|
Пәні: |
Математика |
||||
|
Бөлімі: |
Салт-дәстүр және ауыз әдебиет |
||||
|
Күні: |
17.03.2025 ж |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Каликулова.А.Б |
||||
|
Сынып: 2 Ә |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Екі амалмен шығарылатын есептер |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
|
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Екі амалмен орындалатын есептерді шығарады |
||||
|
Құндылықтары |
|
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (2мин) 6 минут |
Ұйымдастырукезеңі: 1.Сәлемдесу. Психологиялық ахуал -Біздің дене мүшелеріміз қалай сөйлейді ? Басымыз қалай сөйлейді ? (ия,ия,жоқ.жоқ) Иығымыз қалай сөйлейді ? (білмеймін ,білмеймін) Ал, қолымыз қалай сөйлейді? (сәлем ,сәлем ,сау бол, сау бол) Бас бармағымыз қалай сөйлейді? (жақсы ,жарайсың, ойлан ) Аяқтарымыз қалай сөйлейді? (топ,топ,топ) Үй тапсырмасын сұрау Әдісі: «Айналма» 7 есеп 50 -5 =45 45:5 =9 есе кымбат «Ой қозғау» арқылы Өткен тақырыпты пысықтай отырып, жаңа сабақтың тақырыбын ашу Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстырып өту |
. Сәлемдеседі.
Оқушылар бірге қимыл жасап айтады Үй тапсырмасын айтады Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады |
Ашық журнал ҚБ: ауызша мадақтау арқылы Дескриптор: есептің шартын құрып,өрнектің мәнін табады 1б |
Психоло гиялық ахуал орнату |
|
|
Сабақтың ортасы 10 мин 5 мин Сергіту сәті 2 минут |
1-тапсырма Оқыту түрі: Топтық жұмыс Әдісі: «Сағат тілі» 1-топ . Қатысты - 4тен 8 сынып Шығып қалды -12 б Өтті -? Ш: 4*8-=32 32-12=20. Ж: 20 оқушы өтті 2-топ Болды 43 тг және 57 тг Сатып алды -2 құрт 1 құрт-? Тг Ш: 43+57=100 100:2=50 тг Ж: 1 құрт 50 тг 3-топ, Болды – 28 б қалды-2т 7-б-тан алынды-? Б Ш: 2*7=14 28 -14=14 Ж: 14 бауырсак алынды Дескриптор -Есептің шартын құрастырады . -Екі амалмен өрнек құрастырады . -Өрнектің мәнін табады,жауабын жазады ЕББҚ бар оқушы топтың мүшелерімен бірігіп, тапсырманы орындайды Талқылау сұрақтары: 1.Тапсырма орындауда қиындық болды ма? 2.Есепті шығаруда неше амал қолдандың? Мақсатқа оралу: екі амалмен орындалатын есептерді шығарады Бейнекөрініс ұсынылады |
Топта берілген тапсырманы талқылайды есепті шығарады Есептің шартын құрастырады . Екі амалмен өрнек құрастырады . Өрнектің мәнін табады,жауабын жазады |
Топтар бірін бірі бағалайды мадақтау |
Оқулық А4 маркер |
|
|
8 мин |
2-тапсырма. Оқыту әдісі: жұптық жұмыс Әдісі «Ойлан,жұптас,бөліс» Ш: 40:5+20=8 +20=28 Ж: 28 Дескриптор : Өрнек бойынша есеп құрастырады Есептің шартын құрып,шы5арады ЕБҚ жұбымен бірлесе орындайды Мақсатқа оралу: екі амалмен орындалатын есептер шығарады |
Жұптасып тапсырманы орындайды. Есепті құрастырады. Өрнектің мәнін табады,жауабын жазады |
ҚБ : ауызша мадақтау арқылы Жарайсың. Керемет жауап |
Оқулық |
|
|
7 мин |
3-тапсырма Оқыту әдісі: жеке жұмыс Әдісі: «Біліміңді қолдан» Болды -12 к және 15к Таратты – 3 сыныпқа Әр сынып-? к Ш:12+15=27 27:3=9 Жауабы:9 ЕБҚ бар оқушыға жеңілдетілген тапсырма беру 32 +23= 55 -32 = Талқылау сұрақтары: 1.Тапсырма орындауда қиындық болды ма? 2.Есепті шығаруда неше амал қолдандың? Мақсатқа оралу: екі амалмен орындалатын есептер шығарады |
Есептің шартын құрастырады . Екі амалмен өрнек құрастырады . Өрнектің мәнін табады |
Дескриптор : -Есептің шартын құрастырады 1б Екі амалды өрнек құрастырады 1б 1-ші амалды орындайды 1б 2-ші амалды орындайды 1б Өрнектің мәнін тауып,жауабын жазады 1 б |
Оқулық Жұмыс дәптері |
|
|
Сабақ соңы 5 мин |
Сабақты қорытындылау. Бүгінгі оқу мақсаты қандай болды? -Сабақтың мақсатына жеттің бе ? - Не қиын болды ? Маған тиімді болды ... Мен білдім... Білгім келеді .... Үйге тапсырма 9-есеп |
Бүгінгі сабақтағы өзінің әрекеті туралы, жаңа білімді меңгерудегі өзінің жетістіктері мен қиыншылығы туралы ой бөліседі. өзін бағалайды |
Кері байланыс : Бүгінгі сабақтың оқу мақсатына жеттік пе ? Бүгінгі сабақта не үйрендің ? Қорытынды бағалау . |
Қорытынды бағалау |
|
Есепті шығар.
