушылар топтасып отырады. |
|
|
Тұсаукесер |
1 мин |
Тақырыпты хабарлайды. Топ ережелерін естеріне салады. |
Топ ережелерін естеріне түсіреді. Табыс критерийлерін құрады. |
|
|
Негізгі бөлім |
10 мин 15 мин |
Тақырыпты түсіндіреді, мысалдар көрсетеді. (берілген теңдеуге мәндес теңдеу жазу) «Кітаппен жұмыс» №30 (ауызша есептер) №31 Берілген А(0;9),В(3;0),С(3;-3) нүктелерінің қайсысы х2+у2=9 шеңберіне тиісті?
№32 Центрі О1 нүктесі және радиус R болатын шеңберді салыңдар
№33 А) х=0;у=2; ә)х=-1;у=1 сандар жұбы 4х3-у2+4=0 теңдеуінің шешімі болама?
|
Оқушылардың мақсаты мұғалімді тыңдау, өз ойлары мен пікірлерін айту Әр топтан оқушылар кезекпен шығып, тапсырмаларды орындайды. Орындап болғаннан кейін топ мүшелері тексереді. Жұптарымен бірге тапсырмаларды орындап, мұғалімге тапсырады. |
|
|
Қорытынды |
3 мин |
Сыныпты 2 нұсқаға бөліп формативті тест орындатады. |
Жаңа сабақты бекітуге арналған тестті орындап, парақтарын мұғалімге тапсырады. |
|
|
Бағалау |
2 мин |
Белсенді оқушыларды сай бағалайды. |
Топ мүшелері сабаққа белсенді қатысқан оқушыларды айтады. |
|
|
Үйге тапсырма |
1 мин |
№34 |
|
|
|
Рефлексия |
1 мин |
Қызыл - өзіне сенімді, алдына мақсат қоя білетін жандар Жасыл – ақ көңіл, табиғатты сүйетін жандар Сары – ниеті таза, пейілі кең жомарт жандар Көк – мейірімді, сенімді, биік армандарды көздейтін жандар |
Айтылған түстердің біреуін таңдайды. |
|
шағым қалдыра аласыз
















