Пән:Математика
|
МЕКТЕП:№12 С.Сейфуллин атындағы жалпы орта
мектебі.
|
Ұзақ мерзімді жоспар
бөлімі:
|
|
КҮНІ: 28.07.2017
|
Мұғалімнің аты жөні:
|
Шаймерденова А
|
СЫНЫП:1
|
Қатысқандар
|
Қатыспағандар
|
Сабақтың тақырыбы:6 саны мен
цифры.
|
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары(оқу
бағдарламасына сілтеме)
|
1.1.1.2** біртаңбалы
сандарды оқу, жазу және
салыстыру
1.1.1.3** біртаңбалы
сандардың құрамын анықтау.
1.1.1.1** натурал
сандардың және нөл санының құрылуын түсіну,
10
көлеміндегі сандарды
тура және кері санау: олардың натурал сандар қатарындағы орнын
анықтау.
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар орындай
алады:
Біртаңбалы сандарды
оқиды, жазады және
салыстырады.
Оқушылардың көпшілігі орындай
алады:
Біртаңбалы сандардың
құрамын анықтауды біледі.
Кейбір оқушылар орындай
алады:
6 санына байланысты
мысалдар құрастырады. Натурал сандардың және нөл санының құрылуын
түсінеді, олардың натурал сандар
қатарын
дағы орнын
анықтайды
|
Бағалау критерийлері
|
6 көлеміндегі біртаңбалы сандардың құрамын анықтау үшән
қосу және азайту амалын қолданады.
Сандарды салыстырады, өрнек
құрайды.
|
Тілдік мақсаттар
|
Пәнге қатысты лексика мен
терминология
Бір таңбалы сандарды
ата.
Диалогқа/жазылымға қажетті
тіркестер
Натурал сандарды
тура және кері сана.
6 санынан алдын неше
сан турады?
|
Құндылықтарды дарыту
|
Мәңгілік Елдің
қастерлі құндылықтарын басшылыққа ала
отырып,
мектептің тарихын,
отбасы құндылықтарын құрметтейтін тұлғаны
тәрбиелеу.
|
Пәнаралық байланыстар
|
Сауат ашу 6 санына мысалдар
құрады,
дүниетану 6 санына
жемістер тандайды
|
АКТ қолдану дағдылары
|
Оқушылар
интерактивті тақтадағы 6 санына байланысты сүреттерді
бейнелейді
|
Бастапқы білім
|
Сандарды оқиды, жазады,
талкылайды.
|
Сабақ барысы
|
|
Сабақтың жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған
іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
|
Ынтымақтастық
атмосферасын орнату.
Оқушылар шеңберге
тұрып, өлең жолдары бойынша қимыл
жасайды
Күнге қарап
кулемін.
Онға қарап
жүремін
Қолымдағы бес
саусақ
Бар екенін
білемін
Топқа
біріктіру:
«Үй және үйдегі
адамдар саны» ойыны бойынша топқа біріктіру. «Көңілді күн» әуені
бойынша шеңберде айналып жүреді. Әуенді тоқтатқан кезде оқушылар
бірігеді.
Топтың
атаулары:
І топ –
күн
ІІ топ –
ауа
ІІІ топ –
жер
|
|
Сабақтың ортасы
|
1-тапсырма
Ертегі кейіпкерлерін
сана
Оқушыларға ертегі кейіпкерлерін
атату
Сандық сауледен 6 санынан оңға немесе солға жылжыту арқылы
1,2,3,4,5 сандарының құрамын
анықтау..
Сандық сауледегі қай саннан кейін 6 саны
орналасқан?
6 санының алдында қандай сан
орналасқан?
6 санының көршісі қай сан?
6 санын қай санмен салыстыруға
болады?
6 санын тура және кері санап
шық.
6 санын сандық сәуледегі орнын
тауып
орналастыр.Әрқайсысының өз жастарыңды сандық
сәуледе
тауып айтыңдар
Дискриптор
-
Сандарды оқиды, тура және кері
санайды,
салыстырады.
-
6 санын сандық сәуледегі орнын
анықтайды.
2.Тапсырма.
«Ойлан тап» әдісі
арқылы суретпен жұмыс
жүргізу.
Гүлдердің түстерін
атату.
Гүлдерді
салыстыру.
Дескриптор
|
Слайд, плакат, сандар, түрлі түсті
қағаздар.
|
Сабақтың соңы
|
|
|
Саралау- оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді
жоспарлайсыз?Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды
жоспарлап отырсыз?
|
Бағалау- оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай
тексеруді жоспарлайсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік, техникасының
сақталуы
|
|
|
|
Сабақ бойынша
рефлексия
Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма?Бүгін
оқушылар не үйренді?Сабақ қалй өтті?Қандай кедергілер болды?Не
сәтті өтті?Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма?(тапсырмалар
сәйкес болды ма?)Уақытты қалай
пайдаландым?
Жоспарыма қандай
өзгерістер енгіздім және
неге?
|
Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды
пайдаланыңыз.
Сол жақта берілген сұрақтарға жауап
беріңіз.
|