Мектепте «Қазақтың салт-дәстүрлері» деп аталатын сайыс өтті. Оған әр сыныптан 4 баладан сегіз сыныптың оқушылары қатысты.Бірінші сайыстан кейін 12 оқушы шығып қалды. Сайыстың келесі айналымына неше бала өтті.
Есепті шығар №2
Айнұрдың 43 теңгесі бар еді. Ағасы оған тағы 57 тг берді. Бұл ақша Айнұр 2 құрт сатып алды. Бір құрт неше теңге тұрады?
Есепті шығар. №3
Екі тарелкеде 28 бауырсақ болды. Тәрелкелердің бірінен бірнеше бауырсақ алғаннан кейін, екі тәрелкеде 7 бауырсақтан қалды.Тәрекелердің бірінен неше бауырсақ алынды?
2 - тапсырма
40: 5 + 20 есеп құрастыр және оны
шығар

-Есептің шартын құрады
- Өрнек бойынша есеп құрастырады
- Өрнектің мәнін табады,жауабын жазады
32 +23 =
55 -32 =
32 +23 =
55 -32 =
32 +23 =
55 -32 =
Х – ( 19 +19 ) =55 17 +у =47 -17
Х – ( 19 +19 ) =55 17 +у =47 -17
Х – ( 19 +19 ) =55 17 +у =47 -17
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Екі амалмен шығарылатын есептер
Екі амалмен шығарылатын есептер
|
Пәні: |
Математика |
||||
|
Бөлімі: |
Салт-дәстүр және ауыз әдебиет |
||||
|
Күні: |
17.03.2025 ж |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Каликулова.А.Б |
||||
|
Сынып: 2 Ә |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Екі амалмен шығарылатын есептер |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
|
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Екі амалмен орындалатын есептерді шығарады |
||||
|
Құндылықтары |
|
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы (2мин) 6 минут |
Ұйымдастырукезеңі: 1.Сәлемдесу. Психологиялық ахуал -Біздің дене мүшелеріміз қалай сөйлейді ? Басымыз қалай сөйлейді ? (ия,ия,жоқ.жоқ) Иығымыз қалай сөйлейді ? (білмеймін ,білмеймін) Ал, қолымыз қалай сөйлейді? (сәлем ,сәлем ,сау бол, сау бол) Бас бармағымыз қалай сөйлейді? (жақсы ,жарайсың, ойлан ) Аяқтарымыз қалай сөйлейді? (топ,топ,топ) Үй тапсырмасын сұрау Әдісі: «Айналма» 7 есеп 50 -5 =45 45:5 =9 есе кымбат «Ой қозғау» арқылы Өткен тақырыпты пысықтай отырып, жаңа сабақтың тақырыбын ашу Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстырып өту |
. Сәлемдеседі.
Оқушылар бірге қимыл жасап айтады Үй тапсырмасын айтады Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады |
Ашық журнал ҚБ: ауызша мадақтау арқылы Дескриптор: есептің шартын құрып,өрнектің мәнін табады 1б |
Психоло гиялық ахуал орнату |
|
|
Сабақтың ортасы 10 мин 5 мин Сергіту сәті 2 минут |
1-тапсырма Оқыту түрі: Топтық жұмыс Әдісі: «Сағат тілі» 1-топ . Қатысты - 4тен 8 сынып Шығып қалды -12 б Өтті -? Ш: 4*8-=32 32-12=20. Ж: 20 оқушы өтті 2-топ Болды 43 тг және 57 тг Сатып алды -2 құрт 1 құрт-? Тг Ш: 43+57=100 100:2=50 тг Ж: 1 құрт 50 тг 3-топ, Болды – 28 б қалды-2т 7-б-тан алынды-? Б Ш: 2*7=14 28 -14=14 Ж: 14 бауырсак алынды Дескриптор -Есептің шартын құрастырады . -Екі амалмен өрнек құрастырады . -Өрнектің мәнін табады,жауабын жазады ЕББҚ бар оқушы топтың мүшелерімен бірігіп, тапсырманы орындайды Талқылау сұрақтары: 1.Тапсырма орындауда қиындық болды ма? 2.Есепті шығаруда неше амал қолдандың? Мақсатқа оралу: екі амалмен орындалатын есептерді шығарады Бейнекөрініс ұсынылады |
Топта берілген тапсырманы талқылайды есепті шығарады Есептің шартын құрастырады . Екі амалмен өрнек құрастырады . Өрнектің мәнін табады,жауабын жазады |
Топтар бірін бірі бағалайды мадақтау |
Оқулық А4 маркер |
|
|
8 мин |
2-тапсырма. Оқыту әдісі: жұптық жұмыс Әдісі «Ойлан,жұптас,бөліс» Ш: 40:5+20=8 +20=28 Ж: 28 Дескриптор : Өрнек бойынша есеп құрастырады Есептің шартын құрып,шы5арады ЕБҚ жұбымен бірлесе орындайды Мақсатқа оралу: екі амалмен орындалатын есептер шығарады |
Жұптасып тапсырманы орындайды. Есепті құрастырады. Өрнектің мәнін табады,жауабын жазады |
ҚБ : ауызша мадақтау арқылы Жарайсың. Керемет жауап |
Оқулық |
|
|
7 мин |
3-тапсырма Оқыту әдісі: жеке жұмыс Әдісі: «Біліміңді қолдан» Болды -12 к және 15к Таратты – 3 сыныпқа Әр сынып-? к Ш:12+15=27 27:3=9 Жауабы:9 ЕБҚ бар оқушыға жеңілдетілген тапсырма беру 32 +23= 55 -32 = Талқылау сұрақтары: 1.Тапсырма орындауда қиындық болды ма? 2.Есепті шығаруда неше амал қолдандың? Мақсатқа оралу: екі амалмен орындалатын есептер шығарады |
Есептің шартын құрастырады . Екі амалмен өрнек құрастырады . Өрнектің мәнін табады |
Дескриптор : -Есептің шартын құрастырады 1б Екі амалды өрнек құрастырады 1б 1-ші амалды орындайды 1б 2-ші амалды орындайды 1б Өрнектің мәнін тауып,жауабын жазады 1 б |
Оқулық Жұмыс дәптері |
|
|
Сабақ соңы 5 мин |
Сабақты қорытындылау. Бүгінгі оқу мақсаты қандай болды? -Сабақтың мақсатына жеттің бе ? - Не қиын болды ? Маған тиімді болды ... Мен білдім... Білгім келеді .... Үйге тапсырма 9-есеп |
Бүгінгі сабақтағы өзінің әрекеті туралы, жаңа білімді меңгерудегі өзінің жетістіктері мен қиыншылығы туралы ой бөліседі. өзін бағалайды |
Кері байланыс : Бүгінгі сабақтың оқу мақсатына жеттік пе ? Бүгінгі сабақта не үйрендің ? Қорытынды бағалау . |
Қорытынды бағалау |
|
Есепті шығар.
Мектепте «Қазақтың салт-дәстүрлері» деп аталатын сайыс өтті. Оған әр сыныптан 4 баладан сегіз сыныптың оқушылары қатысты.Бірінші сайыстан кейін 12 оқушы шығып қалды. Сайыстың келесі айналымына неше бала өтті.
Есепті шығар №2
Айнұрдың 43 теңгесі бар еді. Ағасы оған тағы 57 тг берді. Бұл ақша Айнұр 2 құрт сатып алды. Бір құрт неше теңге тұрады?
Есепті шығар. №3
Екі тарелкеде 28 бауырсақ болды. Тәрелкелердің бірінен бірнеше бауырсақ алғаннан кейін, екі тәрелкеде 7 бауырсақтан қалды.Тәрекелердің бірінен неше бауырсақ алынды?
2 - тапсырма
40: 5 + 20 есеп құрастыр және оны
шығар

-Есептің шартын құрады
- Өрнек бойынша есеп құрастырады
- Өрнектің мәнін табады,жауабын жазады
32 +23 =
55 -32 =
32 +23 =
55 -32 =
32 +23 =
55 -32 =
Х – ( 19 +19 ) =55 17 +у =47 -17
Х – ( 19 +19 ) =55 17 +у =47 -17
Х – ( 19 +19 ) =55 17 +у =47 -17
шағым қалдыра аласыз













